üles
neljapäev, 20. september 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

20. september

21. september

22. september

23. september

24. september

25. september

26. september

27. september

Töötajate sünnipäevad

21. september

22. september

24. september

Rubriik: Artikkel
Ahto Aulik, noorsoopolitseinik, 18. september 2018

Eelseisva spordipäevaga seoses tuletab politsei meelde mõningad tähtsamad reeglid jalakäijana, rulluiskudega, tõukerattaga ja jalgrattaga liiklemisel.

Raina Rääp, 18. september 2018

Sügis saabus, pintsel peos –

mets on nüüd kui meistriteos...

Artikkel / Klassilood10.c Saaremaa tipus
Kaie Saks, 10.c klass, 17. september 2018

10.c klassi tänavune õuesõppepäev viis õpilased Saaremaa lõunapoolseimasse tippu – Sõrve. Enne tippu jõudmist põigati aga veel läbi Viieristi loodusrajalt, mille maastik viis sõna otseses mõttes mäest üles ja alla.

Ave Jõgi, 14. september 2018

90 aastat on ka riigi jaoks päris pikk aeg, saati siis veel ühe inimese elus. Linda Paadiku sünnipäev suisa „vedas” mind sirvima 14. septembri ajalehti aastast 1928. Kuressaare Rahva Häälest leidsin lausa neli haridusteemalist artiklit, ühes neist otsiti "wilunud naisõpetajat, kes ka käsitööd mõistab" – tulevase õpetaja sündimiseks oli hea päev.

Artikkel / SportTeistmoodi kehalise tund
Sander Suurhans, 14. september 2018

Teisipäeval, 11. septembril külastasid meie 4. ja 5. klasside kehalise kasvatuse tunde profirattur Mihkel Räim, jalgratta maanteesõidu grupisõidu valitsev Eesti meister, ning tema jalgrattatreenerist isa Riho Räim. Kuressaare Gümnaasiumis lõpetas Mihkel põhikooli osa ning gümnaasiumi lõpetas ta Audentese Otepää filiaalis rattaerialal.

Külli Mänd, 13. september 2018

Hea koolirahvas!

Eilne õppus pakkus põnevust ja pani proovile meie kõigi teadmised ohuolukorras käitumisest. Eks koolimajast evakueerumist ole harjutatud juba aastaid ja see on väga vajalik, et õiget käitumismustrit kinnistada. Aga kui õppusel kasutatakse mõnda harjumatut elementi, võivad kõik senised teadmised järsku tuulde lennata.

Artikkel / Klassilood3.d suvemälestused
Reet Lasn, 12. september 2018

Suur suvi ja suvemälestused on ikka veel laste silmis ja unistustes.

Lelet Aavik, 11. september 2018

Lugupeetud reisijad! Tere tulemast KG lennukompanii Boeing ST-2018 pardale. Algab “Reis ümber maailma”, mis sisaldab endas üheksat omanäolist sihtkohta läbi universumi. Kinnitage turvavööd, lennuk tõuseb õhku juba 22. novembril!

Kaja Puck, 7. september 2018

5. septembril toimus KGs Saaremaa Sallivuspäev. See on osa Eesti ÕELi projektist Salliv Kool.

Sel aastal jagunes päev kahte teemablokki. Esimeses oli võimalus kuulata kogemuslugusid ja teises keskenduda sellele, kuidas end või oma sõpra emotsionaalselt aidata. Veel sisaldas päev endas foorumlaudu, kus õpilastel oli vabadus rääkida oma mõtetest ning aruteluga selgitada eri inimeste maailmapilti. Sai kuulata muusikat noorte endi esituses, nautida ühistegevust ja parimat seltskonda.

Malle Tustit, 6. september 2018

Parafraseerides H. Visnapuud: „See aasta tuleb teatriõhtu teisiti, tiu-tiu! Ja teisiti, see aasta teisiti ...”

Eesti 100 üritused on kestnud ja kestavad. Väärikas number on andnud põhjust mõelda meie isamaale sügavamalt ja südamest.

Kaja Puck, 4. september 2018

Kuna eelmisest õppeaastast askeldab meie majas T.O.R.E. (tugiõpilaste oma ring Eestis), siis pakkuski MTÜ Noorteühing TORE meie kooli õpetajatele spetsiaalselt mõeldud mentorlusprogrammi, mis annaks teavet ringi tegevuse ja olemuse kohta. Teemaks oli "Omavahelised suhted kooliperes – oskused konfliktiga toimetulekuks, juhtumite edukaks lahendamiseks."

Riina Haljas, 3. september 2018

Juuli lõpus oli kolmel Kuressaare Gümnaasiumi ja ühel Kiviõli noorel võimalus osaleda rahvusvahelises noortelaagris Shanghais Hiina Rahvavabariigis. Noored tulid tagasi tohutu kogemustepagasiga ja saadi juurde kümneid uusi sõpru erinevatest maailmanurkadest. Suur tänu Hiina Rahvavabariigi saatkonnale Tallinnas, kes meid sõidu ettevalmistamisel abistas.

Ave Jõgi, 1. september 2018

Iga uue kolleegi üle on meil kõigil hea meel. Eriti tore, kui enda vana kooli on juba pedagoogina üles leidnud kooli vilistlased. Esitasime mõned suunavad küsimused meie uuele eripedagoogile Liisi Laumile. Tema kirjutas nende põhjal toreda lookese. Soovime Liisile jõudu valitud teel. Et vaim ei väsiks!

Marit Tarkin, 31. august 2018

Uus õppeaasta on algamas ja ettevalmistused septembrikuuks käivad täie hooga. 24. augustil toimus õpetajatele põnev ja kogu maailmas teemana kõlapinda leidnud coachingu koolitus, koolitajateks oma ala tunnustatud asjatundjad Tiiu Allikvee ja Piret Jamnes Fontesest. Koolitusel osales 25 meie kooli õpetajat ja ühine tempokas õppepäev pälvis väga hea tagasiside. Suur tänu meie koolitajatele, õpitu ja kogetu inspireerib coachima ja läbitud meetodeid rakendama.

Ave Jõgi, 9. august 2018

Tänase loo pealkirja jaoks isiklikust toimikust nopitud lause ütleb tegelikult juubilari enda kohta kõik ära. Kati pika pedagoogikarjääri jooksul sai see väide korduvalt kinnitust.

Ave Jõgi, 17. juuli 2018

Kas te teate, mitu lammast peate direktorile tooma, kui tahate last meie kooli panna? Või seda, et kohvik-sööklasse Noorus tööle kandideerides peate oskama läti keelt. Aga ka seda, et kõnnitee tuleb ehitada sinna, kus käiakse! Või et kasta on vaja ...

Tänasele juubilarile, meie koolijuhile Toomas Takkisele soovime õnne kogu kooliperega, soove saatmas väike pilguheit kauaselt kolleegilt ja "võitluskaaslaselt", õppealajuhatajalt Maidu Varikult.

Eve Tuisk, 28. juuni 2018

Kuressaare Gümnaasiumi ajalehe Meie KG toimetus on üks väike töökas rakuke KG kollektiivis. Nüüdseks oleme ka meie suures soojas suves oma mõtetega, kuid see ei tähenda, et lehes midagi ei toimu. Kui ikka midagi tähtsat toimumas, anna meile sellest märku. Reageerime kindlasti! Lihtsalt nii palju lugusid, kui õppeaasta jooksul ilmus, suvehooajal tulemas ei ole. Enne nn hapukurgihooaega tasub aga vaadata, millised lood möödunud õppeaastal kõige rohkem lugejate tähelepanu pälvisid ...

Saimon Moondu, 12.a klass, 21. juuni 2018

Kolmapäeval, 20. juunil lõpetas Kuressaare Gümnaasiumi 40. lend. Lennukaaslaste nimel võttis sõna Saimon Moondu.

Lehekülg: /89 järgmine

Kuulutused

Galerii