üles
laupäev, 27. veebruar 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

27. veebruar

29. veebruar

1. märts

2. märts

4. märts

5. märts

6. märts

Töötajate sünnipäevad

27. veebruar

6. märts

Teade, Varia, kuni 28. veebruar 2021
Valdkond: Kultuur
Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 4. detsember 2020

9.b klassi õpilased õppisid ja jäljendasid maailmakuulsaid kunstnikke. Anette Maria Liivas jäljendas Monet´ maali „Impressioon. Tõusev päike“.

Merle Rekaya, 3. detsember 2020

1. detsembriks saatis oma demo Solistica eelvooru 247 noort lauljat Eestist ja Soomest!

9. Eesti noorte lauljate konkurss on eriline ka selle poolest, et esimest korda kogunesid solistid võistlustulle Saaremaal juba 25 aastat tagasi, tol ajal küll SÜGis ja üleriigilise noorte solistide ja duettide konkursi nime all.

Merle Rekaya, 3. detsember 2020

2. detsembril toimus Kuressaare Gümnaasiumis etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ Saare maakonna eelvoor, kus valiti välja kaks esindajat vabariiklikule konkursile Pärnusse 14. detsembril. Nooremas vanuseastmes võitis grand prix´ Mia Maastik Lümanda põhikoolist (juh Anneli Saarela) ja vanemas vanuseastmes Kirke Medri SÜGist (juh Rita Ilves).

Galerii!
Lelet Aavik-Part, 3. detsember 2020

30. novembri õhtul kogunesid II kooliastme lugemishuvilised lapsed taas koolimajja, et osaleda teist aastat toimuval lugemisõhtul „ÖÖ loeb!“. 11 töötuppa registreerus kokku 121 õpilast, mis on eelmise lugemisõhtuga võrreldes 13 õpilast rohkem! 4. klassi õpilasi oli sel korral kohal 27, 5. klassi õpilasi 58 ja 6. klassi õpilasi 36.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 27. november 2020

9.b klassi õpilased õppisid ja jäljendasid maailmakuulsaid kunstnikke. Mariliis Maasik jäljendas Vermeeri maali „Tütarlaps pärlkõrvarõngaga“.

Lelet Aavik-Part, 27. november 2020

„Nüüd minu kord suur tänu sulle öelda, et keset kaunist päeva ei öelnud, pole aega ...“ kõlab Katrin Mandeli laul, mis nii tabavalt väljendab tänutunnet nende heade inimeste vastu, tänu kelle panusele kujunes universumi viimane Suur Teatriõhtu just selliseks, nagu me teda mäletama jääme. Teatriõhtu lõpetamisel lubasin kõikidele abilistele isiklikult pikad paid üle anda ja tänaseks olen seda ka teinud. Loe edasi, kui palju häid inimesi ühe suure ürituse kordaminekuks vaja läheb.

Artikkel / KultuurKadrisandid KGs?
Galerii!
Kaie Saks, 12.c klass, 25. november 2020

24. novembril oli kooli peal näha mitmeid valgesse riietatuid. Osadel rätt peas ja laps kaenlas. Kes olid need „võõrad“ ja mis puhul nad meile külla tulid?

Artikkel / KultuurKadrid toovad karjaõnne
Galerii!
Madli-Maria Naulainen, 24. november 2020

Eestis kujunes kadripäev 16. sajandil, kui muinasaegse usundi hingedeaja rituaalid ja tütarde täisikka vastuvõtu riitused segunesid ristiusu püha Katariina mälestuspäeva ehk kadripäevaga. Kadripäeva peeti naistepühaks, sest selleks ajaks lõpetasid naised karjakasvatusega seotud välised sügistööd. Kadripäeva ja kadrisid on seostatud esivanemate hingede taassaabumisega. Algselt oli tõenäoliselt tegemist tütarlaste initsiatsiooniriitusega, nende vastuvõtuga täisealiste hulka. 16. sajandi lõpuks kujunes kadripäevast naiste välistööde lõpuaeg, tuli alustada tubaste ketrus- ja käsitöödega.

Emma Kuusik, 12.a klass, 23. november 2020

22 aastat traditsiooni on saanud ajalooks, teie ees on viimast korda Suure Teatriõhtu tulemused, lood ja muljed, mida aitasid kokku kirjutada 12.a teatrisõbrad.

Artikkel / KultuurTeater tee on tegijaile
Marit Tarkin ja Eve Tuisk, 16. november 2020

Teatripisik on meie koolis nakatanud 43 erineva lennu vilistlasi, alguses kooliteatritega, siis alates 1998. aastast Suure Teatriõhtuga. Ei ole kokkusattumus, et tänane teatriõhtu eestvedaja on juba viiendat aastat selle ürituse enda laps, meie kooli 31. lennu vilistlane, KG õpetaja Lelet Aavik-Part. Teatris on vägi ja kui juba sõrme annad, siis ... see kannustab, kannab, hoiab ja haarab kaasa.

Jaana Puksa, 13. november 2020

Teatrikratid on tegutsenud ning Väike Teatriõhtu 2020 on saanud ajalooks. Andrus Kivirähki 50. sünnipäevale pühendatud etendustes jõudsid meie ette 11 ehk siis kõigi 7.–9. klasside omanäolised ning kaasahaaravad tõlgendused armastatud kirjaniku loomingust.

Tänan kõiki asjaosalisi, ja kellel etendused vaatamata jäid, saab seda teha nüüd!

Tiina Kaup, 13. november 2020

Austraalia kirjaniku Nat Amoore’i „Koolihoovi miljonäri saladused“ on kahe parima sõbra, Tessi ja Toby lõbus ning õpetlik lugu. Nad leiavad oma tagaaiast koti, milles on miljon dollarit.

Järgneb pöörane, keerdkäike täis seiklus, mis tõestab, et miljoni dollari kulutamine polegi nii lihtne, kui oled kümneaastane. See on lugu sõprusest, perekonnast ja paljudest asjadest, mida raha eest osta ei saa … ja natuke ka neist, mida osta saab.

Lelet Aavik-Part, 13. november 2020

Juba nädala pärast näeme teatriõhtu laval gümnaasiumiklasside lavaküpseks saanud etendusi. Kes on esimene, kes teise poolaja viimane? Vaata esinemisjärjekorda siit!

Artikkel / KultuurSanditamine KGs
Kaie Saks, 12.c klass, 13. november 2020

9. novembril oli kooli peal näha kasukates ja maskides marakratte. Kuid olge mureta, polnud need keegi muud kui mardisandid.

Mariliis Maasik ja Silvia Laur 9.b klassist, 12. november 2020

Teisipäeval, 10. novembril toimus Kuressaare Gümnaasiumi aulas Väike Teatriõhtu, milles osalesid kooli 7.–9. klassid. Teatriõhtu oli pühendatud Andrus Kivirähki 50. juubelile ja laval mängiti Kivirähki loomingut.

Esinejaid hindas žürii koosseisus: Eve Tuisk, Kai Kallas, Tiina Kaup, Jan Jõgi ja Mihkel Vendel.

Lelet Aavik-Part, 12. november 2020

Üks tark mees on kunagi öelnud, et õpetajad ei peaks õpetama õpilasi tundma tähtsamaid teoseid, vaid õpetama lugemist armastama. Lugemine ei võrdu pelgalt kohustusliku kirjandusega, maailmas on veel miljoneid põnevaid raamatuid! Tuleb vaid leida see õige, mis paneb sind lugemist armastama. Kui tunned, et lugemine ei ole sinu meelistegevus, siis üritus „ÖÖ loeb!“ on just sinule. Anna raamatutele võimalus end sulle tõestada! Kui aga armastad lugemist ja raamatuid üle kõige, siis pead ka sina sel õhtul kindlasti koolimajas kohal olema!

Lelet Aavik-Part, 11. november 2020

Seoses keerulise olukorraga COVID-19 levikul toimub Suur Teatriõhtu 2020 vaid Kuressaare Gümnaasiumi 10.–12. klassi õpilastele ja töötajatele. Soovime ennetada võimalikke probleeme ja tühistame vilistlaste eelregistreerimise Suurele Teatriõhtule.

Kogu üritus on järelvaadatav YouTube´i keskkonnas, jagame teiega toimunut ka Meie KG vahendusel.

Soovime kõigile parimat!

Kristin Lauri, 11. november 2020

Juba mitmendat aastat täitub terve Kuressaare Gümnaasium mardipäevaks QR-koodidega. Ka tänavu võis QR-koodide tagant leida põnevat infot martide ja mardipäeva kommete kohta. Lisaks peitusid koodide taga ka mitmed ülesanded, mida lahendades sai tasuks suu magusaks.

Lehekülg: eelmine /71 järgmine

Galerii