üles
pühapäev, 15. september 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

15. september

16. september

17. september

18. september

19. september

20. september

21. september

Töötajate sünnipäevad

16. september

21. september

22. september

Artikkel, Sport, kuni 16. september 2019
Rubriik: Arvamus
Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 12. aprill 2019

Helena Paiste 8.c klassist jagab meiega oma graafilist tööd "Saaremaa". "Kujutasin Saaremaale omaseid asju, näiteks nagu lambad, kadakad, tuletorn ja palju muud. Kasutasin rahvariiete mustrit osade asjade kaunistamiseks," ütleb ta ise oma töö kohta.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 5. aprill 2019

Ennar Talvik, 3.d klass. Kevad ja tulbid.

Gert Lutter, 4. aprill 2019

Juba täna astuvad XX tantsupeo "Minu arm" teises eelproovis üles ka meie Sõlesepad ja sel puhul on igati sobilik jätkata eelmiste eelproovide ajal alanud rahvatantsuteemaliste materjalide jagamist.

Seekord vaatamiseks rahvatantsu almanahh, mis kajastab aastatel 1984–1987 Helgi Alliku käe all alguse saanud rahvatantsuõpetust meie koolis.

Lisaks artiklile lisatud fotodele leiad kogu almanahhi kooli galeriist. Aitäh Signele albumi jagamise eest!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 29. märts 2019

2.b klassi õpilase Tuuli Tähe sinililled ootavad kevadsooja!

Arvamus / VariaAlles see oli ...
Gert Lutter, 29. märts 2019

Arhiivinurk võib küll olla ilmumise lõpetanud, aga väikeseid meenutusi avaldame ikka! Koolileht Meie KG, mis ilmus paberlehena alates jaanuarist 2003, pakub selleks päris head materjali ning nendesse lugudesse olengi valinud killukesed 10 ja 15 aasta tagustest ajalehenumbritest. Head lugemist!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 22. märts 2019

Rasmus Sõmmer, 3.d klass. Ilusat kevade algust!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Kalevipoeg põrgu väravas, Kristjan Raud 1935 / Kristin Kuningas, 7.a klassNõid põrsastega, Kristjan Raud 1933 / Maris Sannik, 7.c klassKalevipoja surm, Kristjan Raud 1935 / Arre Markus Toplaan, 7.a klass
Ene Pidmann, 15. märts 2019

Kristjan Raud ja rahvaluule – 7. klassid õpivad tundma ja jäljendama eesti kunsti. Tööde autorid on Kristin Kuningas 7.a klassist, Maris Sannik 7.c klassist ja Arre Markus Toplaan 7.a klassist.

Arvamus / VariaArhiivinurk XLIII
Kadakasel, kivisel ja tuultest räsit´ kodusaarel alguse sai kord me kool ... / Anne Metsa koguKõneleb kooli esimene direktor Kusti Kokk / Anne Metsa kogu
Gert Lutter, 13. märts 2019

Ja olemegi otsapidi tagasi alguses.

Veidi rohkem kui aasta tagasi ilmus esimene arhiivinurk, iganädalane rubriik koolilehes Meie KG, mille pühendasime meie kooli 40. juubelile. Esialgu vaid juubeliaastal 40 korda ilmuma pidanud artiklite sarja pikkuseks jääb lõpuks üsna meelevaldne 43. Ometi sobib ka see hästi – 43. lend jääb viimasteks gümnasistideks, kes meie kooli lõpetavad.

Aga siinkohal ütlen kohe, et ei tasu muretseda – luban, et arhiivimaterjale ilmub endiselt (loodetavasti põhjalikumaid lugusid) ja arhiivinurgast jääva koha täidab veidi teistsugune rubriik. Jälgige uudiseid!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Kas oled sealt mööda käinud? / Mariete Rehesaar 9.a klassistTunned ära? / Greta Õunpuu 9.a klassist
Ene Pidmann, 8. märts 2019

Oma kooli ühe ruumi interjööri kujutamine. Mariete Rehesaar ja Greta Õunpuu 9.a klassist.

Arvamus / VariaArhiivinurk XLII
1979. Esimene meie majas toimunud abiturientide ball. Kas tunned ära Miss Abituuriumi? / Anne Metsa kogu1979. Esimene meie majas toimunud abiturientide ball. Esines Ametikooli bänd. / Anne Metsa kogu1982. Kas tunned tagareas seisvat Leisi kooli Miss Abituuriumi kandidaati? / Anne Metsa kogu
Gert Lutter, 6. märts 2019

Selle nädala arhiivinurk on pühendatud juba järgmisel nädalal toimuvale abiturientide ballile, sest tõepoolest – 41. lennu lõpuaktuseni jääb vaid veidi rohkem kui 100 päeva. Leia fotodelt KG kuulsused!

Endine huvijuht Merle Rekaya meenutab:

"Abiturientide balli on Saare maakonnas peetud aastakümneid. Kui KG 41 aastat tagasi avati, siis võõrustas balli paar aastat meie kooli saal, 90ndatel toimusid ballid nagu tänapäevalgi Kuressaare linna erinevates restoranides, kuursaalis ja isegi teatrimajas. On olnud aegu, kus balli korraldusmeeskonnas on olnud kõigi nelja keskkooli inimesed, ja ka neid, kus balli veab üks kool. SÜG on viimased neli aastat seda teinud, sel aastal on kord KG käes."

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Tuleb tuttav ette? / Liselle Magus 9.a klassMillise klassiruumiga võiks olla tegemist? / Gregor Kärm 9.c klassKas leiad üles just selle koha? / Gerdo Pool 9.a klass
Ene Pidmann, 1. märts 2019

Oma kooli ühe ruumi interjööri kujutamine. Tööde autoriteks on Liselle Magus 9.a klassist, Gregor Kärm 9.c klassist ja Gerdo Pool 9.a klassist.

Arvamus / VariaArhiivinurk XLI
Veebruar 2005 / KG arhiivJaanuar 2005 / KG arhiivMai 2005 / KG arhiiv
Gert Lutter, 27. veebruar 2019

Mille poolest on eriline kuu viimane kolmapäev? Loomulikult sellepärast, et jälle saab kuulata meie päris oma raadiosaadet "Rendez-vous", mis eetris juba täna kell 18 Raadio Kadis!

KG noortesaade "Rendez-vous" käib juba 14. hooaega – Raadio Kadi initsiatiivil käima läinud raadiosaade oli esimest korda eetris 2005. aasta alguses. Raadiosaadet veab aga algusest peale koos meediasuunaga selle "vaimne ema" Merle Rekaya. 2005. aasta maikuu saates – vastuseks küsimusele, kui kaua on plaanis saatega jätkata – arvab Merle, et tore oleks saadet tegema jäädagi, aga esialgu on plaanis veel üks hooaeg. Läks täppi!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 22. veebruar 2019

Rasmus Sõmmer, 3.d klass. "Sõpradega suusatamas".

Arvamus / KultuurMinu sõnum Eestile
Kerstin Tang, 12.a klass, 22. veebruar 2019

Vabariigi aastapäeva eel on meie koolis saanud ilusaks traditsiooniks kõnede kirjutamine oma kodumaale. Sellel aastal said 9.–12. klasside õpilased ülesandeks kirjutada kõne "Minu sõnum Eestile". Parimatest parimad valiti välja ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides ning kanti ette 4. veebruaril toimunud kõnekoosolekul.

Veebruarikuu kolmel reedel avaldame kõned, mille mõtted saadavad meid pidulikult vabariigi aastapäeva! Viimasena avaldame kõne, mille autoriks on Kerstin Tang 12.a klassist.

Gert Lutter, 21. veebruar 2019

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb allakirjutanul kolmapäeval ilmunud arhiivinurgale lisada üks foto, et ka see koosseis esindatud oleks!

Suuremate Sõleseppadega koos on fotol Girta Tang, Vanalinna kooli rahvatantsurühma juhendaja, kes Sõleseppadega XIX tantsupeol "Puudutus" saatjaks kaasas oli (2014).

Ja kui Vanalinna kool juba mainitud sai – arhiivinurga kaanefoto oli tehtud XVI tantsupeol "Talismani tantsud" aastal 1999, teine foto siin aga on samas kohas ning samal ajal tehtud foto Vanalinna kooli rühmast. Leia fotolt Meie KG praegune peatoimetaja! Lisaks temale on fotol veel mitmed KG vilistlased!

Samuti on kooli galeriisse peagi oodata laulu- ja tantsupidude albumeid. Jälgi uudiseid!

Arvamus / VariaArhiivinurk XL
Gert Lutter, 20. veebruar 2019

Kas ehk märkasite nädalavahetusel linna peal liikumas palju ilusaid rahvariietes inimesi? Toimusid tantsupeo "Minu arm" viimaste rühmaliikide eelproovid, kus oma oskusi näitasid loomulikult ka meie Sõleseppade rühmad ja – esimest korda tantsupidudel – pererühmad.

Sõleseppade, meie kooli rahvatantsurühmade ja nende juhendajate ajalugu on kirju nagu Muhu rahvariided ning alates 83. aastast rahvatantsu juhendamisega tegelenud Merle Tustiti pildikogu abil saame heita sellele põgusa pilgu. Sõleseppade nimi ise aga on kasutusel alates 90ndate algusest.

Kaanefotoks on valitud Sõleseppade 3.–4. klassi rühm koos oma tubli juhendajaga XVI tantsupeol "Talismani tantsud" aastal 1999.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 15. veebruar 2019

8. klass õpib tundma eesti kunsti ja jäljendab seda. Konrad Mägi maali "Otepää kirik" jäljendamine. Töö autor Lilia Kasela, 8.c klass.

Arvamus / KultuurMinu sõnum Eestile
Laura Nook, 11.c klass, 15. veebruar 2019

Vabariigi aastapäeva eel on meie koolis saanud ilusaks traditsiooniks kõnede kirjutamine oma kodumaale. Sellel aastal said 9.–12. klasside õpilased ülesandeks kirjutada kõne "Minu sõnum Eestile". Parimatest parimad valiti välja ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides ning kanti ette 4. veebruaril toimunud kõnekoosolekul.

Veebruarikuu kolmel reedel avaldame kõned, mille mõtted saadavad meid pidulikult vabariigi aastapäeva! Sel nädalal avaldame kõne, mille autoriks on Laura Nook 11.c klassist.

Lehekülg: eelmine /28 järgmine

Kuulutused

Galerii