üles
laupäev, 27. veebruar 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

27. veebruar

29. veebruar

1. märts

2. märts

4. märts

5. märts

6. märts

Töötajate sünnipäevad

27. veebruar

6. märts

Teade, Varia, kuni 28. veebruar 2021
Valdkond: Personaalia
Jaana Puksa, 19. november 2020

Kas kooliõpilase suvepuhkuse ajast tasub tööl käia? Rubriik „Töö ja kool“ uurib endiselt meie õpilaste töölkäimisi: mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada suvine puhkamine ja töö.

Andree Goidin on 11.c klassi õpilane, kes suve veetis Eesti teises otsas Nõo Lihatööstuses ja Leigo turismitalus töötades.

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Lehar Kütt
Eve Tuisk, 18. november 2020

Kui Meie KG maikuus esimest korda Lehari poole pöördus, tegi tema 90tunniseid töönädalaid. Põhjusega! Kui juhid riiklikku finantseerimisasutust, pole kriisiajal muudmoodi võimalik. Nüüd, pool aastat hiljem on 21. lennu b-klassi vilistlasel õige pisut rohkem aega – et oma tegemistest rääkida ja ka gümnaasiumiaegse klassijuhataja uudishimulikele küsimustele vastata. Mis värvi on Lehari arvates armastus? Millesse soovitab ta eraisikutel investeerida? Kuidas saab erinevatele kriisidele võimalikult kiiresti reageerida?

Ave Jõgi, 14. november 2020

Väärikal verstapostil võtab täna õnnitlusi vastu meie kooli kauaaegne emakeeleõpetaja, õpilastele õige tee kättenäitaja kooli raamatukogus ja tegelikult – lihtsalt soe, südamlik kolleeg Ilse Au. Ilse sisu ja tema olemise KGs on nii toreda pöördumisega kokku võtnud kolleeg ja sõber, õpetaja Malle Tustit. Ta ütleb nii:

Eve Tuisk, 10. november 2020

Üldpädevused. Läbivad teemad. Seosed. Tervikpilt. Kes meist ei teaks, kui oluline on õppeainete omavaheline lõiming. Anni teab täpselt ja jagab seda teadmist innukalt ja särasilmselt kolleegidele! Tema ongi lõimingu maaletooja meie koolis. Tema on see, kes pani õpetajad koos tööle 7. klasside keskaja lõiminguprojektiga, aga mitte ainult! Kevadel kutsus ta kolleegid õppereisile, kus koguti inspiratsiooni teiste koolide ja raamatukogude varal, töötati välja lõimitud õppe projekte ja õppemänge. See päädis sügisesel vaheajal inspireeriva arenduspäevaga, kus lõimingurühmad oma tulemit esitasid. Seega on Anni teise ja kolmanda kooliastme lendude lõiminguprojektide eestvedaja. Nüüd pole muud ...

Jaana Puksa, 5. november 2020

Jätkame meie õpilaste kooli kõrvalt töölkäimiste tutvustamist ning uurime, mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada õppimine ja töö. Sel nädalal sukeldub „Töö ja kool“ väikese pere-pagariäri põnevasse ja pirukalõhnalisse maailma!

Kristo Lember õpib 10.c klassis ning kokkamine ja küpsetamine meeldivad talle niigi. Seega pole vast imestada, et suvel teenis ta lisaraha ema pagaritöökojas.

NB! Retsept!

Jaana Puksa, 28. oktoober 2020

Ka sel õppeaastal tutvustame meie õpilaste kooli kõrvalt töölkäimisi ning uurime, mida nad ise sellest arvavad, miks nad seda teevad ja kuidas õnnestub omavahel ühendada õppimine ja töö.

Robin Vaga on noormees, kes õpib 11.c klassis ning kellele meeldib korvpall. Suvel aga töötas Robin puurkaevumeistrina. Olgu – esialgu küll puurkaevumeistri abina, aga ikkagi!

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Kristiina Maripuu
Eve Tuisk, 20. oktoober 2020

24. lennu vilistlane Kristiina Maripuu on Kuressaare Gümnaasiumist kaasa võtnud mitmed väga head sõbrad ja julguse uutest väljakutsetest kinni haarata. Ehkki ta on hariduselt filoloog, pole ta õpetajana klassi ees seisnud rohkem kui vaid mõned korrad – külalisõpetajana ja programmi Tagasi Kooli raames. Ometi leiab ta, et filoloogi taustast on tema töös alati kasu olnud – seda nii Kuressaare linnavalitsuses kui ka Saaremaa vallavalitsuses.

Merle Rekaya, 13. oktoober 2020

Teadmised on aken maailma! Milliseks kujuneb tulevikus sinu maailmavaade või vaade maailma, see sõltub ainult sinust endast – või ka natuke su õpetajast ...

Kuressaare Gümnaasiumi õpetajate ja seeläbi kaudselt ka kõigi õpilaste teadmiste avardamise taga on septembris olnud just õpetaja Madli-Maria Naulainen.

Ave Jõgi, 13. oktoober 2020

Usun, et meie hulgas pole ühtegi, keda juhuste kokkulangemine poleks mõjutanud. Nii ka meie kooliperega sellel aastal liitunud vene kõnekeele õpetajat Timofei Stepanovit.

Gert Lutter, 9. oktoober 2020

Täna on ümmargune sünnipäev meie karjääriõpetuse õpetajal ja 7.b klassijuhatajal Kristi Hintsil. Kristit kohtab koolimajas harva, kuna lisaks koolitööle tegeleb ta veel paljude põnevate asjadega.

Kes ta on, millega ta tegeleb ja kuhu oma eluga välja jõudnud on, sellest vestlesingi temaga pikemalt. Pikemalt, sest lühidalt ja ühe sõnaga ei saa temast midagi kirjutada – juttu ja tegemisi Kristil juba jätkub!

Mida tähendab vanus 35? „Tugev terve naisterahvas, ei enam liiga noor ega mitte liiga vana!“ ütleb juubilar ise. „Nagu Karlsson, elu parimates aastates!“

Laine Lehto, 9. oktoober 2020

Anita on meie kooli muusikaõpetaja, kes lisaks ainetundidele juhendab veel mudilaskoori Ave Sol-bemoll, tütarlastekoori Vocaliisa ning 3.c klassi ansamblit.

Kolme aasta eest tuli ta siia asendusõpetajaks ja jäigi. Täna tähistab Anita oma 55. juubelit ning selle puhul uurisin õpilastelt ja kolleegidelt-kaasteelistelt, kuidas nemad Anitat iseloomustaksid.

Gert Lutter ja Maria Koppel, 2. oktoober 2020

Laupäeval, 3. oktoobril toimub Alexela Kontserdimajas galaüritus „Eestimaa õpib ja tänab“, kus kuulutatakse välja aasta õpetaja laureaadid, elutööpreemiad ning aastapreemia.

Kuressaare Gümnaasiumist valiti aasta klassiõpetaja nominendiks Lelet Aavik-Part.

Intervjuu / PersonaaliaPalju õnne, Riina Mägi!
Reet Lasn, 29. september 2020

Täna on sünnipäev KG söökla kokal Riina Mägil. 50 aastat turjal ja nendest 28 aastat KG sööklas! Riinat me sööklas leti taga igapäevaselt ei näe ja ehk ei märkagi, sest tema toimetab tavaliselt kuskil tagaruumides.

Eve Tuisk, 22. september 2020

Karl Ristikivi on kirjutanud: „Meie juured on igas paigas, kust me kunagi mööda käinud. Nii me kasvame virnrohu kombel kinni hakates siit ja sealt.” Anu, Sina oled küll inimene, kes ümbritsevat märkab ja sealt endaga kaasa haarab. Kuid mitte ainult – Sa annad seda kõike edasi neile, kes Su ümber ja lähedal. Laiali ulatuvad juured annavad jõudu tagasihoidlikeks, ent ilusateks õiteks.

Tänasel ümmargusel sünnipäeval jagavad sõbrad mõtteid Anust Anule.

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Mairo Tänav
Eve Tuisk, 17. september 2020

Mairo on Kuressaare Gümnaasiumi 33. lennu a-klassi vilistlane, keda klassijuhataja Ave Jõgi meenutab nõnda: „Meie klassivanemana suutis ta innustada peaaegu kogu klassi osalema KÕIGIL kooli poolt pakutud üritustel, rassisime vist ainukese gümnaasiumiklassina Noorte Leiutajate konkursil. 10. klassis ei saanud tema sisust veel niimoodi aru, aga 11. klassis, kui hakkasime Suureks Teatriõhtuks valmistuma, andis ta juhtimise klassivend Henrile ja saime sel aastal grand prix’. Ja nii oli edasi alati, kui tundis, et ise teeb hästi, osales, kui nägi kedagi teist paremat, andis kohe jämeda otsa ära – sellist tarkust nii noorel inimesel ei ole tavaliselt. Meeletult šikk ja intelligentne noor mees.”

Merle Rekaya, 14. september 2020

Mari-Liis Nellis on sellest õppeaastast Inspira eelkooliealiste laste muusikaringi õpetaja. Uurisime lähemalt, mis teda inspireerib.

Piret Tenno, 11. september 2020

Sellest sügisest töötab meie koolis eripedagoogina Lia Alas. Peale kolm aastakümmet kestnud klassiõpetaja karjääri asus Lia tööle Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskusesse ning sealtkaudu Kuressaare Gümnaasiumisse.

Lia tegeleb lastega, kes vajavad igapäevases õppetöös pisut rohkem aega ja tähelepanu. Saame tuttavaks!

Maris Rebel, Kuressaare Gümnaasiumi hoolekogu esinaine, 7. september 2020

2020. aasta kevadel kogus hoolekogu lastevanemate esindus õpilastelt ja vanematelt õpetajate töö kohta tagasisidet, mille andsime sel korral üle 1. septembri pidulikul koosviibimisel.

Lehekülg: eelmine /19 järgmine

Galerii