üles
neljapäev, 3. detsember 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

3. detsember

4. detsember

5. detsember

6. detsember

7. detsember

8. detsember

9. detsember

10. detsember

Töötajate sünnipäevad

5. detsember

6. detsember

9. detsember

Valdkond: Õppetöö
Olle Arak, 1. detsember 2020

23.–27. novembril toimus Balti riikide kooliõpilastele mõeldud informaatikavõistlus „Ventspils IT Challenge 2020“. Oktoobris toimunud eelvoorudest pääses edasi ka kaks meie kooli võistkonda.

Uudis / ÕppetööKeskaja päevalaager lossis
Keskaja päevalaager lossis / Anni HaandiKeskaja päevalaager lossis / Anni HaandiKeskaja päevalaager lossis / Anni Haandi
Anni Haandi, 6. november 2020

Esmaspäeval, 2. novembril said meie kooli 8. klassid lõiminguprojekti „Rännak keskaegsel Saaremaal“ raames veeta õppepäeva Kuressaare lossis.

Madli-Maria Naulainen, 3. november 2020

Armas koolipere. Uuest aastast kanname uut nime – Nooruse Kool. Millised on need mõtted ja seosed, mis parimale koolile mõeldes pähe tulevad? Milline on parim õpetaja selles koolis? Ootame teie mõtteid ja vastuseid 8. novembrini.

Uudis / ÕppetööMereseiklused Hoppetiga
Youtube video!
Maidu Varik, 2. november 2020

Eesti vanim seilav (ja kõige ilusam) purjelaev Hoppet annab ainulaadse võimaluse meremehe-elu tundmaõppimiseks. Lisaks muule on looduslähedane ja keskkonda säästev reisimisviis ajaloolises õpikeskkonnas praegusel reisipiirangute ajastul heaks võimaluseks väikesaarte ja rannaelu tundmaõppimiseks.

Irja Truumaa, 30. oktoober 2020

1. oktoobril 2020 käisid Kuressaare Gümnaasiumi loodushuvilised õpilased Saaremaal Kesknõmmel tutvumas Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi teadusprojektiga ning otsimas vastust küsimusele, mis kasu on vetikatest.

Kesknõmmel on teadlased koostöös Kesknõmme kalakasvatuse käimalükkaja Andro Otsaga ehitanud looduslikul mereveel põhineva katselise veepuhastussüsteemi kalakasvatuse jaoks. Oma tähelepanekuid ning muljeid jagavad KG õpetaja Irja Truumaa ning projektis osalenud õpilased.

Artikkel / Õppetöö6.a sügismatk
Kessu Hollo, 6.a klass, 22. oktoober 2020

Vahetult enne vaheaega käis 6.a klass matkal. Alustasime jalgsimatka Kuressaare Suursilla juurest, liikusime mööda Põduste jõe äärset kallasrada ja lõpetasime jõe suubumiskohas merre.

Paula Nõmme, 11.a klass, 15. oktoober 2020

Kohe on lõppemas esimene veerand, õppetöö on täies hoos ja nii ka õpilasesindus!

Kaks nädalat tagasi läks lukku õpilasesinduse uute liikmete värbamine. Sel aastal lisandus meie koosseisu kolm liiget: Sandra-Maria Roosipuu, Kristina Teern ja Maria Liis Metsküla. Samuti valisime uued asepresidendid, kelleks said põhikooli astmest Miia Põder ja gümnaasiumist Greteliis Nisu. Presidendi ametis jätkab õpilasesinduses meie usin Katariina Aulik.

Merle Rekaya, 8. oktoober 2020

Õpetajate päev – see on arvatavasti iga õpilase unistus: jõuda niikaugele, et usaldatakse asendama õpetajaid. Meediakursuse õpilased mõtisklevad oma kogemuste põhjal ...

Jan Jõgi, õpetajate päeva direktor, 5. oktoober 2020

Igal olulisel päeval on hea meenutada, mis meie elus on juhtunud. Sellest sünnivad lood ja mälestused. Kas mäletate, milline nägi välja teie esimene september? Mitte see, mis nüüd, kuu aega tagasi toimus, vaid see täiesti esimene, siis, kui te ise esimesse klassi läksite? Või siis, kui te astusite esimest korda üle selle koolimaja lävepaku, et alustada tööd õpetajana.

7.d klass, 2. oktoober 2020

3. oktoobril toimub Alexela kontserdimajas Aasta Õpetaja gala 2020. Kuressaare gümnaasiumi klassiõpetaja Lelet Aavik-Part on Saare maakonna klassiõpetaja 2020, aga see ei ole veel kõik – õpetaja Lelet on ka Eesti kolme parima klassiõpetaja hulgas, kelle seast just laupäeval valitakse tänuürituse „Eestimaa õpib ja tänab“ raames Eesti aasta klassiõpetaja 2020. Armas Lelet, Sinu 7.d klass ütleb lihtsalt ja siiralt: Sina oled meie parim ja oleme uhked, et meil on olnud nii vahva õps! Palju õnne Sulle!

Katariina Aulik, 11.c klass, 23. september 2020

Kuressaare Gümnaasiumi õpilasesindus ootab sind kandideerima! Selleks tuleb ära täita ankeet, mille leiad ÕE kuulutuse kõrvalt, ning tuua see hiljemalt 28. septembril kell 12 huvijuhtide kätte.

Piret Tenno, 11. september 2020

Päikseline suvi on linnulennul möödumas ja üle pikkade kuude on õpilased taas koolis teadmisi omandamas.

Ka kooli tugisüsteemid on valmisolekus pakkumaks lisatuge neile õpilastele, kellel ühes või teises valdkonnas seda vaja on.

Gerly Ots, klassivanem, 4. september 2020

KG 42.a soovib kõigile kõige ilusamat alanud kooliaastat!

Uudis / ÕppetööInspira fotoring kutsub!
Gert Lutter, 2. september 2020

16. septembril alustavasse ringi on oodatud kõik fotohuvilised õpilased.

Tundides räägime fotograafiast üldse, valgusest, kompositsioonist ja paljust muust – tehnilistest algteadmistest fototöötluse ja stuudios pildistamiseni. Sekka veel põnevaid praktilisi tegevusi ja kindlasti ka oma tööde eksponeerimist.

Teade / Õppetöö1. septembri aktused
Kristin Lauri, 25. august 2020

Kooliaasta algus kohe on käes.

Vaata ringi, mida sa näed?

Algamas sügis nii kena ja tore,

ega selle vastu meil midagi pole.

Ütlen head aega, vahva suvi,

kool ja sügis nüüd pakub meil huvi.

Ootamas ees on kooliaasta tuus.

Kõik septembris on jällegi uus!

Tiina Kaup, 24. august 2020

Sel aastal laenutatakse õpikuid õpilastele alates 4. klassist kooli raamatukogus kell 9.00–16.00 järgmistel kuupäevadel: esmaspäeval, 24. augustil 4. ja 9. klassid; teisipäeval, 25. augustil 5. klassid ja 11. klassid; kolmapäeval, 26. augustil 6. ja 12. klassid; neljapäeval, 27. augustil 7. klassid; reedel, 28. augustil 8. klassid; esmaspäeval, 31. augustil 10. klassid ning kõik need, kes määratud päeval tulla ei saa.

Kaasa võtta raamatukogu kaart või isikukoodiga dokument.

Õpilased, kellel on raamatukogus võlgnevusi, ei saa õpikuid laenutada enne, kui võlad on likvideeritud.

Toimetus, 2. juuli 2020

Teie peegelduste veel, armas 42. lend! Need mõtted on kirjutatud teist ja teile mõeldes.

Gert Lutter, 27. juuni 2020

17. juunil said lõputunnistused Kuressaare Gümnaasiumi 9. klasside õpilased. Aktused toimusid seekord kolmele klassile eraldi.

Traditsioonilistest lõpuaktustest veidi teistmoodi pidulik päev üheksandikele õnnestus igati. Aitäh korraldajatele ja kõike head lõpetajatele!

Siit saad vaadata videomeenutusi kõigist aktustest. Head vaatamist!

Lehekülg: /53 järgmine

Galerii