üles
esmaspäev, 6. juuli 2020
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

6. juuli

7. juuli

8. juuli

9. juuli

10. juuli

11. juuli

12. juuli

13. juuli

Töötajate sünnipäevad

6. juuli

7. juuli

Teade, Varia, kuni 23. august 2020
Rubriik: Artikkel
Artikkel / PersonaaliaPalju õnne, Rena Maripuu!
Merle Rekaya, 28. aprill 2020

Täna on 50. sünnipäev KG ujula valvetreeneril Rena Maripuul! Palju õnne!

Indrek Tustit, aasta treener 2019, KG vilistlane, 25. aprill 2020

Ühel koroonaviirusest räsitud suhteliselt tuulisel kevadpäeval aprilli keskel, kus minu kahenädalane karantiiniaeg oli lõppenud, saan ma telefonikõne Merle Rekayalt. Kui ta end ei tutvustaks, siis ma ei tunneks, kes minuga räägib, ja samuti ei ole ma päris kindel, kas ta ajal, kui mina KGs õppisin, sama nimegi kandis. Igal juhul peale temapoolset enda tutvustamist sain ma enam-vähem aru, kellega ma räägin. Seda segasem tundus mulle tema soov, et võimalusel (kui mul on see võimalus) võiksin ma kirjutada loo Endel Tustitist, kellel on tulemas 25. aprillil 70. juubel. Kuna ma ei ole end veel tutvustanud, siis Endel Tustit on minu paps!

Artikkel / Klassilood3.a klassi pai loodusele
Stevelin Tamm, 18. aprill 2020

Eesti loodus on meie kõigi ühine vara. Seda tuleb hoida ja austada, sest siinse mitmekesise elukeskkonna säilitamine sõltub meist endist ja meie valikutest.

Artikkel / ÕppetööKiidud kooliperele!
Madli-Maria Naulainen, 17. aprill 2020

Saarlastel on ütlemine, et kui tiidus peale tuleb, siis tuleb maha istuda ja oodata, kuni tiidus üle läheb. Aga kui kriis algas, siis polnud meist kellelgi võimalust maha istuda, sest suur tiidus alles algas. Nüüd, kui koolivaheaeg ukse ees, on lootust ka maha istuda ja saame tiiduse asemel kõigile kiidust jagada. 

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Uusaja mood Euroopas / Raul KilumetsUusaja mood Euroopas / Johanna LaasnerUusaja mood Euroopas / Mariliis Maasik
Ene Pidmann, 17. aprill 2020

8. klasside lõiminguprojekt „Uusaja mood Euroopas“.

Tööde autorid: Raul Kilumets, Johanna Laasner ja Mariliis Maasik 8.b klassist.

Artikkel / KultuurKG jutusuu reede
Youtube video!
Lelet Aavik-Part, 17. aprill 2020

Täna avaldame selle nädala viimase muinasjutu, mille loevad kooliperele õde-venda Robby Šaukštelis ja Tiffany Šaukšteliete. Robby õpib 6.d klassis ja Tiffany 4.a klassis. Nad valisid lugemiseks leedu muinasjutu „Mees ja kurat“. Miks just naaberrahvaste loo, seda saate teada lugu kuulates. Ja ülesanne lahendamiseks ikka video all. Head kuulamist!

Artikkel / KultuurKG jutusuu neljapäev
Youtube video!
Marit Tarkin, 16. aprill 2020

KG jutusuu neljapäeval kalendrisse piiludes oleme visuaalselt täpselt kuu keskel: kaks sammu üles astudes satume 2. aprilli peale ja alla astudes täpselt kuu lõppu 30. aprillile. Täna astub meie ette abiturient Rasmus Vendel, kes rändab enda loos koos presidendiga Siberisse. Kuulete lugu „Rännumees Meri ja Siberi nõid“ Lauri Vahtre teosest „Meie suured tegijad“. Ja nagu ikka ootab teid pärast ülesanne, mida Rasmus hindama asub!

Gert Lutter, 15. aprill 2020

Igalühel peaks olema hobi, et olla õnnelikum inimene, nagu kirjutavad targad raamatud. Lisaks sellele peaks hobi olema selline, mis erineb kardinaalselt oma igapäevatööst.

Millised õpetlikud järeldused saame teha meie töötajate hobidevalikust?

Luise Alle, 10.c klass, 15. aprill 2020

Muinasjutunädal! Sellel nädalal loevad Inspira teatriringi õpilased ja gümnaasiumi etlejad meile muinasjutte. Lisaks sellele veel muinasjututemaatilist! 10.c klass kirjutas kirjandustunniks vahvaid muinasjutte oma õpetaja lambapinalist. Esimesena Luise Alle muinasjutt „Jahu ja lohed“.

Artikkel / KultuurKG jutusuu kolmapäev
Youtube video!
Lelet Aavik-Part, 15. aprill 2020

Oo kaunis päev, oo kaunis kolmapäev! Tänase loo toob koolipereni Geito Jermolov 6.d klassist. Sea end mugavalt sisse ja kuula Henno Käo pala „Vares Villemi reis maailma lõppu“. Ära unusta peale jutu kuulamist ka ülesannet täita. Head kuulamist!

Kerttu Martin, 10.c klass, 14. aprill 2020

Muinasjutunädal! Sellel nädalal loevad Inspira teatriringi õpilased ja gümnaasiumi etlejad meile muinasjutte. Lisaks sellele veel muinasjututemaatilist! 10.c klass kirjutas kirjandustunniks vahvaid muinasjutte oma õpetaja lambapinalist. Esimesena kirjutab Kerttu meile lambast nimega Pilveke. Head lugemist!

Artikkel / KultuurKG jutusuu teisipäev
Youtube video!
Marit Tarkin, 14. aprill 2020

Oli õhtu, tuli hommik ja algas uus päev – teisipäev. Teisipäevase loo vestab teile Sandra Kuusk 11.b klassist. Sandra valis pala ühelt enda lapsepõlve lemmikautorilt Astrid Lindgrenilt teosest „Bullerby lapsed“ ja ootab huviga kõigi kuulajate vastuseid. Head kuulamist!

Artikkel / PersonaaliaPalju õnne, Raaja Vahstein!
Merle Rekaya, 12. aprill 2020

Kooliteenistuja Raaja Vahstein tähistab täna 70. sünnipäeva. Tema on üks nendest inimestest, tänu kellele saame igal hommikul tulla mõnusasse ja puhtasse klassiruumi. Meie KG ühineb kõigi õnnesoovijatega!!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 10. aprill 2020

Lihavõttepühade kompositsioonid õpilastelt. Tööde autoriteks on Mariliis Sepp ja Theo Paaskivi 6.b klassist ja Merili Maksimov ning Birgit Pruunlep 9.b klassist.

Häid pühi, kaunist kevadet ja tugevat tervist!

Kompositsioon / Laura RahuKompositsioon / Lauren LigiKompositsioon / Natali Abel
Raili Kaubi, 10. aprill 2020

Lihavõttepühade hõngulised kodutööd 5.b klassilt, autorid Laura Rahu, Lauren Ligi ja Natali Abel.

Marit Tarkin, 9. aprill 2020

Hetkel, kui on ebaselge, mis lõpueksamitest saab, otsustasid KG emakeeleõpetajad e-õppe ajal osaleda Innove ja Tartu Ülikooli koostöös toimuvas e-eksami arenduses. Tänu Helin Puksandile ja Hele Lukki-Lukinile sai meie mõte teoks. Eksam on meie abituuriumil selle nädala seisuga Innove eksamikeskkonnas sooritatud, ees ootab õpetajate parandamisprotsess ja tagasiside arendusgrupile eksami edasiseks lihvimiseks. Saame olla uhked enda noorte üle, kes e-õppe ajal ka e-eksami arenduses kaasa löövad. Suur tänu meie lõpuklasside õpetajatele – Jaana Puksa, Merle Rekaya, Anu Liik, pühendunud koostöö eest! Mida arvavad aga noored uuest väljakutsest, mis lähitulevikus kindlasti aset leiab? Loe edasi...

Eve Tuisk ja Gert Lutter, 6. aprill 2020

Täna on sünnipäev ühel meie kooli õpetajal (nimi toimetusele teada), kes pärast 25. eluaastat ei ole päevagi vananenud. Kuna nendesse „25“ aastasse on mahtunud uskumatult palju, teeme siinkohal juubilari tegemiste eeskujul juhendi, kuidas oma elu põnevamaks, ägedamaks, meeldejäävamaks ja miks mitte ka ulakamaks muuta.

Kakskümmend viis ei ole ju tegelikult üldse mingi vanus, võiks lausa öelda, et plikaohtu alles, terve elu oma põnevate väljakutsetega veel ees!

Seega – mida üks naine oma elus kindlasti teha võiks!?

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Saaremaa / Kennet AedmäeSaaremaa / Liisa Sall
Ene Pidmann, 4. aprill 2020

6.b klassi pärandkultuurilised tööd „Saaremaa“ – kodusaar rahvariidemustris. Tööde autorid Kennet Aedmäe ja Liisa Sall.

Lehekülg: eelmine /109 järgmine

Kuulutused

Galerii