üles
teisipäev, 18. detsember 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. detsember

19. detsember

20. detsember

21. detsember

22. detsember

23. detsember

24. detsember

25. detsember

Töötajate sünnipäevad

20. detsember

25. detsember

Teade, Varia, kuni 2. jaanuar 2019
Valdkond: Õppetöö
Maidu Varik, 13. detsember 2018

Megaaju alustas 22. hooaega. Avavoorus näitasid parimaid teadmisi 10.a (Tõnis Grepp, Janari Mõlder, Eeva Helga Kupits) 6 punktiga ja 7.c tüdrukute võistkond (Maris Sannik, Kerttu Aru ja Birgit Truu), kes jäi eelmistest maha poole punktiga, kuna eksisid räppar Nublu perekonnanime õigekirjas.

Maidu Varik, 6. detsember 2018

29. novembril toimus KGs kohtumine ETV noorteseriaali "Miks mitte?!" osalejate ja tegijatega. Seriaal motiveerib noori tegema karjäärivalikuid lähtuvalt oma sisetundest, innustab noori arutlema stereotüüpsete hoiakute ja võrdse kohtlemise üle. Üritust aitas korraldada KG vilistlane, soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei töötaja Maret Seppel.

Olle Arak, 3. detsember 2018

30. novembrist 2. detsembrini toimus Tallinnas Euroopa tippvõistlus robootikas Robotex18. Kuressaare Gümnaasiumi robootikud osalesid viiel tihedat rahvusvahelist konkurentsi pakkunud võistlusalal: 3 meeskonda Makeblock MakeX Starter Blue Planet meeskonnavõistlusel, 2 meeskonda joonejärgimises, 1 naiskond tüdrukute tuletõrjumise vanemas vanuseastmes, 1 meeskond Lego sumos kuni 13-aastastele ning 1 võistkond Lego sumo vanemas vanuseastmes.

Maidu Varik, 28. november 2018

Kuressaare Gümnaasium osaleb koos partnerkoolidega Islandilt, Taanist, Soomest, Lätist ja Leedust Nordplus programmi koostööprojektis, mille käigus keskendutakse noorte panusele globaalse arengu eesmärkide teadvustamisel ja saavutamisel.

Projekt on jätkuks eelmisel aastal lõppenule, uue partnerina lisandus Leedu. Projekti esimene kohtumine toimus Islandil. Veebruaris võõrustab osalejaid KG.

Maidu Varik, 26. november 2018

Saaremaa valla noortevaldkonna tunnustuse Hea Eeskuju kategoorias pälvis 11.a klassi õpilane Sten Kongas.

Steni mitmekülgsest tegevusest märgiti ära tema viikingipaadi-projekt, aktiivne osalemine KG robootikaüritustel, õpilasesinduses ja noorteürituste korraldamisel. Lisaks kõigele muule on Sten ka hea õppeedukuse ja suure õpihimuga.

Raili Kaubi, 21. november 2018

9. novembril olid koolis külas vilistlased, praegused EKA moedisaini tudengid Karolin Kärm ja Karin Kreek, et läbi viia helkivate aksessuaaride töötuba.

Maidu Varik, 19. november 2018

15. novembril osalesid KG merenduse õppurid TTÜ Eesti Mereakadeemia meresõlmede praktikumis Eesti kauneima purjeka Hoppeti pardal.

Maidu Varik, 15. november 2018

14. novembril toimus järjekordne noorte infomess Tuleviku Kompass. Lisaks tavapärasele kooli, õppimis- ja huvitegevusvõimaluste tutvustamisele osalesid KG õpilased messi korraldamisel ka vabatahtlikena, meeleolu aitas luua KG rahvatantsugrupp Sõlesepad.

Artikkel / ÕppetööSTART-turniirist põhjalikult
Britte Kruusement, 12.a klass, 15. november 2018

Laupäeval, 10. novembril toimus Kuressaare Gümnaasiumis järjekordne START-turniir, kus erinevad Kuressaare õpilaste tiimid väitlesid teemal “Eestis peaksid erakondade valimisnimekirjad peegeldama eri ühiskonnagruppe proportsionaalselt”. Laupäevase ürituse juhatas sisse kohtunike koolitus päev varem, mille viis läbi aasta kohtunik 2015 tiitli omanik Martin Küüsmaa.

Maidu Varik, 14. november 2018

KGs oli külas Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi töögrupp, kes jäädvustas filmilindile programmeerimise, arvutiõpetuse ja robootikatunde, robootikaringide tegevust ja meie õpikeskkonda. Samuti tehti intervjuusid nii õpilaste kui õpetajatega.

Ave Jõgi, 13. november 2018

Esimese Waldorf-kooli sünnist Stuttgardi Waldorf-Astoria sigaretivabriku ruumides on möödas pisut vähem kui 100 aastat. Maailmas on umbes tuhat Waldorf-kooli 65 riigis, kus õpib ümmarguselt 200 000 last. Ka erinevad vabakoolid viljelevad alternatiivhariduse andmist, olles Waldorf-kooliga mõneti sarnased, paljuski aga erinevad. Meie võõrkeeleõpetajad käisid Pärnus kahte kooli kaemas.

Marit Tarkin, 12. november 2018

Laupäeval, 10. novembril toimus Eesti Väitlusseltsi ja KG eestvedamisel väitlusturniir algajatele väitlejatele Kuressaare START 2018. Võistlusel osales 12 võistkonda kokku 36 väitlejaga, lisaks 16 õpilaskohtunikku. Peakohtunikuks oli Martin Küüsmaa, turniiridirektoriks Ann Tarkin ja kohtunikeks ka Siim Ruul ja Kristin Parts Eesti Väitlusseltsist.

Marit Tarkin, 7. november 2018

Aeg liigub kiiremini, kui arvata oskame ja gümnaasiumi 3 aastat on ühtäkki finišis. Millises etapis on 11.a õpilased, kuidas kulgeb õppetöö, mis on aasta jooksul plaanis ja mis sihid ootavad ees abituuriumis – kõigest sellest oli juttu ühisel kellakuuekohvil, kus osalesid õpilased koos lastevanematega, kokku üle 60 pereliikme. Suur tänu, kes tulid, kaasa mõtlesid, kuulasid, küsisid, aitäh õppealajuhataja Maidu Varikule. Sellised me oleme ja hea on liikuda edasi, kui pere on plaanid paika pannud.

Grete Pihl, 5. november 2018

30. oktoobril toimus järjekordne hariduskohvik, seekord 5. klasside lastevanematele. Kuna kevadel toimub 5. klasside loovus- ja looduslaager Jõulumäel, algaski lastevanemate nõupidamine laagriülema õpetaja Ruth Risti ülevaatega. Järgnesid arutelud laudkondades erinevatel koolielu puudutavatel teemadel, üldnimetajaks kooli ja kodu koostöö.

Teade / ÕppetööKG PRO: CodeWeek tänab
Madli-Maria Naulainen, 30. oktoober 2018

KG sai diplomi ja tänu aktiivse osalemise eest Euroopa CodeWeek üritusel. Suur tänu kõigile, kes aitasid KG PRO elluviimisel!

Maidu Varik, 30. oktoober 2018

KG robootika- ja programmeerimise päevade raames toimus 20. oktoobril Saare maakonna robootikaõpilaste koostööpäev.

Maidu Varik, 29. oktoober 2018

Euroopa koolide kogukond eTwinning, mille tegevust korraldab European Schoolnet, tunnustas KG koostööprojekti:

"Palju õnne! Teie koolile on antud Euroopa kvaliteedimärk silmapaistva töö eest eTwinning-projektiga "The European Chain Reaction 2018". Teie õpilaste ja teie kooli tööd on tunnustatud kõige kõrgemal Euroopa tasemel.

Teie projekt pannakse ka välja spetsiaalsele leheküljele Euroopa portaalis aadressil http://www.etwinning.net.";

Maidu Varik, 29. oktoober 2018

Selle aasta 10. kuu 10. kuupäeval toimunud teadushäppening andis oma panuse ülemaailmse vaimse tervise päeva teadvustamiseks, ent nagu ikka oli kesksel kohal võimalus vaadata, kuulata ja ise kaasa lüüa mitmekülgselt harivates tegemistes.

Lehekülg: /45 järgmine

Kuulutused

Galerii