üles
pühapäev, 17. veebruar 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

17. veebruar

18. veebruar

19. veebruar

20. veebruar

21. veebruar

22. veebruar

23. veebruar

24. veebruar

Töötajate sünnipäevad

18. veebruar

21. veebruar

Rubriik: Teade
Madli-Maria Naulainen, 11. veebruar 2019

KG 3.–6. klassi tüdrukutel on sel kevadel võimalus osaleda põnevas STEM-klubis. STEM on ingliskeelne vaste loodus- ja täppisteadustele. Ring on mõeldud tõesti ainult tüdrukutele, et julgustada neid tehnoloogiat ja reaalaineid õppima. Algatus pärineb IT-ettevõtjalt Taavi Kotkalt ning seda veavad aktiivsed lapsevanemad.

Merike Kivilo, 4. veebruar 2019

Hiina kalendri järgi algab 5. veebruaril uutest energiatest tulvil YIN MAA SEA aasta, mida tasub Idamaade tava järgi austusega vastu võtta.

Hiinas peetakse Siga kõige õnnelikumaks loomamärgiks, sest kõik tahavad olla tema sõbrad. Siga vaatab, et kodus on kõik korras, et peres on kõik korras, et töökollektiivis on kõik korras.

Meie koolis pakuvad hiina keele õpetajad Chengjuan Ye ja Pengjuan Liu selle päeva puhul talveaias ülevaadet hiina kommetest ja tavadest ning õpetavad, kuidas hiina käsitööd teha.

Madli-Maria Naulainen, 31. jaanuar 2019

2. veebruaril toimub KGs esmakordselt First Lego League (FLL) Lääne-Eesti eelvoor. See on üks viiest Eesti eelvoorust, mille tulemusel valitakse välja parimad võistkonnad FLLi finaali, mis toimub 9. märtsil Tartus AHHAA keskuses. Selle hooaja võistluse "Orbiidile" temaatikaks on kosmos: kuidas lahendada seal erinevaid ülesandeid ja väljakutseid? Võistlusel tutvustatakse oma roboteid, meeskonnatööd ja võisteldakse erinevate ülesannete lahendamises võistluslaual. Üritus avatakse kell 12, kõik huvilised on oodatud võistlust pealt vaatama ja kaasa elama! Ürituse orienteeruv lõpp on kell 18.

Madli-Maria Naulainen, 30. jaanuar 2019

4. veebruaril toimub Kuressaare Gümnaasiumi aulaesisel väljakul kõnekoosolek, kus noored annavad edasi oma sõnumi Eestile. 9.–12. klasside õpilased kõnelevad oma mõtetest seoses kodumaaga. Tartu rahule pühendatud kõnekoosolekuga alustame Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamist. Ootame kuulama kogu kooliperet. Kõnekoosolekud toimuvad kolmel vahetunnil: 9.45, 10.45 ja 11.45.

Merle Rekaya, 30. jaanuar 2019

Täna, kolmapäeval, 30. jaanuaril kell 18 on raadio Kadi eetris KG noortesaade "Rendez-vous", mille panid kokku meediakursuse õpilased Maksim Losnikov, Laes Oskar Raun, Eke Ao Nettan ja Aleksander Lember. Noormehed räägivad tulevikutehnoloogiast ja ka enda tulevikuplaanidest.

Merle Rekaya, 28. jaanuar 2019

Teisipäeva, 29. jaanuari ETV hommikuprogrammis "Terevisioon" räägib Eesti noorte lauljate konkursi Solistica peakorraldaja ja kunstiline juht Pilvi Karu koos žüriiliikme Helin-Mari Arderiga lähemalt eelmisel nädalavahetusel toimunud üritusest. Saate muusikalised vahepalad esitab Solistica 2019 grand prix´ võitja Kelly Tulvik Erahuvialakoolist Meero Muusik. Kelly juhendaja on Mirjam Dede.

Saatelõik on eetris orienteeruvalt 7.45.

Sander Suurhans, 9. jaanuar 2019

31. jaanuaril alustab huvikool Inspira kalastusring. Kalastusringi on oodatud kalastushuvilised poisid ja tüdrukud vanuses 10–15 aastat. Ringitasu on 16 eurot kuus ning ringi pääsevad 6 kiiremat registreerijat. Isikliku varustuse olemasolu ei ole kohustuslik. Kalastusringi poolt on õpilase käsutuses püügivarustus, mida õpime käsitsema ja hooldama. Loomulikult on isiklik püügivarustus lubatud ja teretulnud. Kalastusringi juhendajad on Sander Suurhans ja Meelis Hein.

Merle Rekaya, 25. detsember 2018

Kolmapäeval, 26. detsembril kell 18 on raadio Kadi eetris jõulukuu KG noortesaade "Rendez-vous", mille panid kokku meediakursuse õpilased Britte Kruusement, Sandra Beljakov, Kersin Tang ja Brenda Brant. Saates kuulete jõuludeteemalist viktoriini ja jõuludest tuleb juttu ka 3. klassi õpilastega. Vahele kuulete mõnusat muusikat ja talveluulet.

Majamärk / Gert LutterValla ja ministeeriumi tänukirjad / Gert Lutter
Raido Kahm, 13. detsember 2018

Novembrikuu lõpus tänasid Saaremaa vallajuhid kõiki, kes osalesid tänavu kodukaunistamise konkursil. Neist neli, kes pälvisid presidendi tunnustuse, sealhulgas ka Kuressaare Gümnaasium, said mälestuseks valla vapimotiiviga majamärgi.

Tiiu Smidt, 12. detsember 2018

Koolimaja on suletud 23. detsember kuni 1. jaanuar.

23. detsember – 2. jaanuar ujula suletud. 23. detsember – 4. jaanuar söökla suletud.

Laine Lehto, 10. detsember 2018

Olete oodatud segakoor Ave (dirigendid Laine ja Veikko Lehto) jõulukontserdile „Rõõmsad pühad igal pool” piiskopilinnuse kapiitlisaalis täna, 10. detsembril algusega kell 18! Kontserdil on kaastegevad Kuressaare Muusikakooli saksofoniansambel Temami Matis Männa juhendamisel ning KG solistid. Vahetekste loevad Doris Oriehovs 7.a klassist ning Kätriin Rohulaid ja Marit Rohulaid 9.c klassist (juhendaja Merle Rekaya).

Teade / KultuurKoidulauliku valgel
Merle Rekaya, 5. detsember 2018

Teisipäeval, 4. detsembril toimus KG aulas maakondlik konkurss "Koidulauliku valgel", kus esitati Lydia Koidula ja Kristiina Ehini loomingut. 12. detsembril toimub Pärnus Koidula muuseumis 22. korda vabariiklik konkurss, kus sel aastal esindavad Saare maakonda Cathrin Benita Poopuu SÜGist (juh Rita Ilves) ja Karmen Kaljuste OGst (juh Maret Aardam). Palju õnne!

Laine Lehto, 5. detsember 2018

Neljapäeval, 6. detsembril algusega kell 12 saab meie kooli aulas nautida Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäevale pühendatud loeng-kontserti „Meelespea”. Esinevad Noorte Segakoor Vox Populi (dirigent Janne Fridolin), Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimise eriala õpilased ning muusikateadlane Tiia Järg.

Lelet Aavik, 28. november 2018

26. novembril käisime me klassiga Kuressaare raekojas. Seal kohtusime Madis Kallase, Tiiu Aro ja Helle Kahmiga. Meid kutsuti sinna, kuna meid taheti tänada hea tulemuse eest üleriiklikul teatrifestivalil „Väike Lava” 2018.

Merle Rekaya, 27. november 2018

Kolmapäeval, 28. novembril kell 18 on raadio Kadi eetris KG noortesaade "Rendez-vous", mille panid kokku meediaõpilased Sandra Kald, Liis Sannik ja Viivian Laes. Juttu tuleb novembrikuu tähtsündmustest: START-turniir kümnendikele, Väike Teatriõhtu ja Suur Teatriõhtu. Mõnusat kuulamist! Kel aga oktoobrikuu saade kuulamata, saab alloleva lingi järgi seda järelkuulata.

Lelet Aavik, 22. november 2018

Austatud õpetajad, gümnasistid ja külalised! Olete oodatud Suurele Teatriõhtule 2018 "Reis ümber maailma" KG aulas juba sellel neljapäeval, 22. novembril algusega 18.00.

Lelet Aavik, 15. november 2018

Sel aastal loosis esinemisjärjekorra meie kooli armastatud emakeeleõpetaja ja Suure Teatriõhtu maaletooja Marit Tarkin. Küsimus tähelepanelikule vaatajale: kes õpetajatest ilmub ekraanile video lõpus?

Merle Rekaya, 14. november 2018

13. novembril toimus KG Väike Teatriõhtu "Minu maa", mida hindas žürii koosseisus Kateriine Püüa, Eve Tuisk, Kaja Puck, Leelo Laus ja Anu Liik.

Lehekülg: /47 järgmine

Galerii