teisipäev, 19. juuni 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

19. juuni

20. juuni

21. juuni

22. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

26. juuni

Töötajate sünnipäevad

19. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

26. juuni

Teade, Varia, kuni 21. juuni 2018
Valdkond: Õppetöö
Eve Tuisk, 18. juuni 2018

Ei ole mingi saladus, et lugemine avardab silmaringi ja viib erinevatesse kohtadesse rändama. Raamatuid lugev inimene on sügav ja intelligentne, temaga on põnev suhelda. Just seepärast pöörasime möödunud õppeaastal lugemisele meie koolis erilist tähelepanu. Lugemisprojekti "Kogu KG loeb" käigus viisime läbi erinevaid üritusi ning saime tagasisidet põnevamate teoste ja mõtete kohta, mida loetu tekitas.

Eve Tuisk, 13. juuni 2018

Teisipäeval, 12. juunil oli viimane koolipäev 1.–8. ja 10.–11. klasside õpilastele. Pidulikel üleminekuaktustel anti kätte kiituskirjad tublimatest tublimatele õppijatele, tunnustati parimaid klasse spordis, peeti meeles vägevamaid nuputajaid ja silmapaistvamaid lugejaid ning anti üle teatepulgad uutele klassijuhatajatele. Õpetajad aga üllatasid õpilasi sel korral nii ...

Maidu Varik, 12. juuni 2018

Sel õppeaastal esimest korda toimunud konkursi Aasta Kool 2018 võitis Tallinna 32. keskkool.

Selle tubli kooli direktor ja õppealajuhataja nimetavad oma kooli vahel ka saarlaste kooliks või KG filiaaliks, sest direktor Maarja Merigan on KG 16. lennu vilistlane ja gümnaasiumiastme õppealajuhataja Kerstin Vessik lõpetas meil 24. lennus.

Järgnevalt lühiusutlus 2018. aasta parima kooli direktori Maarja Meriganiga.

Gert Lutter, 11. juuni 2018

11. juunil oli soovijatel võimalik osaleda tunnustatud spetsialisti Ekaterina Koudryavtseva töötoas, teemaks keelte õppimine mängude kaudu.

Marit Tarkini sõnul oli tegemist väga huvitava koolitusega. Olulise teemana tõi ta välja selle, et uue keele õppijat ei tohiks grammatikaga kohe ära ehmatada ning tõi näite, kus kõigepealt räägitakse muinasjutt, arutletakse sõnade erinevate tähenduste üle ja sellega koos tuleb vaikselt grammatika: "Kõigepealt tuleb panna rääkima, siis tuleb ka grammatika."

Maidu Varik, 8. juuni 2018

Sel nädalal olid Kuressaare Gümnaasiumis külas Tallinna Kesklinna vene gümnaasiumi õpilased. 7. klassi õpilaste projekti "Eesti keel selgeks" eesmärgiks oli praktiseerida eesti keeles suhtlemist eestikeelses keskkonnas. "Innovatooriumi" projektis on aga KG ja TKVG koostööpartneriteks nn targa koolimaja arendamisel.

Madli-Maria Naulainen, 7. juuni 2018

Digigirls on 7.–12. klassi tüdrukutele IT-ala tutvustav üritus, mille eesmärk on aidata ka tüdrukutel tehnoloogiateemadega rohkem sina peale saada. Disainimajakas toimunud üritus oli esimene sellelaadne Kuressaares. Varasemalt on tehtud üritusi ennekõike Tallinnas ja Tartus erinevates ettevõtetes.

Madli-Maria Naulainen, 5. juuni 2018

Meil on suur rõõm teatada, et tänu Progetiigri taotlusvooru heaks kiidetud projektitaotlusele saime täiendada kooli robootikaseadmete parki ligi 5000 euro väärtuses. Sellest on HITSA sihtfinantseeringu osa 70%. Koolile soetati täiendavalt LEGO EV3'sid, mis meil juba praegu aktiivselt kasutuses. Lisaks saime päris uute vahenditena soetada mBote ja Sphero roboteid, mis aitavad nüüd täita tühimikku just ennekõike algklasside programmeerimisõppe vahendite osas.

Gert Lutter, 1. juuni 2018

Täna kirjutavad põhikooli lõpetajad oma esimest lõpueksamit – toimub eesti keele eksam. Kahest osast koosneval eksamil hinnatakse õpilaste teadmisi läbi lugemis- ja kirjutamisülesannete. Head põrumist!

Peale seda jäävad veel matemaatika lõpueksam 8. juunil ja valikeksam 13. juunil ning seejärel ootab üheksandikke juba lõpuaktus 19. juunil.

Teade / ÕppetööÕpikute suvepuhkus
Urve Aedma, 30. mai 2018

Peagi saab läbi õppeaasta ja praegu on sobiv aeg tagastada raamatukogule õpikud ja muud raamatud, mida te enam õppetöös ei vaja.

Raamatukogu on avatud koolipäevadel 29. juunini kell 8.00–16.00.

Uudis / ÕppetööLoov/duslaager algas taas
Raili Kaubi, 29. mai 2018

Viiendate klasside loov/duslaager Jõulumäel sai jälle hoo sisse. Kui haiku keeles ütelda, siis ...

Eve Tuisk, 28. mai 2018

Oi koolikell, kui rõõmsalt täna

sa aktusel meil tilised!

Sul pole muret meie pärast,

sest enam me ei hiline!

Uudis / ÕppetööPresident oli e-õpetajaks
Maidu Varik, 11. mai 2018

6.b projektiõppe tunni külaliseks oli president Kersti Kaljulaid. Kohtumine toimus küll virtuaalses klassiruumis e-külalistunnina. President rääkis sellest, milline on elu Eestis 25 aasta pärast. Kuulajad said aimu sellest, kuidas võiks välja näha õppimine ja töötamine tulevikus, millisteks muutusteks peame olema valmis, aga ka sellest, kui oluline on säilitada oma keelt ja kultuuri.

Gert Lutter, 10. mai 2018

Talvisest aprillist suvisesse maisse – täna, 10. mail 2018 istutasid 40. lennu õpilased kooli juubelialleele oma lennu puu. Traditsiooniliselt on see toimunud enne tutiaktust, ent sel aastal jäi puu istutamine ootama veidi soojemat aega.

Signe Vahkal, 9. mai 2018

5. mail toimus Tõrvas vabariiklik NUPUTA võistlus, kus meie kooli 7.b klassi võistkond saavutas pingelises konkurentsis 31 võistkonna hulgas tubli 9.–11. koha.

Artikkel / ÕppetööLõbusalt aktiivne koolipäev
Galerii!
Kaja Puck, 8. mai 2018

20. aprillil, viimasel koolipäeval enne vaheaega osalesid meie kooli 4.–6. klasside õpilased efektiivsel, lõbusal ja sotsiaalsel fotojaht-viktoriinil, mis viis tutvuma Kuressaare linnuse ümbruses olevate vaatamisväärsustega ning andis selle käigus ülevaate linna ajaloost ja elu-olust. Üritus oli pühendatud linna 455. sünnipäevale.

Anu Saabas, 3. mai 2018

7.–24. maini esitab lapsevanem avalduse koolile lapse 1. klassi astumise kohta. Aluseks on Saaremaa valla vastav otsus õpilase koolikoha määramisest.

Lelet Aavik, 2. mai 2018

Nüüd on meie kooli 1. korruse algklasside koridoris lõbus sein, kuhu on võimalik vahetunnis kriitidega joonistada ja kirjutada.

Kriiti saavad I kooliastme lapsed küsida oma õpetaja käest. Klassis kasutusel olev tahvlilapp sobib ka seina puhastamiseks.

Loovaid ideid ja lõbusaid vahetunde!

Marit Tarkin, 20. aprill 2018

Kolmapäeval, 18. aprillil külastas 10.a klass härra Kalle Laaneti kutsel riigikogu. Kohtumine algas valges saalis tehtud ühise fotoga ja seejärel toimus tõsine õppetund, mille jooksul härra Laanet andis ülevaate meie poliitikast, riigikogu juhatuse ja parlamendi igapäevatööst ning probleemidest, järgnes parlamendi infotund, ekskursioon ja retk Pika Hermanni torni. Suur tänu Kalle Laanetile ja abilistele vastuvõtu eest!

Lehekülg: /44 järgmine

Galerii