Otsi
Artiklite sarjad
- Elu pärast KGd (47)
- Töö ja kool (13)
- Teel ajalukku (17)
- Kuu tegija (13)
- n päeva lõpetamiseni (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
23. jaanuar
- Karl Martin Kremm 5.b
- Mihkel Aavik 9.a
24. jaanuar
- Ardo Andreas Jaansalu 1.b
25. jaanuar
- Georg Õunpuu 7.c
- Mikk Meitern 7.d
26. jaanuar
- Andi Brauer 10.b
- Kevin Laanekivi 8.d
- Liisa-Marie Vaher 2.a
- Sofia Maria Martin 12.b
27. jaanuar
- Kirke Vaabel 10.c
- Kristofer Kiil 2.b
- Mark Õunpuu 8.a
- Meribel Vahstein 8.c
28. jaanuar
- Kermo Kohu 12.b
- Mia Morgun 4.a
- Märten Kuris 4.b
29. jaanuar
- Artur Veelaid 4.a
- Mirtel Maaker 8.d
- Rihanna Juursoo 3.c
- Stella Getreu 12.a
30. jaanuar
- Anna-Liisa Kark 10.a
- Helena Sofia Õunapuu 1.b
- Henry Saar 11.a
- Karl Marcus Ðalamov 10.a
- Kerli Kask 12.b
- Martin Rosljuk 11.a
Töötajate sünnipäevad
29. jaanuar
- Maarja Vahter

Täna on viieline sünnipäev meie klassiõpetajal Inga Engsol. Inga on KGs juba vana kala. Esimest korda KGs oli Inga õpilase rollis: kui meie koolihoone valmis sai, tuli Inga õppima kuuendasse klassi ja õppis siin 3 aastat. Tagasi meie majja saabus ta koos õpetaja ametipaberiga. Inga töötab KGs alates 1986. aastast.

23. lennu c-klassi vilistlane Kadi Trave on aastaid töötanud haridusvaldkonnas ja on üsna hästi kursis sellega, mis hariduselus toimub. Käesoleva õppeaasta algusest jäid tema lapsed koduõppele. Ja see sobib neile hästi! Lisaks sellele on Kadi lõpetamas magistriõpinguid kunstiteraapia erialal ja leiab, et on nende õpingute jooksul leidnud endale oma elu kutse. On imetlusväärne, et igas päevas on Kadil kindlasti ka tunnike täiesti omaette olemiseks, mõtisklemiseks, lugemiseks, kunsti ja joogaga tegelemiseks.

Mis motiveerib üheksanda klassi õpilast suveks tööd otsima? Oma taskuraha teenimine, töökogemuse soov ja pika suvepuhkuse ajal igavuse peletamine, nii arvavad 9.c klassi noormehed Karel Kohu ja Hendrik Sild, kes töötasid suvel firmas Ösel Plastic OÜ.
Võrkpallihuvilised noormehed soovitavad teistelgi proovida erinevaid asju, et leida see, mis ennast kõige rohkem huvitab.

Täna on 70. sünnipäev meie kooli emakeeleõpetajal Heidi Truul. Palusin kolleegidel ja kunagistel õpilastel avada veidi Heidi olemust ja maailma ... Soovime Sulle kõik palju-palju õnne sünnipäevaks!

32. lennu vilistlane Aivo Põlluäär tähistas detsembrikuus oma 30. sünnipäeva. Kuigi tavaliselt on tema tööruumiks mandril asuv mustaks vööbatud lae ja seintega stuudio, veetis ta ümmarguse tähtpäeva saarel koduseinte vahel. Haigena. Aga see oli hea võimalus meenutada, mõtiskleda ja kõigele lisaks vesta juttu klassijuhataja Kaariniga. Saaremaa oli ainuõige koht seda teha, sest saarega on Aivo läbi ja lõhki seotud, siin on tema juured. Või nagu ta ise ütleb – saar teda köidab!

November on hingekuu! Meie koolis on see juba aastaid ka teatrikuu. Näitekunsti hingavad sisse ja välja nii õpilased, õpetajad kui ka vilistlased. „Kui sind pole teatriõhtul, siis sind pole olemas.“ „Väikesest teatriõhtust saadik olen mänginud tuules õõtsuvat puud, aga mingi aeg hakati mulle ka sõnalisi rolle usaldama.“ „Teatriõhtul ei saanud tähtsaks mitte rollid ega lavastused, vaid ühine loominguline tärkamine ja koostöövõime proovilepanek.“ Ja nii edasi ja edasi meenutavad oma kooliaegseid teatrielamusi meie vilistlased.
Seda kõike ei oleks, kui ei oleks loodud tingimusi: ruumi, vaimsust, õhkkonda ... Jaana ja Lelet on seda oktoobri- ja novembrikuus kogu südamest teinud.

Kuidas portreteerida oma esimest õpetajat? Ülesanne on aukartust äratav, sest esimene õpetaja on kõige tähtsam inimene maailmas.
70. juubeli õnnitlusi koolis vastu võttes ütles Valve Rauna naerdes: „Teate, naised, seitsmekümneselt elu alles algab!“ See oli nii ilus mõte, mida olen enda ümmargustel sünnipäevadel sestpeale alati rõhutanud, on siht, millise ägeda verstapostini jõuda. Täna oled, armas õpetaja, jõudnud taas pika maa edasi sammuda ja pidupäeval kallistame Sind heade soovide ja meenutustega.

Suve ei tasu maha magada ja hea on ka lisaraha teenida, arvab töölkäimise kohta 10.c klassi noormees Henri Toomsalu, kes töötas suvel OÜ Torueksperdis, olles lihtsalt öeldes torujüri! Amet ei riku meest ja TTÜs õppetööd jätkata plaaniv noormees näeb end tulevikus alustamas oma firmaga ning plaanib kindlasti ka Saaremaaga seotuks jääda.

Kui lugesin, et politsei- ja piirivalveameti aastapäevaaktusel tunnustati tublisid ametnikke ja avaldati tänu ning peadirektor Elmar Vaheri tänukirja pälvis Kuressaare piirivalvur Riho Õun, tundsin heameelt, et olime rubriigi „Elu pärast KGd“ järgmiseks persooniks valinud õige inimese.
Kohtusime Rihoga novembris ühe üsna tavalise kolmapäeva pärastlõunal. Jõime kohvi, jutustasime, lasime mõtetel ennast kanda „meie ühisesse kooliaega“ – mina siis klassijuhatajana ja Riho õpilasena.

Tänases artiklis kajastan ma enda hea sõbra Kaarli tegemisi. Tegemist on tagasihoidliku ja väärika inimesega, kes on ka Eesti meister jõutõstmises. Kahtlemata võiski see olla üks põhjustest, miks otsustasin temast artikli kirjutada.

Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts tunnustas Anni Haandit noore õpetaja preemiaga. Annit tunnustatakse silmapaistva ja aktiivse õpetajatöö, ainealase arendustegevuse ning panuse eest õppematerjalide arendamisse. Palju õnne, Anni! Oleme koolina uhked ja rõõmsad!

Potipesijast kokaks ja siis veel jõusaali treenima? Renee töö- ja hobikarjäär on olnud põnev. Lisaks sellele lavastab 11.c noormees oma klassi Suurel Teatriõhtul etenduvat teatritükki. Tulevikus näeb ta end aga ehitusinseneriks õppimas. Tõepoolest kehtib väljend: kes teeb, see jõuab.

Täna on silmapaistev tähtpäev kooli kauaaegsel vene keele õpetajal ja paljude klasside juhatajal Ellen Kasel. Me soovime Sulle, hea õpetaja, palju-palju õnne sünnipäevaks! Sulle on tulnud kiri!

Kas kooliõpilase suvepuhkuse ajast tasub tööl käia? Rubriik „Töö ja kool“ uurib endiselt meie õpilaste töölkäimisi: mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada suvine puhkamine ja töö.
Andree Goidin on 11.c klassi õpilane, kes suve veetis Eesti teises otsas Nõo Lihatööstuses ja Leigo turismitalus töötades.

Kui Meie KG maikuus esimest korda Lehari poole pöördus, tegi tema 90tunniseid töönädalaid. Põhjusega! Kui juhid riiklikku finantseerimisasutust, pole kriisiajal muudmoodi võimalik. Nüüd, pool aastat hiljem on 21. lennu b-klassi vilistlasel õige pisut rohkem aega – et oma tegemistest rääkida ja ka gümnaasiumiaegse klassijuhataja uudishimulikele küsimustele vastata. Mis värvi on Lehari arvates armastus? Millesse soovitab ta eraisikutel investeerida? Kuidas saab erinevatele kriisidele võimalikult kiiresti reageerida?

Väärikal verstapostil võtab täna õnnitlusi vastu meie kooli kauaaegne emakeeleõpetaja, õpilastele õige tee kättenäitaja kooli raamatukogus ja tegelikult – lihtsalt soe, südamlik kolleeg Ilse Au. Ilse sisu ja tema olemise KGs on nii toreda pöördumisega kokku võtnud kolleeg ja sõber, õpetaja Malle Tustit. Ta ütleb nii:
Üldpädevused. Läbivad teemad. Seosed. Tervikpilt. Kes meist ei teaks, kui oluline on õppeainete omavaheline lõiming. Anni teab täpselt ja jagab seda teadmist innukalt ja särasilmselt kolleegidele! Tema ongi lõimingu maaletooja meie koolis. Tema on see, kes pani õpetajad koos tööle 7. klasside keskaja lõiminguprojektiga, aga mitte ainult! Kevadel kutsus ta kolleegid õppereisile, kus koguti inspiratsiooni teiste koolide ja raamatukogude varal, töötati välja lõimitud õppe projekte ja õppemänge. See päädis sügisesel vaheajal inspireeriva arenduspäevaga, kus lõimingurühmad oma tulemit esitasid. Seega on Anni teise ja kolmanda kooliastme lendude lõiminguprojektide eestvedaja. Nüüd pole muud ...

Jätkame meie õpilaste kooli kõrvalt töölkäimiste tutvustamist ning uurime, mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada õppimine ja töö. Sel nädalal sukeldub „Töö ja kool“ väikese pere-pagariäri põnevasse ja pirukalõhnalisse maailma!
Kristo Lember õpib 10.c klassis ning kokkamine ja küpsetamine meeldivad talle niigi. Seega pole vast imestada, et suvel teenis ta lisaraha ema pagaritöökojas.
NB! Retsept!
Kuulutused
