üles
kolmapäev, 23. oktoober 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

23. oktoober

24. oktoober

25. oktoober

26. oktoober

27. oktoober

28. oktoober

29. oktoober

30. oktoober

Töötajate sünnipäevad

27. oktoober

Teade, Varia, kuni 25. oktoober 2019
Rubriik: Artikkel
Artikkel / KlassiloodSügis on saabunud saarele
Sirje Mehik, 22. oktoober 2019

5.a klassi õpilased kirjutasid sügisesi haikusid.

Lelet Aavik-Part, 17. oktoober 2019

"Iga raamat su´ga räägib omaette: mõnda loed, ja satud nagu külma vette, mõnda loed, ja satud nagu põrgukuuma, mõnes jookseb jutt, ent jutul pole tuuma, mõnda loed: sa läheks kasvõi sõtta… Mõni lamab, tumm. Ei taha kätte võtta." Just nii tabavalt kirjeldab luuletuses “Mõni raamat” lugemise maailma armastatud Eesti luuletaja Hando Runnel.

Head II kooliastme õpilased ja õpetajad! Ootame teid kõiki 7. novembril kell 19.00 esmakordselt toimuvale lugemisõhtule “ÖÖ loeb!”

Merle Rekaya, 17. oktoober 2019

Tänane sünnipäevaline Hirja Rand on matemaatikaõpetajana töötanud üle 40 aasta, sellest viimase poole Kuressaare Gümnaasiumis. Täna õnnitleme teda 85. sünnipäeval.

Tambet Kikas, Põllumajandusuuringute Keskuse mullaseire ja uuringute büroo juhataja asetäitja, 17. oktoober 2019

Keskkonnaseisund ja selle muutused on teadlaste pideva jälgimise all. Keskkonnaseire tähendab lisaks vaatlustele ka regulaarselt mitmesuguste proovide võtmist veekvaliteedi, taimetervise, jääkide, saasteainete jms kohta. Nutitehnoloogia pakub võimalusi keskkonna uurimiseks ka igale asjahuvilisele. Tuleviku-reede sinistes tundides saate näiteks kasutada äppi Science Journal.

Järgnevalt aga räägib sellest, mida jälgida Saaremaa keskkonnaseisundis, KG 12. lennu vilistlane, Põllumajandusuuringute Keskuse mullaseire ja uuringute büroo juhataja asetäitja Tambet Kikas.

Eva Mihkelson, 12.b klass, 16. oktoober 2019

Vegantoit on puu-, köögi- ja kaunviljad, teraviljatoooted, seemned, pähklid, marjad ja seened – kõik, mis ei tule loomadelt. Maailma Terviseorganisatsioon on kinnitanud, et vegantoit sobib kõigile ja igas eluetapis, sealhulgas ka lastele nii lasteaias kui koolis. Veganlus kuulub veendumusena Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooniga kaitstavate inimõiguste alla.

Emma Lotta Rand, 10.b klass, 16. oktoober 2019

4. oktoobril 2019 käis ungari psühholoog Tamàs Kigyòs LELLE2 projektiga seoses Kuressaare Gümnaasiumi õpilastele rääkimas inimese aju tööst ja kuidas on võimalik aju mõjutada ning petta. Siinkohal ülevaade loengust ja 10.b ning 10.c klassi õpilaste arvamused räägitust.

Maidu Varik, 16. oktoober 2019

Uurisin praeguselt Keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialistilt, meie tulevaselt keemiaõpetajalt Irja Truumaalt, millised „rohelised“ probleemid on praegu aktuaalsed – mõeldes tulevikule.

Marit Tarkin, 15. oktoober 2019

Süda (ladina keeles cor) on südame-veresoonkonna elund, mille töö tulemusel kantakse vajalikud ained kõikidesse elundkondadesse, elunditesse ja rakkudesse, ning tulles sujuvalt koolielu juurde, algab kogu meie kooli elu ja rütm meie kooli Südamest Maili Rasvast – uskumatu kiirusega orienteerub Maili nii dokumentides, käskkirjade vormistamises, teadete edastamises, vastuvõttude kavandamises, oma maja inimeste kuulamises ja nõustamises ja milles kõiges veel … Süda on ainus organ, kes töötab kogu aeg💖

Merle Rekaya, 11. oktoober 2019

Meie kooli õpetajate päeval sai end õpetaja rollis proovile panna terve abituurium. Meediakursuse õpilased mõtisklesid veidi oma kogemuse ja õpetaja töö üle ...

Ave Jõgi, 11. oktoober 2019

Teist korda hariduskohviku formaadis toimunud 10. klasside lastevanemate koosolek tõi kokku värskete gümnasistide vanemad uue kooliaasta esimese kuu lõpunädala esmaspäeval, 23. septembril 2019. Kümnendate klasside juhatajatele olid appi tulnud kolleegid Ägedate Õpside Klubist.

Elise-Maria Trei, 10.a klass, 10. oktoober 2019

Oskar ja Preili Päevalill elavad klassis 305 pealtnäha õnnelikku pereelu ning nendega on ühinenud ka väike Piia. Mis aga toimub suletud uste taga, sellest loe juba lähemalt.

Artikkel / Klassilood1.b klass ja heateotäht
1.b klassi heateotähed / Raina TiidoveePuhtal mänguväljakul pärast riisumist / Merle RekayaTööhoos / Merle Rekaya
Merle Rekaya, 10. oktoober 2019

1.b klassi õpilased osalesid 9. oktoobril Eesti piirkonna Lionsi klubide korraldataval heateopäeval, mille selleaastane keskne idee oli "Lapsed ja keskkond". Heateopäeva eesmärk on koos lastega mõelda ja tegutseda oma kogukonna keskkonna heaks. 1.b klassi lapsed käisid koos LC Kuressaare Pireti esindajatega kesklinna mänguväljakult lehti riisumas. Suur tänu Saaremaa vallale ja Kuressaare Linnamajandusest Marek Koppelile, kes hea abikäe ulatasid.

Merle Rekaya, 10. oktoober 2019

9.c klass kirjutas Peterburi-reisist klassikirjandi. Teie ees on neist mõtteid ja noppeid.

Gerly Ots, 12.a klass, 9. oktoober 2019

Kui ma mõtlen õpetajate meelespidamise peale, siis meenub mulle esimesena see, kuidas ma algklassides emaga ikka 8-9 ajal hommikul lillepoe ukse taga olen oodanud, et viia õpetajale see lilleoks. Isegi 12. klassi 1. septembri hommik ei erinenud sellest väga. Käisin nüüd klassivendadega sedasama tegemas. Ma tahan, et minu klassijuhatajad ja ka kõik ülejäänud õpetajad teaksid, et iga õie ja iga kommi sisse, mis te õpilastelt saate, on peidetud soojad tänusõnad, mida me puhteestlaslikult alati välja öelda ei oska.

Artikkel / ÕppetööUnistage suurelt!
Getriin Teär, 12.a klass, 8. oktoober 2019

Reedel said gümnaasiumiõpilased kuulda meie 39. lennu vilistlase Richard Kesküla huvitavaid elutarkusi. Meil kõigil seisab gümnaasiumi lõpus ees suur otsus: mida teha, kuhu minna, kas minna? Nii enda kui teiste kogemuste põhjal rääkis Richard meile, kuidas valida see õige eriala. Aitäh, Richard, põneva ja motiveeriva etteaste eest!

Ave Jõgi, 7. oktoober 2019

Tolleaegse E. Vilde nimelise Pedagoogilise Instituudi riikliku eksamikomisjoni otsusega omistati 1967. aastal Mariannale kehalise kasvatuse õpetaja kvalifikatsioon ja nooruke spordientusiast alustas oma pikka õpetaja- ja treenerikarjääri.

Gert Lutter, 7. oktoober 2019

Nõnda ütleb Laura Nook 12.c klassist.

Õpetajate päeva puhul astuvad täna klasside ette koolipere kõige suuremad õpilased, kes saavad ise korraks pedagoogiametit proovida ning tänada oma õpetajaid. Tunnustust aga jagavad ka teised – on hea meel teatada, et Saare maakonna aasta gümnaasiumiõpetaja on Marit Tarkin.

Merle Rekaya, 2. oktoober 2019

1. oktoobril, teisipäeval oli 103. sünniaastapäev Saaremaa päritolu poetessil Debora Vaarandil, kes on kirjutanud: "Kasvasin kesk kadakaid, kadakaid ja kive, need on minu vennad-õed, kellel pole nime." KG aulas toimus neljandat korda Vaarandi loomingule pühendatud konkurss, kus lisaks võis kuulda ka Muhu luuletaja Juhan Smuuli loomingut.

Lehekülg: /101 järgmine

Kuulutused

Galerii