üles
kolmapäev, 17. oktoober 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

17. oktoober

18. oktoober

19. oktoober

20. oktoober

21. oktoober

22. oktoober

23. oktoober

24. oktoober

Töötajate sünnipäevad

19. oktoober

Rubriik: Artikkel
Maidu Varik, 15. oktoober 2018

Rando Ots on KG 20. lennu vilistlane. Klassikaaslased nimetasid lennuraamatus, et Rando on nii heasüdamlik, et tema käest võib igal kellaajal abi küsida, märkamatuks ei jäänud ka tema teravmeelne mõistus. Ja kõik need asjaolud koos armastusega matemaatika vastu on viinud selleni, et arvutisüsteemid hõlmavadki Rando tegevusest mõnikord terve ööpäeva.

Alljärgnevalt Rando-poolne lühike ülevaade oma tegevusest ning – kõigile huvilistele on ta valmis Facebookis ka küsimustele vastama.

Reet Lasn, 15. oktoober 2018

Täna 30. sünnipäeva tähistav Kristin Lauri on tulnud KG uksest sisse väga erineval moel ja erinevates rollides: ema süles, ema käekõrval, esimese klassi õpilasena, gümnasistina, personalitöötajana, kolleegina, klassijuhatajana, huvijuhina, lapsevanemana.

Maidu Varik, 12. oktoober 2018

19.–20. septembril toimuvad KG robootika- ja programmeerimise päevad. Avaldame sellega seoses ka temaatilisi lugusid meie praeguste ja endiste õpilastega. Avaloos räägib 11.b klassi õpilane Kenert Kütt krüptorahast Bitcoin.

Raido Kahm, 12. oktoober 2018

Ilmselt pole kellelgi, kes Kuressaare Gümnaasiumi hoovist sel õppeaastal läbi on sammunud, tähelepanuta jäänud kaks pinki. Pühendatud on need nii Eestile, meie koolile kui ka koolidirektoritele.

Artikkel / KlassiloodPidurüüs vahtrapuud
Stevelin Tamm, 12. oktoober 2018

Sügis saabus, pintsel peos –

mets on nüüd kui kunstiteos!

Vahtrad said talt põsepuna,

kastan tuhat pruuni muna.

Kask ja pärn on kullakarva,

lepalehed mullakarva.

Pihlakad said kaela pärlid...

Sügisel on võimsad värvid!

Samaks jäid vaid mänd ja kuusk –

nad on hoopis teisest puust!

Leelo Tungal

Piret Tenno, 10. oktoober 2018

1. ja 2. oktoobril käisid Kuressaare Gümnaasiumi tugikeskuse liikmed ja õppealajuhataja õppereisil Viimsi ja Randvere koolides. Viimsi koolis õpib kokku umbes 1400 õpilast, Randvere kool on aga 6-klassiline kool, kus kokku 384 õpilast.

Kerstin Tang, 12.a klass, 10. oktoober 2018

4. oktoobril külastas Kuressaare Gümnaasiumi Reformierakonna esileedi Kaja Kallas, kes pidas 12. klassidele loengu teemal “Eesti digitaliseerub – mis juhtub töökohtadega?”.

Tiina Käen, 9. oktoober 2018

20. septembril toimus ülevabariigilise tervisenädala raames KG 21. tervisespordipäev. Osavõtu protsendid, puudujad ja osavõtjad on kokku loetud. Nüüd on aeg otsustada, millist klassi premeerida väikese kingitusega.

Maidu Varik, 8. oktoober 2018

Münster on Põhja-Rein-Vestfaali piirkonnas asuv linn umbes 300 000 elanikuga, kellest umbes viiendik on tänapäeval üliõpilased. Aastal 2004 pälvis Münster ÜRO keskkonnaprogrammilt tiitli maailma kõige elamisväärsem linn. Münster on ka Saksamaa jalgrattapealinn – statistiliselt on seal iga elaniku kohta umbes kaks jalgratast. Aga seal tegutseb ka kool, kes on meie partneriks Erasmus+ programmis.

Artikkel / KlassiloodLilled õpetajale
Inga Engso, 5. oktoober 2018

3.a klassi lapsed soovivad kõikidele õpetajatele toredat pidupäeva! Heidi kirjutab oma õpetajast nii...

Galerii!
Raido Kahm, 5. oktoober 2018

Nii nagu üle Eesti ja mitmel pool mujal maailmas, tähistatakse ka Kuressaare Gümnaasiumis 5. oktoobril õpetajate päeva. Sel päeval asuvad KGs õpetaja vastutusrikast rolli täitma abituriendid. Pedagoogid saadetakse aga jalust ära väljasõidule.

Soovime edu ja jaksu kõigile abiturientidele, kel tuleb klassi ette astuda, ning ilusat õpetajate päeva kõigile kooli töötajatele. On ju meie oma direktor Toomas Takkis lausunud kuldsed sõnad: "Koolis on kõik õpetajad."

Merle Rekaya, 4. oktoober 2018

Reedel, 28. septembril oli meie emakeeleõpetajatel võimalus tutvuda Pärnu haridus- ja kultuurieluga – toimus õpetajate koolitusreis.

Merle Rekaya, 4. oktoober 2018

Möödunud nädalal KGsse tulles võis tekkida arusaam, et tegemist pole haridusasutuse, vaid multikultuurse segasumma suvilaga – ühes nurgas kummardavad araablased oma jumalat, teises nurgas propageerivad hipid „rohkem armastust ja vähem sõda”. Selle kõige keskel ajavad politseinikud taga pätte ning kalurid püüavad kala. Tegemist on nädalaga, kus Juhanid teevad Jukudest täisväärsed gümnaasiumi õpilased ja kus õpetajad vangutavad umbes kümme korda päevas pead.

Kristiine Saart, Margarete Trumm ja Karen Lopp, 11.c klass, 3. oktoober 2018

Reede, 28. septembri õhtupoolikul asus meie klass, 11.c, bussiga teele Kihelkonna poole, et osaleda Loona mõisas köögi õpitoas ning veeta paar päeva looduses.

Merle Rekaya, 3. oktoober 2018

1. oktoobril, Debora Vaarandi 102. sünniaastapäeval kogunesid KG aulasse juba kolmandat korda maakonna tublid etlejad, et lugeda luuletusi. Seekord oli valida lisaks Vaarandile ka Villem Grünthal-Ridala luuletuste vahel. Terava kõrvaga istusid saalis Laimjala loodussõprade seltsist Kaja Sepp ja Anna-Liisa Õispuu ning Erika Salajõe, kes jõudsid üsna üksmeelsele otsusele parimate luulelugejate osas.

Lelet Aavik, 2. oktoober 2018

25. septembril kogunesid klassiõpetajad kooli käsitööklassi, et jagada üksteisega põnevamaid ja parimaid ideid õpetamise ja õppimise kohta. Olgu nendeks siis erinevad töölehed, raamatud, meetodid, õppe- ja näitvahendid, mängud, internetikeskkonnad, kunstitööd või õpetlikud lood (kooli)elust enesest.

Artikkel / PersonaaliaIn memoriam: Taissia Peterson
Ave Jõgi, 1. oktoober 2018

Kuressaare Gümnaasiumi legendide raamatus on kirjutatud lõpuni veel üks lehekülg – meie hulgast on lahkunud armastatud õpetaja Taissia Peterson.

Laine Lehto, 28. september 2018

Esmaspäeval, 24. septembril kohtusid Saaremaa Ühisgümnaasiumis ühises laulupeo repertuaari õppimise proovis KG huvikooli Inspira segakoor Ave (dirigendid Veikko ja Laine Lehto) ja SÜGi segakoor Kreedo (dirigendid Mari Ausmees ja Riina Laanes).

Lehekülg: /90 järgmine

Kuulutused

Galerii