Vastuvõtt X klassi
pühapäev, 18. veebruar 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. veebruar

19. veebruar

20. veebruar

21. veebruar

22. veebruar

23. veebruar

24. veebruar

25. veebruar

Töötajate sünnipäevad

18. veebruar

21. veebruar

25. veebruar

Teade, Varia, kuni 22. juuni 2018
Valdkond: Kultuur
Maria Koppel, 16. veebruar 2018

Neljapäeval, 15.02 toimus Salme rahvamajas juba järjekorras 5. maakondlik Jäljendusvaadend. Jäljendusvaadendile pani aluse Aste Klubi juhataja Triino Lest. Nimelt olevat tal tulnud idee, et kui kõik koolid korraldavad Playbacki, siis võiks ka maakonnas ühiselt korraldada ürituse, kus parimad omavahel võistelda saaksid.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 16. veebruar 2018

Joosep Rand, 9.b klass. Kalligramm – mäng tähtedega. "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm ..."

Sander Berens, 10.a klass, 16. veebruar 2018

KGd peetakse enamasti kooliks, kus õpilastel lastakse tegeleda oma loomingulise poolega ja põhirõhk ei ole õppimisel. Uurisin intervjuu alustuseks kooli külastanud vilistlaselt muusikult Margus Vaherilt, mida tema sellest mõttest arvab. Margus oli mõttega päri ja lisas: "Kui ma meenutan 15 aasta tagust aega, kui ma kooli lõpetasin, siis oli see juba tol ajal nii. Tundub, et see energia, loomingulisus ja vaba mõtlemine ning julgustamine teha midagi piiridest väljaspool on siiani säilinud."

Artikkel / KultuurHõissa, meil on vastlad!
Kellel tuleb kõige pikem vastlaliug? / Marit TarkinJa nüüd kuklit sööma! / Marit Tarkin
Marit Tarkin, 13. veebruar 2018

1.a ja 10.a seadsid täna hommikul üheskoos sammud kelgumäele, sest üle hulga aja on Eestis korralik vastlapäev, mil saab ka liugu lasta. Lusti oli nii suurtel kui väikestel. Koos meiega lustisid mäel ka 1.c klassi õpilased. Pärast maitses vastlakukkel ja soe tee imehästi ja koolipäev võib jätkuda! Soovime kogu kooliperele toredat päikselist vastlapäeva ja aitäh meie sööklaperele imemaitsva tee, kukli ja hernesupi eest!

Arvamus / KultuurPimekohting raamatuga
Urve Aedma, 13. veebruar 2018

Kohtumine tundmatuga tekitab uudishimu ja nõuab julgust. 6.b klass tegi läbi pimekohtingu raamatutega. Pimekohting pole kunagi riskivaba, aga riskida tasub kindlasti. Äkki saab raamatust, millest oleks riiulis pilgu üle libistanud, hea sõber või peituvad tema kaante vahel lummavad lood. Võid ka pettuda, kui valitud raamat ei vasta just sinu maitsele.

Merike Kivilo, 12. veebruar 2018

15. veebruaril 2018 kell 23.06 algab idamaade kalendri järgi kollase maakoera aasta.

Hiina keele õpetajate Abby ja Lucy eestvedamisel saame meiegi hiina kevadfestivali tähistamisest osa KG talveaias neljapäeval, 16. veebruaril alates teisest vahetunnist (9.45), kui õpetajad koos õpilastega pakuvad huvilistele võimalust teha hiina käsitööd, proovida pelmeene ja kuulata hiina muusikat.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 9. veebruar 2018

Kertlyn Kiil, 7.c klass. "Eesti 100."

Gert Lutter, 5. veebruar 2018

Vaata Kuressaare Gümnaasiumi ja Inspira õpilaste esinemisi Eesti noorte lauljate konkursil Solistica 2018!

Artikkel / KultuurKuuenda Solistica kummardus
Pilvi Karu ja Renate Pihl, Solistica 2018 peakorraldajad, 2. veebruar 2018

26. jaanuarist 27. jaanuarini toimus KGs Eesti noorte lauljate konkurss Solistica 2018. Kolmel kontserdil astus üles 59 noort lauljat 4.–12. klassini. Võistluskontserdid toimusid kolmes vanusegrupis: 4.–6. klass, 7.–9. klass ja 10.–12. klass.

Žürii koosseisus Mikk Targo, Rolf Roosalu, Kadi Katarina Priske, Rein Orn, Elina Hokkanen ja Owe Petersell andis välja 12 eripreemiat ja igas vanusegrupis kuus laureaaditiitlit.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 2. veebruar 2018

Maria Aleksandra Käesel, 8.b klass. "Eesti 100".

Merle Rekaya, 31. jaanuar 2018

Täna, kolmapäeva õhtul kell 18 on raadio Kadi eetris KG noortesaade "Rendez-vous", kus meediakursuse õpilased vestlevad KG vilistlase, muusik Aleksander Sannikuga, Solistica peakorraldaja Renate Pihlaga ja Solistica parima saarlase Carlos Liivaga. Saate panid kokku Keneth Parbus, Maria Vera Pšenitšnaja ja Kateriine Püüa. Mõnusat kuulamist!!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 26. jaanuar 2018

Sofia Maria Martin, 9.a klass. Eesti noorte lauljate konkurss Solistica 2018 ja Eesti Vabariik 100.

Uudis / KultuurTere, ukulele!
Mai Rand, 26. jaanuar 2018

Huvihariduse ja -tegevuse riikliku toetusprogrammi abil õnnestus meil koolile osta 14 vahvat väikest ukulelet.

Merle Rekaya, 23. jaanuar 2018

Solistica on kohe-kohe algamas. Tuleb kolm erinäolist kontserti Kuressaare Gümnaasiumi suurepärase aura ja hõnguga saalis. 99 aastat tagasi lehekuul kirjutas Henrik Visnapuu:

„See aasta tuleb kevad teisiti,

Tiu-tiu! Ja teisiti, see aasta teisiti,

Ja kevad teisiti ja tuleb teisiti,

Tiu-tiu! Ja teisiti ja hoopis teisiti.”

Merle Rekaya, 23. jaanuar 2018

Esmaspäeva, 22. jaanuari õhtul toimus KG aulas meeleolukas sündmus – eelkooliealiste laste kontset. Saal oli täis vanemaid, vanavanemaid ja õdesid-vendi. Kõige tähtsamad esinejad istusid saali esimestes ridades, jälgides tähelepanelikult kaaslaste esinemisi, vajadusel kaasa tantsides ja lauldes. Kui enda esinemisjärjekord kätte jõudis, siis lavale mindi ikka jooksuga.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 19. jaanuar 2018

Eleri Alas, 9.a klass. Eesti noorte lauljate konkurssi kujutav töö rahvusliku rukkilillega.

Merle Rekaya, 17. jaanuar 2018

Tänavuaastane II kooliastme teatripäev Suur Uba keskendub Ellen Niidu loomingule. Ellen Niidu eriline meisterlikkus ja anne avaldub tema loodud lasteluules. Ta loob oma lugudega just sellise paiga, kus lastele meeldiks olla. Ellen Niidu tohutu pagas oma lugudega annab valiku igale maitsele: seal on rõõmu, naeru, lusti ja mängu, vahel isegi pahandusi ja jonnijuttu.

Robin Mäetalu, abiturient ja kitarrist, 12. jaanuar 2018

Istume Kustiga harmooniatoas nagu kaks muusikut muiste. Tema muidugi suurema algustähega. Emakeele vaheruumist kaasa haaratud kohv on mõlemal käes ning arutame õpetaja Marit Tarkini antud küsimuste üle – kas oleks paslik neist lähtuda või vestelda lihtsalt eluliselt muusikast. Mõni hetk valitseb vaikus. Lõpuks voldin paberilehe kokku ning küsin omakasupüüdlikult esimese, mind ennast huvitava küsimuse ühe andekaima Saaremaalt pärit kitarristi käest.

Lehekülg: järgmine

Konkursid

Galerii