üles
neljapäev, 3. detsember 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

3. detsember

4. detsember

5. detsember

6. detsember

7. detsember

8. detsember

9. detsember

10. detsember

Töötajate sünnipäevad

5. detsember

6. detsember

9. detsember

Merle Rekaya, 3. detsember 2020

2. detsembril toimus Kuressaare Gümnaasiumis etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ Saare maakonna eelvoor, kus valiti välja kaks esindajat vabariiklikule konkursile Pärnusse 14. detsembril. Nooremas vanuseastmes võitis grand prix´ Mia Maastik Lümanda põhikoolist (juh Anneli Saarela) ja vanemas vanuseastmes Kirke Medri SÜGist (juh Rita Ilves).

Galerii!
Lelet Aavik-Part, 3. detsember 2020

30. novembri õhtul kogunesid II kooliastme lugemishuvilised lapsed taas koolimajja, et osaleda teist aastat toimuval lugemisõhtul „ÖÖ loeb!“. 11 töötuppa registreerus kokku 121 õpilast, mis on eelmise lugemisõhtuga võrreldes 13 õpilast rohkem! 4. klassi õpilasi oli sel korral kohal 27, 5. klassi õpilasi 58 ja 6. klassi õpilasi 36.

Gert Lutter, 2. detsember 2020

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

6.c klass näitab meile oma väljavalitud fotol uusi klassipusasid. Aga kuna on trimestri lõpp, on kõik üsna väsinud ning see kajastub ka asjaosaliste nägudel. „Töökat, tegusat ja teistmoodi imelist uue trimestri algust!“ soovivad õpilased kõigile. Foto autoriks on Anna Hamburg.

Järgmisel nädalal saame näha, mida põnevat valivad 11.b klassi õpilased! Kohtume!

Artikkel / KlassiloodHüvasti, sügis!
Anu Rand, 2. detsember 2020

Tuul rabistab lehti maha,

pilv kihutab rutuga

ja sügav sügisekaha

käib üle karjamaa.

J. Liiv

Siin on vaatamiseks 3.c klassi laste meisterdatud selle sügise viimased värvilised lehekesed.

Madli-Maria Naulainen, 1. detsember 2020

Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts tunnustas Anni Haandit noore õpetaja preemiaga. Annit tunnustatakse silmapaistva ja aktiivse õpetajatöö, ainealase arendustegevuse ning panuse eest õppematerjalide arendamisse. Palju õnne, Anni! Oleme koolina uhked ja rõõmsad!

Olle Arak, 1. detsember 2020

23.–27. novembril toimus Balti riikide kooliõpilastele mõeldud informaatikavõistlus „Ventspils IT Challenge 2020“. Oktoobris toimunud eelvoorudest pääses edasi ka kaks meie kooli võistkonda.

Marko Kesküla, 30. november 2020

24. novembril toimus järjekorras 2. lõuatõmbamise võistlus.

Annely Oolup, 30. november 2020

Teisipäeval, 24. novembril toimus koolis esimest korda hüpitsaga hüplemise võistlus. Osalesid kiiremad ja osavamad tüdrukud ja poisid 1. kooliastmest, 4.–12. klasside tüdrukute võistkonnad ning õpetajate esindajad.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 27. november 2020

9.b klassi õpilased õppisid ja jäljendasid maailmakuulsaid kunstnikke. Mariliis Maasik jäljendas Vermeeri maali „Tütarlaps pärlkõrvarõngaga“.

Lelet Aavik-Part, 27. november 2020

„Nüüd minu kord suur tänu sulle öelda, et keset kaunist päeva ei öelnud, pole aega ...“ kõlab Katrin Mandeli laul, mis nii tabavalt väljendab tänutunnet nende heade inimeste vastu, tänu kelle panusele kujunes universumi viimane Suur Teatriõhtu just selliseks, nagu me teda mäletama jääme. Teatriõhtu lõpetamisel lubasin kõikidele abilistele isiklikult pikad paid üle anda ja tänaseks olen seda ka teinud. Loe edasi, kui palju häid inimesi ühe suure ürituse kordaminekuks vaja läheb.

Tiina Käen, 27. november 2020

Sel sügisel toimus koolidele ja lasteaedadele Eesti Terviseradade liikumiskampaania ja loovtööde konkurss „Hakkame liikuma“, milles osaledes oli võimalik võita koolile oma siseterviserada.

Merle Tustit, 26. november 2020

„On vastikuks muutunud ilmad ja taevas kõik ühtviisi hall ...“

Selliste ridadega algab Wimbergi kirjutatud luuletus „November“ ajakirja Täheke novembrinumbris. Sellele vaidlevad 3.b klassi õpilased vastu. Ka novembrikuusse võib värve lisada ja raagus puud saab vägagi värviküllaselt maalida. Vähemalt kunstitunnis.

Sander Suurhans, 26. november 2020

Andero Uusberg Tartu Ülikoolist räägib oma videoloengus sellest, mida mõistetakse psüühikas töömälu all, millised on töömälu omadused ja funktsioon, kuidas õpetada nii, et töömälu ressurssi optimaalselt kasutada ning kuidas märgata õpetades võimalikke töömälu ülekoormavaid aspekte. On õpetajate heaolu aasta!

Artikkel / KultuurKadrisandid KGs?
Galerii!
Kaie Saks, 12.c klass, 25. november 2020

24. novembril oli kooli peal näha mitmeid valgesse riietatuid. Osadel rätt peas ja laps kaenlas. Kes olid need „võõrad“ ja mis puhul nad meile külla tulid?

Gert Lutter, 25. november 2020

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

Selle nädala foto tuleb 7.c klassilt ning nende foto autoriks on klassijuhataja Kersti Kirs. Fotol aga katsetavad õpilased uusi õppimist soodustavaid tegevusi!

Järgmisel nädalal on 6.c kord!

Artikkel / KultuurKadrid toovad karjaõnne
Galerii!
Madli-Maria Naulainen, 24. november 2020

Eestis kujunes kadripäev 16. sajandil, kui muinasaegse usundi hingedeaja rituaalid ja tütarde täisikka vastuvõtu riitused segunesid ristiusu püha Katariina mälestuspäeva ehk kadripäevaga. Kadripäeva peeti naistepühaks, sest selleks ajaks lõpetasid naised karjakasvatusega seotud välised sügistööd. Kadripäeva ja kadrisid on seostatud esivanemate hingede taassaabumisega. Algselt oli tõenäoliselt tegemist tütarlaste initsiatsiooniriitusega, nende vastuvõtuga täisealiste hulka. 16. sajandi lõpuks kujunes kadripäevast naiste välistööde lõpuaeg, tuli alustada tubaste ketrus- ja käsitöödega.

Kristin Lauri, 24. november 2020

Kolmapäeval, 25.11 kell 19 on raadio Kadi eetris „Rendez-vous“ (loe: randevuu ehk kohtumine). Saate panid kokku Kuressaare Gümnaasiumi õpilasesinduse õpilased Paula Nõmme, Katariina Aulik ja õpetaja Merle Rekaya. Suure Teatriõhtu teemadel mõtisklevad Sandra Kuusk, grand prix’ vääriliseks tunnistatud 12.b klassi etenduse „Ei tea, tunne“ üks lavastajatest ja näitlejapreemia saanutest; Paula Nõmme,11.a klassi etenduse lavastaja; Katariina Aulik 11.c klassist ja 11.a klassi klassijuhataja Kristin Lauri. Thomas Hendrik Liivi ja Emeli Pikneriga tuleb juttu väitlemisest ja START-turniirist.

Emma Kuusik, 12.a klass, 23. november 2020

22 aastat traditsiooni on saanud ajalooks, teie ees on viimast korda Suure Teatriõhtu tulemused, lood ja muljed, mida aitasid kokku kirjutada 12.a teatrisõbrad.

Lehekülg: /280 järgmine

Galerii