esmaspäev, 11. detsember 2017
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

11. detsember

12. detsember

13. detsember

14. detsember

15. detsember

16. detsember

17. detsember

18. detsember

Töötajate sünnipäevad

17. detsember

Teade, Varia, kuni 31. detsember 2017
Valdkond: Õppetöö
Elena-Liis Lember ja Bret Nepper, 9.b klass, 7. detsember 2017

Kunstitunni raames osalesime noorte arhitektide konkursil „Minu unistuste linnaväljak“. See on neljandat korda toimuv üleriigiline ruumiteemaline ideevõistlus, kus põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastel on võimalus mõelda kaasa ja pakkuda loovaid lahendusi linnaruumi kujundamiseks.

Marit Tarkin, 7. detsember 2017

Möödunud nädalavahetusel, 2.–3. detsembril toimus Kiili gümnaasiumis keskkoolide Eesti väitlusmeistrivõistluste esimene etapp. KGd esindas 2 tiimi koosseisus Karoliina Tammel, Rauno Rauniste, Kadi Pirn ja Gerly Ots, Rahel Kirs ja Richard Mõisaäär. Võistlus oli tihe ja tasavägine ja mõlemad tiimid suutsid parandada enda spiikripunkte ja väitluskogemust. Kokku osales üle 30 võistkonna erinevatest Eesti koolidest. Saarlaste osalust kommenteeris KG vilistlane turniiridirektor Ann Tarkin...

Uudis / ÕppetööToimuvad KoodiTunnid
Maidu Varik, 6. detsember 2017

4.–8. detsembrini toimuvat rahvusvahelist programmeerimist tutvustavat algatust Hour of Code / KoodiTund peetakse maailma suurimaks õppimise sündmuseks. Selle raames kutsutakse kõiki inimesi maailmas üles ühe tunni jooksul koodi kirjutama, et tunnetada, kui lihtne ja võimas programmeerimine on.

KoodiTundides osalevad ka KG õpilased. Tunnis mängitakse praktiliselt läbi üks programmeerimismäng, kõik osalejad saavad ka tunnistuse.

Maidu Varik, 27. november 2017

12. klassi õpilastel oli hiljuti võimalus tutvuda lähemalt bioanalüütiku ja medõe erialaga. Noortejaamas toimunud virtuaalreaalses töötoas said osalised võimaluse asuda bioanalüütiku ja meditsiiniõe töövarjuks, kogedes nende igapäevast töökeskkonda. Töötoa praktilises osas prooviti nende ametite töövõtteid (pipeteerimine, preparaatide vaatamine mikroskoobis, bakterikolooniate uurimine, esmaabi andmine jms) professionaalide käe all.

Anni Haandi, 23. november 2017

14. novembril oli meie kooli abituuriumil võimalus osaleda Euroopa Parlamendi simulatsioonimängus.

Marit Tarkin, 21. november 2017

Laupäeval, 18. novembril toimus Tallinnas presidenditurniiri finaal, kus osales 20 võistkonda üle Eesti. Saarlased olid esindatud 4 võistkonnaga meie koolist ja ühe tiimiga SÜGist. Turniiri teemaks oli "Võrdõiguslikkusesse uskuvad naised peaksid vabatahtlikult läbima kaitseväe." Finaali eel oli kõigil osalejail võimalus jälgida Siim Kallase ja Kersti Kaljulaidi näidisväitlust. Saarlaste parim tulemus oli suurepärane 4. koht. Loe tulemustest lähemalt ...

Marit Tarkin, 8. november 2017

Kõigil varasema väitluskogemuseta koolinoortel oli 3. novembril võimalik alustada kooliks, tööks ja eluks vajaliku argumenteerimisoskuse omandamist Vabariigi Presidendi väitlusturniiril. "Tänases maailmas on argumenteerimise ja eneseväljenduse oskus üks olulisemaid. Seda nii ühiskondlikes aruteludes, töiste koosolekulaudade taga kui ka kaasaegses koolis," ütles president Kersti Kaljulaid üleriigilist turniiri välja kuulutades. Tulemustest...

Maidu Varik, 8. november 2017

Selle aasta halloweeni-hõnguline Teadushappening pakkus nii kaasaelamisrõõmu, isetegemislusti kui ka põnevust.

KG Cheeri tantsulabori etteaste eksperimendid kulmineerusid talveaia basseini muutmisega tõeliseks nõiakatlaks. Asjakohast meeleolu aitasid luua noored muusikud Merilin Mälk ja Robin Mäetalu, aga ka tunnustatud loodusfotograafi Karl Jakob Toplaane näitus.

Marit Tarkin, 3. november 2017

Juba aasta aega on KGs tegutsenud Ägedate Õpetajate Klubi, kus põhieesmärkideks tunnimetoodika arendamine, õpetajaameti väärtustamine, koolisisese mõtestatud koostöö tegemine nii õpilaste, õpetajate kui lastevanemate vahel. Kuna õpetajate omaalgatuslikku ettevõtmist asus toetama Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik, siis võimaldas see klubilistel aasta jooksul kuulata erinevaid koolitajaid, teha koostööd Tallinna koolidega ja ühiselt kavandada uusi jätkutegevusi...

Uudis / ÕppetööÕpioskuste olümpiaad
Ruth Rist, 31. oktoober 2017

6.a klassi meeskond osales edukalt maakondlikul õpioskuste olümpiaadil.

Uudis / ÕppetööKogu KG loeb
Kogu KG loeb! / Gert Lutter5.c klassi õpilased meisterdasid kirjandustunnis endale kirjanduslike nimedega järjehoidjad / Eve Tuisk5.c klassi õpilased meisterdasid kirjandustunnis endale kirjanduslike nimedega järjehoidjad / Eve Tuisk
Eve Tuisk, 30. oktoober 2017

Kooli juubeliaastal kutsub humanitaarosakond kõiki lugema ja oma lugemiselamust teistega jagama: selleks soovitame täita loetud raamatute kohta teost tutvustavad tagasisidelehed ja jagada oma emotsioone ning mõtteid Meie KG vahendusel või erinevatel raamatustendidel. Täpsemat infot projekti „Kogu KG loeb“ kohta oskab jagada eesti keele õpetaja.

Maidu Varik, 20. oktoober 2017

Global Junior Challenge on rahvusvaheline konkurss infotehnoloogia uuendusliku kasutamisega seotud haridusprojektidele. GJC finaalüritus toimub Roomas. Koolide kategoorias konkureeris üle 700 projekti kõigilt kontinentidelt.

Teade / ÕppetööReedel on projektipäev
Anu Saabas, 19. oktoober 2017

Meie kool valmistub oma 40. juubeliks. 20. oktoobril räägime, kuulame, teeme koos kõike, mis on seotud Kuressaare Gümnaasiumiga. Päeva korraldavad kooli reaalteaduste osakonna õpetajad.

Madli-Maria Naulainen, 11. oktoober 2017

10. oktoobril osalesid 11. ja 12. klasside võistkonnad aulas avalikul väitlusel, mille eesmärk oli tutvustada Sahharovi mõttevabaduse auhinnale esitatud kandidaate. Auditooriumina oli väitlust jälgimas kogu gümnaasium. Suur tänu kõigile tublidele väitlejatele!

Anu Saabas, 10. oktoober 2017

Riiklik õppekava § 21 (7) kehtestab: kui kirjalikku või praktilist tööd, suulist vastust (esitust), praktilist tegevust või selle tulemust on hinnatud hindega „puudulik” või „nõrk” või on hinne jäänud panemata, antakse õpilasele võimalus järelevastamiseks või järeltöö sooritamiseks.

Alates 9. oktoobrist kehtib koolis alljärgnev järeltööde sooritamise korraldus.

Esimene järeltööde päev on reede, 13. oktoober (eelregistreerimine 11. oktoobriks) kooli kodulehel.

Eve Tuisk, 5. oktoober 2017

Õpetajate päeva puhul on meie kooli abiturientidel ilus tava teha õpetajatele kingitus – minna nende eest klassi ette tundi läbi viima. Lisaks sellele kingitakse õpetajatele pidulik aktus, kus teiste seas saab sõna õpetajate päeva direktor, ning seejärel viiakse pedagoogid üllatusväljasõidule.

Teade / Õppetöö"Rendez-vous" raadio Kadis
Merle Rekaya, 27. september 2017

Täna, 27. septembril kell 18 on raadio Kadi eetris 14. hooaja esimene KG noortesaade "Rendez-vous" (tõlk kohtumine). Saate panevad traditsiooniliselt kokku meie 12. klassi meediakursuse õpilased. Saate põhiteema on sisseelamine nii 1. kui 10. klassi, räägime Jukude nädalast ja meie oma autosporditundja avab veidi 50. Saaremaa ralli tagamaid. Mõnusat kuulamist!

Teade / ÕppetööVärsketele kümnendikele
Maidu Varik, 28. juuni 2017

Lõpueksamite ja vastuvõtutuhina järel on paras aeg hakata mõtlema ka järgmisele õppeaastale, sest eestimaine suvi võib mööduda märkamatult.

X klasside suvekool toimub 29.–30. augustil, täpsem info selle kohta saadetakse e-kirjaga augusti algul, samuti ka info õpikute ja õppematerjalide kohta.

Lehekülg: järgmine

Kuulutused

Galerii