üles
reede, 14. mai 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

14. mai

15. mai

16. mai

17. mai

18. mai

19. mai

20. mai

21. mai

Töötajate sünnipäevad

17. mai

19. mai

21. mai

Teade, Õppetöö, kuni 20. mai 2021
Ave Jõgi, 14. mai 2021

2018. aastal alguse saanud ja järjest 3 aastat väldanud Erasmus+ poolt rahastatud rahvusvaheline projekt on koostööks kokku toonud erinevate riikide õpetajate meeskonnad töötamaks ühise eesmärgi nimel – kuidas õpetajatena saame aidata enda õpilastel efektiivsemalt õppida, sellega seoses ka edasises elus paremini toime tulla.

Teade / ÕppetööÕppetöö alates 17. maist
Juhtkond, 14. mai 2021

Alates 17. maist on koolis kõik õpilased ja tunnid toimuvad tunniplaanijärgselt.

Koolimaja avatud kell 7.00–18.00, laupäeval ja pühapäeval suletud.

Koolimajas viibijad peavad rakendama kõiki ettevaatusabinõusid nakkuse leviku piiramiseks. Hoiame distantsi, desinfitseerime käsi, kanname maski.

Siseruumides peavad kandma maski nii õppijad kui asutuse personal. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik. Sama kehtib huvitegevuse ja täiendkoolituse puhul.

Artikkel / Personaalia„Toimik nr 4-4: M. Varik"
Gert Lutter, Eve Tuisk, 14. mai 2021

Maidu Uno p. VARIK on sündinud 1961. aastal Saaremaal Kingissepas õpetajate perekonnas. Tal on õde. 1979. aastal lõpetas Kingissepa 2. Keskkooli autoõpetuse klassi. Samal aastal asus õppima TRÜ ajaloo osakonda, kus spetsialiseerus kitsamalt arheoloogiale. Diplomitöö koostas Kodavere kihelkonna esiajaloolistest muististest.

Pedagoogilise praktika sooritas Tartu 7. Keskkoolis. Ilmnesid tema väga head eeldused õpetajatööks. Andis sisukaid, hästi näitlikustatud tunde, saavutas õpilastega asjaliku kontakti, osales aktiivselt klassivälises töös. (Väljavõte TRÜ ajalooteaduskonna ajaloo-osakonna 1984. aasta lõpetaja iseloomustusest)

Gert Lutter, 12. mai 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

7.a klass mõtleb lennukalt ja kirjutab oma foto juurde selgituseks: „Sirutame tiibu õpetaja valvsa pilgu all.“

Kohtume järgmisel nädalal, kui on 7.d klassi kord!

Artikkel / Klassilood3.b klassi lilled emadele
Merle Tustit, 10. mai 2021

Tuhat suurt ja väikest lille täna õitseb ainult Sulle, kallis ema! Kaunist ja päikselist emadepäeva meenutab 3.b klassi lilletervitus kõikidele emadele.

Reet Lasn, 10. mai 2021

1. september 1977. aasta. Kingissepa 1. keskkool. 9.b klass, teatri- ja masinakirja kallakuga. Ja seal ta istubki tikksirgelt, lühikeste lokkis juustega tüdruk Ülle Haug. Nii sai alguse meie sõprus. Legendaarne matemaatikaõpetaja Valentin Oopkaup saatis meid sageli teele sõnadega: „Haug ja Jõgi (Jõgi=Lasn) lähevad kevadet nautima.“ Nii olemegi koos ujunud peaaegu pool sajandit.

Ave Jõgi, 9. mai 2021

Soe päike toob tärkamise loodusesse ja aeda, alati ka sünnipäeva meie heale kolleegile – Annelile. Sellel aastal numbril lihtsalt null lõpus ja kooliperel põhjust vähe pidulikumalt õnnesoov üles võtta. Nii tore, et tänase õnnitlusloo on aidanud seada kolm inimest: üks, kes meie hällilapsega tuttav juba ammu, teine olevikust ja kolmas sügavalt südamest.

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Alver Kivi
Eve Tuisk, 7. mai 2021

Paramparaa ja trummipõrin – rubriigi "Elu pärast KGd" 50. lugu on teie ees! Seetõttu on igati paslik, et oma kooliaega meenutab esimese lennu vilistlane, Nelli Lemberi klassi poiss Alver Kivi. Lisaks tõeliselt nostalgilistele ning humoorikatele lugudele kooliajast jagab ta nõuandeid neile õpilastele, kes sügisest uude kooli, riigigümnaasiumi suunduvad. On ju Alver Kivi ise taolise tee kunagi läbi teinud – tulnud I keskkoolist II üle. Seetõttu teab ta, millest räägib. Ja otse loomulikult ei saa seekordse persooni puhul üle ega ümber sporditeemadest.

Saga Elisabeth Fiedler, 5.c klass, 7. mai 2021

Inspireeritud iga-aastasest kevadisest talgupäevast „Teeme ära“ toimus 5.c klassis ainetevaheline lõiminguprojekt, mille raames pidi iga õpilane koos pere või sõpradega prügi korjama.

Laine Lehto, 7. mai 2021

Laupäeval, 1. mail ja pühapäeval, 2. mail jätkus veebipõhiselt Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestilise poiste-solistide XII võistulaulmine.

Uudis / KlassiloodPrügi korjamise projekt
Sirje Mehik, 6. mai 2021

Teeme ära talgupäevade puhul läks ka 6.a klass puhastama loodust ehk korjama prügi. Teeme ära talgud on kestnud juba 13 aastat ja kestavad aina edasi. Prügi koristamine on kasulik loodusele, lisaks ka sinule endale, kuna liigud samal ajal.

Tiina Kaup, 5. mai 2021

Annil on ema ja isa ja kaks vanemat venda: Ats ja Saamuel. Annil on ka voodi ja riidekapp, kaisuloomad ja nukumaja, mille Ats talle sünnipäevaks meisterdas. Tal on punane vihmavari ja valged sussid ja väike seljakott, mille põhjas on nätsukomm, mis sealt enam kuidagi lahti ei tule. Aga kui Anni koti pähe tõmbab, saab ta seda kommi ikkagi limpsida! Anti Saare üheteistkümnes lasteraamat „Anni asjad“ jutustab väikese Anni armsatest ja tähtsatest asjadest.

Gert Lutter, 5. mai 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

8.d klassi õpilased tervitavad kõiki neid, kellel õnnestus sellel nädalal kooli õppima saada. Pühendame neile selle pildi pealkirjaga: „Tahaks juba puhata ja mängida (ehk kuu aega jäänud veel vastu pidada)!“

Järgmisel nädalal vaatame 7.a klassi fotot!

Inge Jalakas, 3. mai 2021

Järgmisel õppeaastal muutub meie kool Kuressaare Nooruse põhikooliks, mille kõrvale jääb tegutsema ka huvikool Inspira. Huvikoolis saame õpilastele pakkuda nii tasuta kui tasulisi huviringe. Neist viimaseid saame pakkuda ka gümnaasiumi õpilastele.

Artikkel / KlassiloodOi neid tulpe!
Kaari Maidle, 30. aprill 2021

3.a klass meisterdas videoõpetuse järgi tulpe.

Juhtkond, 30. aprill 2021

Alates 3. maist on koolis 1.–4. klassid ja 9. klass oma tunniplaani järgi. Ka ruumid on samad, mis tunniplaanis.

12. klassidel toimuvad konsultatsioonid kokkulepitud aegadel.

Distantsõppel jätkavad 5.–8. klassid ja 10.–11. klassid.

Ave Jõgi, 29. aprill 2021

Vähemalt minu jaoks astus kõikjal muidu tavaline nähtus – õpilastööde näitus – täiesti uuele tasandile aastast, kui Kuressaare Gümnaasiumiga liideti Kuressaare Põhikool ja meie koolis hakkas kunstiõpetajana tööle meie tänane hällilaps Ene Pidmann. Ja kuigi kõik need inimesed, kes aitasid mul tänase juubeliloo valmis kirjutada, on toonitanud Ene pühendumist enda tööle, alustaksin ma siiski ...

Morris Püüa. 2.b klass, 28. aprill 2021

Väikesed õhtujutud on 2.b klassi õpilaste kirjutatud muinasjutud, mida on tore lastega või lastele lugeda.

Selles loos kohtume lambaga, kes oleks peaaegu pügada saanud! Mis edasi juhtus ja kuidas lambad täpsemalt Saaremaale jõudsid, selgub juba muinasjutust!

Lehekülg: /289 järgmine

Galerii