üles
kolmapäev, 17. oktoober 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

17. oktoober

18. oktoober

19. oktoober

20. oktoober

21. oktoober

22. oktoober

23. oktoober

24. oktoober

Töötajate sünnipäevad

19. oktoober

Valdkond: Õppetöö
Lelet Aavik, 2. oktoober 2018

25. septembril kogunesid klassiõpetajad kooli käsitööklassi, et jagada üksteisega põnevamaid ja parimaid ideid õpetamise ja õppimise kohta. Olgu nendeks siis erinevad töölehed, raamatud, meetodid, õppe- ja näitvahendid, mängud, internetikeskkonnad, kunstitööd või õpetlikud lood (kooli)elust enesest.

Maidu Varik, 14. september 2018

Nordplus Junior projekti raames võõrustab Kuressaare Gümnaasium sel nädalal külalisi Giljanesi koolist (Fääri saared) ja Atuarfik Kristian Lundbladi koolist (Gröönimaa). Koostööprojekti eesmärgiks on kaasata noori tegevustesse oma kodukoha elukeskkonna parendamiseks ja oma kultuuri väärtustamiseks.

Selle nädala jooksul on ühistegemiste eesmärgiks osalemine Maailmakoristuspäeval, oma panuse andmine Ultima Thule maratoni õnnestumisele ning teha seda keskkonnasäästliku ploggingu'ga.

Chrisanne Prei, 12.c klass, 11. september 2018

Esimesel koolinädalal said merenduse õppesuuna õpilased jälle päris merele. Marko Kesküla juhendamisel omandasime algteadmisi aerusurfist e SUPist (stand up paddle). Meie tegevusi soosis ka algajate jaoks ideaalne surfiilm ning seetõttu saime hakkama nii surfilaua juhtimise, pööramise kui ka sellele püsti tõusmisega.

Oli ütlemata tore ja põnev päev!

Urve Aedma, 21. august 2018

Õpikuid laenutatakse õpilastele alates 5. klassist kooli raamatukogus kella 9.00–16.00 järgmistel kuupäevadel:

laupäeval, 25. augustil need, kes määratud päeval tulla ei saa,

esmaspäeval, 27. augustil 5. klassid,

teisipäeval, 28. augustil 6. klassid,

kolmapäeval, 29. augustil 7. ja 8. klassid,

neljapäeval, 30. augustil 9. ja 10. klassid,

reedel, 31. augustil 11. ja 12. klassid.

Gert Lutter, 26. juuni 2018

Kooli juubeliaastal lõpetasid Kuressaare Gümnaasiumi 40. lennud – 19. juunil oli 9. klasside lõpuaktus ja 20. juunil 12. klasside lõpuaktus.

Siit saad uuesti vaadata mõlema aktuse salvestisi.

Leia end videost, meenuta hetke ja uute kohtumisteni, lõpetajad!

Anu Saabas, 21. juuni 2018

Tänavu lõpetas kiituskirjaga klassikursuse 70 põhikooliõpilast.

Gert Lutter, 20. juuni 2018

Täna, 20. juunil kell 14.15 algab Kuressaare spordikeskuses KG 40. lennu lõpuaktus.

On traditsiooniks saanud, et enne või pärast aktust asetavad abituriendid pärja Kuressaare Eesti Vabadussõjas langenute mälestussambale, mälestamaks Eesti Vabadussõjas langenuid. 40. lend viis mälestushetke läbi eile õhtul.

Lühikeste sõnavõttudega esinesid õppealajuhataja Maidu Varik, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Merle Rekaya ja 12.c õpilane Cristo Prostang. Pärja asetas Janno Remmel 12.c klassist.

Eve Tuisk, 18. juuni 2018

Ei ole mingi saladus, et lugemine avardab silmaringi ja viib erinevatesse kohtadesse rändama. Raamatuid lugev inimene on sügav ja intelligentne, temaga on põnev suhelda. Just seepärast pöörasime möödunud õppeaastal lugemisele meie koolis erilist tähelepanu. Lugemisprojekti "Kogu KG loeb" käigus viisime läbi erinevaid üritusi ning saime tagasisidet põnevamate teoste ja mõtete kohta, mida loetu tekitas.

Eve Tuisk, 13. juuni 2018

Teisipäeval, 12. juunil oli viimane koolipäev 1.–8. ja 10.–11. klasside õpilastele. Pidulikel üleminekuaktustel anti kätte kiituskirjad tublimatest tublimatele õppijatele, tunnustati parimaid klasse spordis, peeti meeles vägevamaid nuputajaid ja silmapaistvamaid lugejaid ning anti üle teatepulgad uutele klassijuhatajatele. Õpetajad aga üllatasid õpilasi sel korral nii ...

Maidu Varik, 12. juuni 2018

Sel õppeaastal esimest korda toimunud konkursi Aasta Kool 2018 võitis Tallinna 32. keskkool.

Selle tubli kooli direktor ja õppealajuhataja nimetavad oma kooli vahel ka saarlaste kooliks või KG filiaaliks, sest direktor Maarja Merigan on KG 16. lennu vilistlane ja gümnaasiumiastme õppealajuhataja Kerstin Vessik lõpetas meil 24. lennus.

Järgnevalt lühiusutlus 2018. aasta parima kooli direktori Maarja Meriganiga.

Gert Lutter, 11. juuni 2018

11. juunil oli soovijatel võimalik osaleda tunnustatud spetsialisti Ekaterina Koudryavtseva töötoas, teemaks keelte õppimine mängude kaudu.

Marit Tarkini sõnul oli tegemist väga huvitava koolitusega. Olulise teemana tõi ta välja selle, et uue keele õppijat ei tohiks grammatikaga kohe ära ehmatada ning tõi näite, kus kõigepealt räägitakse muinasjutt, arutletakse sõnade erinevate tähenduste üle ja sellega koos tuleb vaikselt grammatika: "Kõigepealt tuleb panna rääkima, siis tuleb ka grammatika."

Maidu Varik, 8. juuni 2018

Sel nädalal olid Kuressaare Gümnaasiumis külas Tallinna Kesklinna vene gümnaasiumi õpilased. 7. klassi õpilaste projekti "Eesti keel selgeks" eesmärgiks oli praktiseerida eesti keeles suhtlemist eestikeelses keskkonnas. "Innovatooriumi" projektis on aga KG ja TKVG koostööpartneriteks nn targa koolimaja arendamisel.

Madli-Maria Naulainen, 7. juuni 2018

Digigirls on 7.–12. klassi tüdrukutele IT-ala tutvustav üritus, mille eesmärk on aidata ka tüdrukutel tehnoloogiateemadega rohkem sina peale saada. Disainimajakas toimunud üritus oli esimene sellelaadne Kuressaares. Varasemalt on tehtud üritusi ennekõike Tallinnas ja Tartus erinevates ettevõtetes.

Madli-Maria Naulainen, 5. juuni 2018

Meil on suur rõõm teatada, et tänu Progetiigri taotlusvooru heaks kiidetud projektitaotlusele saime täiendada kooli robootikaseadmete parki ligi 5000 euro väärtuses. Sellest on HITSA sihtfinantseeringu osa 70%. Koolile soetati täiendavalt LEGO EV3'sid, mis meil juba praegu aktiivselt kasutuses. Lisaks saime päris uute vahenditena soetada mBote ja Sphero roboteid, mis aitavad nüüd täita tühimikku just ennekõike algklasside programmeerimisõppe vahendite osas.

Gert Lutter, 1. juuni 2018

Täna kirjutavad põhikooli lõpetajad oma esimest lõpueksamit – toimub eesti keele eksam. Kahest osast koosneval eksamil hinnatakse õpilaste teadmisi läbi lugemis- ja kirjutamisülesannete. Head põrumist!

Peale seda jäävad veel matemaatika lõpueksam 8. juunil ja valikeksam 13. juunil ning seejärel ootab üheksandikke juba lõpuaktus 19. juunil.

Teade / ÕppetööÕpikute suvepuhkus
Urve Aedma, 30. mai 2018

Peagi saab läbi õppeaasta ja praegu on sobiv aeg tagastada raamatukogule õpikud ja muud raamatud, mida te enam õppetöös ei vaja.

Raamatukogu on avatud koolipäevadel 29. juunini kell 8.00–16.00.

Uudis / ÕppetööLoov/duslaager algas taas
Raili Kaubi, 29. mai 2018

Viiendate klasside loov/duslaager Jõulumäel sai jälle hoo sisse. Kui haiku keeles ütelda, siis ...

Eve Tuisk, 28. mai 2018

Oi koolikell, kui rõõmsalt täna

sa aktusel meil tilised!

Sul pole muret meie pärast,

sest enam me ei hiline!

Lehekülg: /44 järgmine

Kuulutused

Galerii