üles
pühapäev, 22. september 2019
Arhiiv Uudisvoog Kaastöö
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Rubriigid

Valdkonnad

Toimub

Õpilaste sünnipäevad

23. september

24. september

25. september

26. september

27. september

28. september

Töötajate sünnipäevad

22. september

24. september

29. september

Intervjuu / PersonaaliaPalju õnne, Marvi Mäeots!
Merle Rekaya, 21. september 2019

21. septembril on sünnipäev päris mitmel KG õpetajal. Sel aastal jõuab 45. tähtpäevani armastatud inglise keele õpetaja ja klassjuhataja Marvi Mäeots.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 20. september 2019

"... ja ongi sügis käes!" Andero Tamm, 1.c klass.

Tiina Kaup, 20. september 2019

Kadri Lepa "Poiss, kes tahtis põgeneda" on Tartu lastekirjanduse Lapsepõlve auhinna 2017. aasta nominent.

Raamatu peategelase Mardi ema ja isa sõidavad Egiptusesse puhkusele ja viivad Mardi maale vanaema juurde. Muidu on seal ju tore, aga mängida pole suurt kellegagi, nii et Mart saab vanemate peale väga pahaseks. Ta otsustab ära põgeneda. Pariisi, küll nad siis pärast alles kahetsevad! Põgenemine on aga keerukas ettevõtmine, vaja läheb raha ja dokumente, bussipiletit ja väga head plaani. Plaan Mardil on, aga siis hakkab juhtuma päris ootamatuid asju.

Artikkel / KlassiloodÕuesõpe Muhu moodi
Triinu Kaju, 4.c klass, 20. september 2019

Eelmise nädala kolmapäeval käis 4.c klass Muhus, täpsemalt Muhu muuseumis.

Elise-Maria Trei, 10.a klass, 19. september 2019

Mis on toimnud vahepeal klassis 305 Preili Päevalille ja Oskariga? Loe järjejutu kolmandat osa ja saa teada, mis üllatus järgmisena Oskarini jõuab...

Inge Jalakas, 19. september 2019

KG huvikoolis Inspira saab taas osaleda kergejõustiku trennides, kus juhendajaks legendaarne kergejõustiku treener Endel Tustit.

Intervjuu / SportAeg liikuda vol 2
Merle Rekaya, 19. september 2019

Täna on käes Aeg Liikuda! Liigume rongkäigus, liigume spordialale, liigume eluviisis ...

Reet Lasn, 19. september 2019

Sügis on kohe selline aastaaeg, mis kutsub meid luuletama. 5.d klassi luuletustele pakuvad seltsi 3.b klassi joonistused.

Maidu Varik, 18. september 2019

Õpetaja Marko Kesküla juhendamisel läbisid 12. klassi merenduse õppurid sügisesel merel aerusurfi(SUP)-koolituse. Kuna vesi oli jätkuvalt soojem kui õhk ning sügisene vaheldusrikas ilm pakkus ka maalilisi loodusvaateid, siis oli ka õppus meeleolukalt põnev ja kasulik, aidates tundma õppida vee võlusid ning parandada tasakaaluoskust ja füüsilist vormi.

Artikkel / SportAeg liikuda
Merle Rekaya, 18. september 2019

Tänavuse spordinädala teema on Aeg Liikuda. Palusime õpilastel mõtiskleda, mida nende jaoks tähendab antud sõnapaar.

Uudis / ÕppetööEdu EXEX tunnustas KGd
Maidu Varik, 18. september 2019

12. septembril toimus viiendat korda Eesti suurim haridustehnoloogiakonverents Edu EXEX, kus praktilises võtmes räägiti haridustehnoloogia olukorrast Eestis ja võimalikest arengutest, digilahenduste ja tehnoloogia katsetamise kogemusi jagasid ka mitmed koolid. Meie jagasime oma kogemusi STEAM-valdkonna projektide korraldamisest. Haridustehnoloogia aastaauhinna pälvis Rapla Kesklinna Kool, KGd tunnustati eriauhinnaga.

Tiiu Smidt, 17. september 2019

Head õppusel osalejad!

Eilne tulekahjuõppus pakkus põnevust ja pani proovile meie kõigi teadmised ohuolukorras käitumisest. Eks koolimajast evakueerumist ole harjutatud juba aastaid ja see on väga vajalik, et õiget käitumismustrit kinnistada. Aga kui õppusel kasutatakse mõnda harjumatut elementi, võivad kõik senised teadmised järsku ununeda.

Artikkel / KlassiloodKool saja aasta pärast
Stevelin Tamm, 17. september 2019

3.a klassi õpilased fantaseerisid teemal "Kool saja aasta pärast".

Teade / ÕppetööKuidas õppida õppima?
Maren Asumets ja Ave Jõgi, 17. september 2019

KG õpetajad läbisid sel suvel Erasmus+ projekti LELLE2 raames koolituse, kuidas igas ainetunnis paremini kriitilise mõtlemise ja probleemide lahendamise oskust arendada. Eeloleva õppeaasta jooksul rakendatakse uusi soovitusi 7., 8., 10. ja 11. klassides, õpilastel palutakse täita veebiküsimustik õppeaasta alguses ja lõpus. Milline klass on konkreetselt testklass ning milline kontrollklass, seda ette ei öelda, kuid iga õpilane saab tagasiside oma õpioskuste arengu kohta õppeaasta jooksul.

Küsimustik on avatud septembri lõpuni, kordustest tehakse maikuus. Küsimustiku linki levitavad klassijuhatajad klasside e-posti listi ning e-kooli kaudu.

Laivi Jürisson, 17. september 2019

Itaalias Lonatos toimuvatel haavlilaskmise Euroopa meistrivõistlustel saavutas Kuressaare Gümnaasiumi 11.a klassi õpilane Peeter Jürisson Olympic Skeet harjutuses juunioride arvestuses 5. koha.

Olle Arak, 16. september 2019

KG robotiklubi võistkonnad KG Klemm ja Mõlk osalesid 4.–7. juulini Austraalias Sydneys toimunud võistlusel FIRST LEGO League Asia Pacific Open Championship 2019.

Gert Lutter, 16. september 2019

Ütlemine, et kõik on uus septembrikuus, kehtib sel aastal eriti hästi ühe üsna olulise valdkonna kohta meie koolis – tugikeskus ja selle töötajad. Nimelt liikusid meie tugispetsialistid Saaremaa valla loodud Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuse alluvusse ning sealt on meie majja määratud ka uus sotsiaalpedagoog Liina Ajangu. Saame temaga tuttavaks!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Nädala kunstitöö / Ennar Talvik, 3.c klassNädala kunstitöö / Triinu Kaju, 3.c klassNädala kunstitöö / Noora Tamm, 3.a klass
Ene Pidmann, 13. september 2019

Eelmise õppeaasta 3. klassi kunstiringi õpilaste tööd.

Lehekülg: /245 järgmine

Kuulutused

Galerii