üles
pühapäev, 15. september 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

15. september

16. september

17. september

18. september

19. september

20. september

21. september

Töötajate sünnipäevad

16. september

21. september

22. september

Artikkel, Sport, kuni 16. september 2019
Valdkond: Varia
Gert Lutter, 12. aprill 2019

Nagu igal kevadel, ilmuvad soojade ilmade saabudes kooliõuele noored õnneotsijad ja kogu koolimaja võib akendest kaasa elada vahel üsna eripärastele pulmarituaalidele. Kuigi lennupulma ettepanekutega tegi otsa lahti 11.b, siis esimese välisetenduse au läheb 11.a klassi muruniidukite armeele. Richardi juhendamisel toimunud rituaalne kooliõue muruhooldus avaldas väljavalitule sellist muljet, et Leissi jah-sõna ei tulnud kaua oodata.

Klassijuhataja Marit on õnnelik, sest kokku sai superteadmistega noorpaar. "Õige valik!" arvasid ka klassiõed peiu kohta, maakonna eesti keele tasemetöö 100%-liselt sooritamine pole naljaasi!

Reet Lasn, 8. aprill 2019

II kooliastme klassiõpetajate reis toimus seekord Eesti südamesse. Külastasime Paide vallimäel asuvat Ajakeskust Wittenstein ja Türi Põhikooli.

Merle Rekaya, 5. aprill 2019

41 aastat on Kuressaare linnas Nooruse tänaval antud saarlastele kooliharidust. Selle aja jooksul on muutunud riigikord, kolm korda on vahetunud kooli ametlik nimi (7. märtsist 1994 sai kooli nimeks Kuressaare Gümnaasium). Ees seisab uus etapp hariduses – 1. septembrist 2021 jätkab siin toimetamist põhikool. Samuti kui „Kevades” otsiti maimukesele nime, uurisime ka meie, millist nime meie kool edaspidi võiks kanda.

Gert Lutter, 4. aprill 2019

Juba täna astuvad XX tantsupeo "Minu arm" teises eelproovis üles ka meie Sõlesepad ja sel puhul on igati sobilik jätkata eelmiste eelproovide ajal alanud rahvatantsuteemaliste materjalide jagamist.

Seekord vaatamiseks rahvatantsu almanahh, mis kajastab aastatel 1984–1987 Helgi Alliku käe all alguse saanud rahvatantsuõpetust meie koolis.

Lisaks artiklile lisatud fotodele leiad kogu almanahhi kooli galeriist. Aitäh Signele albumi jagamise eest!

Raido Kahm, 3. aprill 2019

Möödunud aasta suvel valminud Arensburgi Meridiaani platsil saab nüüd mõnusalt jalgu puhates geograafia üle mõtiskleda.

Artikkel / VariaKG edukas FLLi hooaeg
Olle Arak, 29. märts 2019

Seekordne FIRST® LEGO® League Eesti hooaeg kulmineerus 9.–10. märtsil Tartus AHHAA keskuses toimunud finaalturniiriga, millel osalesid edukalt ka mõlemad meie finalistid KG Klemm ja Mõlk. Hooaja jooksul korraldasime KG PRO’18 maakondliku robootikapäeva FLLi töötoad ja FLLi Lääne-Eesti eelvooru, milles esindasid meie kooli ka võistkonnad KG Magnet ning KG X.

Arvamus / VariaAlles see oli ...
Gert Lutter, 29. märts 2019

Arhiivinurk võib küll olla ilmumise lõpetanud, aga väikeseid meenutusi avaldame ikka! Koolileht Meie KG, mis ilmus paberlehena alates jaanuarist 2003, pakub selleks päris head materjali ning nendesse lugudesse olengi valinud killukesed 10 ja 15 aasta tagustest ajalehenumbritest. Head lugemist!

Artikkel / VariaSuur Uba 2019
Youtube video!Galerii!
Kristin Lauri, 26. märts 2019

22. märtsil toimus Kuressaare Gümnaasiumi 4.–6. klasside näitemängupäev Suur Uba. Sellel aastal oli teemaks „Naerata ja maailm naeratab sulle vastu!“. Lavale jõudis 12 väga toredat ja elulist näidendit.

Gert Lutter, 26. märts 2019

Kuressaare Gümnaasiumi üheteistkümnendikel on kooli lõpetamiseni jäänud veel veidi rohkem kui aasta ja reedel, 22. märtsil kinnitasid kõik tulevased abituriendid oma kestvat seotust kodu, kooli ja Saaremaaga, lausudes üheskoos sõrmusevande ning pannes sõrme kooli sümboolikat kandva sõrmuse.

Arvamus / VariaArhiivinurk XLIII
Kadakasel, kivisel ja tuultest räsit´ kodusaarel alguse sai kord me kool ... / Anne Metsa koguKõneleb kooli esimene direktor Kusti Kokk / Anne Metsa kogu
Gert Lutter, 13. märts 2019

Ja olemegi otsapidi tagasi alguses.

Veidi rohkem kui aasta tagasi ilmus esimene arhiivinurk, iganädalane rubriik koolilehes Meie KG, mille pühendasime meie kooli 40. juubelile. Esialgu vaid juubeliaastal 40 korda ilmuma pidanud artiklite sarja pikkuseks jääb lõpuks üsna meelevaldne 43. Ometi sobib ka see hästi – 43. lend jääb viimasteks gümnasistideks, kes meie kooli lõpetavad.

Aga siinkohal ütlen kohe, et ei tasu muretseda – luban, et arhiivimaterjale ilmub endiselt (loodetavasti põhjalikumaid lugusid) ja arhiivinurgast jääva koha täidab veidi teistsugune rubriik. Jälgige uudiseid!

Arvamus / VariaArhiivinurk XLII
1979. Esimene meie majas toimunud abiturientide ball. Kas tunned ära Miss Abituuriumi? / Anne Metsa kogu1979. Esimene meie majas toimunud abiturientide ball. Esines Ametikooli bänd. / Anne Metsa kogu1982. Kas tunned tagareas seisvat Leisi kooli Miss Abituuriumi kandidaati? / Anne Metsa kogu
Gert Lutter, 6. märts 2019

Selle nädala arhiivinurk on pühendatud juba järgmisel nädalal toimuvale abiturientide ballile, sest tõepoolest – 41. lennu lõpuaktuseni jääb vaid veidi rohkem kui 100 päeva. Leia fotodelt KG kuulsused!

Endine huvijuht Merle Rekaya meenutab:

"Abiturientide balli on Saare maakonnas peetud aastakümneid. Kui KG 41 aastat tagasi avati, siis võõrustas balli paar aastat meie kooli saal, 90ndatel toimusid ballid nagu tänapäevalgi Kuressaare linna erinevates restoranides, kuursaalis ja isegi teatrimajas. On olnud aegu, kus balli korraldusmeeskonnas on olnud kõigi nelja keskkooli inimesed, ja ka neid, kus balli veab üks kool. SÜG on viimased neli aastat seda teinud, sel aastal on kord KG käes."

Arvamus / VariaArhiivinurk XLI
Veebruar 2005 / KG arhiivJaanuar 2005 / KG arhiivMai 2005 / KG arhiiv
Gert Lutter, 27. veebruar 2019

Mille poolest on eriline kuu viimane kolmapäev? Loomulikult sellepärast, et jälle saab kuulata meie päris oma raadiosaadet "Rendez-vous", mis eetris juba täna kell 18 Raadio Kadis!

KG noortesaade "Rendez-vous" käib juba 14. hooaega – Raadio Kadi initsiatiivil käima läinud raadiosaade oli esimest korda eetris 2005. aasta alguses. Raadiosaadet veab aga algusest peale koos meediasuunaga selle "vaimne ema" Merle Rekaya. 2005. aasta maikuu saates – vastuseks küsimusele, kui kaua on plaanis saatega jätkata – arvab Merle, et tore oleks saadet tegema jäädagi, aga esialgu on plaanis veel üks hooaeg. Läks täppi!

Tiiu Smidt, 22. veebruar 2019

24. veebruaril on koolimaja suletud.

Raido Kahm, 22. veebruar 2019

Tänane päev oli koolis pühendatud juba ülehomme ees ootavale Eesti vabariigi 101. aastapäevale.

Gert Lutter, 21. veebruar 2019

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb allakirjutanul kolmapäeval ilmunud arhiivinurgale lisada üks foto, et ka see koosseis esindatud oleks!

Suuremate Sõleseppadega koos on fotol Girta Tang, Vanalinna kooli rahvatantsurühma juhendaja, kes Sõleseppadega XIX tantsupeol "Puudutus" saatjaks kaasas oli (2014).

Ja kui Vanalinna kool juba mainitud sai – arhiivinurga kaanefoto oli tehtud XVI tantsupeol "Talismani tantsud" aastal 1999, teine foto siin aga on samas kohas ning samal ajal tehtud foto Vanalinna kooli rühmast. Leia fotolt Meie KG praegune peatoimetaja! Lisaks temale on fotol veel mitmed KG vilistlased!

Samuti on kooli galeriisse peagi oodata laulu- ja tantsupidude albumeid. Jälgi uudiseid!

Maris Rebel, KG hoolekogu esimees, 21. veebruar 2019

Seoses viimasel ajal nii riiklikult kui kohalikul pinnal esile kerkinud koolitoidu temaatikaga toimus Kuressaare Gümnaasiumi hoolekogu 35. koosolek 18. veebruari õhtul pisut teisiti.

Arvamus / VariaArhiivinurk XL
Gert Lutter, 20. veebruar 2019

Kas ehk märkasite nädalavahetusel linna peal liikumas palju ilusaid rahvariietes inimesi? Toimusid tantsupeo "Minu arm" viimaste rühmaliikide eelproovid, kus oma oskusi näitasid loomulikult ka meie Sõleseppade rühmad ja – esimest korda tantsupidudel – pererühmad.

Sõleseppade, meie kooli rahvatantsurühmade ja nende juhendajate ajalugu on kirju nagu Muhu rahvariided ning alates 83. aastast rahvatantsu juhendamisega tegelenud Merle Tustiti pildikogu abil saame heita sellele põgusa pilgu. Sõleseppade nimi ise aga on kasutusel alates 90ndate algusest.

Kaanefotoks on valitud Sõleseppade 3.–4. klassi rühm koos oma tubli juhendajaga XVI tantsupeol "Talismani tantsud" aastal 1999.

Madli-Maria Naulainen, 11. veebruar 2019

KG 3.–6. klassi tüdrukutel on sel kevadel võimalus osaleda põnevas STEM-klubis. STEM on ingliskeelne vaste loodus- ja täppisteadustele. Ring on mõeldud tõesti ainult tüdrukutele, et julgustada neid tehnoloogiat ja reaalaineid õppima. Algatus pärineb IT-ettevõtjalt Taavi Kotkalt ning seda veavad aktiivsed lapsevanemad.

Lehekülg: eelmine /33 järgmine

Kuulutused

Galerii