üles
laupäev, 18. jaanuar 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. jaanuar

20. jaanuar

21. jaanuar

22. jaanuar

23. jaanuar

25. jaanuar

Töötajate sünnipäevad

19. jaanuar

22. jaanuar

Valdkond: Kultuur
Gert Lutter, 13. detsember 2019

15. juubelit tähistav Inspira lõpetas aasta suurejoonelise galakontserdiga. Tunnetest tulvil õhtu jooksul saime nautida veerandsada erinevat numbrit huvikooli inspireerivatelt solistidelt, rokkivatelt ansamblitelt, põrutavatelt tantsutruppidelt ja nakatavatelt rahvatantsurühmadelt.

Heida sinagi, hea vaataja, pilk meie säravate õpilaste etteastetele! Aitäh teile ja kõigile juhendajatele selle meeldejääva õhtu eest!

Kohtume juba jaanuarikuus eelkooliealiste kontserdil!

Kristiine Saart, 12.c klass, 12. detsember 2019

Eelmisel nädalal rääksime noortest lauljatest muusikaõpetaja Helle Rannaga, aga lisaks solistide õpetamisele on ta aastaid olnud aktiivne koorijuht, kes on viinud noori nii laulupeole kui muudele kooriüritustele. Vestlesin temaga koorimuusikast ja tütarlastekoorist Vocaliisa.

Toimetus, 12. detsember 2019

16.–20. detsembril toimuva jõulunädala programm on tihe ja huvitavat jätkub kõigile! Seega – jõulukampsunid selga, võimlema ja peale seda head tegema!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Jõuluootus / Melissa JõeveerJõuluootus. / Mikk Martti MägiJõuluootus. / Brita Parkja
Ene Pidmann, 6. detsember 2019

1.c lapsed tahaksid juba jõuluvana kingikotti piiluda! Tööde autorid Melissa Jõeveer, Mikk Martti Mägi ja Brita Parkja.

Merle Rekaya, 5. detsember 2019

Kolmapäeval, 4. detsembril toimus meie kooli aulas 23. maakondlik konkurss „Koidulauliku valgel“, mille noorema vanuseastme võitja on Triinu Räim 9.b klassist. Palju õnne!!

Uudis / KultuurSihtkoht Klaipėda!
Gert Lutter, 3. detsember 2019

Sõleseppade „beebi“ sai esimesed ristsed, kui 30. novembril osalesime Europeade 2020 ülevaatusel. Täna selgunud tulemuste põhjal on meid valitud üheks Eestit esindavaks rahvatantsurühmaks viit tuhandet tantsijat, muusikut ja lauljat ühendaval folgipeol Klaipėdas.

Artikkel / KultuurVocaliisa laululaager
Laululaagrilised / Helle RandRebased! / Helle Rand
Annabel Metsalu, 9.c klass, 3. detsember 2019

Meie kooli tütarlastekooril Vocaliisa toimus 22.–23. novembril Kaarma endises koolis laululaager. Laagri põhieesmärgiks oli harjutada tulevase jõulukontserdi repertuaari.

Tiina Kaup, 3. detsember 2019

Katri Kirkkopelto „Popi“ on lihtne lugu kiusamisest.

„Popi oli õhinas. Ta kavatses esimest korda minna metsa, kuhu teised olid ehitanud onni. Popi oli selga pannud Välgumehe riided, sest Välgumees oli kõige kiirem ja julgem. Aga juhtus nii, et uued kaaslased ei võtnudki teda kampa, vaid lõid ukse tema nina ees kinni.

Õnneks oli olemas Vana, kellel on soe süli. Vana rahustavad sõnad lohutavad kurba loomakest. Koos Vanaga mõtleb Popi, mida teha, et teda mängu võetaks, ja milline on hea kaaslane. Lõpuks leiab Popi omale sõbra.“

Gert Lutter, 2. detsember 2019

Stuudios on Matis Vahter, Nete Jurask ja Mariann Rehesaar. Räägitakse haridusest ja lugemisest. Saatekülalisteks Martin Vesberg ja Marit Tarkin. Head kuulamist!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Interjöör Ermitaažist. / Helena PaisteInterjöör Ermitaažist. / Käti Saar„Kolm graatsiat“, Ermitaaž / Kerli Mägi
Ene Pidmann, 29. november 2019

9. klassi õpilased jäädvustasid oma mälestusi kultuurireisilt Peterburi Ermitaaži. Tööde autorid on Helena Paiste, Käti Saar ja Kerli Mägi 9.c klassist.

Gretten Vaga, 12.a klass, 28. november 2019

Inspira lugudesari jätkab oma rada solistiõppe teel. Sel korral räägime Laine Lehtoga tema muusikalisest eluteest ning tema andekatest õpilastest.

Merle Rekaya, 27. november 2019

Kolmapäeval, 27. novembril kell 19 on raadio Kadi eetris KG noortesaate „Rendez-vous“ 15. hooaja kolmas saade. Seekord räägivad Matis Vahter, Nete Jurask ja Mariann Rehesaar haridusest ja lugemisest. Stuudios on külas Martin Vesberg SÜGist ja KG emakeeleõpetaja Marit Tarkin. Mõnusat kuulamist.

Gert Lutter, 25. november 2019

Kaks nädalat tagasi käisid kõik gümnaasiumiklassid oma esimese kooliastme sõprusklassidele marti jooksmas. 1.b klassile meeldis see nii väga, et nad tahtsid vastukülaskäiku teha. Lisaks 10.b klassile jõudsid nad oma kadripäeva programmiga kogunisti veel nelja klassi juurde! Ja loomulikult oli koolimajas kadrisantide seltskondi rohkemgi liikumas! Lisaks sellele sai aulas osaleda Kristin Lauri korraldatud kadripäeva viktoriinis, tantsida ja mängida kadrimänge.

Ilusat kadripäeva jätku!

Erika Oeselg, 11.a klass, 25. november 2019

Suur Teatriõhtu 2019 teatrilaev on sadamasse jõudnud. Neljapäeval, 22. novembril toimus meie koolis gümnaasiumiklasside teatriõhtu teemal „Sellest saab veel asja!“. Lavale astusid 9 gümnaasiumiklassi. 11.a klass tegutses aktiivselt ajakirjanikerollis, et koguda nii pealtvaatajate kui ka žüriiliikmete muljeid, arvamusi ja nõuandeid. Siinkohal, armsad lugejad, lugege, mõelge ning pidage plaani juba järgmiseks aastaks.

Artikkel / Kultuur25. november on kadripäev!
Youtube video!
Anu Liik, 23. november 2019

Alles müdistasid meil mardid mööda maja ringi, nüüd on käes kadride kord. Seega – pühapäeval kõik kadrisanti tegema ja esmaspäeval tähistame kadripäeva koolis tantsude ja mängudega!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Eduard Wiiralt „Lamav tiiger“. 1937 / Raul KilumetsEduard Wiiralt „Berberi tüdruk kaameliga“. 1940 / Mariliis MaasikEduard Wiiralt „Berberi tüdruk kaameliga“. 1940 / Hugo Pool
Ene Pidmann, 22. november 2019

8. klassid õppisid tundma eesti graafiku Eduard Wiiralti loomingut ja kujutasid seda. Tööde autorid on Raul Kilumets, Mariliis Maasik ja Hugo Pool.

Teade / KultuurSolistica hiivas ankru
Galerii!
Merle Rekaya, 21. november 2019

Iga reis saab kuskilt alguse ... Mõnikord on oluline sihtpunkt ise, mõnikord aga teekond. Solistica on konkurss, kus mõlemad on võrdväärselt tähtsad. Selleaastasel teekonnal on tüüri hoidmas meie oma töötajad, ringijuhid, vilistlased ja õpetajad.

Jaana Puksa, 19. november 2019

Väike Teatriõhtu 2019 on saanud ajalooks. Neljapäeval, 7. novembri esitasid Fr. R. Kreutzwaldi “Eesti rahva ennemuistsete juttude” põhjal oma (muinas)loo üheksa klassi. Oli muinasjutte, mis rääkisid muistsest ajast, oli ka lugusid, mis peegeldasid tänapäeva. Kõik olid kaasahaaravad ning mõtlemapanevad.

Lehekülg: eelmine /65 järgmine

Kuulutused

Galerii