reede, 20. oktoober 2017
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

20. oktoober

21. oktoober

22. oktoober

23. oktoober

24. oktoober

25. oktoober

26. oktoober

27. oktoober

Teade, Varia, kuni 31. detsember 2017
Valdkond: Varia
Eve Tuisk, 20. oktoober 2017

Reedel kuulutati täiskasvanud õppija nädala (TÕN) tunnustusüritusel Saaremaa aasta klassijuhatajaks meie kooli õpetaja Ave Jõgi ning aasta hariduse teoks purjetamise algõpetus 2. klassidele. Margit Düüna pälvis tunnustuse kui aasta õpiteo "Lasteaia- ja kooliõpetajate eripedagoogika 160-tunnise kursuse toomine Saaremaale" üks eestvedaja.

Kristin Lauri, 19. oktoober 2017

Käesolevast õppeaastast on esmakordselt huvikool Inspira ridades kokandusring Väikesed Kondiitrid, kus teeme selgeks küpsetamise ja magusamaailma põhitõed.

Kristin Lauri, 18. oktoober 2017

Tantsuvahetund on lahe tund, äge liikumisharrastus, mis paneb suure osa meie kooliperest iga päev tantsima. Eelmise õppeaasta viimasest veerandist said alguse tantsuvahetunnid, mis toimuvad iga päev 9.45 aulas.

Eve Tuisk, 17. oktoober 2017

Kooli juubeliaasta õpetajatekuul on paslik vaadata, kes on üks keskmine Kuressaare Gümnaasiumi õpetaja.

Merike Kivilo, 13. oktoober 2017

Saaremaal viibinud Tapal asuva NATO lahingugrupi koosseisu kuuluv Suurbritannia pataljoni 100-mehelise kompanii neli sõdurit käisid kolmapäeval külas ka meie gümnasistidel. Kolm sõdurit olid pärit Suurbritanniast ja üks Kanadast. Sõdurid rääkisid oma sõjaväeelust, tutvustasid õpilastele sõdurite abivahendeid, jagasid nendega sõduripajukit ning vastasid õpilaste küsimustele.

Reportaaż / VariaKG õpetajate päevast
Merle Rekaya, 6. oktoober 2017

KG 40. lend korraldas õpetajatele ja õpilastele armsa õpetajate päeva. Aitäh teile! KG meediakursuse õpilased filmisid üles mõned mõtisklused.

Toomas Takkis, 5. oktoober 2017

Kas oled kuulnud Greenwichi nullmeridiaanist? Kas teadsid, et vanades arhiivides leidub kaart, mille järgi loeti algmeridiaaniks Kuressaare linna läbivat meridiaani?

Just sellise kaardiga „Vene Impeeriumi atlas” oli müügil 1734.–1745. aastani. Ivan Kirillovi koostatud atlase kaardil on nullmeridiaaniks loetud meridiaani, mis läbis tookordse Vene riigi kõige läänepoolsemat linna Arensburgi ehk Kuressaaret.

Lelet Aavik, 5. oktoober 2017

4.d klass on alati tahtnud õpetajatelt küsida … Ja meie, õpetajad, võime igaüks vastata.

Eve Tuisk, 30. september 2017

Neljapäeval ja reedel korraldati Saaremaal restoranis Ritter IX üleriigilisi õppealajuhatajate koostööpäevi ehk Haridussauna saare moodi. Kuressaare Gümnaasiumist käis saunas õppealajuhataja Anu Saabas. Ettekandega esines eesti keele ja kirjanduse õpetaja Marit Tarkin.

Eve Tuisk, 29. september 2017

29. septembril valmistasid KG gümnasistidele koolieine kohvik Mosaiik peakokad Märten Sepp ja Kristjan Janke oma meeskonnaga. Eine valmistati Priit Lulla (Aquamyk) vikerforellist.

Arvamus / VariaMiks (mitte) valida?
Karoliina Pilden, 10.c klass, 28. september 2017

Hiljuti langetati valimisea alampiiri, see tähendab, et nüüd saavad alates 16. eluaastast noored valida. Osalen ise ka valimisvalvurite projektis, seega olen selle teemaga üsna hästi kursis.

Timmo Toll, 10.c klass, 27. september 2017

Minu jaoks on valimised täiesti tühi maailm. Igal aastal, kui hakkab see valimistetrall jälle pihta, üritan ma võimalikult palju seda lihtsalt ignoreerida.

Lisette Riand, Eliis Kaseväli, 11.b klass, 25. september 2017

Meie kooli 11.b klassi õpilased Eliis Kaseväli ja Lisette Riand võtsid osa PERHi kahepäevasest katastroofiõppusest, mängides koos teiste vabatahtlikega kannatanuid. Õppus leidis aset 14. ja 15. septembril Kuressaares. Õppuse eesmärgiks oli harjutada omavahelist koostööd Eesti Päästemeeskonna meditsiinirühma, Soome ja Eesti Punase Risti ning kohalike abistajate vahel. Kahel päeval mängiti läbi mitmeid erineva sisuga stsenaariume.

Eliisa Täht, 10.c klass, 25. september 2017

Viimasel ajal on palju juttu valimistest, eriti sellest, et meie, 16-aastased, saame nüüd ka valida. Olen mõelnud valimistele nooremana. Mu vanaisa on poliitikast huvitatud ja võib-olla on temalt see huvi tulnud.

Külli Mänd, 21. september 2017

Hea koolipere, teie ees kokkuvõte äsjatoimunud evakuatsiooniõppusest! Õppus läks igati korda, koolimajast väljumine toimus rahulikult, kõik alarmseadmed toimisid, uksed-aknad nõuetekohaselt vabad, evakuatsiooniteed olid vabad.

Merle Rekaya, 20. september 2017

KG meediakursuse õpilased kirjutasid üles nii enda kui kümnendike muljeid Jukude nädalast. Mõnusat lugemist!

Karen Lopp, 10.c klass, 19. september 2017

Valimised on minu jaoks võõras teema. Kuna olen noor, vaid 16-aastane, siis ei ole ma suurelt sellega kokku puutunud.

Hedili Nõu, 10.c klass, 18. september 2017

Alles hiljuti võeti vastu otsus ja anti ka 16-aastastele valimisõigus. Kas see on õige, et nii noored kogu Eestit puudutavaid otsuseid aitavad vastu võtta, ja kas nad teavad, mida nende valitu tähendab? Selle üle mõtiskleb Hedili Nõu 10.c klassist.

Lehekülg: järgmine

Kuulutused

Galerii