üles
pühapäev, 27. september 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

27. september

28. september

29. september

30. september

1. oktoober

2. oktoober

3. oktoober

4. oktoober

Töötajate sünnipäevad

29. september

1. oktoober

2. oktoober

Rubriik: Artikkel
Merle Rekaya, 8. september 2020

9. klassid veetsid kooliaasta esimese nädalavahetuse Karujärvel lennulaagris, et pärast väga-väga pikka pausi koos aega veeta, sportida, viktoriinis mõõtu võtta, aerutada ja veidi plaane teha algavaks õppeaastaks. Laagri lõpus palusime kõigil mõtiskleda, milliseid tundeid, mõtteid, ootusi tekitab neis viimane ühine algav kooliaasta …

Gerly Ots, klassivanem, 4. september 2020

KG 42.a soovib kõigile kõige ilusamat alanud kooliaastat!

Merle Rekaya, 4. september 2020

Täna on sünnipäev meie silmapaistval matemaatikaõpetajal Ulvi Vahteril. Soovime kõik talle palju-palju õnne 60. juubelil!

Marit Tarkin, 7. juuli 2020

1. juulil ei saanud noorhärrad KG 42. lennu lõpuaktusel osaleda, sest lavakas oli just alanud näitleja õppesuuna 3. voor, kus 300 kandideerijast jätkas 48. Tuli esitada luulet, laulda, mängida õpitud tekste esitades juuksurit, kirikuõpetajat, kehastuda saunalavaks ja kinosaaliks ...

4. juuli öötundides tuli teade, et pääseti edasi viimasesse vooru, ja eile, et meie mehed on EMTA Lavakunstikooli 31. lennu tudengid.

Palju õnne KG koolipere poolt!

Toimetus, 2. juuli 2020

Teie peegelduste veel, armas 42. lend! Need mõtted on kirjutatud teist ja teile mõeldes.

Artikkel / PersonaaliaPalju õnne, Liia Arikas!
Merike Kivilo, 27. juuni 2020

Minu esimene tutvumine tollase Kingissepa II Keskkooliga toimus kaheksakümnendate alguses augusti lõpus, kui toonane direktor Kusti Kokk minuga oma kabinetis vestles ja siis suunas esimesele korrusele sõjalise õpetuse klassi, kus nüüd arhiiv paikneb. Ta ütles, et teised võõrkeelte õpetajad sorteerivad seal õpikuid. Läksin siis mina alla klassi, aga seal vaid kaks lühikeste kleidikestega tütarlast toimetamas. Teretasin ja olin just küsima hakkamas, et kus teie õpetajad siis on, kui üks neidudest minu poole pöördus ja küsis, kas mina olengi nende uus kolleeg. Need „tütarlapsed“ olid Liia Arikas ja Marje Pesti. Nii meie tutvus alguse sai.

Maria Koppel, 23. juuni 2020

Elas kord klassiõpetaja Stevelin. Ühel ilusal päeval juhtus nii, et Stevelin tuli tööle Kuressaare Gümnaasiumisse ...

Paljude oma kolleegide arvates oli Stevelin Õpetaja. Suure tähega Õpetaja. Kohusetundlik, aus, kannatlik, sõbralik ja abivalmis on ju iseloomuomadused, mis igal õpetajal peaks olemas olema.

Täna on tal sünnipäev. Üks üsna ümmargune sünnipäev.

Artikkel / ÕppetööPõhikooli lõpetajad 2020
Anu Saabas, 17. juuni 2020

Täna saavad põhikooli lõputunnistuse kooli 71 õpilast.

Marit Tarkin, 15. juuni 2020

... mõtiskleb Maria Anett. 9.a klass on esmapilgul iga õpetaja unistus – te kuulate väärikalt ja vaikselt ja õpetaja saab lõputult monoloogi pidada. Tegelikult on teis aga väga palju peidus ja sobiv keskkond käivitab teis tegutsemisjanu ja põnevad mõtted. Seega ma parandan öeldut – olete igale õpetajale väljakutse, et tund korraldada just nii, et teie mõtteilma avada. Meil oli koos tore ja paljudega kohtume kindlasti veel. Kes te siis olete, päriselt, selle üle mõtiskles igaüks ise ja mul oli suur rõõm teie mõtted kokku sulatada. Õnne, armsad koolilõpetajad 9.a klassist!

Artikkel / PersonaaliaArvuti-Arvi – 110111!
Gert Lutter, 11. juuni 2020

Kes Arvi arvutitundides käinud, said seal õpetust kõige muu kõrval ka selle kohta, kuidas kümnendsüsteemist numbreid kahendsüsteemi teisendada ning vastupidi, ja peaksid seega tänase juubilari vanuse iseseisvalt välja nuputama.

Kes aga arvutitundidesse ei jõudnud, võib õige vastuse guugeldada internetist, mis on samuti üks nendest asjadest, mille „maaletooja“ Kuressaare Gümnaasiumis Arvi on.

Täna on tal üks üsna ümmargune tähtpäev!

Kristin Lauri, 9. juuni 2020

Tänavune kevad tuli teisiti kui tavaliselt. Koolimaja koridoride sagin ja jutuvadin on asendunud vaikusega. Vahel harva leiad kooli pealt mõne kaaslase, kellega pidamata jäänud vestluseid pidada. Kõik on justkui samamoodi nagu tavaliselt – õunapuud õitsevad, piibelehed täidavad metsaalused imelise lõhnaga, koduhoovid täituvad kaunite pojengidega –, aga tegelikult on kõik hoopis teisiti.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 5. juuni 2020

9. klasside lõputöö, mille autoriks on Chatriin Väster b-klassist.

Merle Rekaya, 3. juuni 2020

Nad on väga armas seltskond noori. Sel kevadel mõtlesid nad ühe kirjanduse tööna iseenda, enda klassi ja kõigi toredate ühiste mälestuste peale. Mul õpetajana on kahju, et nende lõpueksam ära jäi, sest nad on kujunenud väga headeks kirjutajateks. Teie ees on väike pilguheit meie noorte maailma ...

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 30. mai 2020

Karl Ramst 9.c klassist. Töö pealkirjaga „Tuult purjedesse“.

Merle Rekaya, 29. mai 2020

Täna on sünnipäev KG ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajal ning haridustehnoloogil Madli-Maria Naulainenil.

Kuidas portreteerida hoolivust, sära ja tarkust? Lasime seekord seda teha nii sünnipäevalisel endal kui ka tema headel kaasteelistel. Meie KG soovib meie Madlile palju-palju õnne 40. sünnipäevaks!

Marit Tarkin, 28. mai 2020

Kuigi kevad ja eksamiks ettevalmistamine tuli sel aastal visnapuulikult „tiu-tiu ja teisiti“, on fakt, et eesti keele riigieksam koputab uksele. KG abituriendid on teinud tõsist tööd. 42. lend sai katsetada Innoves e-eksamit, teie õpetajad said kaasa rääkida eksamiarenduses ja analüüsida tehtud töid. Me õpetajatega usume, et olete valmis. Kes tunneb, et närv sees, jalutage looduses, lugege head ajakirjandust, mõelge enda rollile siin, meie väikeses Eestis Saaremaal, kus olete üht olulist etappi elus lõpetamas. Mida olete õppinud, mida teate ja millist maailma hakkate ise ehitama, kuidas, neile küsimustele leidke iseendas vastus! Mida teised peaks tegema, seda teavad nemad:-) Aga NB! ...

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Külli Mänd, 22. mai 2020

Makropiltide võluvast maailmast saadab meile töö 8.a klassi õpilane Kristin Kuningas.

Ülle Räim, 21. mai 2020

Vahel jäävad võidud alla kaotustele, millest on sageli kordades enam õppimise ja kogemuse omandamise võimalusi.

Lehekülg: eelmine /110 järgmine

Kuulutused

Galerii

25. september 2020
21. september 2020
10. september 2020
26. august 2020