Vastuvõtt X klassi
Töökuulutus
neljapäev, 22. veebruar 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

22. veebruar

23. veebruar

24. veebruar

25. veebruar

26. veebruar

27. veebruar

1. märts

Töötajate sünnipäevad

25. veebruar

27. veebruar

Teade, Varia, kuni 24. veebruar 2018
Teade, Varia, kuni 22. juuni 2018
Valdkond: Õppetöö
Grete Salumägi, 12.a klass, 21. veebruar 2018

Grete Salumägi: "Meil eestlastena on nii palju, mille üle uhkust tunda ja rõõmu, et elame heas riigis. Meil on imeline loodus, kus härmas kuuseokkad vahelduvad õitsvate krookustega ja suvine soe päike mängeldes külmataadiga ja värviliste lehtedega koostööd teeb. Saame olla õnnelikud, et palju puhast loodust on säilinud ja Eesti kõik saared oma erilise kultuuriga inimesi juurde tõmbavad."

Uudis / ÕppetööTeateid matemaatikaradadelt
Raido Kahm, 20. veebruar 2018

Käesoleva kuu algul kogunesid 5.–7. klasside matemaatikahuvilised üle Saaremaa Kuressaare Gümnaasiumisse, et panna oma võimed proovile võistlusel NUPUTA.

Arvamus / ÕppetööEV100: Paeluv on see jõud
Jade Marie Laido, 10.a klass, 20. veebruar 2018

Jade Marie Laido: "Number 100 ei tähenda ju tegelikult eriti midagi, vaid lihtsalt ühte järjekordset põhjust, mida tähistada. Loomulikult tuleb Eesti 100 meie riigile igati kasuks – saame välismaal palju reklaami ning ehk murrame veidi oma stereotüüpigi, lisaks meelitame Eesti pinnale uusi turiste meie firmadele kasumit jätma. Kui aga soovime tähistada oma rahvuslikku ühtsust, siis selleks ei ole vaja numbrit 100."

Lotta Meet, 9.b klass, 19. veebruar 2018

Lotta Meet: "Me tegelikult ei mõtle vabadusele, me peame seda iseenesest mõistetavaks, ei oska seda väärtustada – me ei tea vabaduse väärtust."

Victoria Rosing, 9.a klass, 16. veebruar 2018

Victoria Rosing: "Me täname Eesti rahvast, teid, kes te lasite meil sündida vabasse riiki. Me oleme tänulikud, et võitlesite Eesti nimel mitmetes sõdades ja mitmete võõrvõimude vastu, et saaksime sündida sinimustvalge lipuga riiki. Me oleme tänulikud, et saame öelda: oleme eestlased."

Laura Nook, 10.c klass, 15. veebruar 2018

Laura Nook: "Mul on uhke olla eestlane! Mul on uhke olla osa millestki nii väiksest, kuid samas nii suurest. Meid, eestlasi, peetakse tihti külmadeks, kinnisteks ja reserveeritud inimesteks, kuid tegelikult oleme me väga ühtehoidev rahvas."

Teade / ÕppetööJa tahadki koolis käia
toimetus, 14. veebruar 2018

"Kuressaare Gümnaasium on mammutkool, kus omandab haridust üle tuhande lapse. Lasterikka kooli tugikeskuses Amare tegutsevad lastega mitmed tugispetsialistid. Toetust ja nõu saavad ka lapsevanemad ja õpetajad."

Nii alustas Annika Poldre eelmise nädala Õpetajate Lehes artiklit meie kooli tugikeskusest.

Marta Rõõm, 12.b klass, 14. veebruar 2018

Marta Rõõm: "Sellel tähtpäeval soovin ma õnne Eestile ehk kõigile meile, sest meie olemegi Eesti. Ma unistan, et me saaksime olla õnnelikud ja tunda uhkust selle üle, et meil on võrdsed võimalused kasvada ise ja kasvatada oma lapsi ausateks ja hoolivateks kodanikeks."

Sandra Kuusk, 9.c klass, 13. veebruar 2018

Sandra Kuusk: "Mõnus on elada teades, et võid vabalt uksest välja minna, kooli või tööle jalutada, hingata sisse värsket õhku, avaldada oma arvamust, tantsida, maalida, joosta, karjuda, kasvõi roomata. Siin me seda kõike teha saamegi."

Arvamus / ÕppetööEV100: Eesti on kodu
Renate Lempu, 11.b klass, 12. veebruar 2018

Renate Lempu: "Eesti tähendab kõigi jaoks midagi erinevat, aga mis iganes keegi sellest mõtleb, see jääb alati ja igavesti siiski meie koduks: meie sinine taevas, meie tumedad mullad ja see valge, mis helgib vapralt iga inimese silmis, kes seda riiki südamest armastab."

Marit Tarkin, 12. veebruar 2018

10.–11. veebruaril toimus keskkoolide vabariiklik II väitlusetapp Lähte gümnaasiumis. KGd esindasid kaks tiimi koosseisus Rauno Rauniste, Gerly Ots, Richard Mõisaäär ning Ketli Rihkrand, Kirsika Rahu ja Eliisa Täht. Meistrivõistlustel osales ka Karoliina Tammel, kes oli KG vilistlasest turniiridirektori Ann Tarkini parem käsi. Võistkond Söörömöö, kelle koosseis sel etapil muutus, tegi meistrivõistlustel üllatusliku lennu, jõudes esialgu poolfinaali ja siis juba finaali ... Palju õnne!

Madli-Maria Naulainen, 12. veebruar 2018

Laupäeval, 10. veebruaril toimus Kuressaare Gümnaasiumis maakondlik ajaloo-olümpiaad. Vabariigi sajandal juubeliaastal võttis olümpiaadist osa väga ilus arv õpilasi – 100. 9. klasside arvestuses on parim ajalootundja maakonnas Arlin Pihlas 9.c klassist. Palju õnne! Suur tänu kõigile olümpiaadil osalenud õpilastele ja nende juhendajatele.

Heleriin Lopp, 12.b klass, 9. veebruar 2018

Heleriin Lopp: "Meie kõik siin ilmas oleme, käime oma rada, otsime jälge, mida mööda edasi minna. Me läheme ära, me tuleme tagasi. Iga inimese südamesse jääb just see, mis ta ise tahab, et sinna jääks."

Uku Timm, 11.c klass, 8. veebruar 2018

Uku Timm: "1980. aastate lõpp saabus meile kui kevadine vihm lillele. Püüdsime kinni esimesed soojust andvad päikesekiired, mida olime oodanud terve igavikupikkuse külma talve, ning hakkasime tõusma mullast ja kiirelt virguma."

Marit Tarkin, 8. veebruar 2018

Juba sel nädalavahetusel, 10.–11. veebruaril toimub keskkoolide vabariiklik II väitlusetapp Lähte gümnaasiumis. KGd esindavad kaks tiimi, koosseisus Rauno Rauniste, Gerly Ots, Richard Mõisaäär ja Ketli Rihkrand, Kirsika Rahu ja Eliisa Täht. Meistrivõistlustel osaleb ka Karoliina Tammel, kes sel turniiril õpib juba meie vilistlase Ann Tarkini juures turniiridirektori ametit. Homme kell 14.45 ootame kõiki huvilisi klassi 305 vaatama väitluseelvooru.

Melani Raamat, 12.c klass, 7. veebruar 2018

Melani Raamat: "Hinnakem seda, mis meil on, hoidkem Eesti lippu auga kõrgel ning ärgem põgenegem probleemide ja raskuste eest."

Gerta Nurk, 7. veebruar 2018

3. veebruaril toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumis 6.–12. klassi õpilastele bioloogiaolümpiaadi maakondlik voor. Olümpiaadil osales maakonna erinevatest koolidest 105 õpilast.

Madli-Maria Naulainen, 6. veebruar 2018

Meie kool kingib Eestile mõtlevad noored. Kõik 9.–12. klassi õpilased said ülesandeks luua kõne Eesti sünnipäevaks. See ei olnud lihtne ülesanne, andsite meile sellest märku. Teame, et see ei olnud lihtne. Aga teame ka, et meie koolis õpivad mõtlevad noored, kes on väljakutseteks valmis. Usume teisse. Ja nii need kõned valmisid. Kokku sai aukartustäratav hulk häid mõtteid, mida alljärgnevalt ja ka kogu veebruarikuu jooksul Meie KG vahendusel jagada tahame.

Lehekülg: järgmine

Konkursid

Galerii