üles
pühapäev, 15. september 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

15. september

16. september

17. september

18. september

19. september

20. september

21. september

Töötajate sünnipäevad

16. september

21. september

22. september

Artikkel, Sport, kuni 16. september 2019
Valdkond: Õppetöö
Marit Tarkin, 17. mai 2019

Kevad on muutuste aeg, nii ei suuda ka koolis enam kuidagi pingis istuda, kui päike särab väljas ja lausa kutsub. 8.a klassi õpilased katsetasid kirjandustunnis 20. sajandi alguses inglise kirjanike koolkonna poolt välja töötatud kirjutamismetoodikat – teadvuse voolu tehnikat. Ehk lihtsamalt öeldes leidis igaüks endale kooliõues sobiva koha ja pani 10 minuti jooksul kirja kõik, millest hing kõneles ja mida silm märkas, mõtlemata seostele, sest mõtted ilmuvad inimese teadvusesse alati korrapäratult. Kirjutatut ilmestasid tabavad pealkirjad: "Pink 09.15–09.25" või "KG mets 09.16".

Kristin Kuningas, 7.a klass, 15. mai 2019

Teen intervjuu oma isa Kareliga, kes on õppinud kokaks, aga praegu on elektrik. Teen temaga intervjuu, sest ta on töötanud huvitavates töökohtades.

Annaliisa Lindau, 7.a klass, 13. mai 2019

Tegin intervjuu enda isaga Maano Lindauga, sest ma tahtsin lähemalt teada tema tööst ja tööülesannetest.

Maria-Liisa Kuusikmaa, 7.a klass, 10. mai 2019

Siim Ennemuist on Eestis ainuke võrkpallur, kes on olnud pea igas võrkpallimeeskonnas. Nagu paljud ka teavad, oli Siim pool hooaega Saaremaal ja nüüd paari kuu eest läks üle Pärnusse. Olen uhke ka ütlema, et ta on minu onu ja väga tore inimene, kelle seltsis ei hakka mitte kunagi igav, sest temaga on alati millestki rääkida ja ise on ta ka väga hea naljasoonega.

Arvamus / Õppetöö41. lennu tutipäeva aktus
Youtube video!Galerii!
Gert Lutter, 18. aprill 2019

Meeleolukal ja igati korda läinud aktusel laulsime kooli laulu koos Astridi, Johanna, Krislini ja 1. klassidega, vaatasime koolipere videotervitust, sõnavõttudega astusid üles Juhan Soon ja Maidu Varik, jukude tervitusega esines 10.b klass, vaatasime ja kuulasime 12. klasside endi meenutusi ning kõik selle sidus kokku Geito 5.d klassist. Aktuse lõpetuseks kutsus 1.a klassi õpilane Liisa lavale õpetajate päeval koolidirektori ametis olnud Kerstini, kes lubas, et ei unusta ka suureks saades mängimist ja väikest Kerstinit ära!

Fotod aktusest leiad kooli galeriist ja kogu sündmust saad meenutada ka video vahendusel. Tuult tiibadesse!

Toimetus, 17. aprill 2019

Meie koolipere kõige suuremad on korraga nii suured, et õppimise aeg on läbi saanud ja juba 22. aprillil ootab ees esimene küpsuseksam. Tänasel meeleolukal tutipäeva aktusel oli nii nalja kui pisaraid. 41. lend, olete meile väga kallid, peame teile eksamiperioodil pöialt, täna aga nautige päikest, noorust ja koosolemist!

Maidu Varik, 16. aprill 2019

Europarlamendi saadik Urmas Paet rääkis kohtumisel KG 12ndikega maailmapoliitika aktuaalsetel teemadel ja andis ülevaate europarlamendis arutlusel olevatest küsimustest.

Kuna ettekandes juhiti tähelepanu sellele, et seni suhteliselt vaikne Arktika on seoses kliima soojenemisega omandamas suuremat geopoliitilist tähendust, tahtsid ka kuulajatest abituriendid arutada, miks ikkagi poliitikute keskkonnakaitsealased sõnad tihtipeale reaalsuseks ei muutu.

Marit Tarkin, 12. aprill 2019

KG väitlusklubi väitlejad Gerly Ots ja Richard Mõisaäär valiti Eesti Väitlusseltsi 10-liikmelisse esindustiimi, osalemaks Eesti Väitlusseltsi IDEA korraldatavas väitlusakadeemias, mis toimub 9.–13. mail Sloveenias Kranska Gjoras. Akadeemias toimuvad paralleelselt erinevad väiltustehnilised ja ka üleüldised EL ja EL väärtusi puudutavad töötoad. Täpsem kava on kokkupanemisel ja väitlejatel on võimalik valida endale kõige meelepärasemad töötoad. Lisaks toimub paar harjutusväitlust WSDC formaadis. Kogu üritus toimub inglise keeles.

Toimetus, 1. aprill 2019

Õppekava kui diskursus kannab endas implitsiitselt ühiskondlikke arenguid ja eksplitsiitselt nende arengute mõjul kujunenud haridusfilosoofiat.

Õpetajate paremaks ettevalmistamiseks lõimigupõhiseks õppeks otsustasid KG õpetajad teha senisest suuremat ainetevahelist koostööd, mis eeskätt tähendab õpetaja jaoks välja tulla mugavustsoonist, tulles välja enda ainest ja sisenedes hoopis teise aine õpetamisse.

Maidu Varik, 1. aprill 2019

Tulenevalt hinnetega "piitsutamise" lõpetamisest ja põhikooli lõpueksamite kadumisest, on vaja ka uusi kriteeriume õpilaste vastuvõtul gümnaasiumisse – kuna KGsse on jätkuvalt suur tung.

Sel aastal rakendame vastuvõtul esmakordselt teaduslikke uuringuid. Lisaks tavapärasematele uuringutele kehaanduritega ja ajulainete mõõtmisele, pööratakse tähelepanu õpi-geeni olemasolule. Õpilastel on ka ise võimalik uuringutes kaasa lüüa, selgitamaks välja sobivamaid pinginaabreid ja klassikaaslasi.

Merle Rekaya, 29. märts 2019

Täna toimus Euroopa rahatarkuse viktoriin, millest võttis Eesti 131 võistkonna seas osa ka KG 7.a klass. Vastuseid vajutas Kahoodis Kregor Koppel, kaasa mõtles kogu klass.

Maidu Varik, 20. märts 2019

eTwinningu raames tehtud rahvusvahelise projektitöö tunnustamiseks kooli tasandil pälvis eTwinningu kooli märgi 8 Eesti õppeasutust, nende hulgas ka Kuressaare Gümnaasium.

Märgi saamiseks peab kool vastama teatud kriteeriumidele, sh aktiivne projektitegevus nii õpilaste kui õpetajate hulgas ja nähtavus ka Euroopa tasandil.

Marit Tarkin, 15. märts 2019

14. märtsil toimus emakeelepäevale pühendet ülekooliline küsikilb, kus kõigi klasside 4-liikmelised võistkonnad panid end proovile keele- ja kultuuriteadmistes. Keele- ja kirjandusviktoriini on meie majas korraldatud juba 1995. aastast alates. Suur tänu 2019. aasta ettevõtmise peakorraldajatele Anu Liigile ja Maret Laursonile. Suur tänu kõigile osalejatele, olite tasavägised ja targad võistlejad! Palju õnne kõigile võitjaile! 2019. aasta parimad emakeeletundjad klassiti.

Maidu Varik, 14. märts 2019

Emakeelepäeva e-etteütlusel said oma teadmisi proovida ka paljud KG õpilased.

Midu vika shul olli???

Maidu Varik, 5. märts 2019

Koolivaheajal olid Kuressaare Gümnaasiumis külas Nordplus projekti partnerid, õpilased ja õpetajad Islandi, Taani, Soome, Läti ja Leedu koolidest. Projekti peateemaks on noorte teadlikkuse tõstmisele maailma kestliku arengu eesmärkidest, seekord oli kesksel kohal ebavõrdsuse vähendamise teema.

Malle Tiitson, 25. veebruar 2019

12. veebruaril toimus maakondlik geograafiaolümpiaad, osavõtjaid oli kokku 105 kümnest koolist.

Maidu Varik, 21. veebruar 2019

Sügisesel Hoppeti pardal toimunud töötoas panid merenduse õppurid kirja ka oma tudengivarju soovid Mereakadeemiasse. 12.c klassi õpilane Chrisanne Prei tegigi nüüd selle mõtte teoks – tal oli võimalus olla tudengivarjuks laevajuhtimise eriala üliõpilasel. Chrisanne sai kasuliku kogemuse, Mereakadeemia ootab teda aga sügisel õpinguid jätkama.

Artikkel / ÕppetööOrienteerumismäng 3. klassile
Mia-Liise Saar ja Klaara Mia Kuusk, 8.b klass, 18. veebruar 2019

12. veebruaril 2019 toimus KG-teemaline orienteerumismäng 3.c klassile. Mängu korraldasime 3. klassi õpilastele enda loovtöö raames.

Lehekülg: eelmine /48 järgmine

Kuulutused

Galerii