üles
teisipäev, 31. märts 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

31. märts

1. aprill

2. aprill

3. aprill

4. aprill

5. aprill

6. aprill

7. aprill

Töötajate sünnipäevad

31. märts

2. aprill

6. aprill

Teade, Õppetöö, kuni 1. mai 2020
Valdkond: Õppetöö
Anu Saabas, 7. jaanuar 2020

Alates 6. jaanuarist on muudatused 7.–12. klasside järelvastamiste ajakavas.

Uudis / ÕppetööAlgas Megaaju 23. hooaeg!
Maidu Varik, 19. detsember 2019

Megaaju 2020 jõuluteemalises avavoorus panid oma teadmised proovile 42 võistkonda 5.–12. klassidest koos õpetajate võistkondadega.

Marit Tarkin, 17. detsember 2019

4. detsembril külastasid meie kooli Türi valla õppejuhid ja vallaametnikud, kes tundsid huvi KG koolikorralduse vastu. Muu hulgas, kuidas toetavad projektid meie õppetööd, mil viisil rakendame muutunud õpikäsitlust, mida kujutab endast ägedate õpetajate õpikogukond ja milline näeb välja kooli juhtimisstruktuur. Loe külaskäigu muljeid ...

Lelet Aavik-Part, 9. detsember 2019

9.–13. detsembril on meie koolis külas õpetajad ja õpilased Portugalist, Itaaliast ja Türgist. Toimub II kooliastme õpilastele ja õpetajatele suunatud projekti „Our Heritage Unites Us“ esmakohtumine.

Uudis / ÕppetööTalTechis algas vastuvõtt!
Marcus, Raul ja Martin elektroonikalaboris / Maidu VarikTulevased insenerid Leissi ja Susann-Marell ametis vooluringi koostamisega / Maidu VarikPraktikum paindtootmisüsteemide ja robootika demokeskuses / Maidu Varik
Maidu Varik, 6. detsember 2019

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTechi) inseneriteaduskonna kutsel said KG õpilased võimaluse ülikooliga lähemalt tutvuda.

Reportaaż / ÕppetööKG – hoiame kokku!
Gert Lutter, 3. detsember 2019

Ülerahvastatud klassiruumid, keldriklasside madalad laed, välisõhu puudus, suvine päikeseleitsak klassides, koridorides peetavad tunnid – kuidas elad, KG?

Võtsin ette klassiruumide nimekirja, mis ühel või teisel põhjusel tervisekaitse nõuetele ei vasta, ja käisin vaatamas nendes toimuvaid tunde. Julgen ütelda, et kokkuvõttes on õpilased rõõmsad, tunnid toimuvad ja kõik suhtuvad olukorda mõistvalt ja isegi huumoriga. KG on MEIE kool!

Teade / ÕppetööLeitud!
Toimetus, 2. detsember 2019

Võtmed kadunud? Ei pääse enam keldrisse või hoopis postkasti kallale? Tunned ära oma Suurbritannia lippu kõhu peal kandvat karu kujutava võtmehoida või hoopis oma kalli kaelaketi M-tähest ripatsiga?

Suures koolimajas kaob ja leitakse asju kogu aeg, alati tasub haldustoast uurima tulla!

Ja kallid vanemad – otsima tasub tulla ka kadunud riideesemeid, sest lõputult neid alles hoida ei saa!

Hedili Nõu, 12.c klass, 28. november 2019

Neljapäeval, 21. novembril toimus Tallinnas Alexela Kontserdimajas juba 15. korda suur noortekonverents Lahe Koolipäev.

Ave Jõgi, 26. november 2019

Laupäeval, 23. novembril 2019 toimus inglise keele olümpiaad kaheksandatele ja üheksandatele klassidele. Ka meie koolist oli osavõtjaid, kes soovisid end maakonna eakaaslastega inglise keele vallas võrrelda. Samuti rõõmustavad meie kooli õpilaste esikolmiku kohad.

Marit Tarkin, 19. november 2019

Neljapäeval, 14. novembril kogunesid taas kooli meie kõige väiksemad õppijad, seekord aga taas koos vanematega. Sel ajal, kui lastel käis põnev õppetöö, mõtisklesid tulevaste koolijütside vanemad meie hariduselu arengu, uute suundade ja koostöö üle. Kui palju sõltub lapse areng õpetaja, õpilaste ja lapsevanemate koostööst, kui oluline on väikesele õppijale, et kõik töötavad selle nimel, et õppida oleks põnev ja arendav, oli põhiline aruteluvaldkond. Lõpetuseks pakkusid kõik üheskoos, mida lapsevanemad põhjalikumalt arutada sooviksid ...

Hedili Nõu, 12.c klass, 18. november 2019

Neljapäeval, 14. novembril külastasid majanduse ja merenduse suuna õpilased jahtide ning kaatrite tootmise tehast Luksusjaht OÜ. Ettevõte tegutseb aastast 1998 ning on täielikult erafirma, omanikuks Saaremaal elav rootslane Lennart Apstål.

Firma tegevjuhi Andres Toomi juhendamisel tehti ring peale pea kogu firma tootmiskompleksile.

Marit Tarkin, 15. november 2019

11. novembril KG teatrikuul oli meie gümnasistidel hea võimalus minna teatrikinno vaatama äsja esilinastunud dokumetaalfilmi „Aasta täis draamat“. Mida annab teater inimesele, kuidas muudab, arendab meie mõtteilma ja suhtumist ellu – kõige selle üle said saalisviibijad mõelda. Ühine soovitus oli filmi kõigil vaatama minna, sest küsimusi, mõtteid ja emotsioone pakub film igale vaatajale. Suur tänu Kuressaare Linnateatrile meeldiva koostöö eest! Muljeid nähtud filmist ...

Ruth Rist, 15. november 2019

Tublid 6.b klassi õpilased Liisa Sall, Luise Õunpuu, Kirke Nook, Sophia Peeters ja Kaarel Kallasmaa osalesid Saaremaa maakondlikul õpioskuste võistlusel ja tõid Kuressaare Gümnaasiumile auväärse II koha.

Uudis / ÕppetööKuidas rikkaks saada
Liisbet ja õpilased / Liisbet AntsaarKoos õpilastega / Liisbet Antsaar
Matis Vahter, 12.a klass, 7. november 2019

4. novembril käis õpilastega kohtumas Liisbet Antsaar, kes on Southwestern Advantage Eesti organisatsiooni juht, mis tegeleb noorte vahendamisega USAsse raamatuid müüma. Kohtumine sai teoks projekti „Tagasi kooli“ raames.

Artikkel / ÕppetööKuressaare START 2019
Galerii!
Holger Nõgu, 12.a klass, 6. november 2019

30. oktoobril toimus Kuressaare Gümnaasiumis maakonna START-turniir 2019, mis oli mõeldud algajatele väitlejatele tutvumaks väitlusmaastikuga ja väitlemisega.

Sel aastal on üleriigiline korraldus veidi teine: START-turniire maakondades ei korraldatudki, vaid noored igast koolist kutsuti osalema Eesti Väitlusseltsi korraldatud argumenteerimiskoolitusele, mis lõppes möödunud nädalavahetusel vabariikliku presidenditurniiriga. Meie oleme aga meretagune maa ja tegime enda maakonna START-turniiri ikka, sest kõik vabariiki ei oleks mahtunud. Aitäh Eesti Väitlusseltsi presidendile Kristin Partsile, tänu kellele meie ettevõtmine teoks sai! Loe tulemustest ja muljetest lähemalt ...

Marit Tarkin, 5. november 2019

Möödunud nädalavahetusel, 2.–3. novembril toimus Tallinnas Vabariigi Presidendi väitlusturniir propageerimaks head kõne- ja argumenteerimisoskust. Kuressaare Gümnaasiumit esindasid 12 noort, algajat väitlejat, kes eelnevalt osalesid ka Eesti Väitlusseltsi poolt välja kuulutatud argumenteerimiskoolitusel. Kohtunikurollis said vabariigi tasandil käe roheliseks Gerly Ots ja Rahel Kirs. Tulemustega saab igati rahule jääda ja KG väitlusklubi loodab, et kui juba väitlusega alustasid, siis liigu julgelt edasi! Gerly Ots kommenteerib vabariigis toimunut ...

Marika Varjas, 5. november 2019

Möödunud nädalal võis meie koolipere majas ringi liikudes märgata noori inimesi huvitavaid keeli rääkimas, sest esmaspäeva õhtul saabusid meile Taanist külla Erasmus+ projekti “German Language Exchange” raames Kalundborg Gymnasium og HF õpilased koos oma õpetajaga.

Lelet Aavik-Part, 31. oktoober 2019

Kuressaare Gümnaasiumi selleaastane AB-kooli kursus on alanud. Esimene kohtumine lastele ja vanematele toimus 10. oktoobril. Ja juba täna, 31. oktoobril, toimub esimene täispikk eelkoolitund tulevastele koolijütsidele.

Lehekülg: eelmine /51 järgmine

Galerii