Vastuvõtt X klassi
Töökuulutus
neljapäev, 22. veebruar 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

22. veebruar

23. veebruar

24. veebruar

25. veebruar

26. veebruar

27. veebruar

1. märts

Töötajate sünnipäevad

25. veebruar

27. veebruar

Teade, Varia, kuni 24. veebruar 2018
Teade, Varia, kuni 22. juuni 2018
Rubriik: Arvamus
Arvamus / VariaArhiivinurk I
Gert Lutter, 21. veebruar 2018

Meie kooli peatselt saabuva 40. juubeli puhul avaldame igal nädalal kooli arhiivist pärineva foto, millelt huvitavat uudistamist leiavad loodetavasti kõik kooliga seotud inimesed. Ja mis sobiks esimeseks valikuks paremini kui mitte esimene foto koolist – 1. septembri avaaktus uue koolimaja ees 1978.

Grete Salumägi, 12.a klass, 21. veebruar 2018

Grete Salumägi: "Meil eestlastena on nii palju, mille üle uhkust tunda ja rõõmu, et elame heas riigis. Meil on imeline loodus, kus härmas kuuseokkad vahelduvad õitsvate krookustega ja suvine soe päike mängeldes külmataadiga ja värviliste lehtedega koostööd teeb. Saame olla õnnelikud, et palju puhast loodust on säilinud ja Eesti kõik saared oma erilise kultuuriga inimesi juurde tõmbavad."

Arvamus / ÕppetööEV100: Paeluv on see jõud
Jade Marie Laido, 10.a klass, 20. veebruar 2018

Jade Marie Laido: "Number 100 ei tähenda ju tegelikult eriti midagi, vaid lihtsalt ühte järjekordset põhjust, mida tähistada. Loomulikult tuleb Eesti 100 meie riigile igati kasuks – saame välismaal palju reklaami ning ehk murrame veidi oma stereotüüpigi, lisaks meelitame Eesti pinnale uusi turiste meie firmadele kasumit jätma. Kui aga soovime tähistada oma rahvuslikku ühtsust, siis selleks ei ole vaja numbrit 100."

Lõbus laagrilõpupilt / erakoguLaager on korda läinud! / erakogu
Ülle Räim, 19. veebruar 2018

... andis kaheksandikele viiepäevase laagri vältel hulgaliselt erinevaid emotsioone – üllatusi, hirmu, viha, nalja, naeru, kurbust ... Ka kõige negatiivsemad tunded muutusid väsimuse ja eneseületamiste järel kustumatuteks muljeteks. 94,4% vastanutest leidis, et nende suusatamise oskus paranes.

Lotta Meet, 9.b klass, 19. veebruar 2018

Lotta Meet: "Me tegelikult ei mõtle vabadusele, me peame seda iseenesest mõistetavaks, ei oska seda väärtustada – me ei tea vabaduse väärtust."

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 16. veebruar 2018

Joosep Rand, 9.b klass. Kalligramm – mäng tähtedega. "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm ..."

Victoria Rosing, 9.a klass, 16. veebruar 2018

Victoria Rosing: "Me täname Eesti rahvast, teid, kes te lasite meil sündida vabasse riiki. Me oleme tänulikud, et võitlesite Eesti nimel mitmetes sõdades ja mitmete võõrvõimude vastu, et saaksime sündida sinimustvalge lipuga riiki. Me oleme tänulikud, et saame öelda: oleme eestlased."

Laura Nook, 10.c klass, 15. veebruar 2018

Laura Nook: "Mul on uhke olla eestlane! Mul on uhke olla osa millestki nii väiksest, kuid samas nii suurest. Meid, eestlasi, peetakse tihti külmadeks, kinnisteks ja reserveeritud inimesteks, kuid tegelikult oleme me väga ühtehoidev rahvas."

Marta Rõõm, 12.b klass, 14. veebruar 2018

Marta Rõõm: "Sellel tähtpäeval soovin ma õnne Eestile ehk kõigile meile, sest meie olemegi Eesti. Ma unistan, et me saaksime olla õnnelikud ja tunda uhkust selle üle, et meil on võrdsed võimalused kasvada ise ja kasvatada oma lapsi ausateks ja hoolivateks kodanikeks."

Sandra Kuusk, 9.c klass, 13. veebruar 2018

Sandra Kuusk: "Mõnus on elada teades, et võid vabalt uksest välja minna, kooli või tööle jalutada, hingata sisse värsket õhku, avaldada oma arvamust, tantsida, maalida, joosta, karjuda, kasvõi roomata. Siin me seda kõike teha saamegi."

Arvamus / KultuurPimekohting raamatuga
Urve Aedma, 13. veebruar 2018

Kohtumine tundmatuga tekitab uudishimu ja nõuab julgust. 6.b klass tegi läbi pimekohtingu raamatutega. Pimekohting pole kunagi riskivaba, aga riskida tasub kindlasti. Äkki saab raamatust, millest oleks riiulis pilgu üle libistanud, hea sõber või peituvad tema kaante vahel lummavad lood. Võid ka pettuda, kui valitud raamat ei vasta just sinu maitsele.

Arvamus / ÕppetööEV100: Eesti on kodu
Renate Lempu, 11.b klass, 12. veebruar 2018

Renate Lempu: "Eesti tähendab kõigi jaoks midagi erinevat, aga mis iganes keegi sellest mõtleb, see jääb alati ja igavesti siiski meie koduks: meie sinine taevas, meie tumedad mullad ja see valge, mis helgib vapralt iga inimese silmis, kes seda riiki südamest armastab."

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 9. veebruar 2018

Kertlyn Kiil, 7.c klass. "Eesti 100."

Heleriin Lopp, 12.b klass, 9. veebruar 2018

Heleriin Lopp: "Meie kõik siin ilmas oleme, käime oma rada, otsime jälge, mida mööda edasi minna. Me läheme ära, me tuleme tagasi. Iga inimese südamesse jääb just see, mis ta ise tahab, et sinna jääks."

Uku Timm, 11.c klass, 8. veebruar 2018

Uku Timm: "1980. aastate lõpp saabus meile kui kevadine vihm lillele. Püüdsime kinni esimesed soojust andvad päikesekiired, mida olime oodanud terve igavikupikkuse külma talve, ning hakkasime tõusma mullast ja kiirelt virguma."

Melani Raamat, 12.c klass, 7. veebruar 2018

Melani Raamat: "Hinnakem seda, mis meil on, hoidkem Eesti lippu auga kõrgel ning ärgem põgenegem probleemide ja raskuste eest."

Jaanis Kannik, 10.a klass, 6. veebruar 2018

Jaanis Kannik: "Meie ilmad ei ole kõige soojemad, aga selle kompenseerib eestlaste tugev olemus ja soe süda."

Gert Lutter, 5. veebruar 2018

Vaata Kuressaare Gümnaasiumi ja Inspira õpilaste esinemisi Eesti noorte lauljate konkursil Solistica 2018!

Lehekülg: järgmine

Konkursid

Galerii