üles
pühapäev, 17. veebruar 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

17. veebruar

18. veebruar

19. veebruar

20. veebruar

21. veebruar

22. veebruar

23. veebruar

24. veebruar

Töötajate sünnipäevad

18. veebruar

21. veebruar

Valdkond: Õppetöö
Greete Paaskivi, KG 39. lennu vilistlane, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng, 11. veebruar 2019

Ärkan hommikul ja tunnen ootusärevust algava päeva ees. Nii põnev ja veidike hirmutav on mõte minna jälle kooli, teadmata, mida oodata või milleks valmistuda. Söön taas kord nii armsaks saanud ema tehtud hommikuputru ja pakin koti. Tuttav hommikune unine silm ja kiirustamine – kõik on just nagu kunagi varem. Minu plaan algavaks päevaks on olla oma vennale õpilasvarjuks, käia temaga igal pool kaasas, kogeda, milline on tema tavaline päev.

Madli-Maria Naulainen, 4. veebruar 2019

Täna toimus KGs Tartu rahule pühendatud kõnekoosolek, kus 9.–12. klasside õpilased mõtisklesid Eestist. Oli suur rõõm kuulda, et meie ühiskond noori kõnetab ja jutuks tulid nii rõõmud kui mured. Tähelepanu pöörati eesti keele saatusele, teemaks olid liiklusohud ja meie roll liiklejana, meenutati ajalugu ja olulisi sündmusi, mis meid vabadusse toonud, tänati selle eest, mis meil on. Aitäh kõigile noortele, kes kõnesid koostasid, ning eriline tänu neile, kes oma kõned koosolekul ette kandsid. Oleme rõõmsad ja uhked, sest just teie mõtted ja sõnumid on need, mis meie tulevikku kujundama hakkavad.

Madli-Maria Naulainen, 1. veebruar 2019

Kõik neli Kuressaare Gümnaasiumi 6. klassi käisid ühiskonnaõpetuse tunni raames Kuressaare kohtumajas, et lähemalt uurida, kuidas käib kohtumõistmine ja millega kohtumajas tegeldakse. Oleme tänulikud kohtumajale, kes oma tööajal oli valmis meie õpilasi vastu võtma ja lastele kohtute praktikast rääkima. Suur tänu kohtumaja juhile ja kohtunikule Külli Mõlderile ning kohtunik Kristel Pedassaarele.

Marit Tarkin, 1. veebruar 2019

31. jaanuaril toimus taas maakondlik eesti keele olümpiaad, mis sel aastal keskendus sõnavara uurimisele. Millised sõnad on üldkeelsed, millised on oskussõnad ja kuidas teksti korrigeerida ning joonistada mõistesuhete skeeme – kõige sellega pidid osalejad hakkama saama. Olümpiaadi ülesanded vajasid õpilaselt head loogikat ja keeletaju. Suur tänu kõigile tublidele KG õpilastele (kokku 52 osalejat), kes kooli eesti keele aastal esindasid ja enda panuse andsid. Aitäh juhendajatele!

Madli-Maria Naulainen, 30. jaanuar 2019

4. veebruaril toimub Kuressaare Gümnaasiumi aulaesisel väljakul kõnekoosolek, kus noored annavad edasi oma sõnumi Eestile. 9.–12. klasside õpilased kõnelevad oma mõtetest seoses kodumaaga. Tartu rahule pühendatud kõnekoosolekuga alustame Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamist. Ootame kuulama kogu kooliperet. Kõnekoosolekud toimuvad kolmel vahetunnil: 9.45, 10.45 ja 11.45.

Uudis / ÕppetööMega-uudiseid
Maidu Varik, 25. jaanuar 2019

Megaaju turniir on jõudnud poole peale ja juhtpositsiooni hoiab viie vooru järel 12.c klassi võistkond – maakonna koolinoorte mälumängumeistrile kohaselt.

Marit Tarkin, 8. jaanuar 2019

Meie koolis tegutseb kolmandat aastat õpetajate omaalgatuslik õpikogukond, kes töötab selle nimel, et koolielu oleks põnev ja mitmekesine, tunnid metoodiliselt mitmekülgsed, õpetajaameti maine tõuseks ja koostöö lastevanematega sujuks ning viiks paremate lahendusteni. Ükskõik, kuidas me ennast ei nimetaks, on see tegevus äge, pakub pinget ja sestap meie kooslus ägedate õptejate klubi nime kannabki. Suurepäraseks koostööpartneriks kõik need kolm aastat on olnud Tallinna Õismäe Vene Lütseum.

Maidu Varik, 21. detsember 2018

Sisekaitseakadeemia finantskolledži tolli ja maksunduse eriala kadett KG vilistlane Karina Sepp käis abiturientidele tutvustamas õppimisvõimalusi ja õppetöö korraldust oma praeguses koolis. Karina on oma valiku ja kooliga väga rahul ning planeerib oma tulevast ametit Maksu- ja Tolliametis.

Merle Rekaya, 19. detsember 2018

Väitlusseltsi aastakoosolekul anti üle suur tunnustus meie emakeeleõpetajale ja väitluse hingele Marit Tarkinile. Väitlusseltsi presidendi Herman Kelomehe sõnul sai Marit auhinna seetõttu, et ta on aastaid Kuressaare Gümnaasiumis väitlust vedanud ning ka tänavu koolis väga tänuväärse algajate väitlejate turniiri korraldanud. Palju õnne, Marit!

Maidu Varik, 13. detsember 2018

Megaaju alustas 22. hooaega. Avavoorus näitasid parimaid teadmisi 10.a (Tõnis Grepp, Janari Mõlder, Eeva Helga Kupits) 6 punktiga ja 7.c tüdrukute võistkond (Maris Sannik, Kerttu Aru ja Birgit Truu), kes jäi eelmistest maha poole punktiga, kuna eksisid räppar Nublu perekonnanime õigekirjas.

Maidu Varik, 6. detsember 2018

29. novembril toimus KGs kohtumine ETV noorteseriaali "Miks mitte?!" osalejate ja tegijatega. Seriaal motiveerib noori tegema karjäärivalikuid lähtuvalt oma sisetundest, innustab noori arutlema stereotüüpsete hoiakute ja võrdse kohtlemise üle. Üritust aitas korraldada KG vilistlane, soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei töötaja Maret Seppel.

Olle Arak, 3. detsember 2018

30. novembrist 2. detsembrini toimus Tallinnas Euroopa tippvõistlus robootikas Robotex18. Kuressaare Gümnaasiumi robootikud osalesid viiel tihedat rahvusvahelist konkurentsi pakkunud võistlusalal: 3 meeskonda Makeblock MakeX Starter Blue Planet meeskonnavõistlusel, 2 meeskonda joonejärgimises, 1 naiskond tüdrukute tuletõrjumise vanemas vanuseastmes, 1 meeskond Lego sumos kuni 13-aastastele ning 1 võistkond Lego sumo vanemas vanuseastmes.

Maidu Varik, 28. november 2018

Kuressaare Gümnaasium osaleb koos partnerkoolidega Islandilt, Taanist, Soomest, Lätist ja Leedust Nordplus programmi koostööprojektis, mille käigus keskendutakse noorte panusele globaalse arengu eesmärkide teadvustamisel ja saavutamisel.

Projekt on jätkuks eelmisel aastal lõppenule, uue partnerina lisandus Leedu. Projekti esimene kohtumine toimus Islandil. Veebruaris võõrustab osalejaid KG.

Maidu Varik, 26. november 2018

Saaremaa valla noortevaldkonna tunnustuse Hea Eeskuju kategoorias pälvis 11.a klassi õpilane Sten Kongas.

Steni mitmekülgsest tegevusest märgiti ära tema viikingipaadi-projekt, aktiivne osalemine KG robootikaüritustel, õpilasesinduses ja noorteürituste korraldamisel. Lisaks kõigele muule on Sten ka hea õppeedukuse ja suure õpihimuga.

Raili Kaubi, 21. november 2018

9. novembril olid koolis külas vilistlased, praegused EKA moedisaini tudengid Karolin Kärm ja Karin Kreek, et läbi viia helkivate aksessuaaride töötuba.

Maidu Varik, 19. november 2018

15. novembril osalesid KG merenduse õppurid TTÜ Eesti Mereakadeemia meresõlmede praktikumis Eesti kauneima purjeka Hoppeti pardal.

Maidu Varik, 15. november 2018

14. novembril toimus järjekordne noorte infomess Tuleviku Kompass. Lisaks tavapärasele kooli, õppimis- ja huvitegevusvõimaluste tutvustamisele osalesid KG õpilased messi korraldamisel ka vabatahtlikena, meeleolu aitas luua KG rahvatantsugrupp Sõlesepad.

Artikkel / ÕppetööSTART-turniirist põhjalikult
Britte Kruusement, 12.a klass, 15. november 2018

Laupäeval, 10. novembril toimus Kuressaare Gümnaasiumis järjekordne START-turniir, kus erinevad Kuressaare õpilaste tiimid väitlesid teemal “Eestis peaksid erakondade valimisnimekirjad peegeldama eri ühiskonnagruppe proportsionaalselt”. Laupäevase ürituse juhatas sisse kohtunike koolitus päev varem, mille viis läbi aasta kohtunik 2015 tiitli omanik Martin Küüsmaa.

Lehekülg: /46 järgmine

Galerii