üles
esmaspäev, 21. oktoober 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

21. oktoober

22. oktoober

23. oktoober

24. oktoober

25. oktoober

26. oktoober

27. oktoober

28. oktoober

Töötajate sünnipäevad

27. oktoober

Teade, Varia, kuni 25. oktoober 2019
Rubriik: Artikkel
Artikkel / KultuurSahtlist välja!
H. Leucocephalus, 1. oktoober 2019

Meie KG on võtnud nõuks tutvustada oma veergudel tulevasi tegijaid Eesti luulemaastikul. Kas ehk koormad Sinagi lauasahtlit oma värsiridadega? Ära kõhkle, vaid mõtle välja sobilik pseudonüüm ja sea sammud oma eesti keele ja kirjanduse õpetaja poole ning ehk paraneb sellest ettevõtmisest hinnegi!

Esimeses luulenurgas tutvustame hr H. Leucocephaluse loomingut, valik pealkirjastatud kui "Luulet Valgepea Merikotkalt".

Artikkel / ÕppetööProjekt "Peakokad koolis"
Galerii!
Raili Kaubi, 1. oktoober 2019

„Peakokad koolis” on Eesti Peakokkade Ühenduse (EPÜ) ja Maaeluministeeriumi koostööprojekt.

Septembris ja oktoobris annavad peakokad üle Eesti asuvates koolides kodundustunde, kus peakokkade juhendamisel ja kaasabil valmivad lihtsad ja maitsvad toidud. Kokad räägivad lastega kohalikust toidust, töövõtetest, toiduohutusest ning tutvustavad koka eriala. Projekti eesmärk on tuua lapsed toidutegemise juurde ja inspireerida õpetajaid kodundustundide läbiviimisel. Projekt on suunatud 6.–8. klasside õpilastele, sellest võtavad osa 43 peakokka ning vähemalt 70 kooli üle Eesti.

Elo Jõgi, 30. september 2019

Vaatamata keerulistele ilmastikuoludele, ei valmistanud suurele osale 8.b klassile (19 õpilast) ja pea poolele 8.a klassile (14 õpilast) mingit probleemi kogu päevaprogramm kaasa teha!

Palusime asjaosalistel endil seda päeva veel korra meenutada.

Artikkel / KlassiloodTeistmoodi koolipäev
Marii-Katriin Vammus, 7.a klass, 27. september 2019

17. septembri hommik algas 7.a klassile teistmoodi. Tegelikult oli tunda ärevust koolis juba eelmisel päeval, sest teadsime ju kõik, et homme on päev, kus koolipingid jäävad meie poolt terveks pikaks päevaks nühkimata. Olgu, liialdasin, kaks esimest tundi pidime siiski koolimajas kannatlikult ära istuma.

Artikkel / KlassiloodKalapäev Nasval
1.b vürtsikilu tegemas / Madli-Maria NaulanenVõrgus / Madli-Maria Naulainen
Raina Tiidovee, 25. september 2019

Sel sügisel õnnestus meie kooli 1. klasside õpilastel võtta osa projektist Kena Kala. Lapsed olid päevast väga vaimustuses ja nii mõnigi avastas, et suitsukala on maailma parim toit. Samuti saadi sel päeval kaladest palju uusi teadmisi.

Merle Rekaya, 24. september 2019

Kolmapäeval sai kokku seltskond õpetajaid, kel lugemishuvi ja soov loetut ka kolleegidega jagada. Seekord oli soovituste nimekirjas nii ilukirjanduslikke raamatuid kui ka ennast arendavaid teoseid.

Artikkel / KultuurKreeta – emotsioonide maa
12. a klass Kreeta vabaduse sümbolit iidset Arkadi kloostrit külastamas / erakoguMaalilised vaated / erakoguVeel maalilisi vaateid! / erakogu
Sten Kongas, 12.a klass, 24. september 2019

Kuus kilomeetrit on juba selja taga. Päike on alles madalal, kumab soojalt ja värskelt mägede vahelt. Jalad on väsinud, aga hing on tugev, sest uudishimu eesootava ees paneb südame värisema.

Inna Vann, 24. september 2019

3.c klass otsustas osa võtta ülemaailmsest põnevast projektist.

Merle Rekaya, 23. september 2019

Neljapäeval, 19. septembril toimus taas Kuressaare Gümnaasiumi traditsiooniline spordipäev.

Nagu igal aastal, koguneti ka sel korral kooli hoovis ning marsiti suures rongkäigus lossihoovi. Poole rongkäigu pealt üllatas rongkäigulisi linnapea Madis Kallas, kes pidas lühikese tervituskõne. Lossihoovi jõudes toimus ühine soojendus, lauldi koolilaulu ning samuti edastas oma mõtteid õppealajuhataja Maidu Varik. Halva ilma kiuste said kõik klassid võistelda teatejooksus. Pärast jooksusid moodustati rahvast väljend "Aeg liikuda", millest tehti droonifotosid. Hiljem olid ette nähtud erinevad sporditegevused, kuhu kohaleminek muutus halva ilma tõttu vabatahtlikuks.

Ülle Räim, 23. september 2019

Meie kooli tervisespordipäev esitas kõikidele osavõtjatele väljakutse. Eelnevate päevade ilmateade ja spordipäeva hommikul taevaservast helendavad pilved andsid lootust, et vihmasabinaga alanud rongkäik liigub sajupilvedele vastupidises suunas. Ei aidanud seekord rõõmsameelsus ega vallavanema entusiastlikud soovid rongkäigus osalejatele.

Merle Rekaya, 23. september 2019

Sportlikud inimesed teevad sporti kogu aeg, suvi ei ole mingi erand. Siinkohal väike ülevaade sportlikust suvest.

Artikkel / KlassiloodÕuesõpe Muhu moodi
Triinu Kaju, 4.c klass, 20. september 2019

Eelmise nädala kolmapäeval käis 4.c klass Muhus, täpsemalt Muhu muuseumis.

Elise-Maria Trei, 10.a klass, 19. september 2019

Mis on toimnud vahepeal klassis 305 Preili Päevalille ja Oskariga? Loe järjejutu kolmandat osa ja saa teada, mis üllatus järgmisena Oskarini jõuab...

Reet Lasn, 19. september 2019

Sügis on kohe selline aastaaeg, mis kutsub meid luuletama. 5.d klassi luuletustele pakuvad seltsi 3.b klassi joonistused.

Artikkel / SportAeg liikuda
Merle Rekaya, 18. september 2019

Tänavuse spordinädala teema on Aeg Liikuda. Palusime õpilastel mõtiskleda, mida nende jaoks tähendab antud sõnapaar.

Tiiu Smidt, 17. september 2019

Head õppusel osalejad!

Eilne tulekahjuõppus pakkus põnevust ja pani proovile meie kõigi teadmised ohuolukorras käitumisest. Eks koolimajast evakueerumist ole harjutatud juba aastaid ja see on väga vajalik, et õiget käitumismustrit kinnistada. Aga kui õppusel kasutatakse mõnda harjumatut elementi, võivad kõik senised teadmised järsku ununeda.

Artikkel / KlassiloodKool saja aasta pärast
Stevelin Tamm, 17. september 2019

3.a klassi õpilased fantaseerisid teemal "Kool saja aasta pärast".

Olle Arak, 16. september 2019

KG robotiklubi võistkonnad KG Klemm ja Mõlk osalesid 4.–7. juulini Austraalias Sydneys toimunud võistlusel FIRST LEGO League Asia Pacific Open Championship 2019.

Lehekülg: eelmine /101 järgmine

Kuulutused

Galerii