esmaspäev, 18. juuni 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. juuni

19. juuni

20. juuni

21. juuni

22. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

Töötajate sünnipäevad

19. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

Teade, Varia, kuni 21. juuni 2018
Rubriik: Uudis
Madli-Maria Naulainen, 15. juuni 2018

Täna külastasid Kuressaare Gümnaasiumi kolleegid Narva Kesklinna Gümnaasiumist, mis on meie kooliga üsna sarnane nii õpilaste kui ka õpetajate arvult. Narva koolitöötajate ja õpetajate huvi oli lähemalt kuulda meie IT-alastest tegemistest, lahendustest ja võimalustest. Kooli tegemisi tutvustasid Toomas Takkis, Madli-Maria Naulainen, Nikolai Räbin ja Maidu Varik.

Eve Tuisk, 13. juuni 2018

Teisipäeval, 12. juunil oli viimane koolipäev 1.–8. ja 10.–11. klasside õpilastele. Pidulikel üleminekuaktustel anti kätte kiituskirjad tublimatest tublimatele õppijatele, tunnustati parimaid klasse spordis, peeti meeles vägevamaid nuputajaid ja silmapaistvamaid lugejaid ning anti üle teatepulgad uutele klassijuhatajatele. Õpetajad aga üllatasid õpilasi sel korral nii ...

Uudis / VariaPärlipäev 2018
Galerii!
Maria Vera Pšenitšnaja, 12.a klass, 12. juuni 2018

Kolmapäeval, 6. juunil toimus Saaremaa kinos Apollo Kuressaare Gümnaasiumi ja huvikooli Inspira parimate õpilaste tunnustusüritus Pärlipäev 2018.

Gert Lutter, 11. juuni 2018

Esmaspäeval, 11. juunil oli meie koolis külas grupp õpetajaid, koolijuhte ja haridusametnikke Peterburist.

Erilist huvi pakkusid külalistele IT-valdkonna teemad.

Kooli tutvustavate ettekannetega esinesid Madli-Maria Naulainen ja Nikolai Räbin, e-õppe võimalustest meie koolis rääkis Maidu Varik ja robootika-alase kava valmistas ette Olle Arak.

Gert Lutter, 11. juuni 2018

11. juunil oli soovijatel võimalik osaleda tunnustatud spetsialisti Ekaterina Koudryavtseva töötoas, teemaks keelte õppimine mängude kaudu.

Marit Tarkini sõnul oli tegemist väga huvitava koolitusega. Olulise teemana tõi ta välja selle, et uue keele õppijat ei tohiks grammatikaga kohe ära ehmatada ning tõi näite, kus kõigepealt räägitakse muinasjutt, arutletakse sõnade erinevate tähenduste üle ja sellega koos tuleb vaikselt grammatika: "Kõigepealt tuleb panna rääkima, siis tuleb ka grammatika."

Eve Tuisk, 11. juuni 2018

27. aprillil valiti Eesti Vabaharidusliidu uus volikogu, mis omakorda valis 5. juunil uueks volikogu esimeheks Margit Düüna, Kuressaare Gümnaasiumi koolituskeskuse Osilia juhataja. Viimased kolm aastat juhtis Eesti Vabaharidusliidu volikogu Reet Valgmaa õppekeskusest Tõru ja enne seda pikka aega koolijuht Ivo Eesmaa meie naabersaarelt Hiiumaalt. Jõudu-jaksu Sulle, Margit!

Riina Haljas, 8. juuni 2018

Reedel, 8. juunil võttis direktor Toomas Takkis vastu Hiina suursaadiku Li Chao ja saatkonna esinduse. Lisaks juhtkonnale olid külalisi vastu võtmas meie hiina keele õpetajad ja õpilased, kes suvel lähevad noortelaagrisse Shanghais.

Maidu Varik, 8. juuni 2018

Sel nädalal olid Kuressaare Gümnaasiumis külas Tallinna Kesklinna vene gümnaasiumi õpilased. 7. klassi õpilaste projekti "Eesti keel selgeks" eesmärgiks oli praktiseerida eesti keeles suhtlemist eestikeelses keskkonnas. "Innovatooriumi" projektis on aga KG ja TKVG koostööpartneriteks nn targa koolimaja arendamisel.

Madli-Maria Naulainen, 7. juuni 2018

Digigirls on 7.–12. klassi tüdrukutele IT-ala tutvustav üritus, mille eesmärk on aidata ka tüdrukutel tehnoloogiateemadega rohkem sina peale saada. Disainimajakas toimunud üritus oli esimene sellelaadne Kuressaares. Varasemalt on tehtud üritusi ennekõike Tallinnas ja Tartus erinevates ettevõtetes.

Jade Marie Laido, 10.a klass, 5. juuni 2018

Kui Merilin tundi jõudis, olid klassikaaslased teda juba õhupallide ja koogiga vastu võtmas. Koogid jagatud, algas pressikonverents. Merilin oli kohustatud pudelit keerutamata vastama kõikidele küsimustele. Arutatud sai sotsiaalmeediat, kostüümidevalikut ning edasisi plaane. Temast on saanud rahulik, positiivselt mõtestatud ning suure elukogemusega noor neiu. "KG on nii vastutulelik, et ma olen väga motiveeritud taas õpingutega alustama, olen rõõmus ja rahul, " ütleb Merilin.

Gert Lutter, 5. juuni 2018

Selle õppeaasta jooksul on olulisemad kooli kodulehekülje osad saanud uue ja senisest mobiilisõbralikuma väljanägemise. Selleks oli ilmselt ka viimane aeg – ligikaudu kolmandik külastusi meie veebilehtedel tehakse mobiilsete seadmetega.

Mis on muutunud?

Gert Lutter, 1. juuni 2018

Täna kirjutavad põhikooli lõpetajad oma esimest lõpueksamit – toimub eesti keele eksam. Kahest osast koosneval eksamil hinnatakse õpilaste teadmisi läbi lugemis- ja kirjutamisülesannete. Head põrumist!

Peale seda jäävad veel matemaatika lõpueksam 8. juunil ja valikeksam 13. juunil ning seejärel ootab üheksandikke juba lõpuaktus 19. juunil.

Ülle Räim, 31. mai 2018

Kooliaasta lõpus on kokkuvõtete tegemiste aeg. On selgunud parimad klassid spordis. Võistlus tekitab koolielus sportlikke võistlusmomente, tähtsustades spordi olemust, ning väärtustab ausust – ausa mängu ideaali. Vastavalt võistluse juhendile autasustakase parimaid rahalise preemiaga.

Uudis / ÕppetööLoov/duslaager algas taas
Raili Kaubi, 29. mai 2018

Viiendate klasside loov/duslaager Jõulumäel sai jälle hoo sisse. Kui haiku keeles ütelda, siis ...

Eve Tuisk, 28. mai 2018

Oi koolikell, kui rõõmsalt täna

sa aktusel meil tilised!

Sul pole muret meie pärast,

sest enam me ei hiline!

Merle Rekaya, 25. mai 2018

Sellel aastal kehtib lihtne reegel: kui oled Kuressaare Gümnaasiumi korraldataval Solistical edukalt osalenud, oled saates "Eesti otsib superstaari" kolme parima seas. Pühapäeval, 27. mail on TV 3 ette naelutatud pea kõik saarlased, sest superstaari-tiitel on väga lähedal. Uudo Sepp, Solistica parim saarlane 2014, Merilin Mälk, Solistica parim saarlane 2017, ja Sissi Nylia Benita, Solistica 2017 grand prix, on pakkunud meeldejäävaid elamusi meie konkursi lavalaudadel.

Gert Lutter, 24. mai 2018

Neljapäeva hommikul tervitasid kooli varaseid töölesaabujaid lintidega kinni tõmmatud sissesõiduteed – nimelt toimuvad esialgu kaheks päevaks planeeritud õuevahetunnid, mille käigus saab kooli sisehoovi parklast mängu- ja tantsuväljak.

Gert Lutter, 21. mai 2018

Esmaspäeval, 21. mail külastas kooli muusikaosakonna projekti "Vilistlased kooli" raames 31. lennu vilistlane, laulja ja näitleja Kristel Aaslaid. Kristel rääkis oma elust enne KGd, lahedatest tegemistest kooliajal ja sellest, millega ta on tegelenud peale KG lõpetamist.

Pikem intervjuu Kristeliga ilmub peagi Meie KGs!

Lehekülg: /45 järgmine

Galerii