üles
reede, 26. aprill 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

26. aprill

27. aprill

28. aprill

29. aprill

30. aprill

1. mai

2. mai

3. mai

Töötajate sünnipäevad

27. aprill

28. aprill

29. aprill

Valdkond: Õppetöö
Arvamus / Õppetöö41. lennu tutipäeva aktus
Youtube video!Galerii!
Gert Lutter, 18. aprill 2019

Meeleolukal ja igati korda läinud aktusel laulsime kooli laulu koos Astridi, Johanna, Krislini ja 1. klassidega, vaatasime koolipere videotervitust, sõnavõttudega astusid üles Juhan Soon ja Maidu Varik, jukude tervitusega esines 10.b klass, vaatasime ja kuulasime 12. klasside endi meenutusi ning kõik selle sidus kokku Geito 5.d klassist. Aktuse lõpetuseks kutsus 1.a klassi õpilane Liisa lavale õpetajate päeval koolidirektori ametis olnud Kerstini, kes lubas, et ei unusta ka suureks saades mängimist ja väikest Kerstinit ära!

Fotod aktusest leiad kooli galeriist ja kogu sündmust saad meenutada ka video vahendusel. Tuult tiibadesse!

Toimetus, 17. aprill 2019

Meie koolipere kõige suuremad on korraga nii suured, et õppimise aeg on läbi saanud ja juba 22. aprillil ootab ees esimene küpsuseksam. Tänasel meeleolukal tutipäeva aktusel oli nii nalja kui pisaraid. 41. lend, olete meile väga kallid, peame teile eksamiperioodil pöialt, täna aga nautige päikest, noorust ja koosolemist!

Maidu Varik, 16. aprill 2019

Europarlamendi saadik Urmas Paet rääkis kohtumisel KG 12ndikega maailmapoliitika aktuaalsetel teemadel ja andis ülevaate europarlamendis arutlusel olevatest küsimustest.

Kuna ettekandes juhiti tähelepanu sellele, et seni suhteliselt vaikne Arktika on seoses kliima soojenemisega omandamas suuremat geopoliitilist tähendust, tahtsid ka kuulajatest abituriendid arutada, miks ikkagi poliitikute keskkonnakaitsealased sõnad tihtipeale reaalsuseks ei muutu.

Marit Tarkin, 12. aprill 2019

KG väitlusklubi väitlejad Gerly Ots ja Richard Mõisaäär valiti Eesti Väitlusseltsi 10-liikmelisse esindustiimi, osalemaks Eesti Väitlusseltsi IDEA korraldatavas väitlusakadeemias, mis toimub 9.–13. mail Sloveenias Kranska Gjoras. Akadeemias toimuvad paralleelselt erinevad väiltustehnilised ja ka üleüldised EL ja EL väärtusi puudutavad töötoad. Täpsem kava on kokkupanemisel ja väitlejatel on võimalik valida endale kõige meelepärasemad töötoad. Lisaks toimub paar harjutusväitlust WSDC formaadis. Kogu üritus toimub inglise keeles.

Toimetus, 1. aprill 2019

Õppekava kui diskursus kannab endas implitsiitselt ühiskondlikke arenguid ja eksplitsiitselt nende arengute mõjul kujunenud haridusfilosoofiat.

Õpetajate paremaks ettevalmistamiseks lõimigupõhiseks õppeks otsustasid KG õpetajad teha senisest suuremat ainetevahelist koostööd, mis eeskätt tähendab õpetaja jaoks välja tulla mugavustsoonist, tulles välja enda ainest ja sisenedes hoopis teise aine õpetamisse.

Maidu Varik, 1. aprill 2019

Tulenevalt hinnetega "piitsutamise" lõpetamisest ja põhikooli lõpueksamite kadumisest, on vaja ka uusi kriteeriume õpilaste vastuvõtul gümnaasiumisse – kuna KGsse on jätkuvalt suur tung.

Sel aastal rakendame vastuvõtul esmakordselt teaduslikke uuringuid. Lisaks tavapärasematele uuringutele kehaanduritega ja ajulainete mõõtmisele, pööratakse tähelepanu õpi-geeni olemasolule. Õpilastel on ka ise võimalik uuringutes kaasa lüüa, selgitamaks välja sobivamaid pinginaabreid ja klassikaaslasi.

Merle Rekaya, 29. märts 2019

Täna toimus Euroopa rahatarkuse viktoriin, millest võttis Eesti 131 võistkonna seas osa ka KG 7.a klass. Vastuseid vajutas Kahoodis Kregor Koppel, kaasa mõtles kogu klass.

Maidu Varik, 20. märts 2019

eTwinningu raames tehtud rahvusvahelise projektitöö tunnustamiseks kooli tasandil pälvis eTwinningu kooli märgi 8 Eesti õppeasutust, nende hulgas ka Kuressaare Gümnaasium.

Märgi saamiseks peab kool vastama teatud kriteeriumidele, sh aktiivne projektitegevus nii õpilaste kui õpetajate hulgas ja nähtavus ka Euroopa tasandil.

Marit Tarkin, 15. märts 2019

14. märtsil toimus emakeelepäevale pühendet ülekooliline küsikilb, kus kõigi klasside 4-liikmelised võistkonnad panid end proovile keele- ja kultuuriteadmistes. Keele- ja kirjandusviktoriini on meie majas korraldatud juba 1995. aastast alates. Suur tänu 2019. aasta ettevõtmise peakorraldajatele Anu Liigile ja Maret Laursonile. Suur tänu kõigile osalejatele, olite tasavägised ja targad võistlejad! Palju õnne kõigile võitjaile! 2019. aasta parimad emakeeletundjad klassiti.

Maidu Varik, 14. märts 2019

Emakeelepäeva e-etteütlusel said oma teadmisi proovida ka paljud KG õpilased.

Midu vika shul olli???

Maidu Varik, 5. märts 2019

Koolivaheajal olid Kuressaare Gümnaasiumis külas Nordplus projekti partnerid, õpilased ja õpetajad Islandi, Taani, Soome, Läti ja Leedu koolidest. Projekti peateemaks on noorte teadlikkuse tõstmisele maailma kestliku arengu eesmärkidest, seekord oli kesksel kohal ebavõrdsuse vähendamise teema.

Malle Tiitson, 25. veebruar 2019

12. veebruaril toimus maakondlik geograafiaolümpiaad, osavõtjaid oli kokku 105 kümnest koolist.

Maidu Varik, 21. veebruar 2019

Sügisesel Hoppeti pardal toimunud töötoas panid merenduse õppurid kirja ka oma tudengivarju soovid Mereakadeemiasse. 12.c klassi õpilane Chrisanne Prei tegigi nüüd selle mõtte teoks – tal oli võimalus olla tudengivarjuks laevajuhtimise eriala üliõpilasel. Chrisanne sai kasuliku kogemuse, Mereakadeemia ootab teda aga sügisel õpinguid jätkama.

Artikkel / ÕppetööOrienteerumismäng 3. klassile
Mia-Liise Saar ja Klaara Mia Kuusk, 8.b klass, 18. veebruar 2019

12. veebruaril 2019 toimus KG-teemaline orienteerumismäng 3.c klassile. Mängu korraldasime 3. klassi õpilastele enda loovtöö raames.

Greete Paaskivi, KG 39. lennu vilistlane, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng, 11. veebruar 2019

Ärkan hommikul ja tunnen ootusärevust algava päeva ees. Nii põnev ja veidike hirmutav on mõte minna jälle kooli, teadmata, mida oodata või milleks valmistuda. Söön taas kord nii armsaks saanud ema tehtud hommikuputru ja pakin koti. Tuttav hommikune unine silm ja kiirustamine – kõik on just nagu kunagi varem. Minu plaan algavaks päevaks on olla oma vennale õpilasvarjuks, käia temaga igal pool kaasas, kogeda, milline on tema tavaline päev.

Madli-Maria Naulainen, 4. veebruar 2019

Täna toimus KGs Tartu rahule pühendatud kõnekoosolek, kus 9.–12. klasside õpilased mõtisklesid Eestist. Oli suur rõõm kuulda, et meie ühiskond noori kõnetab ja jutuks tulid nii rõõmud kui mured. Tähelepanu pöörati eesti keele saatusele, teemaks olid liiklusohud ja meie roll liiklejana, meenutati ajalugu ja olulisi sündmusi, mis meid vabadusse toonud, tänati selle eest, mis meil on. Aitäh kõigile noortele, kes kõnesid koostasid, ning eriline tänu neile, kes oma kõned koosolekul ette kandsid. Oleme rõõmsad ja uhked, sest just teie mõtted ja sõnumid on need, mis meie tulevikku kujundama hakkavad.

Madli-Maria Naulainen, 1. veebruar 2019

Kõik neli Kuressaare Gümnaasiumi 6. klassi käisid ühiskonnaõpetuse tunni raames Kuressaare kohtumajas, et lähemalt uurida, kuidas käib kohtumõistmine ja millega kohtumajas tegeldakse. Oleme tänulikud kohtumajale, kes oma tööajal oli valmis meie õpilasi vastu võtma ja lastele kohtute praktikast rääkima. Suur tänu kohtumaja juhile ja kohtunikule Külli Mõlderile ning kohtunik Kristel Pedassaarele.

Marit Tarkin, 1. veebruar 2019

31. jaanuaril toimus taas maakondlik eesti keele olümpiaad, mis sel aastal keskendus sõnavara uurimisele. Millised sõnad on üldkeelsed, millised on oskussõnad ja kuidas teksti korrigeerida ning joonistada mõistesuhete skeeme – kõige sellega pidid osalejad hakkama saama. Olümpiaadi ülesanded vajasid õpilaselt head loogikat ja keeletaju. Suur tänu kõigile tublidele KG õpilastele (kokku 52 osalejat), kes kooli eesti keele aastal esindasid ja enda panuse andsid. Aitäh juhendajatele!

Lehekülg: /47 järgmine

Kuulutused

Galerii