üles
esmaspäev, 26. oktoober 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

26. oktoober

27. oktoober

28. oktoober

29. oktoober

30. oktoober

31. oktoober

2. november

Töötajate sünnipäevad

27. oktoober

Maria Koppel, 26. oktoober 2020

Halloween´i tähistamine on KGs muutunud juba traditsiooniks. See on kogu kooli noorte omaalgatuslik soov kostümeerida ennast kollideks, nõidadeks ja vampiirideks. Kõik ootavad juba põnevusega ja teevad ettevalmistusi, et just tema kostüüm oleks eriti hirmutav.

Artikkel / VariaToimetuse köögipoolelt
Eve Tuisk, 26. oktoober 2020

Seekordne peategelane toimetuse köögipoolel on rohttaim, mida Pöide rahvas iseloomustab nii: „Ise haljas, perse paljas, kükitab künka otsas.“ Jaa, just, arvasid ära – see on kõrvits. Kuna öeldakse, et inimene sööb ka silmadega, on väga oluline toidu värv. Üha pimenevas ajas on mu meelest tore oma toidulauale rohkem päikest tuua. Kõrvits seda kindlasti suudab.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ühe koondumispunktiga perspektiiv / Mariliis MaasikÜhe koondumispunktiga perspektiiv / Raul KilumetsÜhe koondumispunktiga perspektiiv / Birgit Truu
Ene Pidmann, 26. oktoober 2020

9. klasside õpilaste ühe koondumispunktiga perspektiivitööd. Autoriteks on Mariliis Maasik ja Raul Kilumets 9.b klassist ja Birgit Truu 9.c klassist.

Artikkel / Õppetöö6.a sügismatk
Kessu Hollo, 6.a klass, 22. oktoober 2020

Vahetult enne vaheaega käis 6.a klass matkal. Alustasime jalgsimatka Kuressaare Suursilla juurest, liikusime mööda Põduste jõe äärset kallasrada ja lõpetasime jõe suubumiskohas merre.

Gert Lutter, 21. oktoober 2020

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

5.b klassi eelmisest nädalast välja valitud foto juurde kirjutab klassijuhataja Ülle Räim: „Liikumistund igasse päeva! Nii arvab 5.b, kes sõitis jalgratastel klassijuhataja tunni raames Titeranda.“

Järgmisel korral näeme 5.c klassi vaheajanädalast tehtud fotot! Kohtume!

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Kristiina Maripuu
Eve Tuisk, 20. oktoober 2020

24. lennu vilistlane Kristiina Maripuu on Kuressaare Gümnaasiumist kaasa võtnud mitmed väga head sõbrad ja julguse uutest väljakutsetest kinni haarata. Ehkki ta on hariduselt filoloog, pole ta õpetajana klassi ees seisnud rohkem kui vaid mõned korrad – külalisõpetajana ja programmi Tagasi Kooli raames. Ometi leiab ta, et filoloogi taustast on tema töös alati kasu olnud – seda nii Kuressaare linnavalitsuses kui ka Saaremaa vallavalitsuses.

3.b ilusad käekirjad / 3.b klassÕpilaste arvates kõige ilusam käekiri klassis / 3.b klass
Merle Tustit, 20. oktoober 2020

Just see lausealgus on tuttav kõikidele väikestele ja suurtele lugejatele, kes on lugenud muinasjuttu „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“.

3.b klassi lastel oli enne vaheajale minekut aga küsimus, kelle käekiri on kauneim klassi seinal. Ja peeglikeseks olid nad ise.

Margit Düüna, 19. oktoober 2020

23. täiskasvanud õppija nädala raames tunnustas Saaremaa vallavalitsus aasta tublimaid tegijaid täiskasvanuhariduse valdkonnas. Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustatakse aasta õppijat, õpitegu, õppijasõbralikku tööandjat ja koolitajat. Igal kevadel ootab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras eelpool nimetatud tiitlitele kandidaate. Sel aastal esitas koolituskeskus Osilia aasta koolitaja tiitlile meie kooli haridustehnoloogi, õpetaja ja koolitaja Madli-Maria Naulaineni ning aasta õppijasõbraliku tööandja tiitlile Baltic Workboats AS-i. Mõlemad kandidaadid said maakonna tasandil tunnustatud.

Artikkel / VariaTahtejõud on edu võti!
Inge Jalakas, 19. oktoober 2020

Oscar Wilde on öelnud: „Ma suudan vastu panna kõigele peale kiusatuse.“ Teadlased on jõudnud arusaamisele, et inimesed kulutavad tervelt neljandiku päevast, et vastu panna ihadele, kuid see õnnestub vaid pooltel kordadel.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Sügislilled / Natali AbelSügislilled / Kristel SaldaPäevalill kui päike / Eliise Käen
Ene Pidmann, 16. oktoober 2020

Sügislillede kompositsioone näitavad meile Natali Abel ja Kristel Salda 6.b klassist ning Eliise Käen 2.a klassist.

Paula Nõmme, 11.a klass, 15. oktoober 2020

Kohe on lõppemas esimene veerand, õppetöö on täies hoos ja nii ka õpilasesindus!

Kaks nädalat tagasi läks lukku õpilasesinduse uute liikmete värbamine. Sel aastal lisandus meie koosseisu kolm liiget: Sandra-Maria Roosipuu, Kristina Teern ja Maria Liis Metsküla. Samuti valisime uued asepresidendid, kelleks said põhikooli astmest Miia Põder ja gümnaasiumist Greteliis Nisu. Presidendi ametis jätkab õpilasesinduses meie usin Katariina Aulik.

Anni Liisi Lauk, 11.c klass, 15. oktoober 2020

Mina olen minu maailm. Kui mina lõpetan liikumise ja mõtlemise, olen ma läinud.

Tiina Kaup, 15. oktoober 2020

Karen M. McManuse „Üks meist valetab“ on lugu viiest pärast tunde jäetud noorukist, kellest ellu jääb neli. Nad kõik on kahtlusalused ja neil kõigil on midagi varjata.

Meil kõigil on saladusi, oluline on see, kui kaugele oleme valmis nende varjamiseks minema.

Gert Lutter, 14. oktoober 2020

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

8.b klassi panuseks jääb seekord foto allkirjaga „Koroonavaba klass“ ja autoriks on Karl Liiva.

Vaheajanädalaks valis loosiõnn välja 5.b klassi. Jääme ootama!

Katrin Kannik, 14. oktoober 2020

2.c klassi õpilased meisterdasid ühiselt oma klassiuksele sügisese kaunistuse. Meid kõiki rõõmustab sügise värvide ilu.

Merle Rekaya, 13. oktoober 2020

Teadmised on aken maailma! Milliseks kujuneb tulevikus sinu maailmavaade või vaade maailma, see sõltub ainult sinust endast – või ka natuke su õpetajast ...

Kuressaare Gümnaasiumi õpetajate ja seeläbi kaudselt ka kõigi õpilaste teadmiste avardamise taga on septembris olnud just õpetaja Madli-Maria Naulainen.

Ave Jõgi, 13. oktoober 2020

Usun, et meie hulgas pole ühtegi, keda juhuste kokkulangemine poleks mõjutanud. Nii ka meie kooliperega sellel aastal liitunud vene kõnekeele õpetajat Timofei Stepanovit.

Artikkel / Klassilood6.d valitud valmid
Reet Lasn, 12. oktoober 2020

„Valitud valmid“ – selline pealkiri on ka valmide suurmeistri Ivan Krõlovi raamatukaanel. Meie klassi õpilased kirjutasid kõik valme erinevatel teemadel. Tänases lehes mõned ka lugemiseks.

Lehekülg: /276 järgmine

Kuulutused

Galerii

7. oktoober 2020
1. oktoober 2020
30. september 2020
25. september 2020
21. september 2020