üles
esmaspäev, 18. märts 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. märts

19. märts

20. märts

21. märts

22. märts

23. märts

24. märts

25. märts

Töötajate sünnipäevad

21. märts

23. märts

24. märts

Laine Lehto, 18. märts 2019

Laupäeval, 16. märtsil ja pühapäeval, 17. märtsil toimus Tallinnas Nõmme Majas Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestilise poiste-solistide XI võistulaulmise Põhja-Eesti vahevoor, mis kujunes saarlastele väga edukaks. Finaalvõistlusele pääsesid Joel Antsaar (juh Siret Liiv), Oliver Leppik (juh Helle Rand) ja Sten-Erik Liiv (juh Laine Lehto). Žürii eripreemiad pälvisid Davier Anis (juh Kairit Sepp), Alo Benno (juh Laine Lehto) ja Hans Heiki Metsamaa (juh Pilvi Karu). Palju õnne!

Reportaaż / KultuurAbituriendid särasid ballil
Galerii!
Tordile lähenevad Miss Abituurium Mesike Tõrv ja Mister Abituurium Henri Paomees / Gert LutterAbituriendid andsid vande / Gert Lutter
Gert Lutter, 15. märts 2019

Neljapäeval, 14. märtsil toimus traditsiooniline abiturientide ball. Seekordne Kuressaare Gümnaasiumi korraldatud üritus toimus Spaa Hotellis Rüütli, mille restorani Ritter kogunes üle 130 tulevase gümnaasiumilõpetaja. Korraldustoimkonda juhtinud Kristin Lauri hindas õhtut kordaläinuks. "Ball on igal aastal erinevat nägu ning sellel aastal sai selline," arvab Kristin. KG 12.a klassi juhataja Inge Jalaka arvates aga oli peoõhtu lausa muinasjutuline: "Kaunis ja lüüriliselt ilus ball, kuhu oleks tahtnud nii mõnigi Tuhkatriinu ära eksida!"

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Kalevipoeg põrgu väravas, Kristjan Raud 1935 / Kristin Kuningas, 7.a klassNõid põrsastega, Kristjan Raud 1933 / Maris Sannik, 7.c klassKalevipoja surm, Kristjan Raud 1935 / Arre Markus Toplaan, 7.a klass
Ene Pidmann, 15. märts 2019

Kristjan Raud ja rahvaluule – 7. klassid õpivad tundma ja jäljendama eesti kunsti. Tööde autorid on Kristin Kuningas 7.a klassist, Maris Sannik 7.c klassist ja Arre Markus Toplaan 7.a klassist.

Marit Tarkin, 15. märts 2019

14. märtsil, emakeelepäeval, käisime külas Päevakeskuse perel, et üheskoos rääkida keelest ja päeva veidi pidulikumalt tähistada. Kaunite eestikeelsete lauludega esinesid Sander Berens ja Sten-Erik Liiv, isamaalisi kõnesid pidasid Geito Jermolov ja Rasmus Vendel. Samuti toimus väike vastastikune viktoriin: kõigepealt küsitlesid koolinoored, kas publik teab, mida tähendavad sellise põnevad sõnad, nagu nöha, nuhvel, tuulu, aasristmik ja penipaun, siis aga küsis meie armas publik vastu, kas noored teavad, mida tähendab ehal käima ja tiidus ja runntuhlis. Juttu jätkus kauemaks ja vestluses jõuti Saaremaa ajalooni välja. Aitäh väga sõbralikule publikule ja meie noortele! Kaunist emakeelepäeva!

Marit Tarkin, 15. märts 2019

14. märtsil toimus emakeelepäevale pühendet ülekooliline küsikilb, kus kõigi klasside 4-liikmelised võistkonnad panid end proovile keele- ja kultuuriteadmistes. Keele- ja kirjandusviktoriini on meie majas korraldatud juba 1995. aastast alates. Suur tänu 2019. aasta ettevõtmise peakorraldajatele Anu Liigile ja Maret Laursonile. Suur tänu kõigile osalejatele, olite tasavägised ja targad võistlejad! Palju õnne kõigile võitjaile! 2019. aasta parimad emakeeletundjad klassiti.

Maidu Varik, 14. märts 2019

Emakeelepäeva e-etteütlusel said oma teadmisi proovida ka paljud KG õpilased.

Midu vika shul olli???

Artikkel / KlassiloodHaned, luiged, tulge koju!
Katrin Kannik, 14. märts 2019

Mõned luigepaarid on jõudnudki juba koju. 3.c klass meisterdas luiki rohkem. Äkki tuleb siis päris kevad kiiremini.

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Mari-Liis Aus
Reet Lasn, 14. märts 2019

Mari-Liis Aus õppis Kuressaare Gümnaasiumi 26. lennu A-klassis, tema klassijuhatajaks oli Ester Kuusik. Mari-Liisi kohta öeldakse, et just selline peabki üks ämmaemand olema – julgustav, rõõmsameelne, tugev ja hooliv. Oskab öelda õigeid sõnu just õigel ajal. Eks sellepärast ongi Mari-Liis täna Kuressaare haigla vastutav ämmaemand.

Arvamus / VariaArhiivinurk XLIII
Kadakasel, kivisel ja tuultest räsit´ kodusaarel alguse sai kord me kool ... / Anne Metsa koguKõneleb kooli esimene direktor Kusti Kokk / Anne Metsa kogu
Gert Lutter, 13. märts 2019

Ja olemegi otsapidi tagasi alguses.

Veidi rohkem kui aasta tagasi ilmus esimene arhiivinurk, iganädalane rubriik koolilehes Meie KG, mille pühendasime meie kooli 40. juubelile. Esialgu vaid juubeliaastal 40 korda ilmuma pidanud artiklite sarja pikkuseks jääb lõpuks üsna meelevaldne 43. Ometi sobib ka see hästi – 43. lend jääb viimasteks gümnasistideks, kes meie kooli lõpetavad.

Aga siinkohal ütlen kohe, et ei tasu muretseda – luban, et arhiivimaterjale ilmub endiselt (loodetavasti põhjalikumaid lugusid) ja arhiivinurgast jääva koha täidab veidi teistsugune rubriik. Jälgige uudiseid!

Timo Pulk, 10.a klass, 13. märts 2019

Kavas on korraldada võistlused, et välja selgitada Kuressaare Gümnaasiumi gümnaasiumiosa parim klass jalgpallis nii poiste kui ka tüdrukute arvestuses. Võistlustele registreerimine kestab 24. märtsini.

Laine Lehto, 13. märts 2019

8. ja 9. märtsil toimus Jõgeva Põhikoolis XXIII Alo Mattiisenile pühendatud koolinoorte vokaalansamblite konkurss. KG huvikooli INSPIRA esindas kolm kollektiivi: segaansambel Kolm-kaks-läks! ja tütarlaste ansambel Kõlagu (juh Pilvi Karu) ning noormeeste ansambel Õunaraks (juh Laine Lehto). Oma vanusegrupis laulsid end esikümnesse Kolm-kaks-läks! (8. koht) ja Kõlagu (5. koht). Palju õnne!

Madli-Maria Naulainen, 13. märts 2019

Alates eilsest kuni reedeni on Kuressaare Gümnaasiumi külastamas õpetajad Türgist, Itaaliast, Portugalist, Leedust ja Bulgaariast. Neid kõiki seob meie kooliga ühine Erasmus+ projekt Wonderful Word of Worlds (WWoW), mille eesmärk on lugemise ja kirjutamise populariseerimine erinevate projektitegevuste abil. Teisipäeva ja neljapäeva veedavad külalised koolimajas, kolmapäeval toimub ekskursioon Saaremaal ja reedel tutvutakse peale Noortejaamas toimuvat draamakoolitust Kuressaare linnusega.

Maret Laurson, 11. märts 2019

2019. aasta on eesti keele aasta. Emakeelepäeval, 14. märtsil tähtsustame eesti keelt. Saarlasest emakeeleuuendaja Johannes Aavik on öelnud: ""Keel on rahva suurim omapärasus, ta hing. Rahvas kestab rahvusena niikaua, kui tal on oma keel." Taasiseseisvusaja esimene president, kirjanik ja filmimees Lennart Meri aga väitis: "Keel on väikerahva kõige olulisem eneseteostuse ja enesetunnetuse vahend."

Kuressaare Gümnaasiumis on pikaaegne traditsioon kord aastas pidada emakeelepäeval aulas ülekoolilist viktoriini, mis seekord algab kell 14.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Kas oled sealt mööda käinud? / Mariete Rehesaar 9.a klassistTunned ära? / Greta Õunpuu 9.a klassist
Ene Pidmann, 8. märts 2019

Oma kooli ühe ruumi interjööri kujutamine. Mariete Rehesaar ja Greta Õunpuu 9.a klassist.

Anne Keerberg, 7. märts 2019

Veebruarivaheaeg oli KG õpetajatele tihe koolitusnädal. Algas see kahepäevase reisiga Tartusse, kus külastati Raatuse ja Kivilinna kooli. Mõlemad on tublid Tartu põhikoolid, mis paistavad silma oma julgete ideede, paindlikkuse ja uuendusmeelsusega.

Arvamus / VariaArhiivinurk XLII
1979. Esimene meie majas toimunud abiturientide ball. Kas tunned ära Miss Abituuriumi? / Anne Metsa kogu1979. Esimene meie majas toimunud abiturientide ball. Esines Ametikooli bänd. / Anne Metsa kogu1982. Kas tunned tagareas seisvat Leisi kooli Miss Abituuriumi kandidaati? / Anne Metsa kogu
Gert Lutter, 6. märts 2019

Selle nädala arhiivinurk on pühendatud juba järgmisel nädalal toimuvale abiturientide ballile, sest tõepoolest – 41. lennu lõpuaktuseni jääb vaid veidi rohkem kui 100 päeva. Leia fotodelt KG kuulsused!

Endine huvijuht Merle Rekaya meenutab:

"Abiturientide balli on Saare maakonnas peetud aastakümneid. Kui KG 41 aastat tagasi avati, siis võõrustas balli paar aastat meie kooli saal, 90ndatel toimusid ballid nagu tänapäevalgi Kuressaare linna erinevates restoranides, kuursaalis ja isegi teatrimajas. On olnud aegu, kus balli korraldusmeeskonnas on olnud kõigi nelja keskkooli inimesed, ja ka neid, kus balli veab üks kool. SÜG on viimased neli aastat seda teinud, sel aastal on kord KG käes."

Annely Oolup, 6. märts 2019

Meie kooli sportlane Marilis Remmel võistles edukalt Valgevene pealinnas Minskis.

Spordiosakond, 6. märts 2019

Viimane aeg on koju viia suusahoiuruumis olevad suusad.

Lehekülg: /234 järgmine

Kuulutused

Galerii