üles
reede, 26. veebruar 2021
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

26. veebruar

27. veebruar

29. veebruar

1. märts

2. märts

4. märts

5. märts

Töötajate sünnipäevad

27. veebruar

Teade, Varia, kuni 28. veebruar 2021
Artikkel / KlassiloodMeisterdada on vahva
Ruumilised loomapildid! / 3.c klassRuumilised loomapildid! / 3.c klass
Anu Rand, 10. veebruar 2021

3.c klass meisterdas munakarpidest loomi. Töö oli huvitav ja veidi ka pingutust nõudev. Valminud loomapildid tulid aga toredad ja meeldisid meile kõigile.

Merle Rekaya, 8. veebruar 2021

Saare maakonna 2021. aasta etlejate konkurss toimus veebikonkursina, kus kolme vanuseastme etlejate videosid hindas kolm eraldi žüriid.

Inge Jalakas, 8. veebruar 2021

Eelmisel nädalal tunnustasid Haridus- ja Teadusministeerium ning Haridus- ja Noorteamet 2020. aasta silmapaistvamaid noorsootöö valdkonna tegijaid ja tegusid.

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 5. veebruar 2021

Joonistus „Õhk“. Autoriks Mariliis Maasik 9.b klassist.

Kristin Lauri, 5. veebruar 2021

Konkursi eesmärk on leida Nooruse koolile kooli kõige paremal viisil iseloomustav LOGO. Logo peaks saama kasutada nii kooli dokumentidel, erinevatel reklaamtrükistel, meenetel jms.

Intervjuu / PersonaaliaElu pärast KGd: Henek Tomson
Eve Tuisk, 5. veebruar 2021

Henek Tomson, 32. lennu a-klassi vilistlane (klassijuhataja Sirje Kereme), elab nagu seiklusfilmis. Päriselt! Kuna ta on oma tegemistes tsiteerinud Einsteini: „Kõik tuleb teha nii lihtsaks kui võimalik, kuid mitte lihtsamaks,“ ei olnud allakirjutanul võimalik läheneda intervjuule tavapärases küsimus-vastus-võtmes. Seda enam – meest, kes pidas ülikooli lõpuaktusel lõpetajate nimel kõne ja avaldas äsja raamatu, ei saa piirata konkreetsete küsimustega. Teda saab vaid suunata märksõnadega ... Lugu hargnes, ja veel milline lugu!

Gert Lutter, 4. veebruar 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

Arnold Vapper ja Karita Aunbaum saadavad meile 12.c klassi fototervituse, millele on pealkirjaks kirjutanud „Gängstad kutid ja ilusad mutid“.

Järgmisel nädalal 1.b klass. Kohtume!

Artikkel / KlassiloodLugema. Lugema? Lugema!
Inna Vann, 3. veebruar 2021

1.c klassi mõtteid lugemisest.

Madli-Maria Naulainen, 2. veebruar 2021

Rahuleping Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmiti pärast keerulisi läbirääkimisi 2. veebruaril 1920 Tartus. Leping lõpetas ligi poolteist aastat kestnud Vabadussõja ning oli esimeseks suureks saavutuseks noore Eesti riigi välissuhtluses. Leping määras ära Eesti idapiiri ning selles tunnustas Nõukogude Venemaa igaveseks ajaks Eesti Vabariigi iseseisvust. Samuti avas see Eestile tee rahvusvahelisele tunnustamisele iseseisva riigina. Lepingu ratifitseerimiskirjad vahetati Moskvas 30. märtsil 1920 ja sellest päevast hakkas leping kehtima.

Gert Lutter, 1. veebruar 2021

Alates jaanuarist on 1.a klassil uus klassijuhataja, kes koos oma vahvate õpilastega õpetajaametit avastab. „Täitsa meeldib ja võiks tõesti olla see, mida edasi õppida,“ arvab väikese maakooli õpilasest suurkooli õpetajaks jõudnud Reelia, kes on õppinud eesti ja soome-ugri keeleteadust ning vabal ajal harjutab kitarrimängu!

Anna Lee Schiff, 12.b klass, 1. veebruar 2021

Kõik, mis toimub meie füüsilise kehaga, mõjutab ka meie mõtlemist ehk vaimset tervist. Sama mõte töötab ka ümberpööratult. Oma „suure kogemusepagasiga“ sellel teemal saan öelda, et see on tõsi. Iga inimene peaks olema oma keha ekspert, sest meie heaolu sõltub sellest.

Reet Lasn, 31. jaanuar 2021

Meie kooli klassiõpetaja Raina Tiidovee tähistab täna oma viielist sünnipäeva. Ja nagu klassiõpetajale kohane, rühib ta kord õpilastega esimesest klassist kolmandani, siis jälle esimesest klassist kuuendani. Ikka ühel eesmärgil: jõuda kuskile lastega koos ja eraldi. Sellel teel ta märkab õpilasi: keegi püüab ja tulemus on kergesti käes, keegi püüab, aga tulemused annavad oodata, keegi püüab ja tulemus jääbki tulemata. Julgustab. Ükskord ikka saavutad endale seatud eesmärgi! Peaasi on eesmärk luua!

Artikkel / KultuurNädala kunstitöö
Vana-Egiptuse kunst / Helis Luks, 9.c klassVana-Egiptuse kunst / Säde Leen Holm, 9.c klassVana-Egiptuse kunst / Mariliis Maasik, 9.b klass
Ene Pidmann, 29. jaanuar 2021

KUMUs avati eelmise aasta lõpus ainulaadne originaalteostega Vana-Egiptuse kunsti ekspositsioon. Muuseumi üleskutsel kujutasid 9. klasside õpilased enda valikul möödunud aegade Egiptuse kunsti näidiseid.

Gert Lutter, 29. jaanuar 2021

Selle õppeaasta jooksul postitavad kõik meie kooli klassid neile loositud nädalal ühe foto. Nendest piltidest kujuneb tagasivaade Kuressaare Gümnaasiumi nimelise kooli viimasele aastale.

1.c klassi foto on teinud Imogen Metsniit ja klassijuhataja Inna Vann kirjutab pildi juurde, et lapsed on kooliga sinasõbraks saanud!

Järgmisel nädalal vaatame 12.c klassi pilti. Kohtume!

Karita Aunbaum, 12.c klass, 28. jaanuar 2021

Maailm koosneb riikidest. Riik – Wikipediast leiab selle kui mõiste, mis märgib territooriumi, millel on kehtestatud ühtne õiguskord.

Anni Haandi, 27. jaanuar 2021

2019/2020. õppeaastal alguse saanud ja palju kõneainet pakkunud toonaste 7. klasside lõiminguprojekt „Rännak keskaegsel Saaremaal“ on tänaseks jõudnud eduka lõpuni. 8. klassid kaitsesid loovtööd ning tulemused on kõigile vaatamiseks välja pandud neljanda korruse vitriinkappi.

Artikkel / Klassilood1.b klassi vahvad lumememmed
Raina Rääp, 26. jaanuar 2021

Lisaks vahvatele lumememmetöödele panid 1.b klassi lapsed kirja ka omi mõtteid talvest. Oled sa väike või suur, vahet pole. Talvemõnusid saavad kõik sel aastal nautida.

Tiina Käen, 25. jaanuar 2021

Iga võistlus on olnud oma nägu ja omamoodi eriline. Seekord toimus võistlus eriolukorras ja ühtlasi ka KGs viimast korda. Iga sel õppeaastal toimuv üritus kannab endaga kaasas sõna ja mõtet KG VIIMANE. Seega on nüüdseks toimunud ka viimane võimlemisvõistlus. Kas ja kuidas see traditsioon uues Nooruse koolis jätkub, selgitab aeg. Üks aga on kindel: gümnaasiumiklasside võimsad etteasted jäävad ajalukku, sest toimusid selle maja seinte vahel viimast korda.

Lehekülg: eelmine /284 järgmine

Galerii