üles
neljapäev, 29. juuli 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

29. juuli

30. juuli

31. juuli

1. august

3. august

4. august

5. august

Töötajate sünnipäevad

4. august

Teade, Varia, kuni 1. august 2021
Valdkond: Õppetöö
Madli-Maria Naulainen, 5. juuli 2021

Kooliaasta lõpus uuris KG hoolekogu lastevanematelt, milline oleks nende eelistatud koolipäeva alguskellaaeg uues, sügisel alustavas Nooruse Koolis. Mõtteid uuriti ka õpetajatelt. Alljärgnevalt kokkuvõte tulemustest. 

Madli-Maria Naulainen, 21. juuni 2021

21. juunil saavad Kuressaare Gümnaasiumi lõpueksamil gümnaasiumi lõputunnistuse 94 noort. Neist viis lõpetab kooli kuldmedaliga ja viis hõbemedaliga. Palju õnne kõigile elluastujatele, põnevaid uusi väljakutseid!

Anu Saabas, 20. juuni 2021

Reedel, 18. juunil said lõputunnistuse 75 põhikooli lõpetajat.

Anu Saabas, 14. juuni 2021

Õppetöös parimaid õpilasi tunnustati kiituskirjaga.

Marit Tarkin, 19. mai 2021

Soodsate juhuste kokkulangemine viis selleni, et KG väitlejaid treenis kolm kuud meie vilistlane Richard Kesküla. Koos sai iga kord väideldud ja noored said osaleda ka ingliskeelses debatis koos lätlastega. KG väitlusklubi sai supertreeningu ja õpitu pealt on noortel juba julgem edasi liikuda. Mida Richard ise tehtust arvab, seda uurisime aga temalt endalt.

Teade / ÕppetööÕppetöö alates 17. maist
Juhtkond, 14. mai 2021

Alates 17. maist on koolis kõik õpilased ja tunnid toimuvad tunniplaanijärgselt.

Koolimaja avatud kell 7.00–18.00, laupäeval ja pühapäeval suletud.

Koolimajas viibijad peavad rakendama kõiki ettevaatusabinõusid nakkuse leviku piiramiseks. Hoiame distantsi, desinfitseerime käsi, kanname maski.

Siseruumides peavad kandma maski nii õppijad kui asutuse personal. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik. Sama kehtib huvitegevuse ja täiendkoolituse puhul.

Saga Elisabeth Fiedler, 5.c klass, 7. mai 2021

Inspireeritud iga-aastasest kevadisest talgupäevast „Teeme ära“ toimus 5.c klassis ainetevaheline lõiminguprojekt, mille raames pidi iga õpilane koos pere või sõpradega prügi korjama.

Galerii!
Gert Lutter, 20. aprill 2021

Esmaspäeval, 19. aprillil, koolivaheaja esimesel päeval toimus selle õppeaasta esimene riigieksam. Kuressaare Gümnaasiumis asusid eesti keele eksamit tegema 97 abiturienti meie kooli viimasest ehk 43. gümnaasiumilennust.

Koos eelmisel aastal lõpetanud vilistlasega oli eksaminande 98. Üks õpilane teeb treeninglaagris osalemise tõttu eksami hiljem.

Jaana Puksa, 17. aprill 2021

Kevad seostub meil tärkamise ja ärkamisega: loodus virgub talveunest ning hakkab sättima suve poole. Kuid koolis tähendab kevad küpseks saamise aega. On õpitud ja harjutatud, korratud ja süstematiseeritud ning nüüd on aeg kõik see vormida tervikuks. Eksamiperioodi avab 19. aprillil toimuv emakeele riigieksam.

Toimetus, 16. aprill 2021

Kuressaare Nooruse Kool (endine Kuressaare Gümnaasium) võtab alates 16. augustist 2021. a konkursi korras tööle õppealajuhataja.

Avaldus, CV, motivatsioonikiri ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt 05.05.2021. a aadressil Nooruse 1, 93815 Kuressaare või digiallkirjastatult e-aadressil Toomas.Takkis@oesel.edu.ee.

Uudis / ÕppetööTöökuulutus
Toimetus, 12. aprill 2021

Kuressaare Nooruse Kool (endine Kuressaare Gümnaasium) võtab alates 23. augustist 2021. a konkursi korras tööle klassiõpetaja 2. klassile (lapsehoolduspuhkusel viibiva õpetaja asendajaks), ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, matemaatikaõpetaja ning inglise keele õpetaja.

Virge Lember, 7. aprill 2021

Eelmisel nädalal naeratas loosiõnn meie kooli 5. klasside õpilastele, sest nad kõik võitsid reisipaketi Kuressaares, milles oli hulgaliselt liikumist, vaatamisväärsusi ja põnevust.

Toimetus, 30. märts 2021

5. ja 6. märtsil toimus veebis üleriigilise kirjandusolümpiaadi lõppvoor, kus 10.b klassi õpilane Maria Liis Metsküla saavutas 4. koha.

Vabariiklik eesti kirjanduse olümpiaad toimub igal neljandal aastal ja sel aastal oli teemaks „Koht ja kirjandus“. Maria Liis Metsküla valis uurimisteema allikaks Aarne Mägi lasteraamatu „Maru lugu“ ja uuris, kui palju on selles teoses konkreetse kohaga seotud mõjutusi.

Gert Lutter, 26. märts 2021

Kuni 20. märtsini toimunud vabariikliku emakeeleolümpiaadi lõppvoorus saavutas Thomas Hendrik Liiv 10.c klassist tubli 8. koha. Kokku osales Tartu Ülikooli korraldatud mõõduvõtmise 9.–10. klasside lõppvoorus 30 õpilast ja esikuuiku kohtadest jäi Thomas Hendrikut, kelle juhendajaks on Jaana Puksa, lahutama vaid paar punkti.

Gert Lutter, 23. märts 2021

Eile kuulutati välja presidendi kõnekonkursi parimad. President Kersti Kaljulaidi selleaastase kõnekorje teemaks oli „Minust sõltub kõik“ ja kokku laekus sellele üle 120 töö.

Äramärkimise leidis ka meie 11.c klassi õpilase Kent Küti luulevormis kõne.

Toimetus, 16. märts 2021

Kuni märtsikuu lõpuni saavad kõik huvilised osaleda Tartu Ülikooli loodusmuuseumi korraldataval e-viktoriinil. Putuktolmeldajate temaatiline viktoriin pakub suurepärase võimaluse kõigile huvilistele leevendada piirangutest tekkivat igavust ja midagi juurde õppida.

Tiiu Smidt, 9. märts 2021

Alates 11. märtsist on koolimaja avatud kell 7.00–15.00. Raamatukogu on avatud esmaspäeviti ja kolmapäeviti. Söökla ja ujula on suletud.

Marit Tarkin, 5. märts 2021

5. märtsil algab vabariiklik kirjandusolümpiaad, mis sel aastal mahub üldteema alla „Kirjandus ja koht“. Saaremaalt jõudis vabariiklikule olümpiaadile Maria Liis Metsküla 10.b klassist uurimistööga „Kodukohakirjanduse erijooni“. Töö aluseks on meie enda kooli vilistlase teatri- ja kirjamehe lasteteos „Maru lugu“. Kuna ajad on erilised, siis toimub vabariiklik kirjanduslik võistukatsumine veebis ja alates homsest kuni esmaspäevani peame Maria Liisile pöialt! Suur tänu Aarne Mägile, kellega kohtumine ja Maru tegemised olid põneva uurimistöö aluseks. Maria Liis tutvustab nüüd aga lähemalt valminud tööd.

Lehekülg: /54 järgmine

Galerii