üles
pühapäev, 17. veebruar 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

17. veebruar

18. veebruar

19. veebruar

20. veebruar

21. veebruar

22. veebruar

23. veebruar

24. veebruar

Töötajate sünnipäevad

18. veebruar

21. veebruar

Angeelika Siinor, 8.b klass, 5. veebruar 2019

4. veebruari varahommikul alustasime oma lennuga sõitu suusalaagrisse. Sõit kulges kahes bussis (A- ja C-klass suures ning B-klass väikeses bussis.) Meie ehk B-klassi sõit kulges lõbusalt muusika ja mõnusa seltskonna saatel.

Artikkel / KonkurssNUPUTA võistlus
Galerii!
Signe Vahkal, 5. veebruar 2019

30. jaanuaril kogunesid meie kooli aulasse maakonna 5.–7. kl õpilaste võistkonnad, et taas maha pidada nutikate võistlus ja lahendada matemaatikaülesandeid.

Ülle Räim, 4. veebruar 2019

Maades, kus talviti esineb rohkelt lund, läbivad lumiseid maastikke risti-rästi suusarajad. Mõningates riikides on suur hulk asulaid rajatähistega varustatud. Paljud suusarajad on valgustatud, nii et inimestel on võimalik suuskadega kodu, kooli ja töökoha vahet sõita.

Madli-Maria Naulainen, 4. veebruar 2019

Täna toimus KGs Tartu rahule pühendatud kõnekoosolek, kus 9.–12. klasside õpilased mõtisklesid Eestist. Oli suur rõõm kuulda, et meie ühiskond noori kõnetab ja jutuks tulid nii rõõmud kui mured. Tähelepanu pöörati eesti keele saatusele, teemaks olid liiklusohud ja meie roll liiklejana, meenutati ajalugu ja olulisi sündmusi, mis meid vabadusse toonud, tänati selle eest, mis meil on. Aitäh kõigile noortele, kes kõnesid koostasid, ning eriline tänu neile, kes oma kõned koosolekul ette kandsid. Oleme rõõmsad ja uhked, sest just teie mõtted ja sõnumid on need, mis meie tulevikku kujundama hakkavad.

Merike Kivilo, 4. veebruar 2019

Hiina kalendri järgi algab 5. veebruaril uutest energiatest tulvil YIN MAA SEA aasta, mida tasub Idamaade tava järgi austusega vastu võtta.

Hiinas peetakse Siga kõige õnnelikumaks loomamärgiks, sest kõik tahavad olla tema sõbrad. Siga vaatab, et kodus on kõik korras, et peres on kõik korras, et töökollektiivis on kõik korras.

Meie koolis pakuvad hiina keele õpetajad Chengjuan Ye ja Pengjuan Liu selle päeva puhul talveaias ülevaadet hiina kommetest ja tavadest ning õpetavad, kuidas hiina käsitööd teha.

Pilvi Karu ja Renate Pihl, Solistica 2019 peakorraldajad, 1. veebruar 2019

25. ja 26. jaanuaril toimus Eesti noorte lauljate konkurss Solistica 2019. Kolmel kontserdil astus KG aulas üles 58 noort lauljat 4.–12. klassini. Võistluskontserdid toimusid kolmes vanusegrupis: 4.–6. klass, 7.–9. klass ja 10.–12. klass.

Žürii koosseisus Mikk Targo, Helin-Mari Arder, Ahto Nellis, Leana Vapper-Dhoore, Stefan Airapetjan, Kaia Saaremäel, Jaan Sööt andis välja 6 eripreemiat ja igas vanusegrupis kuus laureaaditiitlit.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 1. veebruar 2019

8. klass õpib tundma eesti kunsti ja jäljendab seda. Konrad Mägi maali "Võrumaa. Valgjärv" jäljendamine. Töö autor Hanna Kitt, 8.a klass.

Madli-Maria Naulainen, 1. veebruar 2019

Kõik neli Kuressaare Gümnaasiumi 6. klassi käisid ühiskonnaõpetuse tunni raames Kuressaare kohtumajas, et lähemalt uurida, kuidas käib kohtumõistmine ja millega kohtumajas tegeldakse. Oleme tänulikud kohtumajale, kes oma tööajal oli valmis meie õpilasi vastu võtma ja lastele kohtute praktikast rääkima. Suur tänu kohtumaja juhile ja kohtunikule Külli Mõlderile ning kohtunik Kristel Pedassaarele.

Marit Tarkin, 1. veebruar 2019

31. jaanuaril toimus taas maakondlik eesti keele olümpiaad, mis sel aastal keskendus sõnavara uurimisele. Millised sõnad on üldkeelsed, millised on oskussõnad ja kuidas teksti korrigeerida ning joonistada mõistesuhete skeeme – kõige sellega pidid osalejad hakkama saama. Olümpiaadi ülesanded vajasid õpilaselt head loogikat ja keeletaju. Suur tänu kõigile tublidele KG õpilastele (kokku 52 osalejat), kes kooli eesti keele aastal esindasid ja enda panuse andsid. Aitäh juhendajatele!

Artikkel / Varia12.b Euroopa Parlamendis
Eke Ao Nettan, 12.a klass, 1. veebruar 2019

16.–21. jaanuaril käis 12.b klass, lisaks ka kolm 11. klassi õpilast, Prantsusmaal Strasbourgis Euroopa Parlamendi üritusel EUROSCOLA 2019.

Konkursi teema oli "Seekord lähen ma valima" ja tuli teha kaks minutit pikk videofilm. Video tuli piisavalt hästi välja ning teeniti ära preemiareis Strasbourgi. Peale seda sõideti rongiga kolmeks päevaks Pariisi, kus nauditi erinevaid vaatamisväärsusi, kunsti ja lihtsalt Pariisi ilu.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXXVIII
Gert Lutter, 31. jaanuar 2019

Järgmisel nädalal sõidavad Kuressaare Gümnaasiumi 8. klassid suusalaagrisse.

Mis neid seal küll ees ootab?

Madli-Maria Naulainen, 31. jaanuar 2019

2. veebruaril toimub KGs esmakordselt First Lego League (FLL) Lääne-Eesti eelvoor. See on üks viiest Eesti eelvoorust, mille tulemusel valitakse välja parimad võistkonnad FLLi finaali, mis toimub 9. märtsil Tartus AHHAA keskuses. Selle hooaja võistluse "Orbiidile" temaatikaks on kosmos: kuidas lahendada seal erinevaid ülesandeid ja väljakutseid? Võistlusel tutvustatakse oma roboteid, meeskonnatööd ja võisteldakse erinevate ülesannete lahendamises võistluslaual. Üritus avatakse kell 12, kõik huvilised on oodatud võistlust pealt vaatama ja kaasa elama! Ürituse orienteeruv lõpp on kell 18.

Merle Rekaya, 31. jaanuar 2019

29. jaanuaril toimus Kuressaare Vanalinna koolis Saare maakonna etlejate konkurss, kus osales üle 40 sõnaseadja 4.–12. klassini. Eripreemia hea diktsiooni eest pälvis Anna Hamburg 4.c klassist (juhendaja Katrin Liiva) ja laureaaditiitli Riin Suuster 9. klassist (juhendaja Maret Laurson). Palju õnne!

Annely Oolup, 30. jaanuar 2019

Ligi 600 noort kergejõustiklast võistles nädalavahetusel Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti U14 ja U16 vanuseklasside meistritiitlite nimel.

Madli-Maria Naulainen, 30. jaanuar 2019

4. veebruaril toimub Kuressaare Gümnaasiumi aulaesisel väljakul kõnekoosolek, kus noored annavad edasi oma sõnumi Eestile. 9.–12. klasside õpilased kõnelevad oma mõtetest seoses kodumaaga. Tartu rahule pühendatud kõnekoosolekuga alustame Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamist. Ootame kuulama kogu kooliperet. Kõnekoosolekud toimuvad kolmel vahetunnil: 9.45, 10.45 ja 11.45.

Merle Rekaya, 30. jaanuar 2019

Täna, kolmapäeval, 30. jaanuaril kell 18 on raadio Kadi eetris KG noortesaade "Rendez-vous", mille panid kokku meediakursuse õpilased Maksim Losnikov, Laes Oskar Raun, Eke Ao Nettan ja Aleksander Lember. Noormehed räägivad tulevikutehnoloogiast ja ka enda tulevikuplaanidest.

Arvamus / KultuurSolistica tulemine
Gert Lutter, 29. jaanuar 2019

Heidame pilgu seitsmenda Solistica telgitagustesse ja uurime, mis toimus enne ürituse algust ja kontsertide vahepeal.

Artikkel / KlassiloodAastaaegade puu
Kaari Maidle, 29. jaanuar 2019

1.a klassi õpilased meisterdasid aastaaegade puid. Kevad pole enam kaugel.

Lehekülg: eelmine /232 järgmine

Galerii