üles
kolmapäev, 17. oktoober 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

17. oktoober

18. oktoober

19. oktoober

20. oktoober

21. oktoober

22. oktoober

23. oktoober

24. oktoober

Töötajate sünnipäevad

19. oktoober

Valdkond: Varia
Maidu Varik, 15. oktoober 2018

Rando Ots on KG 20. lennu vilistlane. Klassikaaslased nimetasid lennuraamatus, et Rando on nii heasüdamlik, et tema käest võib igal kellaajal abi küsida, märkamatuks ei jäänud ka tema teravmeelne mõistus. Ja kõik need asjaolud koos armastusega matemaatika vastu on viinud selleni, et arvutisüsteemid hõlmavadki Rando tegevusest mõnikord terve ööpäeva.

Alljärgnevalt Rando-poolne lühike ülevaade oma tegevusest ning – kõigile huvilistele on ta valmis Facebookis ka küsimustele vastama.

Arvamus / VariaNädalalõpp KGga
Gert Lutter, 12. oktoober 2018

Kolm nädalat on möödas ja jälle on aeg üle vaadata koolilehes Meie KG ilmunud huvitavamad ja vaadatumad lood. Sekka ka mõni mujal ilmunud lugu, mis räägib koolist või haridusega seotud teemadel.

Head lugemist!

Maidu Varik, 12. oktoober 2018

19.–20. septembril toimuvad KG robootika- ja programmeerimise päevad. Avaldame sellega seoses ka temaatilisi lugusid meie praeguste ja endiste õpilastega. Avaloos räägib 11.b klassi õpilane Kenert Kütt krüptorahast Bitcoin.

Madli-Maria Naulainen, 12. oktoober 2018

9. oktoobril toimus kooli aulas 10. klasside lastevanemate koosolek. Sel korral uues vormis, hariduskohvikuna. Laudkondades võeti jutuks erinevad teemaderingid, uuriti lastevanemate ootusi, arvamusi ja mõtteid, et koostöö eelseisva kolme aasta jooksul annaks parimaid tulemusi. Milliste mõteteni laudades jõuti, saab lugeda alljärgnevalt.

Raido Kahm, 12. oktoober 2018

Ilmselt pole kellelgi, kes Kuressaare Gümnaasiumi hoovist sel õppeaastal läbi on sammunud, tähelepanuta jäänud kaks pinki. Pühendatud on need nii Eestile, meie koolile kui ka koolidirektoritele.

Teade / VariaMõmmid KGs
Külas 1.c klassil / Gert LutterTulevased direktorid? / Gert Lutter
Merle Rekaya, 10. oktoober 2018

Pargi lasteaia Mõmmirühm külastas täna, 10. oktoobril KGd. Õppealajuhataja Anu Saabas ja tugikeskuse juhataja Piret Tenno tutvustasid lastele maja: sööklat, klassiruume, ujulat, rahunemistuba ja palju muud. Mõmmid proovisid ka aula akustikat ja esitasid meie õpetajatele koos ühe luuletuse. Pärast külaskäiku teatasid lapsed ühest suust, et neile meeldis kõik. Juba homme on paljudel neist võimalus tulla eelkooli tundi ja maja tundub kohe tuttavam.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXIV
Ubinamoosi esimene koosseis. Kuulsaim teatritükk Moliere'i "Naeruväärsed eputised". / erakoguUbinamoos Saaremaa Miniteatripäevadel 1995. / erakoguGailiti "Muinasmaa". Kes vallutab peretütar Erna südame? / erakogu
Gert Lutter, 10. oktoober 2018

Selle nädala arhiivinurgas meenutab Marit Tarkin kooliteatri Ubinamoos tegemisi 90ndate lõpus, mis sujuvalt nakatas kogu kooli teatripisikuga, ja nii tugevalt, et 1999. aastal toimus esimene Suur Teatriõhtu, teemaks Boccaccio "Dekameron".

Esimesel fotol on Ubinamoosi esimene koosseis. Kuulsaim teatritükk Moliere'i "Naeruväärsed eputised".

Teisel on Ubinamoosi kollektiiv Miniteatripäevadel, aastaks 1995.

Kolmandaks on hetk Gailiti etendusest "Muinasmaa". Kes vallutab peretütar Erna südame?

Piret Tenno, 10. oktoober 2018

1. ja 2. oktoobril käisid Kuressaare Gümnaasiumi tugikeskuse liikmed ja õppealajuhataja õppereisil Viimsi ja Randvere koolides. Viimsi koolis õpib kokku umbes 1400 õpilast, Randvere kool on aga 6-klassiline kool, kus kokku 384 õpilast.

Kerstin Tang, 12.a klass, 10. oktoober 2018

4. oktoobril külastas Kuressaare Gümnaasiumi Reformierakonna esileedi Kaja Kallas, kes pidas 12. klassidele loengu teemal “Eesti digitaliseerub – mis juhtub töökohtadega?”.

Kerstin Tang, direktor, 8. oktoober 2018

Tere, austatud direktor, juhtkond ja õpetajad. On 1. september aasta 2007 ning väike Kerstin läheb esimesse klassi. See oli minu jaoks tähtis sündmus – olin seda kaua oodanud. Kui ma koos ema ja isaga koolimaja ette jõudsin, tulid mu juurde kaks 12. klassi neiut, kes tol hetkel nii suured ja täiskasvanulikud tundusid. Nende käekõrval sammusin kooli aulasse, kus sain oma esimese aabitsa ja pähe pandi tekkel, mis siis veel veidike suur oli.

Maidu Varik, 8. oktoober 2018

4. oktoobril esines 12. klassi õpilastele poliitik Kaja Kallas. Oma ettekandes “Eesti digitaliseerub, mis juhtub töökohtadega” rääkis ta võimalikest muutustest tööturul, mida põhjustavad robootika- ja digivaldkonna arengud.

Maidu Varik, 8. oktoober 2018

Münster on Põhja-Rein-Vestfaali piirkonnas asuv linn umbes 300 000 elanikuga, kellest umbes viiendik on tänapäeval üliõpilased. Aastal 2004 pälvis Münster ÜRO keskkonnaprogrammilt tiitli maailma kõige elamisväärsem linn. Münster on ka Saksamaa jalgrattapealinn – statistiliselt on seal iga elaniku kohta umbes kaks jalgratast. Aga seal tegutseb ka kool, kes on meie partneriks Erasmus+ programmis.

Galerii!
Raido Kahm, 5. oktoober 2018

Nii nagu üle Eesti ja mitmel pool mujal maailmas, tähistatakse ka Kuressaare Gümnaasiumis 5. oktoobril õpetajate päeva. Sel päeval asuvad KGs õpetaja vastutusrikast rolli täitma abituriendid. Pedagoogid saadetakse aga jalust ära väljasõidule.

Soovime edu ja jaksu kõigile abiturientidele, kel tuleb klassi ette astuda, ning ilusat õpetajate päeva kõigile kooli töötajatele. On ju meie oma direktor Toomas Takkis lausunud kuldsed sõnad: "Koolis on kõik õpetajad."

Merle Rekaya, 4. oktoober 2018

Möödunud nädalal KGsse tulles võis tekkida arusaam, et tegemist pole haridusasutuse, vaid multikultuurse segasumma suvilaga – ühes nurgas kummardavad araablased oma jumalat, teises nurgas propageerivad hipid „rohkem armastust ja vähem sõda”. Selle kõige keskel ajavad politseinikud taga pätte ning kalurid püüavad kala. Tegemist on nädalaga, kus Juhanid teevad Jukudest täisväärsed gümnaasiumi õpilased ja kus õpetajad vangutavad umbes kümme korda päevas pead.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXIII
Vaade koolimajale, 1996 ja 2018 / Gert LutterKoolimaja esine, 1996 ja 2018 / Gert Lutter
Gert Lutter, 3. oktoober 2018

Kui pikk aeg on 20 aastat?

Inimese jaoks vast päris pikk, 1996. aastal lõpetas meie kooli 18. lend.

Aga kooli jaoks? Vaadates juuresolevaid fotosid, tundub 20 aastat ka kooli jaoks üsna pikk aeg. Palju on muutunud. Kui suureks on kasvanud puud, kui lage tundub kooli ümbrus praeguse pilguga vaadates ja kuidas on muutunud koolimaja ise.

Esimesed fotod on tehtud aastal 1996 ja teised sel sügisel.

P. S. Auhind esimesele õpilasele, kes tuleb ruumi 218 ja ütleb, kelle sinine auto seisab maja ees!

Arvamus / VariaArhiivinurk XXII
Tekliaktus, 2002 / KG arhiivTekliaktus / KG arhiivTekliaktus 2005 / KG arhiiv
Gert Lutter, 26. september 2018

Juba reedel on 10. klasside tekliaktus!

Kuressaare Gümnaasiumi tekkel (sinimustkuldne) on sümbol, mis näitab selle omaniku seost kooliga.

Tekkel antakse esimest korda üle esimesel koolipäeval või tekliaktusel, teistel juhtudel kooli aastapäeva- ja juubeliüritustel kooli juhtkonna poolt.

Tekli statuudis on täpselt kirjas, millal seda kanda võib, aga õnneks on seal ka punkt, mis lubab teklit kanda ka väljaspool kooliaega koos korrektse rõivastusega ja omaniku äranägemisel.

Kanna teklit!

Arvamus / VariaNädalalõpp KGga
Gert Lutter, 21. september 2018

Kordamine on tarkuse ema ja sellega seoses tekkis ka Meie KG toimetusel idee kutsuda ellu uus rubriik, mis aeg-ajalt vaataks üle ja tuletaks meelde lehes ilmunud huvitavamad lood. Arvestades tänapäeva kiiret elutempot võib ju ka kõige hoolsamal lehelugejal midagi kahe silma vahele jääda!

Rubriik ei hakka ilmuma igal nädalal, vaid siis, kui selle järele vajadus tekib – nii paari-kolme nädala tagant. Head lugemist!

Arvamus / VariaArhiivinurk XXI
Õpetajate päev 2004 / KG arhiivÕpetajate päev 2008 / KG arhiivÕpetajate päev 2011 / KG arhiiv
Gert Lutter, 19. september 2018

Õpetajate päev ei ole enam just mägede taga! Vaatame õige, mida me selle kohta meie arhiivist leiame! Selgub, et huvitavat leidub küll ning äratundmisrõõmu peaks jätkuma paljudele!

Stiilinäiteid ja meenutusi aastatest 2004, 2008, 2011, 2012 ja 2013.

Lehekülg: /29 järgmine

Kuulutused

Galerii