üles
laupäev, 23. jaanuar 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

23. jaanuar

24. jaanuar

25. jaanuar

26. jaanuar

27. jaanuar

28. jaanuar

29. jaanuar

30. jaanuar

Töötajate sünnipäevad

29. jaanuar

Rubriik: Artikkel
Tiina Kaup, 14. detsember 2020

Ilmar Tomuski kirjutatud ja Priit Pärna piltidega illustreeritud „Kõrvalised isikud“ on raamat nooremale kooliastmele.

Artikkel / Klassilood2.b klassi päkapikud
Raina Tiidovee, 14. detsember 2020

Päkapikk on tore mees,

tal on valge habe ees.

Loodan, et homme

toob ta sussi komme.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Sümmeetria / Kristel SaldaSümmeetria / Natali AbelSümmeetria / Lisette Sepp
Ene Pidmann, 11. detsember 2020

6.b klass õppis kunstiõpetuse tunnis mõisteid sümmeetria, valgus ja vari. Käärilõiketehnikas tööde autorid on Kristel Salda, Natali Abel ja Lisette Sepp.

Jaana Puksa, 11. detsember 2020

Jõulud ja vaheaeg pole enam kaugel ning mille muuga ikka täita kirjanduse tunnid kui mitte jõulumuinasjuttude kirjutamisega! Mõned tublid kaheksandikud-muinasjutuvestjad lubasid oma kirjatükke ka ajaleheveergudel avaldada!

Esimeseks avaldame Meribeli vahva muinasjutu jõuluvanast ja e-kirjadest. Head lugemist!

Artikkel / PersonaaliaElu pärast KGd: Riho Õun
Ave Jõgi, 9. detsember 2020

Kui lugesin, et politsei- ja piirivalveameti aastapäevaaktusel tunnustati tublisid ametnikke ja avaldati tänu ning peadirektor Elmar Vaheri tänukirja pälvis Kuressaare piirivalvur Riho Õun, tundsin heameelt, et olime rubriigi „Elu pärast KGd“ järgmiseks persooniks valinud õige inimese.

Kohtusime Rihoga novembris ühe üsna tavalise kolmapäeva pärastlõunal. Jõime kohvi, jutustasime, lasime mõtetel ennast kanda „meie ühisesse kooliaega“ – mina siis klassijuhatajana ja Riho õpilasena.

Gert Lutter, 9. detsember 2020

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

Nagu peeglisaalis tehtud fotolt näha, oli 11.b klass eelmisel nädalal juba peatselt saabuva võimlemisvõistluse lainel! „Kes pilti teeb?“ pealkirja kandva foto autoriks on Liilia Brusnitsin.

Üheteistkümnendikelt kümnendikele – järgmisel nädalal on 10.a klassi kord!

Artikkel / Klassilood2.a klassi jõulumeisterdused
Jõulumeisterdused / 2.a klassJõulumeisterdused / 2.a klassJõulumeisterdused / 2.a klass
Inga Engso, 9. detsember 2020

2.a klassi lapsed meisterdavad hoolega, et kaunistada oma klassiruumi. Päkapikud piiluvad ning varsti on oodata jõuluvana. Laulud, tantsud ja luuletused hakkavad selgeks saama.

Bianca Marie Rannama, 6.c klass, 7. detsember 2020

6.c ja 6.d klass käisid Kuressaare linnateatris vaatamas etendust „Kes on Punamütsike“. Soovitame kõigil seda etendust kindlasti vaatama minna.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 4. detsember 2020

9.b klassi õpilased õppisid ja jäljendasid maailmakuulsaid kunstnikke. Anette Maria Liivas jäljendas Monet´ maali „Impressioon. Tõusev päike“.

Merle Rekaya, 3. detsember 2020

1. detsembriks saatis oma demo Solistica eelvooru 247 noort lauljat Eestist ja Soomest!

9. Eesti noorte lauljate konkurss on eriline ka selle poolest, et esimest korda kogunesid solistid võistlustulle Saaremaal juba 25 aastat tagasi, tol ajal küll SÜGis ja üleriigilise noorte solistide ja duettide konkursi nime all.

Galerii!
Lelet Aavik-Part, 3. detsember 2020

30. novembri õhtul kogunesid II kooliastme lugemishuvilised lapsed taas koolimajja, et osaleda teist aastat toimuval lugemisõhtul „ÖÖ loeb!“. 11 töötuppa registreerus kokku 121 õpilast, mis on eelmise lugemisõhtuga võrreldes 13 õpilast rohkem! 4. klassi õpilasi oli sel korral kohal 27, 5. klassi õpilasi 58 ja 6. klassi õpilasi 36.

Gert Lutter, 2. detsember 2020

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

6.c klass näitab meile oma väljavalitud fotol uusi klassipusasid. Aga kuna on trimestri lõpp, on kõik üsna väsinud ning see kajastub ka asjaosaliste nägudel. „Töökat, tegusat ja teistmoodi imelist uue trimestri algust!“ soovivad õpilased kõigile. Foto autoriks on Anna Hamburg.

Järgmisel nädalal saame näha, mida põnevat valivad 11.b klassi õpilased! Kohtume!

Artikkel / KlassiloodHüvasti, sügis!
Anu Rand, 2. detsember 2020

Tuul rabistab lehti maha,

pilv kihutab rutuga

ja sügav sügisekaha

käib üle karjamaa.

J. Liiv

Siin on vaatamiseks 3.c klassi laste meisterdatud selle sügise viimased värvilised lehekesed.

Marko Kesküla, 30. november 2020

24. novembril toimus järjekorras 2. lõuatõmbamise võistlus.

Annely Oolup, 30. november 2020

Teisipäeval, 24. novembril toimus koolis esimest korda hüpitsaga hüplemise võistlus. Osalesid kiiremad ja osavamad tüdrukud ja poisid 1. kooliastmest, 4.–12. klasside tüdrukute võistkonnad ning õpetajate esindajad.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 27. november 2020

9.b klassi õpilased õppisid ja jäljendasid maailmakuulsaid kunstnikke. Mariliis Maasik jäljendas Vermeeri maali „Tütarlaps pärlkõrvarõngaga“.

Lelet Aavik-Part, 27. november 2020

„Nüüd minu kord suur tänu sulle öelda, et keset kaunist päeva ei öelnud, pole aega ...“ kõlab Katrin Mandeli laul, mis nii tabavalt väljendab tänutunnet nende heade inimeste vastu, tänu kelle panusele kujunes universumi viimane Suur Teatriõhtu just selliseks, nagu me teda mäletama jääme. Teatriõhtu lõpetamisel lubasin kõikidele abilistele isiklikult pikad paid üle anda ja tänaseks olen seda ka teinud. Loe edasi, kui palju häid inimesi ühe suure ürituse kordaminekuks vaja läheb.

Merle Tustit, 26. november 2020

„On vastikuks muutunud ilmad ja taevas kõik ühtviisi hall ...“

Selliste ridadega algab Wimbergi kirjutatud luuletus „November“ ajakirja Täheke novembrinumbris. Sellele vaidlevad 3.b klassi õpilased vastu. Ka novembrikuusse võib värve lisada ja raagus puud saab vägagi värviküllaselt maalida. Vähemalt kunstitunnis.

Lehekülg: eelmine /115 järgmine

Kuulutused

Galerii