esmaspäev, 18. juuni 2018
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

18. juuni

19. juuni

20. juuni

21. juuni

22. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

Töötajate sünnipäevad

19. juuni

23. juuni

24. juuni

25. juuni

Teade, Varia, kuni 21. juuni 2018
Tekstiotsing: arhiivinurk
Arvamus / VariaArhiivinurk XVII
Lendude esindajad süütavad küünlad. / KG arhiivKõneleb Kusti Kokk. / KG arhiivEsineb koor, juhatab Silja Tammeleht. / KG arhiiv
Gert Lutter, 13. juuni 2018

Kui peagi jõuab kätte kooli 40. aastapäeva tähistamine meeleoluka vilistlaspeoga 22. juunil, siis selle nädala arhiivinurka valisin fotod kooli 10. aastapäeva tähistamiselt.

Esimene foto: lendude esindajad süütavad küünlad.

Teisel fotol vaade aulasse (kes mäletab veel seda aula tagaseina?!) ja kõneleb Kusti Kokk.

Kolmandal fotol esineb koor ja juhatab Silja Tammeleht.

Toomas Takkis, 8. juuni 2018

Eelmise aasta vastuvõtul esitasin loetelu meie traditsioonilistest, koolielu just meie koolile iseloomulikest toimetamistest. Sel aastal sean esiplaanile koostöise tegutsemise ja alustan selle tunnustamisest ja äramärkimisest. Koostöö ja osalus on meie kooli põhiväärtuste hulgas kirjas, see tähendab, et me väärtustame pikemat vaadet, mis ulatub palju kaugemale kooli toimetamistest.

Arvamus / VariaArhiivinurk XVI
Saaremaa aasta õpetaja '97 Anu Saabas / Meie Maa, 7.10.1997Saare maakonna aasta õpetaja '99 Marju Kirss / Meie Maa, 30.09.1999Saaremaa aasta õpetaja 2003 Marit Tarkin / Meie Maa, 3.11.2003
Gert Lutter, 6. juuni 2018

Selle nädala arhiivinurk lappas usinalt vanu kaustu ajaleheväljalõigetega ning leidis mitmeid huvitavaid persoonilugusid meie töötajatega, mis ilmunud kohalikes lehtedes.

Mõned tubli tiitliga pärjatud, mõned lihtsalt tublid inimesed :) Esindatud on Saaremaa aasta õpetajad Anu Saabas, Marju Kirss ja Marit Tarkin ning noored õpetajad Ene Riis (Avekukk), Eve Tuisk (Paomees) ja perekond Lehtod.

Lood väga erinevatest aastatest, aga õpetaja töö on ikka endine!

Arvamus / VariaArhiivinurk XV
Galerii!
Gert Lutter, 30. mai 2018

Kas kool on oma õpetajate nägu või on õpetajad oma kooli nägu? Otsusta ise!

Igal sügisel on koolitöötajad traditsiooniliselt kogunenud ühispildile ja nüüd on need aastate jooksul tehtud fotod ilusti kokku kogutud ning vaadatavad kooli kodulehel. Kõikide fotode vaatamiseks klõpsa galerii viitele foto all!

Esimene õpetajate foto on aastast 1979 ja kokku on arhiivi jõudnud 30 fotot. Uudistamist ja tuttavate äratundmist jätkub kauemaks ...

Arvamus / VariaArhiivinurk XIV
Ujula ja võimla osa ehitamine. / KG arhiivVaade õppekorpusele sisehoovist. / KG arhiivVaade valmivale koolimajale. / KG arhiiv
Gert Lutter, 23. mai 2018

Ehitame maja! Ehitame maja, kena väikse maja ...

4. novembril 1976 pandi nurgakivi uuele keskkoolihoonele Nooruse tänaval, ametlikult asutati Kingissepa 2. Keskkool 21. juunil 1978. aastal.

Sellised fotod kooli ehitamisest meie arhiivist.

Arvamus / VariaArhiivinurk XIII
Vestlevad linnapea Jaanus Tamkivi ja direktor Toomas Takkis, esireas staažikad õpetajad. / KG arhiiv / Irina MägiLinnapea kingitud "pikk kala" / KG arhiiv / Irina MägiHumoorika koolikella kingib koolile Viljar Aro. / KG arhiiv / Irina Mägi
Gert Lutter, 16. mai 2018

Kooli 25. aastapäeva pidulik aktus lossihoovis 23. augustil 2003. Piduliku päeva puhul tõid tähtsad inimesed koolile kingitusi, suuremaid ja väiksemaid ...

Esimesel fotol vestlevad linnapea Jaanus Tamkivi ja direktor Toomas Takkis, esireas staažikad õpetajad.

Teisel fotol linnapea kingitud "pikk kala" (mis kalaga hiljem juhtus, teab rääkida direktor ...).

Kolmandal fotol kingib koolile humoorika koolikella Viljar Aro.

Rohkem fotosid artikli sisus!

Arvamus / VariaArhiivinurk XII
Gert Lutter, 9. mai 2018

1983. aasta kooli lõpupäeval tehtud fotole on jäädvustatud KG vilistlased, kunagine Rahvateatri Noortestuudio.

Eesreas istuvad Hiie Mook (Saks), Laivi Raamat, Kaja Puck (Rinderberg), Leelo Laus (Nook). Tagareas seisavad Raivo Sepp, Hannes Nelis, Ilmo Au ja Tiit Ennemuist.

Kõik 5. lennu vilistlased, välja arvatud Ilmo Au 4. lennust. Viited lendude juurde leiad artikli sisust!

Arvamus / VariaArhiivinurk XI
Rul'a Chaker / KG arhiiv / Andi Roost3.b klassi näitetrupp / KG arhiiv / Andi RoostEKSL II liigas korvpallis 1. koha saavutanud võistkond / KG arhiiv / Andi Roost
Gert Lutter, 2. mai 2018

Seekordsed fotod ja allkirjad pärinevad arhiivikaustast pealkirjaga "KG parimad tegijad muusikas, näitlemises, kunstiõpetuses ja spordis". Aasta on 1999/2000.

Ansambel Rul'a Chaker saavutas üleriigilisel kooliansamblite konkursil 3. koha.

Õpetaja Ülle Jasmini juhendatud 3.b klassi näitetrupp osales edukalt maakondlikul konkursil etendustega "Pipi läheb kooli", "Jutumemme prillid", "Koll Kalli".

EKSL II liigas korvpallis 1. koha saavutanud võistkond, treener Andres Ader.

Mitu tuttavat leiad? :)

Arvamus / VariaArhiivinurk X
Gert Lutter, 25. aprill 2018

Sõidame!

18. lennu c klass sõidab õppereisile kooli õppeautoga. Autole üritab astuda klassijuhataja Piret Pihel.

Ilusat jätkuvat vaheaega kõigile ja näeme jälle arhiivinurgas järmisel nädalal!

Arvamus / VariaArhiivinurk IX
Vaade saali / KG arhiivEELK Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Hannes Nelis õnnistab kooli lipu / KG arhiiv2000. vilistlane Kärt Põldman saab tammepärja / KG arhiiv
Gert Lutter, 18. aprill 2018

Kui eelmine arhiivinurk vaatas tagasi kooli 25. aastapäevale ja juubeliallee istutamisele, siis seekord läheme ajas veel viis aastat tagasi ja heidame pilgu kooli 20. aastapäeva tähistamisele.

Näeme aktusele kogunenud rahvast, kooli lipu õnnistamist ja seda, kuidas kooli 2000. vilistlane Kärt Põldman saab kaela tammepärja. Muide, praeguseks on meie vilistlaste nimekirjas 4243 lõpetajat.

Ilusat jätkuvat juubeliaastat, KG!

Arvamus / VariaArhiivinurk VIII
Kõik on valmis juubeliallee istutamiseks. / KG arhiiv / Irina MägiKatrin Liiva ja Aarne Mägi istutavad 6. lennu puud. / KG arhiiv / Irina MägiIstutatakse elupuid. Esiplaanil Riho Kallus ja Teet Küng. 17. lend. / KG arhiiv / Irina Mägi
Gert Lutter, 11. aprill 2018

Sel nädalal vaatame tagasi kooli 25. aastapäeva tähistamisele 23. augustil 2003. aastal. Sel päeval istutatud juubelialleed saame imetleda iga päev koolimaja akendest välja vaadates ...

Esimesel fotol on kõik juubeliallee istutamiseks valmis seatud. Teisel fotol toimetavad 6. lennu puu juures Katrin Liiva ja Aarne Mägi. Kolmandal fotol on Riho Kallus ja Teet Küng 17. lennust.

Arvamus / VariaArhiivinurk VII
Gert Lutter, 4. aprill 2018

Sellenädalane arhiivinurk avab ukse meelelahutuse peadpööritavasse maailma – ja milline vaade meile sealt avaneb!

Õpetajate bändi Mula Maker jõulupeo peaproovi on kogunenud uudistama suured ja väikesed fännid. Kas tunned kõik ära? Vihje: kõige väiksema fänniga sellel fotol on Meie KG teinud intervjuu!

Tegemist oli õpetajate bändi esinemisega õpilaste jõulupeol ja aasta oli 1999.

Arvamus / VariaArhiivinurk VI
1978./1979. aasta orkester / KG arhiiv8.a noored rõõmustavad uute pillide üle / Gert Lutter
Gert Lutter, 28. märts 2018

Igal lapsel oma pill!

Õpetaja Valve Rauna valvsa pilgu all on esimesele fotole jäänud 1978./79. aasta orkester.

Teisel fotol aga poseerivad kitarriseina ees ja rõõmustavad uute ukulelede üle 8.a klassi noored.

Instrumendid muutuvad, muusika jääb!

Arvamus / VariaArhiivinurk V
Mati Lukk, Raul Salumäe, Alver Kivi. 1978/79 / KG arhiivMegaaju 2007 / KG arhiivMegaaju 2007 / KG arhiiv
Gert Lutter, 21. märts 2018

Küsimus: mis toimub kolmapäeviti kell 12.45? Vastus: Megaaju! Nagu juuresolevatelt fotodelt näha, on mälumäng KG-s ikka au sees olnud. Esimesel fotol, veel Megaaju-eelsel ajal, istuvad laua taga Mati Lukk, Raul Salumäe ja Alver Kivi (1978/79). Teisel ja kolmandal fotol on aga Megaaju aastast 2007.

Megaaju toimub juba 21. hooaega ja seda veab I lennu (viide fotole artikli sisus) vilistlane Maidu Varik. Muide, igas voorus on alati ka üks küsimus Meie KG-st, seega lugege ikka tähelepanelikult!

Merle Rekaya, 20. märts 2018

Meie KG rubriiki "Arhiivinurk" on juba ilmestanud huvitavad ülesvõtted lähemast ja kaugemast minevikust. Siit üleskutse kõigile rahvastele, kel kodus albumis või digiarhiivis põnevat materjali – neid võib Meie KG toimetusele läkitada. Parimad jõuavad kindlasti ka lehelugejaini.

Arvamus / VariaArhiivinurk IV
Gert Lutter, 14. märts 2018

Täna on emakeelepäev!

Juba kolmandat korda toimub sel puhul ülekooliline viktoriin, üritus, mille eelkäijaks võib pidada varasemat kirjandusviktoriini. Merle Rekaya kirjutab selle kohta nii: "Kuressaare Gümnaasiumis peeti ülekoolilist kirjandusviktoriini 1995. aasta novembrikuust, mil peeti kirjanduspäevi. Viimane kirjandusviktoriin toimus 2011. aasta novembris. 2016. aastast toimub aga samas formaadis ülekooliline emakeelepäeva viktoriin 14. märtsil."

Fotodel on 1999. aasta kirjandusviktoriin.

Arvamus / VariaArhiivinurk III
Gert Lutter, 7. märts 2018

Selle nädala arhiivinurk keeras ajanupu veidi ettepoole ja valis välja natuke uuema aja foto.

Käes on 2005. aasta juuli ja veel viimaseid kordi saab armsasse koolimajja siseneda läbi nende ammu tuttavaks saanud roheliste uste ...

2005. aastal sündinud lapsed aga on juba 6. klassis!

Arvamus / VariaArhiivinurk II
Gert Lutter, 28. veebruar 2018

Arhiiviraamatut lehitsedes jäi toimetusele silma üks huvitav 8. lennu foto. Mitu KG töötajat (või tuttavat) leiad fotolt sina?

8. lend lõpetas aastal 1986.

Lehekülg: /2 järgmine

Galerii