Otsi
Rubriigid
Valdkonnad
Toimub
- Poistelaul 2019 maakondlik voor17. veebruar, õpilasele
- Vabariigi aastapäeva ball21. veebruar, õpilasele
- Mini Megaaju (I kooliaste)21. veebruar, õpilasele
- Eesti päev22. veebruar, õpilasele
Õpilaste sünnipäevad
17. veebruar
- Eric Toom 9.a
- Hanna Mõik 8.b
- Kasper-Eke Raju 5.b
- Kevin Köster 1.b
- Mariete Rehesaar 9.a
18. veebruar
- Johann Haamer 6.a
- Oskar Pärna 2.a
19. veebruar
- Heily Mäeker 5.a
20. veebruar
- Saga Elisabeth Fiedler 3.c
- Sebastian Mets 6.a
21. veebruar
- Kaarel Leedo 10.b
- Lauri Tõnn 8.c
- Piadoora Savest 10.c
- Renaate Treirat 3.a
22. veebruar
- Isabel Niitsoo 1.c
- Kaarel Kolter 10.a
- Mariliis Maasik 7.b
- Mattias Maasik 7.b
23. veebruar
- Karl Sirel 11.c
- Lisandra Lehtjärv 2.a
- Miko Pukk 5.c
- Oskar Pagil 9.c
24. veebruar
- Kevin Näälik 8.c
- Markus Aedma 4.c
- Sten Paavel 3.c
Töötajate sünnipäevad
18. veebruar
- Signe Käsper
21. veebruar
- Kaisa Sau*

Sander Suurhans on KG 30. lennu vilistlane ja meie kehalise kasvatuse õpetaja. 16. veebruaril saab Sander 30. Palju õnne!

8. klass õpib tundma eesti kunsti ja jäljendab seda. Konrad Mägi maali "Otepää kirik" jäljendamine. Töö autor Lilia Kasela, 8.c klass.

Vabariigi aastapäeva eel on meie koolis saanud ilusaks traditsiooniks kõnede kirjutamine oma kodumaale. Sellel aastal said 9.–12. klasside õpilased ülesandeks kirjutada kõne "Minu sõnum Eestile". Parimatest parimad valiti välja ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides ning kanti ette 4. veebruaril toimunud kõnekoosolekul.
Veebruarikuu kolmel reedel avaldame kõned, mille mõtted saadavad meid pidulikult vabariigi aastapäeva! Sel nädalal avaldame kõne, mille autoriks on Laura Nook 11.c klassist.

1.c klass meisterdas sõbrapäeva eel toredad kaardid parimatele sõpradele.
Valmis tööd tõid meile naeratused näole.
17. jaanuari arhiivinurgast võis lugeda, et Meie KG ristiemaks on vilistlane Liise Kallas. Kuressaare Gümnaasiumi lõpetas Liise – tookord Kallas, nüüd Kukk – 2001. aastal. Siis riietuti esmakordselt talaaridesse. See oli lennu ettepanek, et oleks vähem muretsemist ning aktusel kõik korrektne. Ja traditsioon sai alguse. Üht-teist kooliajast ja sellest, kuidas tal on läinud peale lõpetamist, Liiselt nüüd teada saamegi.
Võistlus oli äärmiselt tasavägine ja punktivahe peaaegu olematu. Kõige suurem konkurents oli II kooliastmes, kus ettasteid oli kõige enam.
Žürii oli koosseisus Karl-Kevin Lauri (4.c klass), Uku Timm (12.c klass), Elise-Maria Trei ( 9.a klass), Gretten Vaga (11.a klass) ja Kaja Puck.

Ärkan hommikul ja tunnen ootusärevust algava päeva ees. Nii põnev ja veidike hirmutav on mõte minna jälle kooli, teadmata, mida oodata või milleks valmistuda. Söön taas kord nii armsaks saanud ema tehtud hommikuputru ja pakin koti. Tuttav hommikune unine silm ja kiirustamine – kõik on just nagu kunagi varem. Minu plaan algavaks päevaks on olla oma vennale õpilasvarjuks, käia temaga igal pool kaasas, kogeda, milline on tema tavaline päev.

KG 3.–6. klassi tüdrukutel on sel kevadel võimalus osaleda põnevas STEM-klubis. STEM on ingliskeelne vaste loodus- ja täppisteadustele. Ring on mõeldud tõesti ainult tüdrukutele, et julgustada neid tehnoloogiat ja reaalaineid õppima. Algatus pärineb IT-ettevõtjalt Taavi Kotkalt ning seda veavad aktiivsed lapsevanemad.

2.b klass soovib kõigile toredat sea aastat!

8. klass õpib tundma eesti kunsti ja jäljendab seda. Konrad Mägi maali "Lõuna-Eesti maastik" jäljendamine. Töö autor Janeli Lember, 8.c klass.

Vabariigi aastapäeva eel on meie koolis saanud ilusaks traditsiooniks kõnede kirjutamine oma kodumaale. Sellel aastal said 9.–12. klasside õpilased ülesandeks kirjutada kõne "Minu sõnum Eestile". Parimatest parimad valiti välja ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides ning kanti ette 4. veebruaril toimunud kõnekoosolekul.
Järgneval kolmel reedel avaldame kõned, mille mõtted saadavad meid pidulikult vabariigi aastapäeva! Esimesena avaldame 10.b klassi õpilase Peeter Kaju kõne.

Täna, 7. veebruaril 2019, suusalaagri 4. päeval toimus Kääriku MV suusatamises, mis pani end ületama ja tõi paljude laagriliste silmadesse sära.
Suusalaagri kolmas päev (6. veebruar) on olnud mõnedele gruppidele päris mõnus puhkus ja teistele väsitav, kuid põnev ajaviide.

Mõista, mõista, kes see on?
Vihjeid vastuseks saab 1.b klassi kunstitunni töödest.

Kirjandus õpetab ka elu ja kolmapäevahommikuses tunnis oli parim aeg katsetada, kuidas toimib hea tiimitöö ühes klassikollektiivis. Katse oli lihtne: kogu klass pidi ühtses, sobivas tempos liikuma kahel jalal seisva tooli juurest järgmise toolini nii, et tool ei kuku. Läbida tuleb terve ring ja kui katse ebaõnnestub (st kellegi tool kukub), siis tuleb tagasi enda kohale liikuda ja katse algab taas algusest. Kes juhib, kes kuulab, kes jagab häid retsepte – kõik hakkab ses mängus suurepäraselt tööle. Mida siis arvestada...
Juba järgmise nädala esmaspäeval on taas Playback! Soojenduseks meenutame 2007. aasta üritust, mille lavalaudadel võis näha tõelist tähtede paraadi ...
Gümnaasiumiklasside parimaks jäljendajaks valiti 10.e klass. Nende remiks "Üllatus" oli žürii arvates väga tantsuline ja erilise power'iga!
7.–9. klasside arvestuses võidutses 7.b klass, kes tegi järele Fergie lugu "Fergalicious".
Žürii tunnistas, et parimate valimise töö ei olnud lihtne! Ning nagu fotolt näha, oli aula puupüsti rahvast täis.
Kohtume juba esmaspäeval!
Käärikul on kaheksandikel suusatamine täies hoos.

Talv lausa kutsub tegutsema. Ka luuletama.