esmaspäev, 11. detsember 2017
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

11. detsember

12. detsember

13. detsember

14. detsember

15. detsember

16. detsember

17. detsember

18. detsember

Töötajate sünnipäevad

17. detsember

Teade, Varia, kuni 31. detsember 2017
Valdkond: Varia
Eve Tuisk, 28. november 2017

Reedel, 24. novembril osalesid KG 9. klassid Kuressaare ametikoolis Oskuste Päeval, kus jaguneti kaheksasse töötuppa: kokk, väikelaevaehitaja, ehitaja, tarkvaraarendaja, juuksur, kujundaja, autotehnik ja restoraniteenindaja. Töötoas saadi ülevaade erialast ja osaleti praktilistes tegevustes.

Olle Arak, 27. november 2017

24.–26. novembril toimus Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses Euroopa suurim robotivõistlus Robotex 2017. Meie õpilaste loodud Lego sumo robotid olid võistlustules reedel ning pühapäeval esineti joonejärgimises.

Eve Tuisk, 24. november 2017

Reedel, 17. novembril korraldatud kodutütarde ja noorkotkaste omaloomingupäeval Orissaares kuulutati aasta noorkotkaks juba teist aastat järjest KG noorkotkaste rühma kuuluv Otto-Endel Paakspuu.

Artikkel / Varia10.c Lerinix Ventspilsis
Ventspils IT Challenge 2017 / Olle ArakVentspils IT Challenge 2017 / Olle Arak
Eliisa Täht, Merilyn Tenno, Heleri Siinor, 10.c klass, 23. november 2017

15.–17. novembril käisime meie, 10.c klassi kolm rõõmsameelset neidu Merilyn, Heleri ja Eliisa, Ventspilsis IT challenge`il oma oskusi proovile panemas. Võistlusele saamiseks tuli teostada lühivideo ühiskonna parandamise eesmärgil ning kohapeal olid eraldi voorud oma IT oskuste demonstreerimiseks.

Anu Saabas, 17. november 2017

Teisipäeviti on 2.–3. klasside pikapäevarühma õpilastel võimalus viibida Kuressaare avatud noortekeskuses.

Maidu Varik, 15. november 2017

Kuigi võib arvata, et põhikoolilõpetaja edasise koolitee valikul ei ole infomessid kõige tähtsamateks mõjuriteks, on KG kindlasti kohal ka selleaastasel Tuleviku Kompassil.

Kõige paremini esindavad kooli loomulikult meie õpilased. KG messiboksis võtavad külalisi vastu õpilasesindus, robotiehitajad ja projektigrupi õpilased. Inspira huvikooli esindavad Cheeri tantsutüdrukud. Hiina keele ja kultuuriga aitavad huvilistel tutvuda meie hiina keele õpetajad.

Olle Arak, 3. november 2017

Konkursss „Ventspilsi IT-väljakutse 2017” paneb proovile noorte teadmised ja oskused digitehnoloogiate kasutamises. Osalejateks on 4.–12. klassi õpilased nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

Eve Tuisk, 2. november 2017

Kuressaare Gümnaasiumi esimese korruse pikas koridoris võib novembrikuus vaadata fotonäitust, mis on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale.

Maidu Varik, 1. november 2017

Neljapäeval, 2. novembril saab teoks järjekordne teadushappening, millele on oma jälje jätnud ka halloween.

Avamisel kell 18 astub talveaias esmakordselt üles tantsulabor oma erakordse impro-etendusega. Sellele järgneb pisut õudne teadusviktoriin, õudselt ilus loodusfotonäitus koos õudselt ägedate lauludega. Ka järgnevad töötoad on õudselt põnevad.

Kristin Lauri, 30. oktoober 2017

TORE (Tugiõpilaste Oma Ring Eestis) eesmärk on suurendada koolis selliste õpilaste hulka, kes oskavad ja tahavad leevendada kaaslaste muresid, ning parandada kooli õhkkonda. Tugiõpilased on õpetajate koostööpartnerid igapäevases koolielus.

Eve Tuisk, 20. oktoober 2017

Reedel kuulutati täiskasvanud õppija nädala (TÕN) tunnustusüritusel Saaremaa aasta klassijuhatajaks meie kooli õpetaja Ave Jõgi ning aasta hariduse teoks purjetamise algõpetus 2. klassidele. Margit Düüna pälvis tunnustuse kui aasta õpiteo "Lasteaia- ja kooliõpetajate eripedagoogika 160-tunnise kursuse toomine Saaremaale" üks eestvedaja.

Kristin Lauri, 19. oktoober 2017

Käesolevast õppeaastast on esmakordselt huvikool Inspira ridades kokandusring Väikesed Kondiitrid, kus teeme selgeks küpsetamise ja magusamaailma põhitõed.

Kristin Lauri, 18. oktoober 2017

Tantsuvahetund on lahe tund, äge liikumisharrastus, mis paneb suure osa meie kooliperest iga päev tantsima. Eelmise õppeaasta viimasest veerandist said alguse tantsuvahetunnid, mis toimuvad iga päev 9.45 aulas.

Eve Tuisk, 17. oktoober 2017

Kooli juubeliaasta õpetajatekuul on paslik vaadata, kes on üks keskmine Kuressaare Gümnaasiumi õpetaja.

Merike Kivilo, 13. oktoober 2017

Saaremaal viibinud Tapal asuva NATO lahingugrupi koosseisu kuuluv Suurbritannia pataljoni 100-mehelise kompanii neli sõdurit käisid kolmapäeval külas ka meie gümnasistidel. Kolm sõdurit olid pärit Suurbritanniast ja üks Kanadast. Sõdurid rääkisid oma sõjaväeelust, tutvustasid õpilastele sõdurite abivahendeid, jagasid nendega sõduripajukit ning vastasid õpilaste küsimustele.

Reportaaż / VariaKG õpetajate päevast
Merle Rekaya, 6. oktoober 2017

KG 40. lend korraldas õpetajatele ja õpilastele armsa õpetajate päeva. Aitäh teile! KG meediakursuse õpilased filmisid üles mõned mõtisklused.

Toomas Takkis, 5. oktoober 2017

Kas oled kuulnud Greenwichi nullmeridiaanist? Kas teadsid, et vanades arhiivides leidub kaart, mille järgi loeti algmeridiaaniks Kuressaare linna läbivat meridiaani?

Just sellise kaardiga „Vene Impeeriumi atlas” oli müügil 1734.–1745. aastani. Ivan Kirillovi koostatud atlase kaardil on nullmeridiaaniks loetud meridiaani, mis läbis tookordse Vene riigi kõige läänepoolsemat linna Arensburgi ehk Kuressaaret.

Lelet Aavik, 5. oktoober 2017

4.d klass on alati tahtnud õpetajatelt küsida … Ja meie, õpetajad, võime igaüks vastata.

Lehekülg: järgmine

Kuulutused

Galerii