üles
kolmapäev, 23. oktoober 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

23. oktoober

24. oktoober

25. oktoober

26. oktoober

27. oktoober

28. oktoober

29. oktoober

30. oktoober

Töötajate sünnipäevad

27. oktoober

Teade, Varia, kuni 25. oktoober 2019
Valdkond: Kultuur
Tiina Kaup, 22. oktoober 2019

Krystal Sutherlandi debüütromaan "Meie keemilised südamed" on noorte üks lemmikraamatuid. Kas ka sinu?

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 18. oktoober 2019

Rahvusvahelisele Lionsi klubide rahuplakatite konkursile esitatud töö. Konkursi teemaks on sellel aastal "Journey of Peace" ehk tõlkes "Rahu teekond". Autoriks Lisetta Voronov 7.a klassist.

Lelet Aavik-Part, 17. oktoober 2019

"Iga raamat su´ga räägib omaette: mõnda loed, ja satud nagu külma vette, mõnda loed, ja satud nagu põrgukuuma, mõnes jookseb jutt, ent jutul pole tuuma, mõnda loed: sa läheks kasvõi sõtta… Mõni lamab, tumm. Ei taha kätte võtta." Just nii tabavalt kirjeldab luuletuses “Mõni raamat” lugemise maailma armastatud Eesti luuletaja Hando Runnel.

Head II kooliastme õpilased ja õpetajad! Ootame teid kõiki 7. novembril kell 19.00 esmakordselt toimuvale lugemisõhtule “ÖÖ loeb!”

Anni Haandi, 14. oktoober 2019

Alates tänasest on kõigile vaatamiseks/lugemiseks talveaia ees koridoris Balti keti näitus. „Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu“ on liigutav elamusnäitus 600-kilomeetrisest katkematust inimketist Tallinnast Riiani ja kuni Vilniuseni välja 23. augustil 1989.

Tavaliste inimeste lugudel põhinev näitus viib külastajad vabadustahtest rääkivale mõtlemapanevale ajaloolisele rännakule.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Interjöör / Lilia KaselaInterjöör / Annabel MetsaluInterjöör / Aristel Toomjärv
Ene Pidmann, 12. oktoober 2019

9. klassid joonestasid ja kujundasid ühe koondumispunktiga interjööri. Tööde autoriteks on Lilia Kasela, Annabel Metsalu ja Aristel Toomsalu 9.c klassist.

Merle Rekaya, 10. oktoober 2019

9.c klass kirjutas Peterburi-reisist klassikirjandi. Teie ees on neist mõtteid ja noppeid.

Gerly Ots, 12.a klass, 9. oktoober 2019

Kui ma mõtlen õpetajate meelespidamise peale, siis meenub mulle esimesena see, kuidas ma algklassides emaga ikka 8-9 ajal hommikul lillepoe ukse taga olen oodanud, et viia õpetajale see lilleoks. Isegi 12. klassi 1. septembri hommik ei erinenud sellest väga. Käisin nüüd klassivendadega sedasama tegemas. Ma tahan, et minu klassijuhatajad ja ka kõik ülejäänud õpetajad teaksid, et iga õie ja iga kommi sisse, mis te õpilastelt saate, on peidetud soojad tänusõnad, mida me puhteestlaslikult alati välja öelda ei oska.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 4. oktoober 2019

"Ma söön su ää ..." – kahe õpilase koostöös valminud fantaasiatöö autoriteks on Maris Sannik ja Merily Saksakulm 8.c klassist.

Merle Rekaya, 2. oktoober 2019

1. oktoobril, teisipäeval oli 103. sünniaastapäev Saaremaa päritolu poetessil Debora Vaarandil, kes on kirjutanud: "Kasvasin kesk kadakaid, kadakaid ja kive, need on minu vennad-õed, kellel pole nime." KG aulas toimus neljandat korda Vaarandi loomingule pühendatud konkurss, kus lisaks võis kuulda ka Muhu luuletaja Juhan Smuuli loomingut.

Artikkel / KultuurSahtlist välja!
H. Leucocephalus, 1. oktoober 2019

Meie KG on võtnud nõuks tutvustada oma veergudel tulevasi tegijaid Eesti luulemaastikul. Kas ehk koormad Sinagi lauasahtlit oma värsiridadega? Ära kõhkle, vaid mõtle välja sobilik pseudonüüm ja sea sammud oma eesti keele ja kirjanduse õpetaja poole ning ehk paraneb sellest ettevõtmisest hinnegi!

Esimeses luulenurgas tutvustame hr H. Leucocephaluse loomingut, valik pealkirjastatud kui "Luulet Valgepea Merikotkalt".

Arvustus / KultuurSuvelugemine
Kärol Sepp, 6.a klass, 26. september 2019

Meie klass luges suvevaheajal palju raamatuid. Esitlesime neid gruppides ja valisime välja paremad raamatud, mida tahame ka teile soovitada.

Merle Rekaya, 24. september 2019

Kolmapäeval sai kokku seltskond õpetajaid, kel lugemishuvi ja soov loetut ka kolleegidega jagada. Seekord oli soovituste nimekirjas nii ilukirjanduslikke raamatuid kui ka ennast arendavaid teoseid.

Artikkel / KultuurKreeta – emotsioonide maa
12. a klass Kreeta vabaduse sümbolit iidset Arkadi kloostrit külastamas / erakoguMaalilised vaated / erakoguVeel maalilisi vaateid! / erakogu
Sten Kongas, 12.a klass, 24. september 2019

Kuus kilomeetrit on juba selja taga. Päike on alles madalal, kumab soojalt ja värskelt mägede vahelt. Jalad on väsinud, aga hing on tugev, sest uudishimu eesootava ees paneb südame värisema.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 20. september 2019

"... ja ongi sügis käes!" Andero Tamm, 1.c klass.

Tiina Kaup, 20. september 2019

Kadri Lepa "Poiss, kes tahtis põgeneda" on Tartu lastekirjanduse Lapsepõlve auhinna 2017. aasta nominent.

Raamatu peategelase Mardi ema ja isa sõidavad Egiptusesse puhkusele ja viivad Mardi maale vanaema juurde. Muidu on seal ju tore, aga mängida pole suurt kellegagi, nii et Mart saab vanemate peale väga pahaseks. Ta otsustab ära põgeneda. Pariisi, küll nad siis pärast alles kahetsevad! Põgenemine on aga keerukas ettevõtmine, vaja läheb raha ja dokumente, bussipiletit ja väga head plaani. Plaan Mardil on, aga siis hakkab juhtuma päris ootamatuid asju.

Elise-Maria Trei, 10.a klass, 19. september 2019

Mis on toimnud vahepeal klassis 305 Preili Päevalille ja Oskariga? Loe järjejutu kolmandat osa ja saa teada, mis üllatus järgmisena Oskarini jõuab...

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Nädala kunstitöö / Ennar Talvik, 3.c klassNädala kunstitöö / Triinu Kaju, 3.c klassNädala kunstitöö / Noora Tamm, 3.a klass
Ene Pidmann, 13. september 2019

Eelmise õppeaasta 3. klassi kunstiringi õpilaste tööd.

Inge Jalakas, 13. september 2019

17. septembril kell 17.00 ootab Jarmo Moilanen kõiki huvilisi alates 14. eluaastast oma stuudiosse tutvuma löökpillidega.

Tund toimub Rohu 5 (Saare Kalur) keldrikorruse stuudios. Kokku saadakse kell 17.00 Rohu 5 maja ees.

Lehekülg: /62 järgmine

Kuulutused

Galerii