üles
esmaspäev, 26. oktoober 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

26. oktoober

27. oktoober

28. oktoober

29. oktoober

30. oktoober

31. oktoober

2. november

Töötajate sünnipäevad

27. oktoober

Valdkond: Personaalia
Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Kristiina Maripuu
Eve Tuisk, 20. oktoober 2020

24. lennu vilistlane Kristiina Maripuu on Kuressaare Gümnaasiumist kaasa võtnud mitmed väga head sõbrad ja julguse uutest väljakutsetest kinni haarata. Ehkki ta on hariduselt filoloog, pole ta õpetajana klassi ees seisnud rohkem kui vaid mõned korrad – külalisõpetajana ja programmi Tagasi Kooli raames. Ometi leiab ta, et filoloogi taustast on tema töös alati kasu olnud – seda nii Kuressaare linnavalitsuses kui ka Saaremaa vallavalitsuses.

Merle Rekaya, 13. oktoober 2020

Teadmised on aken maailma! Milliseks kujuneb tulevikus sinu maailmavaade või vaade maailma, see sõltub ainult sinust endast – või ka natuke su õpetajast ...

Kuressaare Gümnaasiumi õpetajate ja seeläbi kaudselt ka kõigi õpilaste teadmiste avardamise taga on septembris olnud just õpetaja Madli-Maria Naulainen.

Ave Jõgi, 13. oktoober 2020

Usun, et meie hulgas pole ühtegi, keda juhuste kokkulangemine poleks mõjutanud. Nii ka meie kooliperega sellel aastal liitunud vene kõnekeele õpetajat Timofei Stepanovit.

Gert Lutter, 9. oktoober 2020

Täna on ümmargune sünnipäev meie karjääriõpetuse õpetajal ja 7.b klassijuhatajal Kristi Hintsil. Kristit kohtab koolimajas harva, kuna lisaks koolitööle tegeleb ta veel paljude põnevate asjadega.

Kes ta on, millega ta tegeleb ja kuhu oma eluga välja jõudnud on, sellest vestlesingi temaga pikemalt. Pikemalt, sest lühidalt ja ühe sõnaga ei saa temast midagi kirjutada – juttu ja tegemisi Kristil juba jätkub!

Mida tähendab vanus 35? „Tugev terve naisterahvas, ei enam liiga noor ega mitte liiga vana!“ ütleb juubilar ise. „Nagu Karlsson, elu parimates aastates!“

Laine Lehto, 9. oktoober 2020

Anita on meie kooli muusikaõpetaja, kes lisaks ainetundidele juhendab veel mudilaskoori Ave Sol-bemoll, tütarlastekoori Vocaliisa ning 3.c klassi ansamblit.

Kolme aasta eest tuli ta siia asendusõpetajaks ja jäigi. Täna tähistab Anita oma 55. juubelit ning selle puhul uurisin õpilastelt ja kolleegidelt-kaasteelistelt, kuidas nemad Anitat iseloomustaksid.

Gert Lutter ja Maria Koppel, 2. oktoober 2020

Laupäeval, 3. oktoobril toimub Alexela Kontserdimajas galaüritus „Eestimaa õpib ja tänab“, kus kuulutatakse välja aasta õpetaja laureaadid, elutööpreemiad ning aastapreemia.

Kuressaare Gümnaasiumist valiti aasta klassiõpetaja nominendiks Lelet Aavik-Part.

Intervjuu / PersonaaliaPalju õnne, Riina Mägi!
Reet Lasn, 29. september 2020

Täna on sünnipäev KG söökla kokal Riina Mägil. 50 aastat turjal ja nendest 28 aastat KG sööklas! Riinat me sööklas leti taga igapäevaselt ei näe ja ehk ei märkagi, sest tema toimetab tavaliselt kuskil tagaruumides.

Eve Tuisk, 22. september 2020

Karl Ristikivi on kirjutanud: „Meie juured on igas paigas, kust me kunagi mööda käinud. Nii me kasvame virnrohu kombel kinni hakates siit ja sealt.” Anu, Sina oled küll inimene, kes ümbritsevat märkab ja sealt endaga kaasa haarab. Kuid mitte ainult – Sa annad seda kõike edasi neile, kes Su ümber ja lähedal. Laiali ulatuvad juured annavad jõudu tagasihoidlikeks, ent ilusateks õiteks.

Tänasel ümmargusel sünnipäeval jagavad sõbrad mõtteid Anust Anule.

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Mairo Tänav
Eve Tuisk, 17. september 2020

Mairo on Kuressaare Gümnaasiumi 33. lennu a-klassi vilistlane, keda klassijuhataja Ave Jõgi meenutab nõnda: „Meie klassivanemana suutis ta innustada peaaegu kogu klassi osalema KÕIGIL kooli poolt pakutud üritustel, rassisime vist ainukese gümnaasiumiklassina Noorte Leiutajate konkursil. 10. klassis ei saanud tema sisust veel niimoodi aru, aga 11. klassis, kui hakkasime Suureks Teatriõhtuks valmistuma, andis ta juhtimise klassivend Henrile ja saime sel aastal grand prix’. Ja nii oli edasi alati, kui tundis, et ise teeb hästi, osales, kui nägi kedagi teist paremat, andis kohe jämeda otsa ära – sellist tarkust nii noorel inimesel ei ole tavaliselt. Meeletult šikk ja intelligentne noor mees.”

Merle Rekaya, 14. september 2020

Mari-Liis Nellis on sellest õppeaastast Inspira eelkooliealiste laste muusikaringi õpetaja. Uurisime lähemalt, mis teda inspireerib.

Piret Tenno, 11. september 2020

Sellest sügisest töötab meie koolis eripedagoogina Lia Alas. Peale kolm aastakümmet kestnud klassiõpetaja karjääri asus Lia tööle Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskusesse ning sealtkaudu Kuressaare Gümnaasiumisse.

Lia tegeleb lastega, kes vajavad igapäevases õppetöös pisut rohkem aega ja tähelepanu. Saame tuttavaks!

Maris Rebel, Kuressaare Gümnaasiumi hoolekogu esinaine, 7. september 2020

2020. aasta kevadel kogus hoolekogu lastevanemate esindus õpilastelt ja vanematelt õpetajate töö kohta tagasisidet, mille andsime sel korral üle 1. septembri pidulikul koosviibimisel.

Gert Lutter, 7. september 2020

Traditsiooniline 1. septembri töötajate vastuvõtt oli seekord ühendatud koolijuhi tänuüritusega, kus tunnustati kaastöötajatele silma ja meelde jäänud töötajaid ning kollektiive.

Merle Rekaya, 4. september 2020

Täna on sünnipäev meie silmapaistval matemaatikaõpetajal Ulvi Vahteril. Soovime kõik talle palju-palju õnne 60. juubelil!

Intervjuu / PersonaaliaPalju õnne, meie Kolja!
Merle Rekaya, 21. august 2020

Täna on sünnipäev Nikolai Räbinil. Meie KG otsis ta puhkuse ajal üles, et soovida palju-palju õnne ning uurida, kuidas läheb!

Eve Tuisk, 13. august 2020

Septembrist alustab KG huvikoolis Inspira oma tantsuõpetajateed Therese Neisalu, kes hakkab noortele õpetama cheerleader & show tantsustiili. Lisaks õpetamisele loodab Therese olla noortele sõber, kelle juurde võib alati tulla.

Ehkki uus tantsuõpetaja kuulab autos peamiselt Retro FMi ja Elmarit, lubab ta, et trennides ei hakata Üllar Jörbergi ega Roxette’i järgi tantsima. Küll aga saab seal end mõnusalt välja elada ning esineda kindlasti ka!

Uudis / PersonaaliaJuunikuu tegija on Gerly Ots
Eve Tuisk, 9. juuli 2020

Sõnal on suur jõud. Inimesed, kes seda väge kasutada oskavad, võivad suuri tegusid korda saata. Gerly teab, kuidas sõnadega ringi käia. Just seetõttu usaldati talle 12. klassi lõpuaktusel tähtis ülesanne – pidada kõne lennukaaslaste nimel. Gerly pani justkui mängleva kergusega saalisviibijad heldima: meenutas möödunud kooliaega, proovis sõnadesse panna tundeid, mis valdasid teda seoses äralõigatud koolilõpuga, ja vaatas tulevikku. Nendel kordumatutel hetkedel oli tunda, kuidas saalitäis inimesi hingas ühes rütmis, KG-le omases rütmis.

Artikkel / PersonaaliaPalju õnne, Liia Arikas!
Merike Kivilo, 27. juuni 2020

Minu esimene tutvumine tollase Kingissepa II Keskkooliga toimus kaheksakümnendate alguses augusti lõpus, kui toonane direktor Kusti Kokk minuga oma kabinetis vestles ja siis suunas esimesele korrusele sõjalise õpetuse klassi, kus nüüd arhiiv paikneb. Ta ütles, et teised võõrkeelte õpetajad sorteerivad seal õpikuid. Läksin siis mina alla klassi, aga seal vaid kaks lühikeste kleidikestega tütarlast toimetamas. Teretasin ja olin just küsima hakkamas, et kus teie õpetajad siis on, kui üks neidudest minu poole pöördus ja küsis, kas mina olengi nende uus kolleeg. Need „tütarlapsed“ olid Liia Arikas ja Marje Pesti. Nii meie tutvus alguse sai.

Lehekülg: /18 järgmine

Kuulutused

Galerii

7. oktoober 2020
1. oktoober 2020
30. september 2020
25. september 2020
21. september 2020