üles
laupäev, 23. märts 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

23. märts

24. märts

25. märts

26. märts

27. märts

28. märts

29. märts

30. märts

Töötajate sünnipäevad

23. märts

24. märts

27. märts

30. märts

Tekstiotsing: kg 40
Raido Kahm, 12. oktoober 2018

Ilmselt pole kellelgi, kes Kuressaare Gümnaasiumi hoovist sel õppeaastal läbi on sammunud, tähelepanuta jäänud kaks pinki. Pühendatud on need nii Eestile, meie koolile kui ka koolidirektoritele.

Gert Lutter, 20. juuni 2018

Täna, 20. juunil kell 14.15 algab Kuressaare spordikeskuses KG 40. lennu lõpuaktus.

On traditsiooniks saanud, et enne või pärast aktust asetavad abituriendid pärja Kuressaare Eesti Vabadussõjas langenute mälestussambale, mälestamaks Eesti Vabadussõjas langenuid. 40. lend viis mälestushetke läbi eile õhtul.

Lühikeste sõnavõttudega esinesid õppealajuhataja Maidu Varik, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Merle Rekaya ja 12.c õpilane Cristo Prostang. Pärja asetas Janno Remmel 12.c klassist.

Toomas Takkis, 8. juuni 2018

Eelmise aasta vastuvõtul esitasin loetelu meie traditsioonilistest, koolielu just meie koolile iseloomulikest toimetamistest. Sel aastal sean esiplaanile koostöise tegutsemise ja alustan selle tunnustamisest ja äramärkimisest. Koostöö ja osalus on meie kooli põhiväärtuste hulgas kirjas, see tähendab, et me väärtustame pikemat vaadet, mis ulatub palju kaugemale kooli toimetamistest.

Merle Rekaya, 22. mai 2018

21. mail oli KGs külas Kristel Aaslaid. Pärast kahte loengut meie õpilastega istub ta korraks koos minuga maha ruumis 310, et meenutada möödunut ja rääkida tulevikust. Meie vestluse katkestab korraks Kristeli eesti keele õpetaja Maret Laurson, et teda kallistada ja šokolaadiga turgutada. Pärast kohtumist nendib Kristel väikese hämmastusega, kui säravad meie kooli õpetajad ikka on ...

Gert Lutter, 21. mai 2018

Esmaspäeval, 21. mail külastas kooli muusikaosakonna projekti "Vilistlased kooli" raames 31. lennu vilistlane, laulja ja näitleja Kristel Aaslaid. Kristel rääkis oma elust enne KGd, lahedatest tegemistest kooliajal ja sellest, millega ta on tegelenud peale KG lõpetamist.

Pikem intervjuu Kristeliga ilmub peagi Meie KGs!

Märten Lehto, 10.a klass, 3. mai 2018

Istume Erkoga muusikaklassis, kõhud täis söödud ja pikad loengud peetud. Nimelt oli Erko KG juubeliaasta raames kodukoolis külas ja esines tervelt kahe tunni jooksul erinevatele klassidele, tutvustades enda tegemisi ja arutades muusika üle. On aeg teha väike intervjuu, kus saame teada, milline on olnud Erko elu.

Ave Jõgi, 25. aprill 2018

Kord juhtunud Kingissepa II Keskkoolis selline lugu: algas füüsika kontrolltöö, õpilased kordasid veel viimaseid valemeid, nagu ikka. Mõni (näiteks õpilane MK) oli tööks ka “põhjalikumalt” valmistunud ja kirjutanud vihiku tagakaanele ideaalse spikri, et siis õigel ajal vihik ümber keerata ja …

Teade / KultuurGalakontserdi tänu
Galerii!
Laine Lehto, 17. aprill 2018

Pühapäeval, 15. aprillil Kuressaare Linnateatris toimunud KG 40. sünnipäeva galakontserdi õnnestumisse andsid oma panuse paljud meie kooli õpilased, õpetajad ja head abilised.

Uudis / PersonaaliaKG Uhkus – Maidu Varik
Galerii!
KG Uhkus – Hilja Metsmaa ja Maidu Varik / Gert LutterKõneleb äsja KG Uhkuse aunimetuse pälvinud Maidu Varik / Gert Lutter
Madli-Maria Naulainen, 16. aprill 2018

15. aprilli juubeligalal kuulutati välja KG Uhkuse aunimetuse saaja. Selle pälvis KG 40. sünnipäeval kooli esimese lennu vilistlane ja praegune õppealajuhataja Maidu Varik. Ettepanek nominatsiooniks tuli kooli vilistlase Indrek Väli poolt. 

Kerstin Tang ja Laura Priske, 11.a klass, 13. aprill 2018

Muusikaõpetajate kutsel on KG juubeliaastal oodata kooli igas kuus muusikutest vilistlasi. Märtsikuus jutustas 36. lennu vilistlane Grete Paia nii noorematele kui ka pisut vanematele oma gümnaasiumiajast ja tegemistest peale seda. Grete oli meelsasti nõus rääkima ka oma kogemustest Meie KGle.

Irene-Liis Saar, 8.b klass, 12. aprill 2018

Kuressaare Gümnaasium tähistab tänavu oma 40. juubelit. Seda tehakse kolme erineva sündmusega. Esimene nendest leiab aset juba käesoleval pühapäeval, 15. aprillil – galakontsert Kuressaare linnateatris. Vilistlastele suunatud pidu toimub 22. juunil ja kooliperele pühendatud pidupäev 1. septembril.

Marit Tarkin, 5. aprill 2018

KG väitlusklubil ja kõigil väitlejatel on põhjust rõõmu tunda, sest 2017./2018. õppeaasta arvestuses oleme vabariigis kaheksandal kohal. Koolid järjestatakse kolme toimunud üleriigilise meistrivõistluse põhjal, arvestades osalejate arvu koolist ja võitude arvu. Meie kooli suures võidus on "süüdi" tublid väitlejad Rauno Rauniste, Karoliina Tammel, Kadi Pirn, Gerly Ots, Richard Mõisaäär, Hanna Tammel, Aleksander Lember, Ketli Rihkrand, Rahel Kirs, Kirsika Rahu ja Eliisa Täht.

Grete Pihl, 2. aprill 2018

Reedel, 23. märtsil toimus 4.b klassi õpilastele orienteerumismäng "KG 40". Mängu korraldasid ja viisid läbi 8.b klassi õpilased Genver Kõiv ja Joonas Püüding.

Irene-Liis Saar, 8.b klass, 29. märts 2018

Juba varsti on kätte jõudmas meie kooli Kuressaare Gümnaasiumi 40. juubel. Sellega seoses intervjueerisin meie kooli 1.–12. klassi õpilasi. Rääkisin igast lennust vähemalt ühe poisi ja ühe tüdrukuga. Tahtsin teada, keda meie kooli õpilased Kuressaare Gümnaasiumiga seostavad ning mis üritus tuleb õpilastel meelde KG-d mainides. Soovisin ka teada, millised emotsioonid selle isiku ja ürituse taga on. Kes on meie kooli nägu ja milline on kõige tähtsam üritus?

Eve Tuisk, 20. märts 2018

Sihtasutus Innove kutsus koolide meediaväljaandeid üles tunnustama oma kooli meesõpetajaid. Kuressaare Gümnaasiumis töötab neid sel õppeaastal kaksteist. Seoses kooli 40. ja Eesti Vabariigi 100. juubeliaastaga otsustas Meie KG toimetus pöörata erilise tähelepanu kooli esimese lennu vilistlasele, praegusele õppealajuhatajale ja ühiskonnaõpetuse õpetajale Maidu Varikule. Andsime sõna ägedale mehele endale, kuid palusime teda portreteerida ka õpilasel, vilistlasel ja kolleegidel. Siin ta on!

Eve Tuisk, 7. märts 2018

KG35 toimkond kuulutas välja konkursi KG Uhkus, et tunnustada inimesi, kes on meie kooli oma tubli töö ja abiga aidanud. Järgmine KG Uhkus antaksegi välja sel aastal Kuressaare Gümnaasiumi 40. juubelil.

Ettepanekuid seekordseks aunimetuse andmiseks ootame hiljemalt neljapäevaks, 29. märtsiks kõikidelt Kuressaare Gümnaasiumiga seotud inimestelt – nendeks võivad olla õpilased, vilistlased, õpetajad, lapsevanemad, organisatsioonid.

Sander Berens, 10.a klass, 16. veebruar 2018

KGd peetakse enamasti kooliks, kus õpilastel lastakse tegeleda oma loomingulise poolega ja põhirõhk ei ole õppimisel. Uurisin intervjuu alustuseks kooli külastanud vilistlaselt muusikult Margus Vaherilt, mida tema sellest mõttest arvab. Margus oli mõttega päri ja lisas: "Kui ma meenutan 15 aasta tagust aega, kui ma kooli lõpetasin, siis oli see juba tol ajal nii. Tundub, et see energia, loomingulisus ja vaba mõtlemine ning julgustamine teha midagi piiridest väljaspool on siiani säilinud."

Eve Tuisk, 12. jaanuar 2018

Muusikaõpetajate kutsel on KG juubeliaastal oodata kooli igas kuus muusikutest vilistlasi. Teisipäeval, 9. jaanuaril esinesid gümnasistidele Teele Viira 29. lennust ja Kusti Lemba 30. lennust. Pärast meeleolukat kohtumist oli Teele meelsasti nõus rääkima oma tegemistest ja kogemustest ka Meie KG-le.

Lehekülg: /2 järgmine

Galerii