Vastuvõtt X klassi
pühapäev, 18. veebruar 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. veebruar

19. veebruar

20. veebruar

21. veebruar

22. veebruar

23. veebruar

24. veebruar

25. veebruar

Töötajate sünnipäevad

18. veebruar

21. veebruar

25. veebruar

Teade, Varia, kuni 22. juuni 2018
Maria Koppel, 16. veebruar 2018

Neljapäeval, 15.02 toimus Salme rahvamajas juba järjekorras 5. maakondlik Jäljendusvaadend. Jäljendusvaadendile pani aluse Aste Klubi juhataja Triino Lest. Nimelt olevat tal tulnud idee, et kui kõik koolid korraldavad Playbacki, siis võiks ka maakonnas ühiselt korraldada ürituse, kus parimad omavahel võistelda saaksid.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 16. veebruar 2018

Joosep Rand, 9.b klass. Kalligramm – mäng tähtedega. "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm ..."

Sander Berens, 10.a klass, 16. veebruar 2018

KGd peetakse enamasti kooliks, kus õpilastel lastakse tegeleda oma loomingulise poolega ja põhirõhk ei ole õppimisel. Uurisin intervjuu alustuseks kooli külastanud vilistlaselt muusikult Margus Vaherilt, mida tema sellest mõttest arvab. Margus oli mõttega päri ja lisas: "Kui ma meenutan 15 aasta tagust aega, kui ma kooli lõpetasin, siis oli see juba tol ajal nii. Tundub, et see energia, loomingulisus ja vaba mõtlemine ning julgustamine teha midagi piiridest väljaspool on siiani säilinud."

Victoria Rosing, 9.a klass, 16. veebruar 2018

Victoria Rosing: "Me täname Eesti rahvast, teid, kes te lasite meil sündida vabasse riiki. Me oleme tänulikud, et võitlesite Eesti nimel mitmetes sõdades ja mitmete võõrvõimude vastu, et saaksime sündida sinimustvalge lipuga riiki. Me oleme tänulikud, et saame öelda: oleme eestlased."

Holger Nõgu, 10.a klass, 15. veebruar 2018

Playbackil osales väga palju vapraid ja tublisid õpilasi. Kõigil olid erinevad ja omamoodi head esitused. Tulemused olid järgnevad:

Artikkel / KlassiloodKollase koera aasta algab täna
Raina Rääp, 15. veebruar 2018

2.b klassi lapsed soovivad kogu kooliperele ilusat KOLLASE KOERA aastat!

Laura Nook, 10.c klass, 15. veebruar 2018

Laura Nook: "Mul on uhke olla eestlane! Mul on uhke olla osa millestki nii väiksest, kuid samas nii suurest. Meid, eestlasi, peetakse tihti külmadeks, kinnisteks ja reserveeritud inimesteks, kuid tegelikult oleme me väga ühtehoidev rahvas."

Sander Suurhans, 14. veebruar 2018

Kuressaare Gümnaasiumi 12.c klassi õpilane Hendrik Lillemets noppis kahel järjestikusel nädalavahetusel kergejõustiku Eesti meistrivõistlustelt kuldmedali.

Anu Saabas, 14. veebruar 2018

Täna kohtusime jälle kooli endiste õpetajate, tänaste pensionipõlve nautivate kolleegidega.

Teade / ÕppetööJa tahadki koolis käia
toimetus, 14. veebruar 2018

"Kuressaare Gümnaasium on mammutkool, kus omandab haridust üle tuhande lapse. Lasterikka kooli tugikeskuses Amare tegutsevad lastega mitmed tugispetsialistid. Toetust ja nõu saavad ka lapsevanemad ja õpetajad."

Nii alustas Annika Poldre eelmise nädala Õpetajate Lehes artiklit meie kooli tugikeskusest.

Marta Rõõm, 12.b klass, 14. veebruar 2018

Marta Rõõm: "Sellel tähtpäeval soovin ma õnne Eestile ehk kõigile meile, sest meie olemegi Eesti. Ma unistan, et me saaksime olla õnnelikud ja tunda uhkust selle üle, et meil on võrdsed võimalused kasvada ise ja kasvatada oma lapsi ausateks ja hoolivateks kodanikeks."

Artikkel / KultuurHõissa, meil on vastlad!
Kellel tuleb kõige pikem vastlaliug? / Marit TarkinJa nüüd kuklit sööma! / Marit Tarkin
Marit Tarkin, 13. veebruar 2018

1.a ja 10.a seadsid täna hommikul üheskoos sammud kelgumäele, sest üle hulga aja on Eestis korralik vastlapäev, mil saab ka liugu lasta. Lusti oli nii suurtel kui väikestel. Koos meiega lustisid mäel ka 1.c klassi õpilased. Pärast maitses vastlakukkel ja soe tee imehästi ja koolipäev võib jätkuda! Soovime kogu kooliperele toredat päikselist vastlapäeva ja aitäh meie sööklaperele imemaitsva tee, kukli ja hernesupi eest!

Maidu Varik, 13. veebruar 2018

Megaaju turniiri 5. vooru järel toimus jällegi muutus liidrite osas. 11.c ja õpetajate võistkonnad Takt ning 13õ on kogunud punkte võrdselt, noorematest on eesotsas 8.c, 9.a ja 6.b võistkonnad. Järgmistes voorudes on suurem tähelepanu käimasosolevatele olümpiamängudele ja loomulikult ka lähenevale Eesti Vabariigi sünnipäevale.

Mida pikem liug vastlapäeval, seda megam aju!

Sandra Kuusk, 9.c klass, 13. veebruar 2018

Sandra Kuusk: "Mõnus on elada teades, et võid vabalt uksest välja minna, kooli või tööle jalutada, hingata sisse värsket õhku, avaldada oma arvamust, tantsida, maalida, joosta, karjuda, kasvõi roomata. Siin me seda kõike teha saamegi."

Arvamus / KultuurPimekohting raamatuga
Urve Aedma, 13. veebruar 2018

Kohtumine tundmatuga tekitab uudishimu ja nõuab julgust. 6.b klass tegi läbi pimekohtingu raamatutega. Pimekohting pole kunagi riskivaba, aga riskida tasub kindlasti. Äkki saab raamatust, millest oleks riiulis pilgu üle libistanud, hea sõber või peituvad tema kaante vahel lummavad lood. Võid ka pettuda, kui valitud raamat ei vasta just sinu maitsele.

Madli-Maria Naulainen, 13. veebruar 2018

Sulle meeldib leiutada, luua ja ehitada uusi ning põnevaid asju? Kui jah, siis see on just sulle! Leiutajate võistlusel avaneb sulle suurepärane võimalus näidata kogu maailmale, millised vahvad leiutised sinu peas on ja kuidas sa nendega maailma muuta saad. Kui sa nii kindel ei ole, siis võta kampa hea sõber, kellele meeldib leiutada, ja osale koos temaga!

Arvamus / ÕppetööEV100: Eesti on kodu
Renate Lempu, 11.b klass, 12. veebruar 2018

Renate Lempu: "Eesti tähendab kõigi jaoks midagi erinevat, aga mis iganes keegi sellest mõtleb, see jääb alati ja igavesti siiski meie koduks: meie sinine taevas, meie tumedad mullad ja see valge, mis helgib vapralt iga inimese silmis, kes seda riiki südamest armastab."

Marit Tarkin, 12. veebruar 2018

10.–11. veebruaril toimus keskkoolide vabariiklik II väitlusetapp Lähte gümnaasiumis. KGd esindasid kaks tiimi koosseisus Rauno Rauniste, Gerly Ots, Richard Mõisaäär ning Ketli Rihkrand, Kirsika Rahu ja Eliisa Täht. Meistrivõistlustel osales ka Karoliina Tammel, kes oli KG vilistlasest turniiridirektori Ann Tarkini parem käsi. Võistkond Söörömöö, kelle koosseis sel etapil muutus, tegi meistrivõistlustel üllatusliku lennu, jõudes esialgu poolfinaali ja siis juba finaali ... Palju õnne!

Lehekülg: järgmine

Konkursid

Galerii