üles
reede, 14. mai 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

14. mai

15. mai

16. mai

17. mai

18. mai

19. mai

20. mai

21. mai

Töötajate sünnipäevad

17. mai

19. mai

21. mai

Teade, Õppetöö, kuni 20. mai 2021
Valdkond: Õppetöö
Teade / ÕppetööÕppetöö alates 17. maist
Juhtkond, 14. mai 2021

Alates 17. maist on koolis kõik õpilased ja tunnid toimuvad tunniplaanijärgselt.

Koolimaja avatud kell 7.00–18.00, laupäeval ja pühapäeval suletud.

Koolimajas viibijad peavad rakendama kõiki ettevaatusabinõusid nakkuse leviku piiramiseks. Hoiame distantsi, desinfitseerime käsi, kanname maski.

Siseruumides peavad kandma maski nii õppijad kui asutuse personal. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik. Sama kehtib huvitegevuse ja täiendkoolituse puhul.

Saga Elisabeth Fiedler, 5.c klass, 7. mai 2021

Inspireeritud iga-aastasest kevadisest talgupäevast „Teeme ära“ toimus 5.c klassis ainetevaheline lõiminguprojekt, mille raames pidi iga õpilane koos pere või sõpradega prügi korjama.

Galerii!
Gert Lutter, 20. aprill 2021

Esmaspäeval, 19. aprillil, koolivaheaja esimesel päeval toimus selle õppeaasta esimene riigieksam. Kuressaare Gümnaasiumis asusid eesti keele eksamit tegema 97 abiturienti meie kooli viimasest ehk 43. gümnaasiumilennust.

Koos eelmisel aastal lõpetanud vilistlasega oli eksaminande 98. Üks õpilane teeb treeninglaagris osalemise tõttu eksami hiljem.

Jaana Puksa, 17. aprill 2021

Kevad seostub meil tärkamise ja ärkamisega: loodus virgub talveunest ning hakkab sättima suve poole. Kuid koolis tähendab kevad küpseks saamise aega. On õpitud ja harjutatud, korratud ja süstematiseeritud ning nüüd on aeg kõik see vormida tervikuks. Eksamiperioodi avab 19. aprillil toimuv emakeele riigieksam.

Toimetus, 16. aprill 2021

Kuressaare Nooruse Kool (endine Kuressaare Gümnaasium) võtab alates 16. augustist 2021. a konkursi korras tööle õppealajuhataja.

Avaldus, CV, motivatsioonikiri ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt 05.05.2021. a aadressil Nooruse 1, 93815 Kuressaare või digiallkirjastatult e-aadressil Toomas.Takkis@oesel.edu.ee.

Uudis / ÕppetööTöökuulutus
Toimetus, 12. aprill 2021

Kuressaare Nooruse Kool (endine Kuressaare Gümnaasium) võtab alates 23. augustist 2021. a konkursi korras tööle klassiõpetaja 2. klassile (lapsehoolduspuhkusel viibiva õpetaja asendajaks), ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, matemaatikaõpetaja ning inglise keele õpetaja.

Virge Lember, 7. aprill 2021

Eelmisel nädalal naeratas loosiõnn meie kooli 5. klasside õpilastele, sest nad kõik võitsid reisipaketi Kuressaares, milles oli hulgaliselt liikumist, vaatamisväärsusi ja põnevust.

Toimetus, 30. märts 2021

5. ja 6. märtsil toimus veebis üleriigilise kirjandusolümpiaadi lõppvoor, kus 10.b klassi õpilane Maria Liis Metsküla saavutas 4. koha.

Vabariiklik eesti kirjanduse olümpiaad toimub igal neljandal aastal ja sel aastal oli teemaks „Koht ja kirjandus“. Maria Liis Metsküla valis uurimisteema allikaks Aarne Mägi lasteraamatu „Maru lugu“ ja uuris, kui palju on selles teoses konkreetse kohaga seotud mõjutusi.

Gert Lutter, 26. märts 2021

Kuni 20. märtsini toimunud vabariikliku emakeeleolümpiaadi lõppvoorus saavutas Thomas Hendrik Liiv 10.c klassist tubli 8. koha. Kokku osales Tartu Ülikooli korraldatud mõõduvõtmise 9.–10. klasside lõppvoorus 30 õpilast ja esikuuiku kohtadest jäi Thomas Hendrikut, kelle juhendajaks on Jaana Puksa, lahutama vaid paar punkti.

Gert Lutter, 23. märts 2021

Eile kuulutati välja presidendi kõnekonkursi parimad. President Kersti Kaljulaidi selleaastase kõnekorje teemaks oli „Minust sõltub kõik“ ja kokku laekus sellele üle 120 töö.

Äramärkimise leidis ka meie 11.c klassi õpilase Kent Küti luulevormis kõne.

Toimetus, 16. märts 2021

Kuni märtsikuu lõpuni saavad kõik huvilised osaleda Tartu Ülikooli loodusmuuseumi korraldataval e-viktoriinil. Putuktolmeldajate temaatiline viktoriin pakub suurepärase võimaluse kõigile huvilistele leevendada piirangutest tekkivat igavust ja midagi juurde õppida.

Tiiu Smidt, 9. märts 2021

Alates 11. märtsist on koolimaja avatud kell 7.00–15.00. Raamatukogu on avatud esmaspäeviti ja kolmapäeviti. Söökla ja ujula on suletud.

Marit Tarkin, 5. märts 2021

5. märtsil algab vabariiklik kirjandusolümpiaad, mis sel aastal mahub üldteema alla „Kirjandus ja koht“. Saaremaalt jõudis vabariiklikule olümpiaadile Maria Liis Metsküla 10.b klassist uurimistööga „Kodukohakirjanduse erijooni“. Töö aluseks on meie enda kooli vilistlase teatri- ja kirjamehe lasteteos „Maru lugu“. Kuna ajad on erilised, siis toimub vabariiklik kirjanduslik võistukatsumine veebis ja alates homsest kuni esmaspäevani peame Maria Liisile pöialt! Suur tänu Aarne Mägile, kellega kohtumine ja Maru tegemised olid põneva uurimistöö aluseks. Maria Liis tutvustab nüüd aga lähemalt valminud tööd.

Artikkel / ÕppetööVabariigi aastapäevaks
Youtube video!
Gert Lutter, 20. veebruar 2021

„Vabadus on otsimine. Vabadus on eksimine. Vabadus on kaotamine, jälleleidmine ja lakkamatu küllastumatus,“ on Artur Alliksaar kirjutanud oma luuleridades. Head õpilased ja töötajad! Sel aastal tähistame vaheaja algust ja peatset vabariigi aastapäeva teistmoodi. Isekeskis.

Ning isekeskis, aga samas ikkagi üheskoos, vaatame sel aastal aktuse asemel väikest videotervitust.

Marit Tarkin, 17. veebruar 2021

Just sellisel teemal väitlesid koolinoored Eesti Väitlusseltsi meistrivõistluste II etapil. Saaremaad esindas taaskord üks võistkond Sokipöisel koosseisus Riin Suuster, Emeli Pikner ja Thomas Hendrik Liiv. Noored tegelevad järjekindlalt ja põhjalikult väitlustööga ja kogemusi väitluses olla hea tuleb järjest juurde. Seekordne teema eeldas sügavuti majandusvaldkonnaga tutvumist ja hoopis uute terminite ja seisukohtadega kokkupuutumist. Meie tiimi aitasid seekord ette valmistada oma ala professionaalid Richard Kesküla ja Anniki Mikelsaar, kes mõlemad ka maailma tasemel võistlustel osalenud. Suur, suur tänu teile!

Merle Rekaya, 12. veebruar 2021

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorud toimusid sel aastal uuenduslikult Tartu Ülikooli veebikeskkonnas Moodle. Kuressaare Gümnaasiumis osales 7.–12. klassini olümpiaadil üle 50 õpilase. Olümpiaad pani proovile nii õpilaste digi-, infootsimis- kui ka järeldamisoskused. Palju õnne olümpiaadil esikümnesse jõudnudtele!

Anni Haandi, 27. jaanuar 2021

2019/2020. õppeaastal alguse saanud ja palju kõneainet pakkunud toonaste 7. klasside lõiminguprojekt „Rännak keskaegsel Saaremaal“ on tänaseks jõudnud eduka lõpuni. 8. klassid kaitsesid loovtööd ning tulemused on kõigile vaatamiseks välja pandud neljanda korruse vitriinkappi.

Maidu Varik, 9. detsember 2020

7. detsembril kohtusid merendushuvilised õpilased Tartu Ülikooli kalateadlase Lauri Saksa, kalanduse teabekeskuse kalandusspetsialisti Jaak-Velori Sadula ja Saarte Kalanduse tegevjuhi Heino Vipiga.

Lehekülg: /54 järgmine

Galerii