esmaspäev, 18. juuni 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. juuni

19. juuni

20. juuni

21. juuni

22. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

Töötajate sünnipäevad

19. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

Teade, Varia, kuni 21. juuni 2018
Valdkond: Varia
Madli-Maria Naulainen, 15. juuni 2018

Täna külastasid Kuressaare Gümnaasiumi kolleegid Narva Kesklinna Gümnaasiumist, mis on meie kooliga üsna sarnane nii õpilaste kui ka õpetajate arvult. Narva koolitöötajate ja õpetajate huvi oli lähemalt kuulda meie IT-alastest tegemistest, lahendustest ja võimalustest. Kooli tegemisi tutvustasid Toomas Takkis, Madli-Maria Naulainen, Nikolai Räbin ja Maidu Varik.

Arvamus / VariaArhiivinurk XVII
Lendude esindajad süütavad küünlad. / KG arhiivKõneleb Kusti Kokk. / KG arhiivEsineb koor, juhatab Silja Tammeleht. / KG arhiiv
Gert Lutter, 13. juuni 2018

Kui peagi jõuab kätte kooli 40. aastapäeva tähistamine meeleoluka vilistlaspeoga 22. juunil, siis selle nädala arhiivinurka valisin fotod kooli 10. aastapäeva tähistamiselt.

Esimene foto: lendude esindajad süütavad küünlad.

Teisel fotol vaade aulasse (kes mäletab veel seda aula tagaseina?!) ja kõneleb Kusti Kokk.

Kolmandal fotol esineb koor ja juhatab Silja Tammeleht.

Uudis / VariaPärlipäev 2018
Galerii!
Maria Vera Pšenitšnaja, 12.a klass, 12. juuni 2018

Kolmapäeval, 6. juunil toimus Saaremaa kinos Apollo Kuressaare Gümnaasiumi ja huvikooli Inspira parimate õpilaste tunnustusüritus Pärlipäev 2018.

Gert Lutter, 11. juuni 2018

Esmaspäeval, 11. juunil oli meie koolis külas grupp õpetajaid, koolijuhte ja haridusametnikke Peterburist.

Erilist huvi pakkusid külalistele IT-valdkonna teemad.

Kooli tutvustavate ettekannetega esinesid Madli-Maria Naulainen ja Nikolai Räbin, e-õppe võimalustest meie koolis rääkis Maidu Varik ja robootika-alase kava valmistas ette Olle Arak.

Eve Tuisk, 11. juuni 2018

27. aprillil valiti Eesti Vabaharidusliidu uus volikogu, mis omakorda valis 5. juunil uueks volikogu esimeheks Margit Düüna, Kuressaare Gümnaasiumi koolituskeskuse Osilia juhataja. Viimased kolm aastat juhtis Eesti Vabaharidusliidu volikogu Reet Valgmaa õppekeskusest Tõru ja enne seda pikka aega koolijuht Ivo Eesmaa meie naabersaarelt Hiiumaalt. Jõudu-jaksu Sulle, Margit!

Riina Haljas, 8. juuni 2018

Reedel, 8. juunil võttis direktor Toomas Takkis vastu Hiina suursaadiku Li Chao ja saatkonna esinduse. Lisaks juhtkonnale olid külalisi vastu võtmas meie hiina keele õpetajad ja õpilased, kes suvel lähevad noortelaagrisse Shanghais.

Toomas Takkis, 8. juuni 2018

Eelmise aasta vastuvõtul esitasin loetelu meie traditsioonilistest, koolielu just meie koolile iseloomulikest toimetamistest. Sel aastal sean esiplaanile koostöise tegutsemise ja alustan selle tunnustamisest ja äramärkimisest. Koostöö ja osalus on meie kooli põhiväärtuste hulgas kirjas, see tähendab, et me väärtustame pikemat vaadet, mis ulatub palju kaugemale kooli toimetamistest.

Arvamus / VariaArhiivinurk XVI
Saaremaa aasta õpetaja '97 Anu Saabas / Meie Maa, 7.10.1997Saare maakonna aasta õpetaja '99 Marju Kirss / Meie Maa, 30.09.1999Saaremaa aasta õpetaja 2003 Marit Tarkin / Meie Maa, 3.11.2003
Gert Lutter, 6. juuni 2018

Selle nädala arhiivinurk lappas usinalt vanu kaustu ajaleheväljalõigetega ning leidis mitmeid huvitavaid persoonilugusid meie töötajatega, mis ilmunud kohalikes lehtedes.

Mõned tubli tiitliga pärjatud, mõned lihtsalt tublid inimesed :) Esindatud on Saaremaa aasta õpetajad Anu Saabas, Marju Kirss ja Marit Tarkin ning noored õpetajad Ene Riis (Avekukk), Eve Tuisk (Paomees) ja perekond Lehtod.

Lood väga erinevatest aastatest, aga õpetaja töö on ikka endine!

Gert Lutter, 5. juuni 2018

Selle õppeaasta jooksul on olulisemad kooli kodulehekülje osad saanud uue ja senisest mobiilisõbralikuma väljanägemise. Selleks oli ilmselt ka viimane aeg – ligikaudu kolmandik külastusi meie veebilehtedel tehakse mobiilsete seadmetega.

Mis on muutunud?

Tiiu Smidt, 2. juuni 2018

Koolimaja (eraldi ka ujula ja söökla) graafikud suvekuudel.

1.–21. juuni

E–R 7.00–18.00

L 9.00–17.00

P suletud

Ujula suletud!

23.–24. juuni maja suletud

Arvamus / VariaArhiivinurk XV
Galerii!
Gert Lutter, 30. mai 2018

Kas kool on oma õpetajate nägu või on õpetajad oma kooli nägu? Otsusta ise!

Igal sügisel on koolitöötajad traditsiooniliselt kogunenud ühispildile ja nüüd on need aastate jooksul tehtud fotod ilusti kokku kogutud ning vaadatavad kooli kodulehel. Kõikide fotode vaatamiseks klõpsa galerii viitele foto all!

Esimene õpetajate foto on aastast 1979 ja kokku on arhiivi jõudnud 30 fotot. Uudistamist ja tuttavate äratundmist jätkub kauemaks ...

Eve Tuisk, 30. mai 2018

Teisipäeval, 29. mail oli kõikidel soovijatel võimalus kohtuda meie kooli 38. lennu vilistlase Uudo Sepaga, kes sel pühapäeval astub üles saate "Eesti otsib superstaari" superfinaalis Saku suurhallis. Uudo üllatusvastuvõtu korraldas saatemeeskond Kuressaare kuursaali esisel platsil, kus kohal olid nii vallavanem Madis Kallas kui ka fännid KGst ning mujalt. Vallavanema sõnul on Uudo juba praegu võitja, ei ole vahet, kas ta tuleb saatest koju esimese või teise kohaga. Me oleme selle mõttega päri!

Külli Mänd, 23. mai 2018

Hea rattur, mis on pildil valesti?

Loomulikult see, et koolimaja ette pargitud rattad on ummistanud ujula evakuatsiooniväljapääsu, mida ei tohiks juhtuda. Aga miks ometi?

Arvamus / VariaArhiivinurk XIV
Ujula ja võimla osa ehitamine. / KG arhiivVaade õppekorpusele sisehoovist. / KG arhiivVaade valmivale koolimajale. / KG arhiiv
Gert Lutter, 23. mai 2018

Ehitame maja! Ehitame maja, kena väikse maja ...

4. novembril 1976 pandi nurgakivi uuele keskkoolihoonele Nooruse tänaval, ametlikult asutati Kingissepa 2. Keskkool 21. juunil 1978. aastal.

Sellised fotod kooli ehitamisest meie arhiivist.

Tiiu Smidt, 21. mai 2018

Kuressaare Gümnaasiumil on nüüd oma jalgratas. Põhjusi, miks selline ost tehtud sai, võib üles lugeda mitmeid. See on väikeses Kuressaares liiklemiseks kiireim sõiduvahend ja parkimisprobleemid on olematud. Vähem heitgaase on roheline mõtlemine. Tervislik liikumine on ilu pant.

Jalgratas on kasutamiseks kõikidele kooli töötajatele piiramatus mahus kasutuskilomeetreid lugemata! Ratas asub maja ees parklas ja kasutamise soovist anna märku haldusjuhile!

Arvamus / VariaArhiivinurk XIII
Vestlevad linnapea Jaanus Tamkivi ja direktor Toomas Takkis, esireas staažikad õpetajad. / KG arhiiv / Irina MägiLinnapea kingitud "pikk kala" / KG arhiiv / Irina MägiHumoorika koolikella kingib koolile Viljar Aro. / KG arhiiv / Irina Mägi
Gert Lutter, 16. mai 2018

Kooli 25. aastapäeva pidulik aktus lossihoovis 23. augustil 2003. Piduliku päeva puhul tõid tähtsad inimesed koolile kingitusi, suuremaid ja väiksemaid ...

Esimesel fotol vestlevad linnapea Jaanus Tamkivi ja direktor Toomas Takkis, esireas staažikad õpetajad.

Teisel fotol linnapea kingitud "pikk kala" (mis kalaga hiljem juhtus, teab rääkida direktor ...).

Kolmandal fotol kingib koolile humoorika koolikella Viljar Aro.

Rohkem fotosid artikli sisus!

Eve Tuisk, 11. mai 2018

Pühapäeval, 13. mail on TV3 eetris "Eesti otsib superstaari" kuues finaalsaade, kuhu on osalema jäänud veel viis noort lauljat. Meie rõõmuks on endiselt võistlustules KG 10.a klassi Merilin Mälk ja 38. lennu vilistlane Uudo Sepp. Uurisime, kuidas meie omadel läheb.

Tiia Kuusk, mõttespordi olümpiaadi koolipoolne kontaktisik, 9. mai 2018

Sel õppeaastal osales mõttespordi olümpiaadil 22 Kuressaare Gümnaasiumi õpilast, kõige rohkem oli osalejaid I–IV klassi õpilaste seas, kõige väiksem oli huvi gümnasistide hulgas.

Lehekülg: /27 järgmine

Galerii