üles
pühapäev, 15. september 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

15. september

16. september

17. september

18. september

19. september

20. september

21. september

Töötajate sünnipäevad

16. september

21. september

22. september

Artikkel, Sport, kuni 16. september 2019
Rubriik: Artikkel
Artikkel / Klassilood4.b klassireis Haapsallu
Kendra Kakkum, 4.b klass, 17. juuni 2019

Huvirong Peetrike, Haapsalu linnus, Iloni Imedemaa, Haapsalu Raekoda, Silma Õpikoda: kõike seda käisime oma silmaga kaemas.

Ebeliis Truu, 7.a klass, 14. juuni 2019

7.a klassil toimusid 6.–7. juunil projektipäevad, esimesel neist liikusime gruppidega ringi lossi ümbruses ja järgmisel kirjutasid nad oma arvamuse, kuidas neile meeldis. 9. juunil olime aga Põhja-Lätis Salatsi jõel kanuudega koopasafaril.

Artikkel / KlassiloodHõissa pulmad!
Pulmalised / Merit LehtsaluPulmalised / Merit LehtsaluPulmalised / Merit Lehtsalu
Gretten Vaga, 11.a klass, 12. juuni 2019

31.05.2019 on 42. lennu jaoks eriline kuupäev. Nimelt panid leivad kolme kappi A-klassist Leissi Kudrjavtsev ja Richard Mõisaäär, B-klassist Erika Filippov ja Endrik Õunpuu, C-klassist Laura Nook ja Risto Kaseorg. Pruutpaare laulatas meie oma boss Maidu Varik.

Annely Oolup, 12. juuni 2019

Reedel osalesid meie kooli tüdrukud ja poisid kergejõustikuvõistlustel Tornimäe põhikooli staadionil. Võistlused toimusid D-vanuseklassi lastele ja spordialadeks olid 60 m ja 300 m jooksud, kaugus- ja kõrgushüpe ning pallivise.

Artikkel / SportAlgklasside spordipäev
Ülle Räim, 12. juuni 2019

Päikselisele ja harvaesinavalt tuulevaiksele Kuressaare Linnastaadionile kogunesid spordilembesed 1. kooliastme lapsed, kes armastavad liikuda. Tehes seda kiiresti ja osavalt, võisteldi 7. juunil neljal spordialal: 30 m jooks, pallivise, kaugushüpe ja 300 m jooks.

Gabriel Sepp ja Sirje Metsküll, golfiväljaku õpetajad , 11. juuni 2019

Juba üle 10 aasta lõpeb meie koolis kevadel golfikursus. Ka sellel aastal läbisid kursuse 10. klassid.

Artikkel / Klassilood4.c klassi praktikapäevad
Haapsalu raudteejaamas rongi ootamas. / Madli- Maria Naulainen4.c lossipargiga tutvumas. / Katrin Liiva4.c golfi õppimas. / Katrin Liiva
Romet Terasmaa, 4.c klass, 11. juuni 2019

4.c käis praktikapäevade raames golfi mängimas, Haapsalu linnas ja rongijaamas, Silma õpikojas ja Kuressaare lossipargis.

Artikkel / SportParimad klassid spordis!
Medalid / Gert Lutter9.a klass / Ülle Räim
Ülle Räim, 4. juuni 2019

Klassidevaheline võistlus spordis ärgitab klassikaaslasi koostööle ja lisab kooliellu sportlikke võistlusmomente.

Artikkel / Klassilood3.c klassi lilleväli
Katrin Kannik, 31. mai 2019

Meie pritsisime oma lilleaasale palju imelisi lilli. Osasid tunneme, teisi ei tunne. Sellel polegi tähtsust. Tähtis on see, et iga lill teeb rõõmsaks meele.

Lelet Aavik-Part, 27. mai 2019

Juba kolmandat aastat traditsiooniks saanud 5. klasside Loov/duslaager on selleks aastaks lõppenud! Nädal Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses möödus kiirelt ja tegusalt. Kooliperel oli laagrilistele võimalik kaasa elada läbi Loov/duslaagri blogi. Järgnevalt veel lugemist igast laagripäevast koos rohke pildimaterjaliga.

Annely Oolup, 27. mai 2019

Meie kooli kergejõustiklased võistlustules: kolmapäeva varahommikul startisid meie kooli parimad kergejõustiklased Rakvere poole, kus toimusid juba traditsioonilised Eesti Koolispordi Liidu kergejõustikuvõistlused.

Artikkel / ÕppetööRaske õppustel, kerge lahingus
Galerii!
Marit Tarkin, 24. mai 2019

24. mail, 2019. õppeaasta matemaatika riigieksami päeval, kirjutasid KG 11. klassid eesti keele proovieksamit. Tegemist ei olnud sugugi mängueksamiga, vaid proovieksamil valitses täpselt sama kord nagu riigieksamil. Eksam kestis 6 tundi, iga eksaminand sai eksamivihiku, millest ta pidi lahendama lugemisülesande ja kirjutamisülesande. Selline traditsioon on KGs juba aastaid ja mõeldud selleks, et õpilased tajuksid, mis siis ikkagi neid päris riigieksamil ees ootab. Kuidas ettenähtud 6 tundi jagada, kuidas enda tööd planeerida ja kavandada...

Laine Lehto, 21. mai 2019

Laupäeval, 18. mail kajas Kuressaare kultuurikeskuse saal kogu päeva maakonna parimate 3–19aastaste solistide lauludest – toimus Kevadümin 2019 kolm võistluskontserti. Konkursil osales kokku 62 lauljat 28 juhendaja käe all, KG-d ja Inspirat esindas üheksa solisti. Geito Jermolov, Marili Paimre, Melani Koov (juh Laine Lehto) ja Roos Marie Karmel Pšenitšnaja (juh Pilvi Karu) laulsid end oma vanusegrupi esikolmikusse, Mia Maastik (juh Laine Lehto) pälvis žürii eripreemia emotsionaalse ja musikaalse esituse eest. Palju õnne!

Inge Jalakas, 20. mai 2019

13. mail toimus KG seitsmes pentatlon. 38 klassist osales 35 võistkonda, nendele lisaks veel õpetajate ning esmakordselt ka lastevanemate võistkond. Võisteldi mälumängus, ujumises, vabavisete viskamises, rattasõidus ja jooksmises.

Gerly Ots, KG väitlusklubi liige, 17. mai 2019

KG väitlusklubi liikmed Gerly Ots ja Richard Mõisaäär (11.a klassist) osalesid Eesti 10liikmelise esindustiimi koosseisus 10.–12. mail Sloveenias toimunud rahvusvahelises IDEA projektis Creating Critical Minds and Voices in Europe. CCMVE on rahvusvaheline projekt, mille eesmärk on edendada ja julgustada kriitilist mõtlemist ja arutelusid demokraatlike ühiskondade praeguste ja tulevaste võimalike probleemide üle. Arutelud ja kultuuridevaheline suhtlus edendab sügavamat arusaamist inimõiguste ja demokraatiat ohustavate probleemide algpõhjustest. Projektis osalesid kümneliikmelised tiimid 15 eri riigist. Kogu tegevus toimus inglise keeles. Loe muljetest täpsemalt.

Artikkel / KonkurssLõppes Mini-Megaaju
Galerii!
Anu Saabas, 17. mai 2019

Toimus Mini-Megaaju kolmas võistlus, mille küsimused olid seotud kevade erinevate teemadega.

Marit Tarkin, 17. mai 2019

Kevad on muutuste aeg, nii ei suuda ka koolis enam kuidagi pingis istuda, kui päike särab väljas ja lausa kutsub. 8.a klassi õpilased katsetasid kirjandustunnis 20. sajandi alguses inglise kirjanike koolkonna poolt välja töötatud kirjutamismetoodikat – teadvuse voolu tehnikat. Ehk lihtsamalt öeldes leidis igaüks endale kooliõues sobiva koha ja pani 10 minuti jooksul kirja kõik, millest hing kõneles ja mida silm märkas, mõtlemata seostele, sest mõtted ilmuvad inimese teadvusesse alati korrapäratult. Kirjutatut ilmestasid tabavad pealkirjad: "Pink 09.15–09.25" või "KG mets 09.16".

Inga Engso, 16. mai 2019

Maiseelik

Ai-ai-ai-ai,

uut kleiti teeb Mai!

Saab trillerine ja ülemeelik

ja lilleline see kevadseelik!

/Ellen Niit/

Lehekülg: eelmine /99 järgmine

Kuulutused

Galerii