Aadress: Kuressaare Gümnaasium
Nooruse 1, Kuressaare 93815
Otseülekanne: otse.oesel.ee
2013
2014
2015
2016
2017
2019
2020

Solistica aednikud

Solistroopika

Aedniku töös on väga palju proosalist: kaevata on vaja, väetada on vaja, istutada on vaja ... Seda, et kasta on vaja, teame tänu koolijuht Toomas Takkisele, kes on oma töötajatele seda 30 aastat rõhutanud. Kuid luues talvisel saarel värvikirevat muusikaaeda, leidsime Marie Underi 100 aastat tagasi kirjutatud teostest aednikutöö luulelisema poole. Anname endast parima, et teie saabudes oleks kuuenda Solistica lilleaias tunda nii endiste aegade kui ka tuleviku värsket hõngu. Tulge ja täitke meie muusikaaed kaunite eestimaiste viisidega!

Renate Pihl
Peakorraldaja, projektijuht
Ning mesilase tillukene tiib kõik lõhna kuldsel kujul koju viib, ei tundes tuska, väsimusepiina.
Pilvi Karu
Peakorraldaja, kunstiline juht
Kõik tuba soojem, ilusam sest läikest: kuis lõhnavad hüatsindid lillad laual siin ja hallid pajukassid, mis ma korjasin – ei ammu, ammu polnd nii palju päiksest!
Laine Lehto
Demovooru korraldaja, proovide ja lõppkontsertide ajakava koostaja
Jasmiini õites kastan käed kui piimas, mu üle lõhnu nagu vihma kukub. Kuu hõbegondel pilvelaines hukkub.
Merle Rekaya
Infoliigutaja meedias ja kodulehel
Mustsõstra põõsas mõni kirju leht – neist tõstvad tuuled magust küpset lõhna ning päevaroosi suur ja särav täht nüüd ehib tervet peenart juba õiekõhna.
Gert Lutter
Kodulehe haldaja, kujundaja ja fotograaf
Pärlkiirte kastetuna särab aas ja päike kallutand kuldsed panged. Ning heina, tüümiani lõhnad kanged kui kirjud loorid õhus nõrgumas, ent meri peegeldab kui kirgas klaas.
Inge Jalakas
Lepingute sõlmija ja žürii sekretär-asjaajaja
Levkoide lõhnast tulvil väike aid. Ah, õisi ülemeelseid, pillavaid: neist uimastavaid magususi sajab. Ja udu valgel jalal rada rajab, alleedeks hõbedasteks loob rohumaid.
Eve Tuisk
Kontserdijuhtide sõnaseadja, tseremooniameister
Miks lõhnab ka nii helgelt heliotroop ja sinab hämarus kui muinaslugu! – Ah, mina olen juba seda sugu, et iga meel mul iga ilu joob.
Kristin Lauri
Õpilasmeeskonna käivitaja
Alleedel helendavad hõbedased helgid, kuis lõhnast nõretavad peenral nelgid, levkoide kobarad, nartsissi valged pääd – jasmiini õielumes peatavad mu kuumad käed.
Arvi Tanila
Videomees
Siin roosatasid vanad õunapuud, sääl lillatasid laiad kartulpõllud, maad lõbustasid lillehulga möllud ja sirelllõhn mind meelitas – teab kuhu.
Solistica 2018 Õpilastiim
Elena-Liis Lember, Holger Nõgu, Maria Vera Pšenitšnaja, Maike Kadaja, Kateriine Püüa, Carmen Verhovitš, Kärt Loodus, Roos Marie Karmel Pšenitšnaja, Cathrin Benita Poopuu, Kerstin Tang, Greteliis Nisu, Paula Nõmme, Anna Terese Nurk, Gretten Vaga, Jade Marie Laido, Nete Jurask, Birgit Andreas, Arabella Soolind, Elisa Mägi, Elisa Geier, Liisa Šklennik, Andree Goidin, Sten Kongas, Elise-Maria Trei, Kirsika Rahu, Annmarie-Tuuli Koskinen, Riin Suuster, Victoria Rosing, Sander Berens, Sofia Maria Martin, Elerin Alas, Britta-Marii Ruumet.

Kasutatud luuleread on Marie Underi luulekogudest „Sonetid“ (1917) ja „Eelõitseng“ (1918).