üles
kolmapäev, 14. aprill 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

15. aprill

16. aprill

17. aprill

18. aprill

19. aprill

20. aprill

21. aprill

Töötajate sünnipäevad

14. aprill

21. aprill

Valdkond: Kultuur
Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Nädala kunstitöö / Angel EllermaaNädala kunstitöö / Aija LemberNädala kunstitöö / Merit Mets
Ene Pidmann, 9. aprill 2021

Tartu Kunstimuuseum kutsus õpilasi üle Eesti kujutama ja kujundama Eduard Wiiralti loomingust inspireeritud töid. Kunstikonkursi teemaks on „Maastik tiigri ja viiuldajaga“.

Tööde autorid on Angel Ellermaa 8.a klassist, Aija Lember 9.b klassist ja Merit Mets 8.b klassist.

Anu Liik, 29. märts 2021

Ei tulnud sel aastal kevad teisiti – samamoodi kui eelmiselgi kevadel saab tavapärasest koolipäevast vaid und näha ja kõik oma tunnid tuleb koduseinte vahel ära pidada. Pilt, mis aasta-aastalt igal emakeelepäeval Kuressaare Gümnaasiumi aulas avanes, ajaks praegu tervishoiutöötajatel juuksed peas jubedusest püsti!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Saaremaa / Kristel SaldaSaaremaa / Karola AlderSaaremaa / Kendra Kakkum
Ene Pidmann, 26. märts 2021

6.b klassi õpilaste rahvariiete mustritest inspireeritud tööd pealkirjaga „Saaremaa“. Tööde autorid on Kristel Salda, Karola Alder ja Kendra Kakkum.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 19. märts 2021

Kunstkäsitöö individuaalsed kodutööd! Pärlitega käepaelte autorid on Linda Männik, Jette Tiitus, Laura Palts ja Marili Paimre 6.a klassist.

Artikkel / KultuurEmakeelepäev ja küsikilb
Anu Liik, 14. märts 2021

Kuressaare Gümnaasiumi traditsiooniline emakeelepäeva küsikilb toimub ka sel aastal veebi vahendusel. Iga soovija 1.–12. klassini saab mälumängus osaleda, küsimused on eraldi I, II, III, IV kooliastmele ja vastamiseks on seekord aega kauem – kevade alguseni (kevad algab laupäeval, 20. märtsil kell 11.37)!

Uudis / KultuurIlusat naistepäeva!
Youtube video!
Mehed, 8. märts 2021

Armas Kuressaare Gümnaasiumi naispere! See tervitus on Teile!

Kooli meeste poolt Teile veidi head muusikat, ilusaid sõnu ja kauneid mõtteid selleks toredaks päevaks. „Olgu natukene naistepäeva igas argipäevas!“ Head vaatamist!

Tiina Kaup, 18. veebruar 2021

Marta Hall Kelly esikromaan „Sirelitüdrukud“ on teise maailmasõja aegse kangelanna elust inspireeritud lugu armastusest, lunastusest ja saladustest, mis on olnud peidus aastakümneid.

Gert Lutter, 17. veebruar 2021

Esmaspäeval, 15. veebruaril kuulutati välja õpilasetlejate riigikonkursi parimad. Sel korral videokonkursina toimunud mõõduvõtmisel esindas meie kooli maakondlikul konkursil peapreemia pälvinud Henry Mänd 9.c klassist, kelle esituse hindas nimekas žürii suure tunnustuse vääriliseks.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 12. veebruar 2021

Nädala kunstitööks on 9.b klassi õpilase Mariliis Maasiku kunstiolümpiaadi kodutöö, mis hinnati neljanda koha vääriliseks. Teemaks oli „Kohtumine loomaga“ ning pildil oli oluline anda edasi looma emotsiooni.

Merle Rekaya, 8. veebruar 2021

Saare maakonna 2021. aasta etlejate konkurss toimus veebikonkursina, kus kolme vanuseastme etlejate videosid hindas kolm eraldi žüriid.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 5. veebruar 2021

Joonistus „Õhk“. Autoriks Mariliis Maasik 9.b klassist.

Kristin Lauri, 5. veebruar 2021

Konkursi eesmärk on leida Nooruse koolile kooli kõige paremal viisil iseloomustav LOGO. Logo peaks saama kasutada nii kooli dokumentidel, erinevatel reklaamtrükistel, meenetel jms.

Madli-Maria Naulainen, 2. veebruar 2021

Rahuleping Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmiti pärast keerulisi läbirääkimisi 2. veebruaril 1920 Tartus. Leping lõpetas ligi poolteist aastat kestnud Vabadussõja ning oli esimeseks suureks saavutuseks noore Eesti riigi välissuhtluses. Leping määras ära Eesti idapiiri ning selles tunnustas Nõukogude Venemaa igaveseks ajaks Eesti Vabariigi iseseisvust. Samuti avas see Eestile tee rahvusvahelisele tunnustamisele iseseisva riigina. Lepingu ratifitseerimiskirjad vahetati Moskvas 30. märtsil 1920 ja sellest päevast hakkas leping kehtima.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Vana-Egiptuse kunst / Helis Luks, 9.c klassVana-Egiptuse kunst / Säde Leen Holm, 9.c klassVana-Egiptuse kunst / Mariliis Maasik, 9.b klass
Ene Pidmann, 29. jaanuar 2021

KUMUs avati eelmise aasta lõpus ainulaadne originaalteostega Vana-Egiptuse kunsti ekspositsioon. Muuseumi üleskutsel kujutasid 9. klasside õpilased enda valikul möödunud aegade Egiptuse kunsti näidiseid.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Nädala kunstitöö / Maria MägiNädala kunstitöö / Emma KruuserNädala kunstitöö / Birgit Andreas
Ene Pidmann, 22. jaanuar 2021

Eduard Wiiralti graafilistest töödest „Jutlustaja“ ja „Põrgu“ inspireeritud 8.a ja 8.b klassi õpilaste tööd.

Tööde autorid Kristal Maria Mägi 8.b klassist, Emma Kruuser 8.a klassist ja Birgit Andreas 8.b klassist.

Tiina Kaup, 21. jaanuar 2021

Daan Remmerts de Vriesi „Tiigrisaar“ on 2014. aasta Hollandi parim noorteromaan. Vähe on raamatuid, mis paljastavad nii valusa täpsusega, mida võib teha lahutus teismelisega.

Merle Rekaya, 15. jaanuar 2021

Eesti noorte lauljate konkurss Solistica toimub 9. korda, kuid solistid kogunevad Saaremaale juba 25. korda. Viis tagasivaadet, mida asjaosalised nendest aastatest ise meenutavad.

Gert Lutter, 30. detsember 2020

Ei juhtu just tihti, et meie oma töötaja avaldab singli, nagu nüüd on juhtunud Pilvi Karu ja tema meelipaitava looga „Ei tule uni“, mille muusikavideot oleme sotsiaalmeedias juba vaadata saanud.

Lehekülg: /71 järgmine

Galerii