üles
esmaspäev, 6. juuli 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

6. juuli

7. juuli

8. juuli

9. juuli

10. juuli

11. juuli

12. juuli

13. juuli

Töötajate sünnipäevad

6. juuli

7. juuli

Teade, Varia, kuni 23. august 2020
Valdkond: Õppetöö
Marit Tarkin, 9. aprill 2020

Hetkel, kui on ebaselge, mis lõpueksamitest saab, otsustasid KG emakeeleõpetajad e-õppe ajal osaleda Innove ja Tartu Ülikooli koostöös toimuvas e-eksami arenduses. Tänu Helin Puksandile ja Hele Lukki-Lukinile sai meie mõte teoks. Eksam on meie abituuriumil selle nädala seisuga Innove eksamikeskkonnas sooritatud, ees ootab õpetajate parandamisprotsess ja tagasiside arendusgrupile eksami edasiseks lihvimiseks. Saame olla uhked enda noorte üle, kes e-õppe ajal ka e-eksami arenduses kaasa löövad. Suur tänu meie lõpuklasside õpetajatele – Jaana Puksa, Merle Rekaya, Anu Liik, pühendunud koostöö eest! Mida arvavad aga noored uuest väljakutsest, mis lähitulevikus kindlasti aset leiab? Loe edasi...

Uudis / ÕppetööE-Megaaju!
Maidu Varik, 7. aprill 2020

Teadmistes on nii rõõm kui lohutus! Kolmapäeval, kell 11.45 toimub e-Megaaju kõigile soovijatele!

1) Megaaju mäng: joinmyquiz.com

2) Mega-viktoriin: free-quiz-maker.com

Täiendav informatsioon, küsimused ja teated mängu eel ja ajal: https://yoteachapp.com/Megaaju

Sissepääsu koodid leiad homme ka KG tööplaanist.

Lelet Aavik-Part, 7. aprill 2020

Ootame külastajaid 6.d klassi õpilaste virtuaalsele fotokonkursile „Kevad looduses“. Vajuta siia: https://forms.gle/Vq5xT2EqFjhSetkKA ja naudi kevadist pildisadu.

Gert Lutter, 3. aprill 2020

Kui eelnevalt oli teemaks „5 soovitust ellujäämiseks“, siis seekord annavad 11.b klassi õpilased nõu õpetajatele!

Anu Saabas, 3. aprill 2020

Meie kool oli üks väljavalitutest, kelle 4., 8. ja 11. klasside õpilased osalesid Eesti hariduse kompetentsikeskuse Innove rahulolu- ja koolikeskkonna küsitluses.

Melani Veelaid, 9.a klass, 2. aprill 2020

Hetkel, kui õpime kodudes ja saame rännata rohkem iseendas ja unistustes, sai 9.a klass koduülesandeks kirjutada kirjand „Minu unistuste reis“, vajadusel sai pealkirja ise kohandada. Õpetajana sain suurepärase emotsiooni neid töid lugedes, sest kogu maailm Balist, Ameerikast, Norrast Eestini ja Saaremaani rullus kodus lahti ja tore oli õpilastega kaasa mõelda. Aitäh, sulesepad! Melani Veelaid valis teemaks „Reis läbi elu“, mõnusat lugemist! (Marit Tarkin, eesti keele ja kirjanduse õpetaja)

Marit Tarkin, 1. aprill 2020

Grupp KG õpetajaid otsustas, et alanud e-õppe ajal ei ole oluline, kes ja mis ainet õpetab. Juhtkonnale tehti ettepanek, et igaüks paneb, siis kui ärkab, kodukontoris üles talle hetkel põneva ülesande. Õpilased samuti magavad une täis ja siis valivad, mida lahendavad. Koolijuht soovitas siiski mitte liiga tormakas olla ja uut ideed ka testida, täna on selleks aeg. Kõik katseülesannete vastused ja suhtumine muutusesse saatke otse koolijuhile, et uuendused kiiresti rakenduksid.

Lelet Aavik-Part, 26. märts 2020

Eriolukorrast tulenevalt lõpetavad Kuressaare Gümnaasiumi AB-kooli rühmad sel kevadel töö planeeritust varem ja õppetunde aprilli- ja maikuu jooksul ei toimu.

Marit Tarkin, 20. märts 2020

Maailma tabanud viirus on kõik Eesti koolid ja KG kooliperegi hoopis teise õppimise vormi viinud. Kas e-õpe on lugemine, mingilgi viisil grupitöö, õpikust õppimine ja töövihiku täitmine, kas e-õpe algab nagu koolipäevgi 8.05 või kestab määramata ajast määramata ajani – kõik see selgineb nädalate jooksul, sest kõigile on väljakutse ootamatu ja ehmatav. Üks on aga kindel: inimene ei ole loodud olema üksi ja mida rohkem me jagame positiivset, seda tervemad oleme. 12.a klassigrupis oli pärast esimest nn küberfoorumitundi hea tuju. Tervitame kõiki ja kes meist ilma muusikata saaks:-), mis siis täpselt juhtus, loe...

Anu Liik, 19. märts 2020

Traditsiooniline emakeelepäeva küsikilb toimub sel korral veidi teistmoodi. Artikli sisust leiad oma vanuseklassile mõeldud küsimustiku. Milline klass teeb osalusrekordi?

Vastamiseks on aega kuni 14.00. Jõudu lahendamisel!

Uudis / ÕppetööÕppevahendid
Toomas Takkis, 13. märts 2020

Täna, 13. märtsil kell 9.00–18.00, saavad õpilased koolimajast ära tuua edasiseks tööks vajalikud õppevahendid.

Haigusnähtudega lastel/vanematel palun koolimajja mitte tulla.

Maidu Varik, 11. märts 2020

Kuressaare Gümnaasium on suletud 17. maini.

Galerii!
Anni Haandi, 10. märts 2020

Lõiminguprojektis „Rännak keskaegsel Saaremaal“ osalevad meie kooli 7. klasside õpilased. Tegevusi on jagunud õpilastele juba septembrist alates ning 6. märtsil pandi end proovile Saaremaa kirikuid joonestades – ikka selleks, et mai lõpuks valmiksid Saaremaa keskaegsete kirikute maketid. Ootame põnevusega!

Suur tänu ja kummardus matemaatikaõpetajatele, kes õpilastega koos tulemuse poole pürgisid!

Maidu Varik, 9. märts 2020

6. märtsil kohtusid meie 11. ja 12. klasside õpilased Sisekaitseakadeemia tudengite, KG vilistlaste Karina Sepa ja Markus Koiduga.

Karina õpib Sisekaitseakadeemias tolli ja maksunduse erialal, Markus aga politseikolledžis. Mõlemad on valitud erialaga väga rahul ja innustasid kõiki huvilisi lähemalt tutvuma erialade valiku ja õppimisvõimalustega Sisekaitseakadeemias.

Jaana Puksa, 5. märts 2020

Veebruarivaheajal külastasid Kuressaare Gümnaasiumi õpetajad erinevaid Tartu haridusasutusi. Pea viiskümmend KG-last tutvusid kahe päeva jooksul Tartu Variku Kooliga ja Tartu Erakooli filiaalidega Pro-, Tähe- ja LõunaTERA.

Marit Tarkin, 4. märts 2020

Teisipäeval, 3. märtsil oli 12.a klassi õpilastel suur väljakutse osaleda Tartu Ülikooli ja Innove koostöös valminud gümnaasiumi e-eksami eeltesti lahendamises. Suur tänu arendustiimile, et saare peale jõudis selline võimalus! Õppimisviisid muutuvad, hindamine muutub ja igati tänuväärne on arendusgruppide pidev töö, et meie eksamisüsteem oleks kaasaegne ja objektiivne. Eksamiarendust kommenteerib TÜ emakeeleõpetuse dotsent Helin Puksand ning Mathias ja Grete jagavad saadud kogemust.

Maidu Varik, 14. veebruar 2020

Kolmapäeval kohtus KG abiturientidega Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets. Arutelu käigus räägiti nii uuenenud Euroopa Komisjoni tegemistest kui ka Eesti ees seisvatest väljakutsetest ja arengutest Brexiti-järgses ELis. Kohtumise lõpus said õpilased testida oma teadmisi ka väikeses viktoriinis.

Maidu Varik, 13. veebruar 2020

Eesti merenduse suurejoonelise teadusretkega tähistatakse 200 aasta möödumist päevast, mil Saaremaal sündinud admiral Fabian Gottlieb von Bellingshausen avastas Antarktika. Saarlasest jahtkapten (ja KG lapsevanem) Meelis Saarlaid on sel missioonil kõige pikemat aega kaptenitekil. Merenduse õppijatel oli sel nädalal võimalus kuulata kapteni vahetuid muljeid, enne kui ta uuesti mootorpurjeka Admiral Bellingshausen rooli asub.

Lehekülg: eelmine /52 järgmine

Kuulutused

Galerii