üles
kolmapäev, 23. oktoober 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

23. oktoober

24. oktoober

25. oktoober

26. oktoober

27. oktoober

28. oktoober

29. oktoober

30. oktoober

Töötajate sünnipäevad

27. oktoober

Teade, Varia, kuni 25. oktoober 2019
Valdkond: Personaalia
Merle Rekaya, 17. oktoober 2019

Tänane sünnipäevaline Hirja Rand on matemaatikaõpetajana töötanud üle 40 aasta, sellest viimase poole Kuressaare Gümnaasiumis. Täna õnnitleme teda 85. sünnipäeval.

Marit Tarkin, 15. oktoober 2019

Süda (ladina keeles cor) on südame-veresoonkonna elund, mille töö tulemusel kantakse vajalikud ained kõikidesse elundkondadesse, elunditesse ja rakkudesse, ning tulles sujuvalt koolielu juurde, algab kogu meie kooli elu ja rütm meie kooli Südamest Maili Rasvast – uskumatu kiirusega orienteerub Maili nii dokumentides, käskkirjade vormistamises, teadete edastamises, vastuvõttude kavandamises, oma maja inimeste kuulamises ja nõustamises ja milles kõiges veel … Süda on ainus organ, kes töötab kogu aeg💖

Riin Suuster, 10.a klass, 11. oktoober 2019

Kolmapäeval, 9. oktoobril külastas 10.a klassi 30. lennu f-klassi vilistlane Kauri Pannas. Kauri põhitöö on pangas, lisaks tegeleb ta ralliga – nimelt kaardilugemisega. Niisiis rääkiski ta meile, kuidas ta neid kahte oma elus tasakaalus hoiab.

Ave Jõgi, 7. oktoober 2019

Tolleaegse E. Vilde nimelise Pedagoogilise Instituudi riikliku eksamikomisjoni otsusega omistati 1967. aastal Mariannale kehalise kasvatuse õpetaja kvalifikatsioon ja nooruke spordientusiast alustas oma pikka õpetaja- ja treenerikarjääri.

Gert Lutter, 7. oktoober 2019

Nõnda ütleb Laura Nook 12.c klassist.

Õpetajate päeva puhul astuvad täna klasside ette koolipere kõige suuremad õpilased, kes saavad ise korraks pedagoogiametit proovida ning tänada oma õpetajaid. Tunnustust aga jagavad ka teised – on hea meel teatada, et Saare maakonna aasta gümnaasiumiõpetaja on Marit Tarkin.

Eve Tuisk, 4. oktoober 2019

Kes ei mäletaks selleaastast spordipäeva. Vihm-vihm-vihm! Kehalise kasvatuse õpetajad eesotsas Ülle Räimega mõtlesid küll välja plaanid A, B ja C, aga ilma vastu ei saa. Küll aga saab järgida kooli traditsioone ning anda õpilastele vabadust valida, nagu ütleb meie kooli visioongi: Vabadus. Ilu. Tõde. Kehalise kasvatuse õpetajad andsid spordipäeval võimaluse valida! Tagasiside näitab, et mitmed klassid läbisid ilmale vaatamata kogu spordipäeva programmi. Eeskuju on nakkav! Sel korral teemegi sügava kummarduse Üllele ja teistele kehalise kasvatuse õpetajatele, kes panid kõigele vaatamata liikumisnädalal meie kooli ühes rütmis hingama ja liikuma!

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd – Karolin Kruuse
Eve Tuisk, 30. september 2019

Kui KG 29. lennu vilistlane Karolin Kruuse kirjutaks raamatu, oleks selle pealkiri „Armastuskirjad iseendale”. See räägiks endast ja teistest hoolimisest ning oma elu juhtimisest läbi armastuse. Olgem ausad, Karolin teaks, millest ta seal räägiks, sest oma lühikese elu jooksul on ta tundnud läbipõlemist ning leidnud seejärel vabatahtlikuna Aafrikas sisemise õnne retsepti. Seda retsepti ning Palestiinast saadud kogemusi järgides toetab ta hetkel pagulaste integratsiooni Eestis ning avab seda maailma ka fotode kaudu.

Intervjuu / PersonaaliaSuurest Hiinast lahedasse Eestisse
Joonas Õispuu, 12.a klass, 26. september 2019

Hiina keele õpetajad Ruonan Chen ja Hongmei Wu räägivad meile endast, oma varasematest kogemustest õpetajana ja sellest, mis mulje on neil kujunenud Eestist.

Madli-Maria Naulainen, 25. september 2019

"Hüppasin pea ees vette," ütleb oma kevadise KGsse tööle asumise kohta Sigrid ise. Kuidas tal kohanemine meie kooliga läinud on ja kuidas tartlasest mesindushuviline õde ülepea siia tööle sattus, saadki lugeda allpool!

Intervjuu / PersonaaliaPalju õnne, Marvi Mäeots!
Merle Rekaya, 21. september 2019

21. septembril on sünnipäev päris mitmel KG õpetajal. Sel aastal jõuab 45. tähtpäevani armastatud inglise keele õpetaja ja klassjuhataja Marvi Mäeots.

Gert Lutter, 16. september 2019

Ütlemine, et kõik on uus septembrikuus, kehtib sel aastal eriti hästi ühe üsna olulise valdkonna kohta meie koolis – tugikeskus ja selle töötajad. Nimelt liikusid meie tugispetsialistid Saaremaa valla loodud Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuse alluvusse ning sealt on meie majja määratud ka uus sotsiaalpedagoog Liina Ajangu. Saame temaga tuttavaks!

Artikkel / PersonaaliaIn memoriam: Heivi Pajussaar
Reet Lasn, 28. august 2019

Ja äkki saab alati otsa kõik ...

Ka see, et me olime.

Mis on see ainus, mille kaasa viime?

Ei igavik, ei tunne, ei lõppu ega algust.

Ave Jõgi, 28. august 2019

Nii suures koolis, nagu seda on Kuressaare Gümnaasium, ei piisa heaks raamatukogu juhatajaks olemisel vaid armastusest raamatute vastu. Sa pead valmis olema ka igapäevaseks suhtluseks tuhande õpilase, sadakonna õpetaja, lisaks veel mõnekümne töötajaga. See on töö, kus hommikul ei tea, kes õhtuks on uksest sisse astunud.

Reet Lasn, 24. august 2019

Ju jälle viimne august käes on,

mis ootab ees, kas tead?

Ehk miskit head?

Või aina vead ja vead ja vead,

mida parandama Sa pead?

Ave Jõgi, 15. august 2019

Oli matemaatikatund, nagu ikka. Tavapäraselt oli keegi koos õpetajaga ülesannet tahvlil lahendamas, teised „pusisid” oma kohtadel. Ülesanne osutus tavalisest keerukamaks ja suurte pingutustega said tahvlil lahendaja ja õpetaja tunni lõpuks ka vastuse võrdusmärgi taha.

Ave Jõgi, 2. august 2019

Neil hetkil, kui Age on lõpetamas enda suure juubeli päeva, tahame meie, Kuressaare Gümnaasiumi pere, saata enda tervitused sünnipäevaks, soovida palju tervist ja jätkuvalt rõõmu elust enesest, lastest, lastelastest, sõpradest, teekaaslastest.

Gert Lutter, 1. juuli 2019

Juubelitantsupeo esimese etenduseni jääb veel vaid neli päeva ja täna hommikul asusid pealinna poole teele ka meie kooli pererühma väikesed ja suured tantsijad.

Koolimaja kollektiivi seas aga on viimaste kuude jooksul palju elevust tekitanud pererühma naisliikmete ootamatu käsitöölembus. Nimelt on Anni, Kersti ja Kristel oma viimaste kuude tööst ja perest vabad hetked veetnud kangastelgede taga, seelikuid kokku õmmeldes ja tanusid tikkides.

Mis, kuidas ja miks?

Ave Jõgi, 6. juuni 2019

Kolmandat korda Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi poolt korraldatud elektroonilise heliloomingu konkursil osalenud Jaan Kask tõi pärast kahte korda teiseks jäämist lõpuks koju ka grand prix´! Ta oli lahkelt nõus ka mõnele Meie KG küsimusele vastama.

Lehekülg: /13 järgmine

Kuulutused

Galerii