üles
pühapäev, 17. november 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. november

19. november

22. november

23. november

24. november

Töötajate sünnipäevad

21. november

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Günther Reindorffi "Kadakad põllu serval" jäljendamine / Helis Luks, 8.c klassGünther Reindorffi "Rannik" jäljendamine / Aija Lember, 8.b klassGünther Reindorffi "Rannamännid" jäljendamine / Elisaveta Sipelgas, 8.b klass
Ene Pidmann, 15. november 2019

8. klassid õppisid tundma eesti graafiku Günther Reindorffi loomingut ja kujutasid seda. Tööde autorid on Helis Luks, Aija Lember ja Elisaveta Sipelgas.

Erika Oeselg, 11.a klass, 15. november 2019

14. novembril toimus KG aulas Suure Teatriõhtu ettemäng, kus nõu oli andmas Kuressaare Teatri näitleja ja Inspira teatriringi juhendaja Tanel Ting. Siinkohal mõned mõtted nädal enne Suurt Teatriõhtut.

Laine Lehto, 15. november 2019

Eesti Laul 2020 poolfinalistid kuulutati välja 13. ja 14. novembril ERRi saate „Ringvaade“ otse-eetris. KG 12.a klassi õpilane Merilin ja 38. lennu vilistlane Uudo osutusid väljavalituiks teises grupis. Palju-palju õnne teile kogu meie koolipere poolt!

Marit Tarkin, 15. november 2019

11. novembril KG teatrikuul oli meie gümnasistidel hea võimalus minna teatrikinno vaatama äsja esilinastunud dokumetaalfilmi „Aasta täis draamat“. Mida annab teater inimesele, kuidas muudab, arendab meie mõtteilma ja suhtumist ellu – kõige selle üle said saalisviibijad mõelda. Ühine soovitus oli filmi kõigil vaatama minna, sest küsimusi, mõtteid ja emotsioone pakub film igale vaatajale. Suur tänu Kuressaare Linnateatrile meeldiva koostöö eest! Muljeid nähtud filmist ...

Ruth Rist, 15. november 2019

Tublid 6.b klassi õpilased Liisa Sall, Luise Õunpuu, Kirke Nook, Sophia Peeters ja Kaarel Kallasmaa osalesid Saaremaa maakondlikul õpioskuste võistlusel ja tõid Kuressaare Gümnaasiumile auväärse II koha.

Youtube video!Inspira 15!
Sandra Aav, 12.a klass, 14. november 2019

Põlise KG-lasena mäletan rahvatantsurühma Sõlesepad esinemisi juba ammustest aegadest. Alati sai neid imetletud erinevatel aktustel, esinemistel ja ka pisikese koorilapsena põgusalt nähtud neid tantsu- ja laulupeo rongkäigu ridades. Nüüd kaks aastat tagasi sai ka minust sõlesepp. Kuid kes on selle rahvusliku tantsimise alustala meie koolis ja Inspiras? Need on meie oma Merle Tustit ja Inge Jalakas.

Artikkel / Klassilood2.b avastas taimeriiki
Merle Tustit, 14. november 2019

Käesoleval õppeaastal oli 2.b klassi õpilaste esimeseks suuremaks projektiks tutvumine taimeriigiga.

Ruth Rist, 14. november 2019

Kaheksa tublit 4.a klassi õpilast otsustasid koolivaheajal veidi teisiti puhata.

Maria-Liisa Kuusikmaa, 8.a klass, 13. november 2019

Möödunud nädalavahetusel toimus 8.a klassile välilaager. Tegemist on minu 8. klassi loovtöö praktilise osaga. Laagri eesmärgiks oli parandada klassi kui grupi tööd ja anda meile ellujäämiskursus. Laagri viisid läbi Kaitseliidu instruktorid Tanel Kuusikmaa, Janek Hein ja Henno Rüütel.

Õppisime ühe tikuga märjas metsas tuld tegema, varjualust ehitama, saime teada, mis on tulepeegel ja kuidas seda teha. Pidasime välitelgis öövalvet, et tuli oleks kogu aeg ahjus. Hommikul tegime ise kahes grupis tule üles, ehitasime erinevad seaded, millel vett keeta ja putru valmistada.

Katrin Kannik, 13. november 2019

1.c klassi lapsed näevad öökulli tarkuse, abivalmiduse ja õnne sümbolina. Öökulli suured ja targad silmad on täis headust ning soovi saada juurde uusi teadmisi.

Artikkel / KultuurÖÖ sai loetud!
Lelet Aavik-Part, 13. november 2019

7. novembri õhtupoolikul oli koolimaja täis lugemishõngu, II kooliastme lugemisõhtu lõhna. Toimus üritus „ÖÖ loeb!“.

14 töötuppa registreerus kokku 108 lugemishuvilist, neist 4. klassi õpilasi 36, 5. klassi õpilasi 42 ja 6. klassi õpilasi 28.

Gert Lutter, 12. november 2019

Võitluslikus võrkpallilahingus tuli õpetajatel lõpuks siiski tunnistada värskete gümnasistide paremust, kui otsustavad geimid kaotati 17 : 25 ja 10 : 25 ning võideti viimane geim 27 : 25.

Kristin Lauri, 12. november 2019

8. novembril toimus Lääne-, Hiiu- ja Saaremaa Osaluskohvik, mis on kohtumiskohaks noortele ning noortemeelsetele, ametnikele ja otsustajatele. Ühise kohvilaua ümber arutleti nii piirkonna murekohtade kui Eesti tuleviku teemadel.

9.a klassi ajakirjandustiim, 11. november 2019

Neljapäeval, 7. novembril toimus meie koolis Väike Teatriõhtu. Lavale astusid Kreutzwaldi muinasjuttude ainetel valminud näitemängudega 9 põhikooliklassi. 9.a klass tegutses aktiivselt ajakirjanikurollis, et koguda osalejate muljeid, arvamusi ja nõuandeid. Suur tänu kõigile, kes etendusi kommenteerisid ja nõu andsid! Armsad osalejad, lugege, mõelge ja pidage plaani, mida järgmisel aastal veelgi paremini teha!

Jaana Puksa, 11. november 2019

Töö kõrvalt õppimine on keeruline täiskasvanulegi, rääkimata siis gümnaasiumiõpilasest. Uute tutvuste sõlmimine ja varane töökogemus tuleb tööturul aga edaspidi kindlasti kasuks. Meie KG lugudesarjas räägivad gümnaasiumiõpilased, kuidas õnnestub neil ühendada tööd ja õppimist.

Elena-Liis Lember on Kuressaare Gümnaasiumi 11.b klassi õpilane. Tema „karjäär“ on olnud tormiline – nõudepesijast abikokaks ning edasi juba hommikusöögiteenindajaks.

Reportaaż / Klassilood7.c klass avastas Thulet
Miina-Ly Tarkin ja Meribel Vahstein, 7.c klass, 11. november 2019

5. novembril käis 7.c klass Thule Kojas, et üheskoos tähistada klassikaaslaste sügisesi sünnipäevi.

Mida põnevat õhtu jooksul toimus, räägivad meile Miina-Ly Tarkin ja Meribel Vahstein.

Kristin Lauri, 11. november 2019

Reedel, 8. novembril täitsid koolimaja sajad salapärased QR-koodid, mis osutusid hoopis kavalateks mardi-koodideks!

Gert Lutter, 9. november 2019

Täna on mardilaupäev, õhtul siis kõik marti jooksma! Eile, reedesel koolipäeval võis 10. novembril tähistatava mardipäeva puhul näha päris mitmeid mardisantide seltskondi, ühed uhkemini kostümeeritud kui teised.

Lehekülg: /252 järgmine

Galerii

10. november 2019
8. november 2019
3. november 2019
30. oktoober 2019
30. oktoober 2019
29. oktoober 2019