üles
pühapäev, 17. november 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. november

19. november

22. november

23. november

24. november

Töötajate sünnipäevad

21. november

Valdkond: Kultuur
Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Günther Reindorffi "Kadakad põllu serval" jäljendamine / Helis Luks, 8.c klassGünther Reindorffi "Rannik" jäljendamine / Aija Lember, 8.b klassGünther Reindorffi "Rannamännid" jäljendamine / Elisaveta Sipelgas, 8.b klass
Ene Pidmann, 15. november 2019

8. klassid õppisid tundma eesti graafiku Günther Reindorffi loomingut ja kujutasid seda. Tööde autorid on Helis Luks, Aija Lember ja Elisaveta Sipelgas.

Erika Oeselg, 11.a klass, 15. november 2019

14. novembril toimus KG aulas Suure Teatriõhtu ettemäng, kus nõu oli andmas Kuressaare Teatri näitleja ja Inspira teatriringi juhendaja Tanel Ting. Siinkohal mõned mõtted nädal enne Suurt Teatriõhtut.

Laine Lehto, 15. november 2019

Eesti Laul 2020 poolfinalistid kuulutati välja 13. ja 14. novembril ERRi saate „Ringvaade“ otse-eetris. KG 12.a klassi õpilane Merilin ja 38. lennu vilistlane Uudo osutusid väljavalituiks teises grupis. Palju-palju õnne teile kogu meie koolipere poolt!

Artikkel / KultuurÖÖ sai loetud!
Lelet Aavik-Part, 13. november 2019

7. novembri õhtupoolikul oli koolimaja täis lugemishõngu, II kooliastme lugemisõhtu lõhna. Toimus üritus „ÖÖ loeb!“.

14 töötuppa registreerus kokku 108 lugemishuvilist, neist 4. klassi õpilasi 36, 5. klassi õpilasi 42 ja 6. klassi õpilasi 28.

9.a klassi ajakirjandustiim, 11. november 2019

Neljapäeval, 7. novembril toimus meie koolis Väike Teatriõhtu. Lavale astusid Kreutzwaldi muinasjuttude ainetel valminud näitemängudega 9 põhikooliklassi. 9.a klass tegutses aktiivselt ajakirjanikurollis, et koguda osalejate muljeid, arvamusi ja nõuandeid. Suur tänu kõigile, kes etendusi kommenteerisid ja nõu andsid! Armsad osalejad, lugege, mõelge ja pidage plaani, mida järgmisel aastal veelgi paremini teha!

Kristin Lauri, 11. november 2019

Reedel, 8. novembril täitsid koolimaja sajad salapärased QR-koodid, mis osutusid hoopis kavalateks mardi-koodideks!

Gert Lutter, 9. november 2019

Täna on mardilaupäev, õhtul siis kõik marti jooksma! Eile, reedesel koolipäeval võis 10. novembril tähistatava mardipäeva puhul näha päris mitmeid mardisantide seltskondi, ühed uhkemini kostümeeritud kui teised.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 8. november 2019

Rahvusvahelisele Lionsi klubide rahuplakatite konkursile esitatud töö. Konkursi teemaks on sellel aastal „Journey of Peace“ ehk tõlkes „Rahu teekond“. Autoriks Liisa Sall 6.b klassist.

Marit Tarkin, 8. november 2019

Eile, 7. novembril toimus meie koolis Väike Teatriõhtu 7.–9. klasside õpilastele. Seekordse teatriõhtu peakorraldaja oli meie eesti keele ja kirjanduse õpetaja Jaana Puksa ja suuremateks abilisteks õpetajad Heidi Truu, Maret Laurson ja Malle Tustit. Suur tänu, Jaana Puksa, et õpilaste poolt oodatud ja armastatud ürituse korraldada võtsid! Suur tänu kõigile õpetajatele, kes abiks olid, ja sponsoritele, kes meie laste auhinnalaua kauniks aitasid teha! 9.a klassi ajakirjandustiim uuris ka osalejatelt, miks siis see teatriõhtu ühes koolis vajalik on ...

Reet Lasn, 8. november 2019

Upa külas on üks ilus sinine maja – nagu uued majad ikka, tavaline. Olles sisenenud, kohtunud maja perenaise Haivi Koplistega ja veetnud seal mitu tundi, kõik muutub. Maja pole enam tavaline.

Sügis on kord selline aeg, kus ootaks, et keegi teeks nii hingele kui ka kehale pai – ja seda kõike me sealt ka saime.

Toimetus, 7. november 2019

Pühapäev on mardipäev ja selgi aastal ootame marte ja kadrisid oma kodudesse õnne tooma. Teame, et mardid kehastavad meie esivanemate hingi. Mardisante ootame, et saada väge meie igapäevasesse ellu.

Ave Jõgi, 5. november 2019

Killuke meie oma Saaremaa ja Eesti riigi ajaloost on meile jällegi lähemale toodud. 18. oktoobril külastasid kümnendikud 1919. aasta mässu ajal toimunud sündmuste põhjal kirjutatud näidendi lavastust „Tasa, vaikselt sõudvad pilved ...“

Gert Lutter, 4. november 2019

30. oktoobril raadio Kadi eetris olnud 15. hooaja teises saates oli juttu metsandusest ja päikeseenergiast, Ott Tänakust ning KG sporditähest Marilis Remmelist. Saate panid kokku meediakursuslased Nete Jurask, Risto Kaseorg, Natali Koppel, Holger Nõgu, Sander Nõgu, Mariann Rehesaar, Kristiine Saart, Eliisa Täht ja Matis Vahter.

Head kuulamist!

Uudis / KultuurKohtumine kunstnikuga
Maidu Varik, 4. november 2019

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse poolt algatatud projekti “Kunstnikud koolidesse” raames kohtusid KG abituriendid Saaremaalt pärit kunstniku Brit Pavelsoniga.

Projekti “Kunstnikud koolidesse” eesmärk on viia kokku kunstnikud ja kunstiprofessionaalid (kuraatorid, kunstiteadlased jt) Eesti gümnaasiuminoortega, et tutvustada kunstniku rolli ja igapäevatööd ning julgustada noori edasises elus ka kunstierialasid valima.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Öösorr / Arabella Aas, 3.c klassÖösorr / Liisa Sall, 6.b klassÖösorr / Noora Tamm, 4.a klass
Ene Pidmann, 1. november 2019

Öösorr on aasta lind 2019! Teda joonistasid Arabella Aas 3.c klassist, Liisa Sall 6.b klassist ja Noora Tamm 4.a klassist.

Merle Rekaya, 29. oktoober 2019

Kolmapäeval kell 19 on raadio Kadi eetris 15. hooaja teine KG noortesaade "Rendez-vous" (pr k: kohtumine). Saate panid kokku meediakursuse õpilased Nete Jurask, Risto Kaseorg, Natali Koppel, Holger Nõgu, Sander Nõgu, Mariann Rehesaar, Kristiine Saart, Eliisa Täht, Matis Vahter. Saates tuleb juttu maarjakaskedest ja päikesepaneelidest, Saaremaa ülimehest Ott Tänakust ja meie oma sporditipust Mariliis Remmelist. Mõnusat kuulamist!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 25. oktoober 2019

Rahvusvahelisele Lionsi klubide rahuplakatite konkursile esitatud töö. Konkursi teemaks on sellel aastal "Journey of Peace" ehk tõlkes "Rahu teekond". Autoriks Merit Mets 7.b klassist.

Gert Lutter, 24. oktoober 2019

Nüüd saad siinsamas järelkuulata eile raadio Kadi eetris olnud saadet "Rendez-vous". Juubelihõngulise 15. hooaja esimeses saates tuleb juttu filosoofiast, Kreetast ja keskkonnateadlikust eluviisist. Saatekülaliseks on Genadi Noa. Head kuulamist!

Lehekülg: /63 järgmine

Galerii

10. november 2019
8. november 2019
3. november 2019
30. oktoober 2019
30. oktoober 2019
29. oktoober 2019