esmaspäev, 11. detsember 2017
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

11. detsember

12. detsember

13. detsember

14. detsember

15. detsember

16. detsember

17. detsember

18. detsember

Töötajate sünnipäevad

17. detsember

Teade, Varia, kuni 31. detsember 2017
Rubriik: Uudis
Elena-Liis Lember ja Bret Nepper, 9.b klass, 7. detsember 2017

Kunstitunni raames osalesime noorte arhitektide konkursil „Minu unistuste linnaväljak“. See on neljandat korda toimuv üleriigiline ruumiteemaline ideevõistlus, kus põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastel on võimalus mõelda kaasa ja pakkuda loovaid lahendusi linnaruumi kujundamiseks.

Marit Tarkin, 7. detsember 2017

Möödunud nädalavahetusel, 2.–3. detsembril toimus Kiili gümnaasiumis keskkoolide Eesti väitlusmeistrivõistluste esimene etapp. KGd esindas 2 tiimi koosseisus Karoliina Tammel, Rauno Rauniste, Kadi Pirn ja Gerly Ots, Rahel Kirs ja Richard Mõisaäär. Võistlus oli tihe ja tasavägine ja mõlemad tiimid suutsid parandada enda spiikripunkte ja väitluskogemust. Kokku osales üle 30 võistkonna erinevatest Eesti koolidest. Saarlaste osalust kommenteeris KG vilistlane turniiridirektor Ann Tarkin...

Uudis / ÕppetööToimuvad KoodiTunnid
Maidu Varik, 6. detsember 2017

4.–8. detsembrini toimuvat rahvusvahelist programmeerimist tutvustavat algatust Hour of Code / KoodiTund peetakse maailma suurimaks õppimise sündmuseks. Selle raames kutsutakse kõiki inimesi maailmas üles ühe tunni jooksul koodi kirjutama, et tunnetada, kui lihtne ja võimas programmeerimine on.

KoodiTundides osalevad ka KG õpilased. Tunnis mängitakse praktiliselt läbi üks programmeerimismäng, kõik osalejad saavad ka tunnistuse.

Merle Rekaya, 5. detsember 2017

5. detsembril kogunesid Kuressaare Gümnaasiumisse maakonna etlejad, et lugeda Lydia Koidula ja Paul-Eerik Rummo tekste. Maakonna parimad Mariliis Kivimägi ja Mart Truu esindavad 12. detsembril saarlasi Pärnus.

Tiia Kuusk, mõttespordi olümpiaadi koolipoolne kontaktisik, 1. detsember 2017

20.–23. novembrini toimus vabariikliku mõttespordi olümpiaadi I etapp, sel korral on osavõtjaid 68 koolist. Kuressaare Gümnaasiumi õpilased osalevad olümpiaadil neljandat korda. Sel aastal on meil võistlejaid jällegi kõikidest kooliastmetest, kokku 27 õpilast. Mängitakse nelja mõttemängu: malet, vene kabet, gomokut (viis ritta) ja sudokut. Võistlus on arvutipõhine ja toimub keskkonnas vint.ee.

Olle Arak, 27. november 2017

24.–26. novembril toimus Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses Euroopa suurim robotivõistlus Robotex 2017. Meie õpilaste loodud Lego sumo robotid olid võistlustules reedel ning pühapäeval esineti joonejärgimises.

Maidu Varik, 27. november 2017

12. klassi õpilastel oli hiljuti võimalus tutvuda lähemalt bioanalüütiku ja medõe erialaga. Noortejaamas toimunud virtuaalreaalses töötoas said osalised võimaluse asuda bioanalüütiku ja meditsiiniõe töövarjuks, kogedes nende igapäevast töökeskkonda. Töötoa praktilises osas prooviti nende ametite töövõtteid (pipeteerimine, preparaatide vaatamine mikroskoobis, bakterikolooniate uurimine, esmaabi andmine jms) professionaalide käe all.

Marta Rõõm, 12.b klass, 24. november 2017

Grand prix 12.a ''Täna ei juhtu midagi''

Laureaadid11.a ''Reaalsuse silmapiir'', 12.b ''Rüperaal''

Lavastajapreemia 10.a ''Mõttemeister''

Eve Tuisk, 24. november 2017

Reedel, 17. novembril korraldatud kodutütarde ja noorkotkaste omaloomingupäeval Orissaares kuulutati aasta noorkotkaks juba teist aastat järjest KG noorkotkaste rühma kuuluv Otto-Endel Paakspuu.

Anni Haandi, 23. november 2017

14. novembril oli meie kooli abituuriumil võimalus osaleda Euroopa Parlamendi simulatsioonimängus.

Madli-Maria Naulainen, 16. november 2017

Kutsume õpilasi esitama oma uurimistööd 2018. aasta õpilaste teadustööde riiklikule konkursile! Konkursitööde esitamise tähtaeg on muutunud tavapärasest varasemaks ja on nüüd 20. veebruaril! Konkursi lõppvooru kutsutakse kuni 100 parima töö autorid oma töid stendiettekannetena esitlema ja konkursi auhindade kätteandmine toimub õpilaste teadusfestivalil 12.–13. aprillil 2018 Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Maidu Varik, 15. november 2017

Kuigi võib arvata, et põhikoolilõpetaja edasise koolitee valikul ei ole infomessid kõige tähtsamateks mõjuriteks, on KG kindlasti kohal ka selleaastasel Tuleviku Kompassil.

Kõige paremini esindavad kooli loomulikult meie õpilased. KG messiboksis võtavad külalisi vastu õpilasesindus, robotiehitajad ja projektigrupi õpilased. Inspira huvikooli esindavad Cheeri tantsutüdrukud. Hiina keele ja kultuuriga aitavad huvilistel tutvuda meie hiina keele õpetajad.

Mai Rand, 14. november 2017

Pärimusmuusika aida kontsertide tuuri raames esinesid reedel, 10. novembril õpilastele ja tutvustasid pärimusmuusikat Eeva ja Villu Talsi.

Anu Liik, 14. november 2017

Täna, 14. novembril tähistatakse maailmakuulsa Rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni 110. sünnipäeva. Seetõttu on ka meie koolimajas kolme päeva jooksul veidi teistmoodi tegevusi.

Eve Tuisk, 10. november 2017

Neljapäeva õhtul toimunud Väikesel Teatriõhtul nägi laval suurepärast näitlejatööd, leidlikke lahendusi, toredaid tegelasi Eno Raua loomingust. Õhtu tulemustest saad lugeda siit.

Rauno Rauniste, 11.a klass, 9. november 2017

Oktoobris toimusid 10.–12. klasside arvestuses jalgpallimeistrivõistlused ning selgitati välja kooli osavaimate jalgpalluritega klassid.

Olle Arak, 3. november 2017

Konkursss „Ventspilsi IT-väljakutse 2017” paneb proovile noorte teadmised ja oskused digitehnoloogiate kasutamises. Osalejateks on 4.–12. klassi õpilased nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

Eve Tuisk, 2. november 2017

Kuressaare Gümnaasiumi esimese korruse pikas koridoris võib novembrikuus vaadata fotonäitust, mis on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale.

Lehekülg: järgmine

Kuulutused

Galerii