üles
esmaspäev, 11. november 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

11. november

13. november

14. november

15. november

16. november

18. november

Rubriik: Artikkel
9.a klassi ajakirjandustiim, 11. november 2019

Neljapäeval, 7. novembril toimus meie koolis Väike Teatriõhtu. Lavale astusid Kreutzwaldi muinasjuttude ainetel valminud näitemängudega 9 põhikooliklassi. 9.a klass tegutses aktiivselt ajakirjanikurollis, et koguda osalejate muljeid, arvamusi ja nõuandeid. Suur tänu kõigile, kes etendusi kommenteerisid ja nõu andsid! Armsad osalejad, lugege, mõelge ja pidage plaani, mida järgmisel aastal veelgi paremini teha!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 8. november 2019

Rahvusvahelisele Lionsi klubide rahuplakatite konkursile esitatud töö. Konkursi teemaks on sellel aastal „Journey of Peace“ ehk tõlkes „Rahu teekond“. Autoriks Liisa Sall 6.b klassist.

Artikkel / Klassilood1.b kaardid isadepäevaks
Raina Tiidovee, 8. november 2019

1.b klassi lapsed meisterdasid vahvaid kaarte ja soovivad kõikidele isadele ja vanaisadele ilusat isadepäeva!

Marit Tarkin, 8. november 2019

Eile, 7. novembril toimus meie koolis Väike Teatriõhtu 7.–9. klasside õpilastele. Seekordse teatriõhtu peakorraldaja oli meie eesti keele ja kirjanduse õpetaja Jaana Puksa ja suuremateks abilisteks õpetajad Heidi Truu, Maret Laurson ja Malle Tustit. Suur tänu, Jaana Puksa, et õpilaste poolt oodatud ja armastatud ürituse korraldada võtsid! Suur tänu kõigile õpetajatele, kes abiks olid, ja sponsoritele, kes meie laste auhinnalaua kauniks aitasid teha! 9.a klassi ajakirjandustiim uuris ka osalejatelt, miks siis see teatriõhtu ühes koolis vajalik on ...

Reet Lasn, 8. november 2019

Upa külas on üks ilus sinine maja – nagu uued majad ikka, tavaline. Olles sisenenud, kohtunud maja perenaise Haivi Koplistega ja veetnud seal mitu tundi, kõik muutub. Maja pole enam tavaline.

Sügis on kord selline aeg, kus ootaks, et keegi teeks nii hingele kui ka kehale pai – ja seda kõike me sealt ka saime.

Toimetus, 7. november 2019

Pühapäev on mardipäev ja selgi aastal ootame marte ja kadrisid oma kodudesse õnne tooma. Teame, et mardid kehastavad meie esivanemate hingi. Mardisante ootame, et saada väge meie igapäevasesse ellu.

Artikkel / ÕppetööKuressaare START 2019
Galerii!
Holger Nõgu, 12.a klass, 6. november 2019

30. oktoobril toimus Kuressaare Gümnaasiumis maakonna START-turniir 2019, mis oli mõeldud algajatele väitlejatele tutvumaks väitlusmaastikuga ja väitlemisega.

Sel aastal on üleriigiline korraldus veidi teine: START-turniire maakondades ei korraldatudki, vaid noored igast koolist kutsuti osalema Eesti Väitlusseltsi korraldatud argumenteerimiskoolitusele, mis lõppes möödunud nädalavahetusel vabariikliku presidenditurniiriga. Meie oleme aga meretagune maa ja tegime enda maakonna START-turniiri ikka, sest kõik vabariiki ei oleks mahtunud. Aitäh Eesti Väitlusseltsi presidendile Kristin Partsile, tänu kellele meie ettevõtmine teoks sai! Loe tulemustest ja muljetest lähemalt ...

Marit Tarkin, 5. november 2019

Möödunud nädalavahetusel, 2.–3. novembril toimus Tallinnas Vabariigi Presidendi väitlusturniir propageerimaks head kõne- ja argumenteerimisoskust. Kuressaare Gümnaasiumit esindasid 12 noort, algajat väitlejat, kes eelnevalt osalesid ka Eesti Väitlusseltsi poolt välja kuulutatud argumenteerimiskoolitusel. Kohtunikurollis said vabariigi tasandil käe roheliseks Gerly Ots ja Rahel Kirs. Tulemustega saab igati rahule jääda ja KG väitlusklubi loodab, et kui juba väitlusega alustasid, siis liigu julgelt edasi! Gerly Ots kommenteerib vabariigis toimunut ...

Ave Jõgi, 5. november 2019

Killuke meie oma Saaremaa ja Eesti riigi ajaloost on meile jällegi lähemale toodud. 18. oktoobril külastasid kümnendikud 1919. aasta mässu ajal toimunud sündmuste põhjal kirjutatud näidendi lavastust „Tasa, vaikselt sõudvad pilved ...“

Artikkel / Klassilood4.b ilmaruum
Päikesesüsteem on koduks paljudele erinevatele planeetidele! / 4.b klassPäikesesüsteem on koduks paljudele erinevatele planeetidele! / 4.b klassPäikesesüsteem on koduks paljudele erinevatele planeetidele! / 4.b klass
Raina Rääp, 5. november 2019

Päeval päike, öösel kuu, küll see ilmaruum on suur!

4.b valmistas avastusõpetuse tundides meie Päikesesüsteemi mudeleid. Töö oli mahukas ja aeganõudev, aga tulemus on superlahe!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Öösorr / Arabella Aas, 3.c klassÖösorr / Liisa Sall, 6.b klassÖösorr / Noora Tamm, 4.a klass
Ene Pidmann, 1. november 2019

Öösorr on aasta lind 2019! Teda joonistasid Arabella Aas 3.c klassist, Liisa Sall 6.b klassist ja Noora Tamm 4.a klassist.

Inge Jalakas, 1. november 2019

3. juunil 2020 saab Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira 15 aastat vanaks või pigem ikka nooreks.

Artikkel / Klassilood5.b koolivaheajareis Tallinna
Alex Kaju, Steven Kuusk, Kendra Kakkum, 5.b klass, 1. november 2019

Koolivaheajal käis 5.b klass Tallinnas Energiaavastuskeskuses ja Nukuteatris, kus vaadati etendust "Pollyanna".

Lelet Aavik-Part, 31. oktoober 2019

Kuressaare Gümnaasiumi selleaastane AB-kooli kursus on alanud. Esimene kohtumine lastele ja vanematele toimus 10. oktoobril. Ja juba täna, 31. oktoobril, toimub esimene täispikk eelkoolitund tulevastele koolijütsidele.

Artikkel / Klassilood5.b klassi öö koolis
Kristel Salda ja Rainer Rand, 5.b klass, 30. oktoober 2019

18. oktoobri õhtul saabusime kooli, et tähistada koolivaheaja algust klassiööga.

Artikkel / KlassiloodSügismaastikud
Anu Rand, 30. oktoober 2019

Värvikirevad sügismaastikud on maalinud 2.c klassi õpilased.

Maidu Varik, 29. oktoober 2019

Greta Thunbergi pühendumus maailma muutmiseks oli ajendiks ka meie KG PRO sinirohelisele tuleviku-reedele 18. oktoobril. Rohelise mõtteviisi ja sinise nutituleviku tunnid, taiji- ja nutimoe vahetunnid, põgenemistoad, võistlused, kohtumised külalistega täitsid päeva asjakohase sagimisega ja innustasid kaasa mõtlema meie maailma tulevikule.

Artikkel / Klassilood1.a puuviljakorvid
Inga Engso, 29. oktoober 2019

Puuviljad on meie tervise sõbrad. Inglise vanasõna ütleb ka, et üks õun päevas hoiab arsti eemal.

Lehekülg: /102 järgmine

Galerii

10. november 2019
8. november 2019
3. november 2019
30. oktoober 2019
30. oktoober 2019
29. oktoober 2019